Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem fogadják el páromat a szüleim. fórum

Nem fogadják el páromat a szüleim. (beszélgetős fórum)


1 2
9. 0c97fbb607 (válaszként erre: 7. - Debóra)
2008. ápr. 14. 20:54

A szülők ,már csak szülők maradnak,olyanok amilyenek,szereted őket,ezért okoz dilemmát,hogy mit,mennyit viselj el tőlük.

Te a gyerekük voltál,de már nem vagy az.

Felnőtt lettél és ,ha ezt nem tudják belátni,akkor vessenek magukra.

Sok embernek 60-70 év sem bírja megtanítani,hogy a kedvesség,a szeretet,mennyire fontos.

Te már választottál magad mellé egy embert,akivel együtt éled az életed,semmi joga beleszólni a szüleidnek ,a te saját döntésedbe,még akkor sem,ha Ők úgy gondolják rosszúl választottál.

Ha a korukkal bölcsesség is párosúlt volna,akkor talán tanácsot adhatnának,de úgy tűnik ,nincs így.

Ezért ne törődj velük,se a párod,a rossz kritikákkal,mert semmi közük hozzá,hogy éled az életed.

8. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - Debóra)
2008. ápr. 14. 20:50

Ignoralni kell oket (hogy egy Ancitol lopott kifejezessel eljek), tavolsagot tartani. Megvaltozni nem fognak.

Sajnalom, hogy ilyenek a paroddal, foleg ahogy irod, hogy o meg hogyan viszonyul hozzajuk.

Mas viszont nem segit.

7. debóra (válaszként erre: 6. - 1a50c86bb0)
2008. ápr. 14. 20:35
Nálunk is kb. félévente jönnek a problémák. Nálunk szegény férjem a legnagyobb "szemét" pedig nem igy van. Szegényt már annyira sajnálom, mert már mindennek lehordták. Annyira szomorú, pedig szeret minket, két munkahelye van. Mindig mondja, hogy menj anyádékhoz, nehogy baj legyen, hogy nem mész, de én nem akarok menni, mert egyszerűen, aki ennyire megalázta őt, csak rosszat mondt a páromról azt látni sem akarom, mert annyi fájdalmat okoztak, hogy egyszerűen nem tudok a szemükbe nézni, mintha semmi sem történt volna. Mi is kiosztottuk már őket, egy darabig nem beszélünk, aztán jönnek, mintha semmi sem történt volna, aztán fél év mulva ismét üvöltözés. Ezt nem sokáig birom, számomra ez gusztustalan.
6. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - Debóra)
2008. ápr. 14. 20:30

Te nem vagy felelos.

Nalunk is voltak gondok, bar tobbnyire engem piszkaltak, igy idonkent a ferjem kiosztja oket (kb. felevente, de ugy, hogy kopni, nyelni nem tudnak), es akkor egy darabig csend van, ovatosabbak. Tole felnek, de en nem tudom ezt megtenni, inkabb menekulok a helyzetek elol.

5. debóra (válaszként erre: 4. - 1a50c86bb0)
2008. ápr. 14. 20:21
Én is az irigységre gondoltam legelőször, mert úgy látom, hogy ők nem olyan boldogok, mindig veszekednek. De ezért miért én vagyok a felelős?
4. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 3. - Debóra)
2008. ápr. 14. 19:54

Az irigyseg is elofordul, hogy erosebb, mint a szuloi szeretet.

Amugy tapasztaltam.

2008. ápr. 14. 19:45
Ezek szerint nem. Ezek szerintem generációs problémák. Nem tudom, hogy más is tapasztalt ilyet? Borzasztó
2. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 1. - Debóra)
2008. ápr. 14. 19:43
Nem a te boldogsagod a legfontosabb nekik?
2008. ápr. 14. 19:35
13 év után sem tudják elfogadni szüleim a páromat, pedig boldogok vagyunk, van két lányunk, mindenünk megvan, jó munkahelyünk van. Emiatt sok konfliktus van a szüleim és köztem, nem igazán beszélünk egymással, megkeserítik az életem, emiatt sokat szenvedek. Tudtok segíteni? Tanácstalan vagyok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook