Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem megfelelő dioptria felírása esetén mit tehetek? fórum

Nem megfelelő dioptria felírása esetén mit tehetek? (tudásbázis kérdés)

13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 10. - GaGaFAN)
2012. okt. 27. 13:35

Remélem ez nem reklám, és sok akció szokott lenni.

[link]

Már ahol ilyen van.

2012. okt. 27. 09:22
Ahol a szemüvegedet elkészítik, nincs műszeres szem bemérés? Nálunk minden optikusnál megoldható ez a kérdés. Nézz utána.
11. mafalda (válaszként erre: 10. - GaGaFAN)
2012. okt. 26. 11:23
Ó,..hát rossz felé laksz:)))Igaz itt is van felkapott orvos drágábbért,de találtam jót ilyen áron.Ez rajtad nem segít.Az optikában nincs gép,amivel ellenőrizhetnék még a szemedet?Az nem olyan drága.Ha mást nem tudsz,inkább csináltasd ezt meg.Különben is csak akkor kapsz rá kedvezményt ha vény alapján készítik.Magadtól rizikós változtatni.Ez biztosan jó lesz,még ha "túl" jó is.Az is lehet,h használatkor rájössz,h tényleg ez kellett neked.Ha mást nem tehetsz,hidd el,hogy jó szemüveget kaptál!
10. GaGaFAN (válaszként erre: 9. - Mafalda)
2012. okt. 26. 11:07
Felénk nem 4000 hanem 10000 a magánrendelés. Nincs rá pénzem, így is vagy 50000 lesz a szemüvegem :(
2012. okt. 26. 11:03
Magadtól ne változtass,én nem merném!Nem tudom mennyi ott a magánrendelés,de én 4000-ért teljes vizsgálatot kapok.Ennyit érdemes lenne összespórolni,ha tudsz megbízható orvost.Fontos,h megfelelő legyen a szemüveged!Azt nem 1 hónapra kapod.A másikhoz nincs értelme visszamenni.
2012. okt. 26. 11:02

Inkább várj, de ne változtass magadtól a dioptrián! Ha mellélősz, annak pl durva fejfájás is lehet a következménye.

Menj el másik dokihoz, 25 éve van szemüvegem (kontaklencsém) és soha nem volt egyforma a 2 lencse, mert a 2 szemem sem egyformán rossz.

7. GaGaFAN (válaszként erre: 5. - Mafalda)
2012. okt. 26. 10:59
Épp ezért gondolom, hogy gyengébbet kérek, mint amit ő írt fel. -3 helyett -2,5-öset.
2012. okt. 26. 10:58
Bárkit hívtam 2-3 hónap ae előjegyzési idő szemészetre, nekem meg nincs pénzem magánrendelésre. Ugyanoda tudnám visszavinni, de az a doki tuti kikel magából ha megkérem, nézze meg mégegyszer, mert nem értek egyet a mérésével. Így is össze-vissza húzta a száját, amikor kérdeztem, hogy mit miért, és miért kell ilyen erős szemüveg...stb.
2012. okt. 26. 10:57

A két lencsének nem kell egyformának lennie,mert a szemeid sem egyformán rosszak:))

Ne változtass magadtól,inkább menj el másik orvoshoz is.Nekem minidg azt modta az orvos,h egy picivel a "legjobb"dioptria alatt ad,nem kell túlságosan kiszolgálni a szemet.Dolgozzon egy kicsit!!!Az olvasásnál meg sosem volt cél,h a legutolsó sort is lássam.

4. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - GaGaFAN)
2012. okt. 26. 10:55

Sztem keves az az ember, akinek egyforman "rossz" a szeme. Pont azert vizsgalja szemesz, mert ez a szakmaja,ugyhogy ha ezt a dioptriat irta fel, nem veletlen:)

Esetleg nezesd meg egy masik szakemberrel, anelkul, hogy mondanal barmit is es akkor kiderul...

2012. okt. 26. 10:55
Szerintem először keress fel egy másik szemészt a biztonság kedvéért, addig ne vegyél szemüveget, ezt nem neked kell eldönteni
2. GaGaFAN (válaszként erre: 1. - GaGaFAN)
2012. okt. 26. 10:53

Sziasztok! Felírt a doki szemüveget, -3 dioptriát a másik szememre meg -1,5 dioptria.

A -3-al a legalsó apró számokat is elolvastam, de kérdem én, miért kell ilyen erős szemüveget hordanom, a táblát elolvasom a suliban kisebb dioptriával is. Ez 125-150%-os korrigálás. Mi van akkor hogy ha a szemüveg megrendeléskor gyengébbet kérek, mondjuk -2,25-öst? Ráadásul az is zavar hogy nem egyforma a két lencse, nem fogok különbözően látni?

2012. okt. 26. 10:50
Nem megfelelő dioptria...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook