Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szereti a nagytesó a kicsit fórum

Nem szereti a nagytesó a kicsit (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. Dina2
2017. nov. 2. 09:27

az én fiam kb 10 éve koráig imádta a kishúgát. 3 év van köztük. a hugit ajándékkal hoztuk haza a kórházból és nagyon ügyeltem, hogy ne forogjon hirtelen minden a baba körül.

nem is értem a nagy hajszát, hisz az újszülött szinte alig tudja, hogy vele foglalkoznak, etetés, alvás az igénye. nem a kiságy mellett kell állni és gyönyörködni benne, meg lepisszegni a nagytesót, hogy csöndbe legyen, mert alszik meg hasonlók...sosem veszekedtek, sosem verekedtek.

ez működött is gond nélkül egészen kamaszkorig. no, azóta nemhogy nem jönnek ki egymással, hanem teljesen megszűnt közöttük a kommunikáció. borzalmas, de nem tudok mit kezdeni a helyzettel. csak reménykedem, hogy az idő majd megoldja.

2017. nov. 2. 09:25
Érdekes téma ez. Legtöbbször azt veszem észre, hogy megérkezik a kistesó, és mindenki a nagytesó lelkivilágával van elfoglalva. Mert az hisztis, féltékeny, nem szereti a kicsit, nehogy az legyen, hogy a kicsi van a középpontban és társai. Aztán ez az egész átbillen, túlzásba esnek, és már kb. az a vége, hogy a kicsi alkalmazkodjon, a kicsi a kis záptojás kategória, de szegény nagy, mennyi mindent kell elfogadnia, elviselnie. Aztán persze rájön a nagy gyorsan, hogy kell erre rájátszani...
26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 2. 09:23
Ez így igaz.
25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - 8cc24eb355)
2017. nov. 2. 09:22
Egyébként meg nem adtam fel postán gyereket nektek, hogy csak azért is több legyen. De azért a legtöbb családban a földkerekségen nem egy gyerek van...
24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - 8cc24eb355)
2017. nov. 2. 09:21

Nem feltétlenül.

De annyira car nem lehetett, illetve nagyon sok jó volt benne.

A másik két tesójának 2-2 gyerek van, de az egyiknél a férjem tesója szeretett volna harmadikat. Már a 40 felé jár a nő, és a srác Chron beteg, így tudatosan úgy döntöttek, főleg a lány, hogy nem.

Még úgy is, hogy egyik fiú 24 évesen meghalt rákban. Egyébként pont ez a momentum volt, amikor sokkal jobban a család felé fordultak a fiúk.

23. 10cc61fb5a (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2017. nov. 2. 09:19
Nem vagyunk egyformák. Én szeretem a békét otthon. Vannak tesós barátaim és nagyon durva a zajszint. Én 2 nap múlva lehet megbolondulnék. Folyton vita, folyton veszekedés, folyton "anyaaa, ő volt!", folyton igazságot tenni, folyton bizonygatni, hogy mindkettő fontos. Áááááááá...nekem ez túúmáccs.
22. 8cc24eb355 (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2017. nov. 2. 09:19

Akkor ezen az alapon mindenki azt csinálja ahogy felnőtt??

Egykék vagyunk a férjemmel és egy gyerekünk van.Több semmiképp nem lesz!

21. 10cc61fb5a (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2017. nov. 2. 09:17
hihihi...én is kistesó vagyok, egy vacak másolat. ;)
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 2. 09:15
Ja, egyébként a férjemék voltak öten fiúk tesók, és volt sok viszály, de mégis felnőttkorára mind nagycsaládot szeretett volna..
19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 2. 09:14

Amit nem kap meg otthon a tesótól, azt megkapja kamatostul később mástól.

Az élet legtöbb kapcsolata ilyen kutya-macska érdek szeretet.

Aztán némi érés, lelki út után a legtöbbször felnőttkorra beérnek ezek igazi szeretetté, aminek a magva megvan már most is.

Én nem akarom a lelki utat, a nehézségek megélését megspórolni semmiben. Egyébként nem is lehet megspórolni, ha nem ezen a csatornán, akkor másikon meg lehet kapni.

Akkor aki nem első gyerek, az mindenki silány másolat? Hát..

Én négy egyéniséget, négy kincset látok, de meglehet, velem van a baj.

18. 10cc61fb5a (válaszként erre: 14. - 4c1a787e8f)
2017. nov. 2. 09:09
És ez miért jó? :( Megnyomorítani a gyerekek legszebb éveit? :( Sosem értettem, hogy mirejó bonyolítani az életet. :( Ha van egy szép, okos, egészséges gyerekünk, akkor minden mégegy silány másolat? Minek egy zavaró tényező?
17. 10cc61fb5a (válaszként erre: 13. - Chateigne)
2017. nov. 2. 09:07

Csak gondol át, mit él át.

Tudom, hogy sok nő szeretne még-még gyerekeket, csak az a gond, hogy nem mindenki tudja úgy közvetíteni a meglévő kisembernek a változást, hogy ő ezt le tudja jól reagálni.

Én tudatosan nem szültem kettőt, túl sok a testvér-viszály. Én ennek semmiképp nem akartam kitenni a gyerekemet.

2017. nov. 2. 08:58
A nagymama szeretete nem pótolja egyébként a szülő odafordulást. Sajnos ilyenkor ez tud sérülni, de ilyen az élet.. Nekem se volt könnyű, nagyon kivoltam szegény nagylányomra, pedig még csak két éves volt, amikor a kistesó született.. Most kezd helyreállni a viszonyunk. A két kisebb öcsi születésének a nagyobbak már örültek. A nagylányom a legkisebbet mondjuk imádja, gondozza..
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13. - Chateigne)
2017. nov. 2. 08:57
Ez is tök normális, hogy a nagyszülőknél nincs gond, aztán megjelentek, és megzizzen. Napi dolog nálunk is, és biza normális. Még akkor is, ha nincs kistesó a képben.
14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2017. nov. 2. 08:55

Tök normális. Te se lennél boldog, hogyha a férjed hazavinne még egy nőt..

Nekem úgy magyarázták a szakemberek, hogy ez pont ilyen a gyereknek.

Hagyd, hogy kimondja az érzelmeit, ne legyen kötelező szeretni.

Nekem 13 éve utálja egymást a négy gyerek, ölik, lehúzzák egymást..

Amikor egyik mondjuk kórházban van, akkor fakad sírva egyik-másik, hogy "azért ugye nem marad ott a tesó örökre..".

A gyerekkori viszonyhoz a legtöbbször nincs köze a felnőttkorinak, hacsak a szülők nem húznak valami miatt tényleg nagyon az egyik oldalra.

Kitartás, már csak 20 év...

13. chateigne (válaszként erre: 6. - OverSize)
2017. nov. 2. 08:16
Na jo de meddig tart? A környezetünkben azért 1 év után legalább van egy kedves szavuk néha a nagytesóknak a picihez, de inkabb azt hallom hogy jatszanak neha együtt, ölelgetés puszilgatás, nálunk ilyen soha nincs. Az biztos amugy hogy ő volt a középpontban, de most is elegge el van kenyeztetve nagyszülők által. Mondjuk ott nincs is vele gond, csak ha megjelenünk apával vagy tesóval.
2017. nov. 2. 08:11

Félre ne értsetek,de áldom az eszem,hogy csak egy gyerekem van és soha nem akartam többet!


Ezt még olvasni is rossz!

Sajnálom!

11. chateigne (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 2. 08:09
Ajándékot ő is kapott. Fürdeni egyutt még nem tudnak de majd próbáljuk nemsoká, bár nem tudom miben lenne más mint amugy játszani. Ha mondjuk neki hogy ő az ügyesebb, okosabb nyilván kedvesen, akkor ő ezt felhasználja és henceg vele a kicsi felé.
10. 10cc61fb5a (válaszként erre: 4. - Smirnoff)
2017. nov. 2. 07:46

Na persze. De belegondolva szegény kis ember kapott a határa egy 'púpot' amit egyáltalán nem kért. Eddig ő volt anyuék szemefenye, most meg beférkőzött valaki a helyére.

Nem lennék nagytesó az tuti..

2017. nov. 2. 07:42

Nálunk 6 év, és nem szerettem a hugomat:(

De ott a hugomat most sem bírom, ez a szülők sara.

2017. nov. 2. 06:38

5 évvel idősebb vagyok, mint az öcsém.

Iszonyú féltékeny voltam rá. Addig körülöttem forgott a világ. Már azt nehezen viseltem, hogy anyu a kórházban volt szülni és nagyon vártam haza. Reggel óta a kisajtóban álltam, hogy mikor jönnek már. Aztán hazajöttek, kaptam egy buksisimit és mindenki az öcsémmel volt elfoglalva. Úgy éreztem, én már nem vagyok fontos, mert állandóan vele foglalkoznak (etetés, altatás, pelenkázás stb.) nemhogy velem játszanának.

Sokszor bántottam is a tesómat, gonosz voltam vele. Egészen addig, míg nem egyszer betörtem a fejét. Kivételesen véletlen baleset volt. Felkészültem, hogy megint kapok, szobafogság is lesz.. erre az öcsém azt mondta, hogy zoknihúzás közben elesett és beütötte a fejét a szekrénybe.

Én meg csak álltam ott, mint akit leforráztak, felmentem a szobámba, sírtam..

Onnantól kezdve nagyon jóban lettünk..


A lányaimnál nincs féltékenység. Csak 1,5 év van köztük. Pont ezért akartam kis korkülönbséget. Összenőttek, barátnők..

2017. nov. 2. 05:41
Én is pont ettől félek, februárra érkezik a kis tesó és 2 hónap híján 3 év lesz köztük. Ráadásul most épp költözés előtt állunk ami amúgy is megfogja viselni megint.
2017. nov. 2. 00:04

Teljesen érthető. Gondolj bele, neked sem esne túl jól, ha a férjed haza vinne egy új feleséget. Ugyanolyan feleség lenne ő is, mint te, ő is főzne, ő is odabújhatna a férjedhez stb... pont, mint te.

A nagyobb tesó pontosan ezen megy keresztül, ott van egy ugyanolyan státuszban lévő gyerek, mint ő, még szép, hogy nem tetszik neki.


Nálunk az vált be, hogy mindig mondogattuk a nagyobbnak, amikor piszkálta a kicsit, hogy ő az okos, erős nagytesó, ő általa váltunk anyává és apává, elmondtuk mennyire szeretjük.


Sok sok, nagyon sok időbe telik mire pozitív irányba változik a helyzet, de megéri kitartani.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2017. nov. 1. 22:42

Én a kicsit úgy vittem haza, hogy ajándékot "vitt" a nagyobbnak. (oké, ezt már ebben a helyzetben nem lehet, de hátha jól jön valakinek)


3,5 év volt a korkülönbség.


Én arra apellálnék, hogy ő milyen okos, a kicsi meg még kis elesett, segítsen neki, mert ő még ezt, vagy azt nem tudja.


Arra figyelj, hogy a nagyobbat ne nagyon zavarja legózásban, rajzolásban, festésben.

Viszont , tanítsátok a nagyobbak együtt, hogy kell építeni stb.


Esetleg az esti együtt fürdetés is hozhatna esetleg némi oldódást. Együtt játszani a vízben, kacsát úsztatni, spriccelni stb.


Én mindenképpen arra apellálnék, hogy ő már milyen okos nagy, segítsen a kicsinek ezt , meg azt és nekem is milyen szuper, hogy segít. Sokat vinném játszóra és megkérném, hogy vigyázzon rá, nehogy valaki bántsa, ne essen át a homokozón stb. Persze, hagynék neki is szabadságot, csak próbálnám felébreszteni a felelősségtudatát a gyengébb iránt.


Sok sikert hozzá!

4. Smirnoff (válaszként erre: 3. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 1. 22:29
Meg ne is a nagy az állandó hiszije miatt :P
3. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2017. nov. 1. 22:28
Lesz bajotok. Mindenképp figyeljetek rá. Ne a kistesó legyen a központ.
2017. nov. 1. 22:23
A nővérem 25 éves kora körül nőtte ezt ki.
2017. nov. 1. 22:09
Legalábbis ezt mondja. Majdnem 3 év köztük a különbség. Eleinte míg pici baba volt a kisebb levegőnek nézte, mostanában (1 éves lett) egyre többször mondja hogy nem szereti, stb..nem hajlando vele semmit közösen csinálni, ha odamegy hozza a pici elfordul vagy grimaszol rá.a pici persze imádja...próbálunk vele külön is foglalkozni amennyire ez kivitelezhető a napi teendők mellett, de őszintén szólva mostanában amúgy is egyre hisztisebb és akarstosabb...elmúlhat ez még vagy csak rosszabb lesz? Valakinek ötlet, tapasztalat hasonló helyzetben?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook