Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetek, ha nem megfelelően viselkednek velem a kollégáim? fórum

Mit tehetek, ha nem megfelelően viselkednek velem a kollégáim? (tudásbázis kérdés)


14. Channa* (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
dec. 17. 18:02

Tehát, sem okkal, sem ok nélkül, sem csak úgy, sem csak azért, sem azért mert....


Soha nem ordítunk senkivel, azaz kollégával sem. Nincs olyan helyzet, hogy ezt megengedjük magunknak.


Én ha kicsit vehemensebben próbálok elmagyarázni valamit és észre veszem magamon, hogy kicsit emelem a hangom, akkor rögtön elnézést kérek és visszaveszek a hangomból, mondom ezt úgy, hogy az én hangterjedelmem nagyon kicsi, azaz még hangosan se tudok beszélni, nemhogy kiabálni vagy ordítani.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 16:04

Én megkérdezném tőlük, amikor mindenki ott van: mondjátok már meg, mit követtem el, hogy az utóbbi időben mindegyikőtök csak ordítva tud velem beszélni! Szeretném tudni, mi bajotok van velem!

De ezt csak akkor tedd meg, ha valóban nem adtál rá okot, különben kapsz a fejedre hideget, meleget. Szóval jól gondold meg, vagy rákérdezel, vagy egy legközelebbi alkalommal, ha akármelyik ordítozik, csendesen mondod neki: nem vagyok süket, nem kell üvöltened.

12. Bichi (válaszként erre: 3. - Globus)
dec. 17. 15:27
Hát erre én is kiváncsi lennék, de lehet sosem tudjuk meg...
11. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Channa*)
dec. 17. 14:00
Így van. Normális emberek nem ordítoznak csak úgy.
10. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 13:53

Ha sejted mi az oka, az ellen tegyél, mert úgy jött át, mintha sejtenéd.

De bármilyen okkal kikezdhet egy vezéregyéniség, egy kollégát.

Nem tudom milyen munkát végzel, de lehet adatot tud módosítani, munkát törölni, vagy éppen ellop , eldug valamit és azt mondja látta te voltál, vagy erősen sejti.

Legrövidebb út az egyenes, állj ki magadért és pl. ebédnél tedd fel a kérdést mi a gond?...mert ezt tapasztalod és nem találsz rá magyarázatot.

Ha t biztos vagy benne, a munkád tökéletes, nem hiányzol, nem késel naponta stb. akkor fordulj segítségért a közvetlen főnökötökhöz, hogy szeretnéd ezt a problémát x szem között átbeszélni.

Ordítozásnak nincs a munkahelyen helye, persze sehol, de gyomorgörccsel nem lehet tisztességes munkát végezni.

dec. 17. 13:37

Miért keres mindenki okot az ordítozásra?

Van ahol okkal elfogadható, hogy egy kolléga ordítson a másikkal?

8. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 13:20
Ok nélkül nem szoktak ordítozni emberek. Főleg nem egy munkahelyen. Ha nem érted, találj alkalmat és kérdezd meg őket. Persze nyugodtan, higgadtan.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 13:03
Mi is lehet az oka...? Fülhallgatót viselsz? Nagy a zaj az üzemben?
dec. 17. 12:57

Még okkal sem ordítozhatnak!

Az, hogy miért történik, neked kell tudni, ahogy a mellőzésről is neked kellene, hogy legyen fogalmad.

Hogy mit tegyél? Fogalmam sincs.

Múlt nyáron egy férfi kollégám bár nem ordított velem, de roppant ordenáré módon beszélt velem. Én csak annyit mondtam neki, hogy: ha másképp nem sikerül beszélned, akkor szia, és letettem a telefont. Elmondtam a főnökömnek, aki csak legyintett, hogy az illető ilyen. Nem igazán tetszett. Aztán egyszer szóba került a főnököm főnökénél is, aki viszont nagyon kiakadt, hogy ilyen körülmények között dolgozok. Gondolom beszélt vele, mert azóta már visszavett a stílusából.


Tehát, ha te nem tudod megvédeni magad, akkor nyugodtan említsd meg a főnöködnek, hacsak nincs ő is benne a csapatban...

5. f8c32ccd19 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 12:54

Ez az ordítozás, mellőzés nem a kezdetektől van - ha jól értem.

Akkor meg kellene próbálnod valamelyikükkel megbeszélni.

Nem tudom, mennyire ismered őket, válassz közülük egyet, aki szerinted szókimondóbb, és remélhetőleg hajlandó megbeszélni 4-szem-közt. Mondd neki, h. nem tudod mi a baj, ha tudnád, akkor megtennél "bármit" h. rendbe tehessétek közösen a dolgokat!

4. 996b40d6f5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 12:51
Nyisd ki a szád! Nem ordítozhatnak veled. Nem vagy a kutyájuk. Ha gondjuk van, azt normális hangnemben közöljék.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 12:48
Mit ordítoznak ok nélkül? Tudnál mondani erre egy példát?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 12:45
Miért tűröd, hogy ordítozzanak veled?
dec. 17. 12:33
Mit tehet az ember, ha a munkahelyén a kolléganői mellőzni kezdik és még ok nélkül ordítoznak is az emberrel. Mivel ez már nem az első alkalom szerintem valami oka van amiről persze nem beszélnek.Mit csináljak??????????????????????????????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook