Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem szeretem a tömeget, se a nyüzsgést. fórum

Nem szeretem a tömeget, se a nyüzsgést. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. jún. 18. 11:18

Miért van az, hogy az emberek nagy többsége vidékre vágyik nyaralni, kirándulni, nem a városba? Persze a látnivalók miatt nagyon sokan utaznak be a tömegbe, koszba, bűzbe, de a testi-lelki felüdülésért a városlakók ha csak tehetik menekülnek a természetbe. Itt Balatonvilágoson is több a nyaraló mint az állandó lakos, sokukat ismerem, beszélgetünk, és kivétel nélkül mindenki alig várja az itt tölthető hétvégéket, nyarakat. Nagyon sokan a nyaralójukat is téliesítették, mert tudnak otthonról dolgozni. Inkább itt vannak mint városban. Főleg a pestieknek van nagyon elege Budapestből.

Nem a Hűvösvölgyről beszélek.😀

26. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 18. 10:53
Szerintem az egész körút belváros, nem akartam a pontos címem leírni, azért írtam hogy nem a hegyen, hanem nagyon forgalmas részen. Persze itt több a park mint a Blahánál, de azért még nem is itt van az erdő széle az utca végében.
25. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2023. jún. 18. 10:40
a lányomék a második kerületben laknak,van kamerájuk,éjjel látnak vaddisznót,őzet.
24. tumbo2 (válaszként erre: 16. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 18. 10:34
gazdag mókusok,hogyne laknának?
23. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Vigyefene)
2023. jún. 18. 10:32
és megették?
22. Alessandro (válaszként erre: 11. - Unom)
2023. jún. 18. 10:27

Na, akkor csak hogy tudd, a levegőszennyeződés a legtöményebb városon, ahol keletkezik a sok ipari és közlekedési szennyezőktől. Amire a vidék fölé ér a szennyezett városi ájer már sokszorosan felhígul és ott már csak töredéke a mocsoktartalma, mint volt.

Egyéb lózung? 😀

21. vigyefene (válaszként erre: 20. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 17. 23:20
Azt is tudod h az eszpresszóban a lányok merendelték az ételüket, és jóóóó nagyot ráköptek, h más ne nyúljon hozzá?
20. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2023. jún. 17. 23:18
Tudom a történeted, de az nem a belváros.
19. vigyefene (válaszként erre: 18. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 17. 23:15
Az Astoriában dolgoztam másodállásban. A Rózsadombon laktam, a Szemlőhegy utcában, ott voltak mókusok.
18. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 17. - Kacsahercegno)
2023. jún. 17. 23:01

Budán lehet, én a Blahánál laktam, az Astoriához jártam suliba, de mókussal eggyel se találkoztam.

Ettől még minden is lehet, Budán a fák miatt élhetnek mókusok, de az meg nem a belváros nekem.

De ne érts félre, nem kétségbe akartam vonni a szavaidat.

17. Kacsahercegno (válaszként erre: 16. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 17. 22:54
Pesten nem tudom, Budán lakom nagyon központi helyen, nem a "dombon" hanem még a lapos részen. Gyerekkoromban én is csak a Margitszigeten láttam mókust, szerintem az utóbbi kb. 10 évben szaporodtak el ennyire közel a forgalmasabb területekhez is.
16. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 15. - Kacsahercegno)
2023. jún. 17. 22:17
én régi pösti gyerök vagyok,ismerem a belvárost mint a tenyeremet, de hol élnek a belvárosban mókusok?
15. Kacsahercegno (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2023. jún. 17. 22:10
Bp. belvárosban lakom, reggelente olyan hangosan énekelnek a madarak, hogy nem tudunk tőle aludni. Ja és csomó mókus van, az erkélyen szoktuk etetni őket. Szóval nehezen, de azért ki lehet bírni itt is. :-) Bocsi amúgy nem szeretek beleállni a város vs. vidék örök vitába, mindenki éljen ott ahol szeretne, de azért gondoltam szólok, hogy madarak még azért vannak itt is, nem csak Bp. közigazgatási határain kívül élnek. 😅 Csak mert ezt mindig látom hogy jaj a madárcsicsergés... Az van Budapesten is, megnyugodhat minden vidéki. :-)
14. tien (válaszként erre: 6. - Ab443a467a)
2023. jún. 17. 20:56

Mintha ên mondtam volna😉

Emberbarátra tudom magam inni☺️

Egyébként hónapokig elvagyok a férjjel és a kutyával.

Semmi humán társaság,fárasztanak.

13. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 10. - Alessandro)
2023. jún. 17. 19:35

Nehogy komolyan vegyél, csak mint minden éremnek két oldala van.

Én mindig városi voltam, a falusi élethez nem konyítok.

A vidéknek is van szép oldala biztosan.

Ki mit szokott meg.

De világ életemben volt telkem mindig a hétvégére, de hét közben nagy vagy fővárosban éltem.

Úgy mint ahogy azt Gilette is írta.

2023. jún. 17. 18:08

Én sem. A büdös városi levegőt sem, és azt sem, ha valaki állandóan bele gyalogol az aurámba. Éltem Budapestem 4 évig, úh. ennek alapján mondom hogy szerintem minden szempontból jobb a vidéki élet. Persze annak aki a madárdalt, a tiszta levegőt, a teret kedveli maga körül inkább.

Annál csodálatosabb érzés nincs számomra, mint mikor ébredés után kilépek az ajtón és nem a szmogos-égett zsírszagos, kutyaszaros utcán találom magamat krákogó, köpködő és ki tudja milyen nyavalyákkal küzdő emberek között, hanem a harmatos fűre lépek a saját kertemben, a madarak éneke a lelkemig hatol, és én miközben bejárom a kertet, jól megreggelizek a bio gyümölcsösben. Felbecsűlhetetlen! Testi és lelki szempontból egyaránt.

11. unom (válaszként erre: 10. - Alessandro)
2023. jún. 17. 18:04

Élj ott. A levegőszennyezés olyan, hogy megáll a falu hatàránál, télen meg a mindent is elégetés kimondottan jót tesz.

Ha valaki dolgozni akar, utazhat órákat, ha véletlenül van gyár, akkor ugyanúgy van szennyezés is.

Egyéb lózung?

10. Alessandro (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 17. 17:32

Hát, te már csak tudod (vagy inkább csak gondolod) ott városon, hogy mi lehet itt vidéken.

Micsoda borzalom! Nehogy valaki vidéken próbáljon élni!

😀

2023. jún. 17. 15:21

Hét közben Budapest is szép hely mivel ott születtem, hétvégén meg irány a telek.

Nekem az egyik kompenzálja a másikat.

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 17. 15:05
Nem baj. Sokan nem szeretik.
7. Amaunet (válaszként erre: 2. - Alessandro)
2023. jún. 17. 15:00

Idegbeteg emberek, akik a munkahelyi stressztől, a napi rohanástól lesznek azzá valóban kevés van.

Néhányan viszont mintha le lennének szedálva és bekerítve egy udvarba.

6. ab443a467a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 17. 14:34
Én sem. De mondjuk egy fesztiválon, bebaszcsizva nem zavar... 🤭
5. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 2. - Alessandro)
2023. jún. 17. 14:13

De van klórmentes gémeskút, esőben sárdagonya, munka vég nélkül, szerencsésebb falukban tömegnyomor helyett vannak rég elfeledett tömegsírok...

Minden csak nézőpont kérdése 😀😀😀

4. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 17. 13:41
Fagyiznise jársz?
2023. jún. 17. 13:25
Én sem.
2023. jún. 17. 13:00

Hát, költözz vidékre! Itt nincs nyüzsi, tömegnyomor, idegbeteg emberek, szennyezett levegő, agyonklórozott csapvíz és hasonló rossz dolgok.

😀

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook