Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem kellene most megjönnie, mégis görcsölök, iszonyatosan fáj! Gyógyszer nem segít.. mit tehetek? fórum

Nem kellene most megjönnie, mégis görcsölök, iszonyatosan fáj! Gyógyszer nem segít.. mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


23. pemete (válaszként erre: 13. - Brigitta2121)
2009. jan. 13. 21:24
Na mit mondott a doki?
2009. jan. 13. 19:46
Az erős görcsök okozója lehet az endometriózis is.
21. Sissy80 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2009. jan. 13. 13:15

Szia!


Ha hosszú távú megoldást keresel, akkor mindenképp javaslom neked a lúgosítást supergreens-sel. Többek között nagyon jó menstruációs görcsökre is, nőgyógyászati problémákra is.


Üdv.

Sissy

20. _kleo_
2009. jan. 13. 13:13

Nekem is ilyen szörnyű görcseim voltak végig tinikoromban, egészen terhességig. Nekem sem segített a gyógyszer, dokik sem tudtak mit kezdeni vele. Volt, hogy a buszon ájultam el annyira görcsölt. Én vettem egy kis méretű melegítőpárnát, nekem az nagyon bevált, a meleg nagyon jó volt rá, és figyelemelterelés. Házimunka, barátok, mindegy, csak ne kelljen arra figyelnem, hogy mennyire fáj.


Nekem szerencsére a szülés megoldotta. Azt mondják, hogy akiknek ennyire durva görcsökkel jár, azok a nőiségükkel nincsenek kibékülve. Szülés után egyrészt ünnepel a világ, hogy anya lettél, másrészt nem nagyon van többé időd magaddal foglalkozni, talán ezért múlik el.


Jó hír, hogy aki iszonyú görcsöket áll ki havonta, annak a szülés már meg sem kottyan. Én így voltam mindkét szüléssel.

19. leonee (válaszként erre: 9. - Brigitta2121)
2009. jan. 13. 12:31

Szia Brigi!

Mensi görcsök esetén a lábszár maszírozása segíthet, vagy még a lábak emelgetése előre hátra. Nekem ez szokta enyhíteni a fájdalmat. De, ha most volt meg 2 hete, akkor ezt más okozhatja. ezt tényleg csak a doki tudja megmondani,hogy mitől van.

18. 9cfe9caee2 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2009. jan. 13. 12:22

Ami nem gyógyszer :

melegíts fel a tűzhelyen egy fedőt, tedd bele egy konyharuhába, vagy törölközőbe, és tedd a hasadra. A meleg kitágítja a vérereket, és ettől könnyebben megindul a vérzés.

Amúgy meg az is jó, ha kicsit mozgol, megmozgatva az alhas tájékát.

17. geridina (válaszként erre: 13. - Brigitta2121)
2009. jan. 13. 12:22
Sziasztok! Én most vagyok 34 éves, és 12 éves koromtól küzdök ugyanezzel a problémával. Orvoshoz hiába mentem, még azt sem tudta kideríteni, miért csak 5 havonta jön meg. Akkor viszont, ha megjön, akkor úgy kaparom a falat, hogy dolgozni sem tudok. Így jártam általánosba is. Nekem is kiderült a PCO, sőt, a harmadik lombikbébi próbálkozás eredményeképpen megszületett a kislányom. Azt mondták, a szülés után nem fogok görcsölni. Hát nem lett igazuk. Ugyanúgy görcsölök, üvöltök fájdalmamban (férjem pedig agyonaggódja magát). Írta a fórum indítója, hogy semmilyen gyógyszer nem segít neki. Én 33 évig kerestem a megfelelő gyógyszert (egy doboz meristin meg sem kottyant). Azóta rátaláltam egy gyógyszerre, ami 10 perc alatt elmulasztja a fájdalmat, és nem 2-3 órára, hanem legaláb 5-6 órára. Nem tudom, le lehet-e írni, nem-e számít reklámnak, de kenőcs is van belőle és kis zacskóban gyártják, abból kell a port összekeverni vízzel és meginni. Nagyon rossz íze van, de hatásos (F-fel kezdődik). Ha valakit érdekel, leírom privibe.
16. vikasz
2009. jan. 13. 12:17
Én ilyenkor egy meleg sálat tekerek a derekamra... nagyon jól esik. És sok folyadékot iszom. meg nospa fortet szoktam bevenni.
15. c0048dfb7e (válaszként erre: 13. - Brigitta2121)
2009. jan. 13. 12:17

Nincs PCOS-od? Nekem csak a sós ülőfürdőtől jött meg a menzeszem. Most már "rendsen"megjön. Igaz,hogy 30 napra, és nem 28 ra.

Csinálj egy tesztett a pcos honlapon. Privátban elküldöm a linket, mert itt reklámnak minősül.

14. c0048dfb7e (válaszként erre: 12. - D879a0c5b4)
2009. jan. 13. 12:15
Nekem amióta kiderült, hogy PCOS-om van és amiatt menstruálok össze-vissza, és elkezdtem szedni a Merckformint, csinálom a diétát és a tornát, azóta nincsenek görcseim. Azelőtt a falat kapartam.Azt olvastam, hogy az erős görcsök okozója a cukrozott termékek. Igaz lehet, mert amióta nem eszek cukrot, nincsenek görcsök.
2009. jan. 13. 12:13
Voltam többször orvosnál, h. miért csak 3 havonta jön meg, de nem találtak semmit... Az egész családnak így van, de most nem tom mi van Velem...
2009. jan. 13. 12:12

Nekem újabban iszonyatos görcseim vannak... Megjegyzem, előtte soha nem fájt a hasam... Most sem mindig...

Nyáron majdnem elájultam, nem tudom, hogy tudtam lemenni a lépcsőn, lett hívva orvos, 2 percen belül ittvolt, megkérdezte, vettem-e be gyógyszert; mondom igen, másfél órája algoflex m-et. Mondta, hogy majd ha szülök gyereket elmúlik és elment. (Megjegyzem, anyukámnak három gyerek után se múlt el.)

A következő egyáltalán nem fájt...

Novemberben három óráig üvöltöttem a fájdalomtól, pedig akkor már tele voltam tömve gyógyszerrel...

Utána szintén semmi fájdalom...

Most megint fájt...


Az ilyen fájdalmakra mennyire hatásosak ezek a teák? Mert nem igazán hiszek bennük :(


Na, most kisírtam magam :)

11. c0048dfb7e (válaszként erre: 9. - Brigitta2121)
2009. jan. 13. 12:11
Ne haragudj, de az nem normális, hogy 3 havonta jön meg. Ha meg annyira fáj, akkor ne csinálj semmit, hanem azonnal nőgyógyászati ambulancia.
10. c0048dfb7e (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2009. jan. 13. 12:09
Én is azt tudnám tanácsolni, hogy menj orvoshoz. Persze kérdés, hogy mikor kellene megjöjjön, mert ha napokon belül, akkor lehet premenstuációs syndróma tünete.Egy lehetséges terhesség nem áll-e fenn, mert méhenkívüli is okoz ilyen tünetet.
2009. jan. 13. 12:08
2hete volt meg, azelőtt kb megint 2 hete, Nekem normálisan 3 havonta szokott megjönni... Orvoshoz délutánra vagyok beírva, de addig nem bírom ki....egyre jobban fáj
2009. jan. 13. 12:08
orvoshozz!
2009. jan. 13. 12:06
sztem a legjobb rá a hideg vagy a meleg pontosabban egy radiátornak nekidűlsz a hasaddal. ha meleg azért jó, ha hideg akkor meg azért. Neke mindig használt mikor ilyen gondom volt.
6. 1247d35ab8 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2009. jan. 13. 12:06
Menj nőgyógyászhoz, Ő megvizsgál és ír fel neked görcsoldót, ha szükséges.
2009. jan. 13. 12:01
Szia Brigitta! Sürgősen menj el orvoshoz, mert ha nem kellene most megjönni, akkor valami nagyon nem oké! Biztos nincs semmi komoly baj, de sztem akkor Te is megnyugszol!
2009. jan. 13. 12:01
cickafarkfű tea!!!!
2009. jan. 13. 12:01
Az egyik barátnőm mindig hordott magával a táskájában a nehéz napokon egy kis üvegben valami barackos garrone-t és az segített neki! Hiába vett be gyógyszert, csak az az édes lötty hatott. Kipróbálhatod, hátha neked is beválik:) De azért ne rögtön a görcsoldóra igyál meg két deci rumot:D
2009. jan. 13. 12:00
szia:-) nekem a cickafarkfű tea, vagy palástfű tea segít ilyenkor.
2009. jan. 13. 11:59
Sziasztok, nagyon görcsölök, amit igazából most nem nagyon értek, hiszen nem kellene most megjönni, de valószínű, mégis megfog, s most valahogy sokkal jobban görcsölök, iszonyatosan fáj!!! Gyógyszer nem segít.. mit lehet ilyenkor tenni? Hallotta a rum terápiáról is már:) Lehet az a legjobb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook