Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem sikerül fogynom, nics elég kitartásom.Támogatásra lenne szükségem. fórum

Nem sikerül fogynom, nics elég kitartásom.Támogatásra lenne szükségem. (tudásbázis kérdés)


1 2
47. Zsuzsanna-Cecilia (válaszként erre: 44. - Lufi)
2008. jún. 16. 10:26

Szia kedves Lufi!

Okvetlen kérjél dietetikustól tanácsot! //HA ki van zárva a hormonlás probléma.// A neten is vannak ingyenes online tanácsadások! pl:www.hipofizis.hu Barnáné Susa Éva //

Ezen a honlapon a hormonális problémáknak is "utána" lehet nézni!

üdv:

Zsuzsanna-Cecilia

2008. jún. 15. 17:24

Nekem az ivással nincs gond, rendesen iszom, méghozzá általában csapvizet. Az evésben - hangulatomtól függően - viszont még sokszor visszaesem :( Most már tudom, hogy kiktől/mitől, de hiába, mert olyankor nem tudom megállni, hogy ne menjek át kényszerevésbe... s ez így egy ördögi kör, mert amit addig leadtam, azt lehet, hogy ezzel visszaszedem.


De legalább a rendszeres mozgás kordában tart, hízni nem hízok most már, de nehezen megy le a feleslegem, inkább csak araszolok. Szóval nálam a kajálással van a gond (nem zabálok! Csak azok a lelki kényszerevések...:(

45. csera (válaszként erre: 44. - Lufi)
2008. jún. 15. 10:13

Bizony, bizony! Az ivás (szénszavmentes víz) nagyon fontos, mert a nyirokrendszeren kiválasztott méreganyagok, csak a vesén keresztűl tudnak távozni és ehhez kell a megfelelő mennyiségű folyadék.

Egyébként a kevés evés sem jó, mert "tartalékra" kapcsol a szervezet és kevesebbtől is hízol.

Azért ne add fel! :)

44. lufi
2008. jún. 15. 08:03
Szerintem nem a diétával és a mozgás hiánnyal van a baj, hanem valami más lehet a háttérben. 3 éves a fiam, szülés alatt 11 kg szedtem fel, de 6hó alatt le is ment. Most volt 1 éve, hogy abbahagytam a szoptatást. Na azóta nem megy le csak pár kg. Rengeteg a felesleg. Lehet hormonális probléma? Mindenki az evéssel jön, hogy ne egyél annyit, meg hogy 6 után ne, és hogy többször kevesebbet, de nem eszem abszolút. A múltkor itt aludtak nálunk a húgomék és teljesen elhűlt, hogy milyen keveset eszem. Szerintem a folyadék bevitelem a kevés. De nem bírom magam sehogy rávenni, hogy többet igyak.
2008. jún. 14. 21:38
Én rájöttem, hogy a mozgás nagyon fontos!
42. csera (válaszként erre: 41. - Lufi)
2008. jún. 14. 18:22
Írd meg hogy próbálkoztál eddig, hagy okoljunk belőle!
41. lufi
2008. jún. 14. 12:41
Nekem se megy a fogyás, hiába próbálkozom.
40. ab4b6bc17d (válaszként erre: 39. - Zsuzsanna-Cecilia)
2008. jún. 13. 20:46
Na, ez is igaz! De igen, nézték és nincs gond! Köszi, hogy segítesz! :)
39. Zsuzsanna-Cecilia (válaszként erre: 38. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 13. 20:39

Szia kedves BREDMAZON!

Bocsánat, nem tudálékoskodni akarok, csak segíteni! Az éhgyomri cukor-vizsgálat nagyon kevés! Legalább egy "40.gr-szénhidrátos reggelizés utáni" terheléssel kellene ellenőrizni! evés után 1.5 órával! A "saját inzulinodat" nézték már?

üdv:

Zsuzsanna-Cecilia

38. ab4b6bc17d (válaszként erre: 30. - Zsuzsanna-Cecilia)
2008. jún. 12. 14:03

Szia! Köszi!!!


A napokban voltam éhgyomri vérvizsgálaton, már meg is van az eredménye, hálisten nincs semmi baj sem a cukrommal, sem a koleszterinszintemmel. Biztos vagyok benne, hogy a gyakori diétázás, a rendszeres mozgás és az segít, hogy folyamatosan próbálom a helyes irányba terelni az életmódomat, már ami az egészségemet illeti, témába illően.

Még mindig van, hogy elbukok, de azért tényleg odafigyelek! - mert tudom, hogy fontos az egészségem. Mindig arra gondolok, hogy fel kell neveljem a gyermekemet is...

37. ALLICS (válaszként erre: 35. - Csera)
2008. jún. 12. 09:28

Köszi:)


Nagyon egyszerű.

A nap első felében próbálom a napi kaja mennyiség 2/3-át elfogyasztani.Reggelről még kenyeret is szoktam enni néha,nagyon sok zöldséget eszem mellé.Ami tulajdonképpen telít is..Még 11kor próbálok megebédelni ami valami lightos kaja(pl csirkemell salátával).Délután általában már csak gyümölcsöket,párolt zöldségeket és joghurtot eszem,vagy valami rostban gazdag kekszet.Este fél 6 után már nem eszem semmit.Édességet nem eszem,cukros löttyöket nem iszom.

Sokat sportolok 2 naponta járok futni,ha esne az eső akkor szobabiciklizek.Valamint a szerintem duplán problémás testrészekre tornázom is itthon.És sok-sok vízet iszom.

36. ALLICS (válaszként erre: 34. - Zsuzsanna-Cecilia)
2008. jún. 12. 09:21
Persze ha betegség is áll a túlsúly hátterében az más,de én most kifejezetten csak a meghízásról beszéltem.
35. csera (válaszként erre: 33. - ALLICS)
2008. jún. 11. 22:22

Gratulálok, nagyon ügyi vagy!

Írnál néhány mondatot az életmódváltásodról?

Köszi :)

34. Zsuzsanna-Cecilia (válaszként erre: 33. - ALLICS)
2008. jún. 11. 18:38

Szia kedves ALLICS!

Igazad van, a helyes táplálkozás-testmozgás nagyon fontos! DE ha endokrin probléma//pajzsmirigy, mellékvese, agyalapi mirigy, PCO-szindróma-inzulinrezisztencia,MEN szindróma,stb... is áll a túlsúly hátterében, akkor több segítség kell! Diabétesz esetében pedig az inzulin az NEM fogyókúra,mert az inzulin leköti a szénhidrátot, és bármilyen keveset lehet enni, nem látványos a fogyás, főleg akkor nem, amikor az emésztés nagyon lassú, mint nekem!

csak így tovább, nagyon ügyike vagy!

üdv: Zsuzsanna-Cecilia

üdv: Zsuzsanna-Cecilia

33. ALLICS
2008. jún. 11. 15:11

Sziasztok!

Nem értem mi az értelme az úgymond divatos diétáknak...csak helyesen kell táplálkozni és sokat sportolni.Én 1 hónap alatt 8 kilót fogytam.Most már lassan 2,5 hónapja váltottam életmódot és -19kg-nál tartok.Azt hiszem az eredményem magáért beszél.

2008. jún. 11. 15:02

udom, hogy segíteni szertnél, nem mondtam, hogy tudálékos vagy egy szoval sem! van ismerosom aki elég komolyan cukorbeteg,és adagolja naponta 3szor magaba az inzulint,elég azt látni naponta!de szerencsére rendben van a cukrom!nem rég nézték! :D

próbálok egészségesen élni!nekem a geirncemmel van gond, hogy meghiztam!

31. Zsuzsanna-Cecilia (válaszként erre: 29. - 5a5c6c6a02)
2008. jún. 11. 14:58

Bocsánat, hogy tudálékoskodom, de énmár "öreg" diabéteszes vagyok.27-éve csinálom, és az utóbbi 9.évben már napi 4xi elosztásban 50.egységet adok be magamnak, napi 150.gr.CH.ehetek, és így is 105.kg.vagyok!!!

A felszívódási"sebesség" is nagyon sokat számít! Nekem nagyon lassú a felszívódásom,ezért is van ennyi panaszom!

üdv: Zsuzsanna-Cecilia

2008. jún. 11. 14:52

Szia kedves BREDMAZON!

Ha kismamaként már problémád volt a cukorháztartásoddal, akkor sajnos már mindig oda kell figyelni rá!

A túlsúly elsősorban HORMONÁLIS problémák miatt alakul ki!/pl: szülés után egyáltalán nem, vagy nagyon nehezen "áll"vissza a súly./

Az lenne a legjobb, ha dietekus segítségét kérnéd, aki "rádszabott" pontos diétát állítana össze!Mivel a cukrodal már volt baj, DIABÉTESZ ambulancián kérhetsz leginkább segítséget!

üdv: Zsuzsanna-Cecilia

//csak segíteni szeretnék! /

2008. jún. 11. 14:52
szia! Tudom, hogy cukorral készül! a bátyám ettől a diétától fogyott 10-12 kgot! tudom, h segiteni szertnél, koszonom!
28. Zsuzsanna-Cecilia (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2008. jún. 11. 14:40

Szia kedves Kiara!

A diétában az "hibádzik", hogy a mustár cukorral van készítve!

Ha a hormonális problémék ki vannak zárva, és akkor is túlsúlyvan,a leghelyesebb egyénreszabott diétát kérni a dietetikustól! A keresőben találsz dietetikusokat, akik emailen keresztül is készítenek egyénreszabott diétás-étrendet!

// csak segíteni szeretnék! //

üdv: Zsuzsanna-Cecilia

27. ab4b6bc17d (válaszként erre: 24. - 5a5c6c6a02)
2008. jún. 5. 10:17
Igen, én is attól rettegek, hogy kialakul nálam az elhízás egyik szövődménye, a cukorbetegség. Hálisten nem vagyok az, de a hajlam sajna megvan, mert pl. mikor áldott állapotban voltam, kialakult a terhességi diabetes nálam. Szerencsére nem maradt meg, s most teszek is róla, hogy nehogy kijöjjön, mert ugye az már irreverzibilis.
26. ab4b6bc17d (válaszként erre: 25. - Venes)
2008. jún. 5. 10:15
Látod, ez igaz. Nekem az a szerencsém, hogy - bár megeszem a malacot is -, de a lányomnak és magamnak is pulykát, csirkét veszek. A férjem az jó falusi szokás szerint disznópárti :) de ő szaladgál eleget a munkahelyén ahhoz, hogy ne hízzon el tőle.
25. Venes (válaszként erre: 15. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 5. 07:37

Valamilyen szinten végülis igen, bocsi. Én konkrétan a vörös húsokra gondoltam és mindenre ami nem csirke- vagy pulykamell.

Egy fogyokúrázónak jobb kihagyni a melleken kívűl mindent.

2008. jún. 4. 22:52
én addig halogattam mig gerincproblémám lett! egy h étig itthon fekszem semmmi melo, semmi emelés!már most diéta hegyek, de hétftol a svájci, uszás, gyogytorna!bárhogy is fogyoztam gyorsan visszajott mert nem mozogtam!fogytam de jojoban!most viszont elég, mert egy kicsit elszomoritottak amikor megláttak a gerinc rtgmet!és ahz a baj, h néha csak ilyenkor veszi komolyan az ember amikor már baj van!
23. ab4b6bc17d (válaszként erre: 21. - 71d28849d7)
2008. jún. 4. 21:56
Félreértettél. Nem szoktam rosszul lenni! Akkor voltam életemben először. S ez a rossz tapasztalat vitt döntésre, hogy most már aztán téleg ne halogassam a fogyókúrát!
22. Venes (válaszként erre: 19. - 71d28849d7)
2008. jún. 4. 20:38

Nem szeretném, hogy elkeseredj, van megoldás.

Tényleg minden fejben dől el, a lényeg, hogy tudd kell az egészségedhez, hogy fogyj.

Hosszú távon a túlsúly nagyon súlyos problémák kiváltó okává vállhat.

Én csak azt tanácsolom, hogy lisztes dolgokat felejtsd el és a cukrot.

21. 71d28849d7 (válaszként erre: 18. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 4. 19:30
Na most énis ezel a dologal küszködök tudom hogy kellene de nemakarja az igaszságot,vagy egy hét után elmulik.Aért nemirigyelek a roszul létekért.Majd gyere teis és irdle hogy hogy haladsz jó.
20. 71d28849d7 (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2008. jún. 4. 19:27
És ha eltelnek a diétás hetek,akor hogyan fogsz enni,átálsz valamire vagy amijön mindenből eszel?Azért majd írj hogy hogy haladsz.
2008. jún. 4. 19:18
Köszönöm a hozzászólásokat még jövök a héten és beszámolok hogy hova alakulok.Most megyek mert van két csemetém akiknek vacsi kell és fürdés és utána kocogás,adigra lekell őket fektetni.Sziasztok.
18. ab4b6bc17d (válaszként erre: 14. - 71d28849d7)
2008. jún. 4. 19:05

Erre én nagyon kellemetlenül jöttem rá. Mindenhol azt olvastam, hogy a fejedben kell eldőljön, hogy fogyj. Tudtam én, hogy nagyon kéne, de a fejemben valahogy sehogy sem akart eldőlni... három éve vagyok így vele.

Aztán nemrég nagyon rosszul lettem, érdekes módon nem ettem sokat, csak amit ettem, még leírni is kellemetlen, konzerv halat spagettivel - megundorodtam tőle, nem tudom miért, mert mindig szerettem a konzerv halat, de ez most nagyon nem jött be! Szerintem romlott volt... három napig rém rosszul voltam, egész nap a mosdóban voltam, egy falat nem ment le, négy napig csak citromos vizet ittam. Abban a három napban lement rólam 3 kg! Mire vége lett, eldöntöttem A FEJEMBEN, hogy márpedig én ezt nem akarom visszaszedni és nekiálltam a 90naposnak. És azóta, egy heti kimaradás híján tartom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook