Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem dohányzol, ezért negatívan diszkriminálnak? fórum

Nem dohányzol, ezért negatívan diszkriminálnak? (beszélgetős fórum)


1 2
15. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 14:10
El nem tudom képzelni, mi lehet az a munkával kapcsolatos fontos infó, ami az udvaron terjed...
14. birebora (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 14:06
Nyugodtan szólj a főnöködnek, hogy fontos munkával kapcsolatos információk nem jutnak el hozzád.
13. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 13:41

Persze. Velem is előfordult. Mármint az, hogy egyszerre többen mentek ki dohányozni, és én nem mentem ki hozzájuk. Nem dohányzom, soha nem is pöfékeltem.

Mondjuk azt azért el sem tudom képzelni, hogy 1 órán keresztül kint álljanak csoportba verődve. Milyen munkahely az, ahol kint "levegőzhetnek" 1 órán át?


Egy kis pletyi ellen nincs kifogásom. Nem arra a mások háta mögötti kibeszélésre gondolok, mert az más. Inkább egy kis könnyed kikapcsra. De ehhez nem kell 1 óra, elég, amíg a többiek elszívnak 1 szál cigit.


Az viszont tényleg gáz, ha valaki amiatt marad ki fontos, munkával kapcsolatos infókból, mert nem csatlakozik a cigizőkhöz. Egy értekezletet nem cigiszünetben kellene megtartani.


Ne szokj rá a cigige! Kérd meg a főnöködet, hogy ne hagyjanak ki téged sem a munkával kapcsolatos új informókból. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy tudomásodra jutott, hogy a cigiszünetben rád vonatkozó, munkával kapcsolatos infók voltak, véletlenül tudtad meg.


Kilógni a sorból néha jó dolog, de ez nem az a szitu. Azért remélem, amúgy nem vagy kiközösített a munkahelyeden!

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Timycat)
2021. okt. 3. 13:21
Amikor 8-an, 10-en cigiznek körülötted, elég nehéz úgy állni, hogy egyik irányból se menjen rád a füst :D
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2021. okt. 3. 13:20

Ha szeretném a pletyit, akkor kijárnék velük bagózni, de most megerősítettél benne, hogy a cigi ezek szerint szövegértési problémákat is okoz ;)

De kifejezetten munkahelyi információkat nem tudok meg így, és azt gondolom, ezek továbbítása nem a cigiszünet keretein belül kellene hogy történjen.

Annyira fegyelmezetlenek ne legyünk már, hogy ne bírjunk ki 5-10 percet dohányzás nélkül annak érdekében, hogy mindenki minden infóhoz hozzájusson.

10. timycat (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 13:06
Én sem szeretem, de szabadtéren nem zavar, pláne hogy senki se fújja bele a másik arcába a füstöt, ha szél/szellő van akkor pedig úgy kell helyezkedni, hogy ne rád menjen.
9. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 13:03
A pletyit viszont szereted. Hát…valamit valamiért. 😀
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2021. okt. 3. 12:56
Nem hinném, hogy nyomi vagyok, amiért nem szeretem más cigifüstjét beszívni.
2021. okt. 3. 12:52
Nyugi én sem szivesen állok a bagósok közé a büdös füstbe. Nem mindenki szereti.
6. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 12:26
Valami mást kellene kitalálni, hogy hozzá juss az infókhoz. Én is utálom a cigi füstöt.
5. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 12:18
Akkor így jártál! 😜
4. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 12:17
Ne legyél már ennyire nyomi. Menj ki velük, nem kell rágyújtani hozzá. A munkahelyi barátnőm nem cigizik, csak kijön velem mindig. Sokan csinálják így akik nem cigiznek. 😊
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Timycat)
2021. okt. 3. 12:09
Utálom a cigiszagot.
2. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 12:03

Nem kell rászoknod, csak ki kell velük menni.


Én sem dohányzok, de ha olyan a téma - pl egy vezetői a teraszon folytatódik - akkor én is kimegyek velük. De volt olyan kollegina aki állítólag ezért szokott rá a bagóra. Ez szerintem badarság.

2021. okt. 3. 11:56

Mással is előfordult?

A munkahelyemen szinte mindenki cigizik, de durván. Sokszor 1 órát is kint állnak az udvaron, csoportba verődve. Szoktak egyébként hívni, hogy menjek velük "levegőzni", de nekem a passzív dohányzás nem levegőzés, inkább nem megyek.

Azon kívül, hogy pletyóznak, beszélnek erről-arról, már most többször megfigyeltem, hogy olyasmit is megbeszélnek, ami munkával kapcsolatos, mondjuk nekem is tudnom kéne róla, de nem tájékoztatnak, úgy vannak vele, hogy ott elhangzott, tudja mindenki.

(Most arra nem térnék ki, hogy én akkor is dolgozom, amikor ők cigiznek, nem igazán ez a téma.)

De akkor rá kéne szoknom a cigire, ha információkat akarok megtudni??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook