Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem dohányzol, ezért negatívan diszkriminálnak? fórum

Nem dohányzol, ezért negatívan diszkriminálnak? (beszélgetős fórum)


1 2
45. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 20:41
Ez érdekes. Nincs egy ember sem aki elmondja neked a változásokat, vagy nem kapsz egy körlevelet sem? Ergo mindenből kihagynak. Miért is? Nem a cigi miatt az fix!
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Epresturmix)
2021. okt. 3. 20:28
Őszintén szólva még a kabátomat sem szívesen akasztom olyan ember kabátja mellé, aki dohányzik, mert érzem utána a cigi szagot. Hányinger.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Timycat)
2021. okt. 3. 20:26
Na erről beszélek...
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Channa*)
2021. okt. 3. 20:26
Persze, értelek, tőlem sem áll távol, hogy beüljünk valahová, és ott beszéljünk meg dolgokat, ötleteljünk, de ennek lennie kell egy közös hivatalos formának is, ahol mindenki akit érint a téma, jelen van.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Loch ness)
2021. okt. 3. 20:24
Gondolkodom a váltáson :) Nem pont a cigi miatt, de valahol egy kis részben ez miatt is. Nagyon kaotikus állapotok uralkodnak nálunk, amit én már nehezen viselek.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Epresturmix)
2021. okt. 3. 20:23

Főleg ha 10-en vagyunk :D

Hát nézd... Nem gondolom továbbra sem, hogy én lennék itt a hunyó, és köteles vagyok beszívni mások füstjét, bebüdösíteni a ruhámat. Van irodánk, ahol kényelmesen el lehetne mondani minden fontosat, anélkül, hogy bárki kellemetlenül érezné magát.

39. loch ness (válaszként erre: 37. - Epresturmix)
2021. okt. 3. 20:13
A cigifüstöt több méterre is érezni lehet, pláne, ha ennyien bagóznak egyszerre. Azon nem segít a másfél méter sem.
2021. okt. 3. 20:12

A helyedben azért én a váltáson is gondolkodnék. Nyilván ez nem az a helyzet, amikor az ember azt mondja, hogy bárhová, de el innen, mert úgy tűnik, emberileg azért nem olyan gáz a helyzet. De nem tűnik komoly munkahelynek, ahol ennyit bagóznak, és nem érdekli őket, hogy csörög a telefon. Én pl. szó szerint rosszul vagyok a cigerattafüsttől, tehát még munkaügy miatt sem tudnék kimenni velük. Azonkívül meg zavarna, ha emiatt tetőtől-talpig cigiszagú lennék minden nap.


Én egy darabig nem ebédeltem együtt a kollégákkal egészségügyi okokból, és akkor maradtam ki egy csomó apró, de fontos infóból. Nagyon zavart és bosszantott. Az ilyet még szóvá sem lehet nagyon tenni, mert egy jó munkatárs sem fogja feltétlenül tudni, ezek közül az infók közül melyik fontos az én munkakörömhöz. Szóval megértem, hogy ez idegesítő. Ha nálatok olyan jellegűek ezek az információk, hogy egyértelmű, hogy rád is tartoznak, akkor tényleg érdemes szólni nekik, hogy ne feledkezzenek meg rólad, és mondják el utána. És ha nem megy, akkor a főnöknek is lehet szólni.

37. Epresturmix (válaszként erre: 36. - Angéla1)
2021. okt. 3. 20:02
Nem kell beleállni senkinek a szájába, se füstjébe. Különben is 1,5 m távolságtartás van még, úgyhogy szerintem 1,5 méterre is hallani a másikat. 😉
2021. okt. 3. 20:00

5.

Tüdőrákos leszel? Így jártál...

35. Channa* (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2021. okt. 3. 19:55

Biztosan, bár én még nem dolgoztam olyan helyen, ahol így dőlnének el dolgok.


Mi is szoktunk akár iszogatás közben is ötletelni, meg kettesben, meg főnökkel, stb., de soha nem az a tuti, amit néhány feles mellett kitalálunk.

Bármilyen ötletünk van, be kell vinni oda, ahol eldöntik, hogy megvalósítjuk e.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Channa*)
2021. okt. 3. 19:47
Attól, hogy valahol, valakikkel nem ugyanazok a dolgok történnek, mint veled, attól még (sajnos vagy nem) léteznek.
33. timycat (válaszként erre: 31. - Bichi)
2021. okt. 3. 19:45
Attól függ mi az az infó. Én múlt héten 2 órát dolgoztam tök feleslegesen, mert nem voltam ott a vezetői utáni bagózáson, ahol végül megegyeztek "nagyjaink", hogy mégse az lesz amit előtte 1 órával a megbeszélésen kimondtak. Csak épp velem felejtették el közölni.
32. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Globus)
2021. okt. 3. 19:43
Szakmai megbeszélés a dohányzóban. 😜
31. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 19:40

Nincs az az információ, amivel én kimennék a bagósok közé, szóval én teljesen megértelek.

Igaz, nem is izgatnám magam, ha emiatt maradnék le valamilyen információról :DD

30. VendrinerPiroska (válaszként erre: 29. - Channa*)
2021. okt. 3. 19:09

"Na de ezeket biztos nem dohányzás közben kell megtudni, hanem küldenek körlevelet, belekerül az SZMSZ-be, az ügyviteli utasításokba, kikerül a belső hálózatra, stb."

Ez egy szervezett munkahelyen így kellene a dolgoknak működni, de ez sajnos nem mindenhol van így. Nyilván egy olyan hely, ahol egy órát lehet cigi szünetként kivenni, az nem ilyen. Van, ahol munka utáni iszogatás keretében dőlnek le dolgok.

29. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 18:55

Na de ezeket biztos nem dohányzás közben kell megtudni, hanem küldenek körlevelet, belekerül az SZMSZ-be, az ügyviteli utasításokba, kikerül a belső hálózatra, stb.


Nálunk így van, és ha van ilyen változás, akkor a heti megbeszélésünkön a főnökeink is tájékoztatnak minket, illetve, ha nem lehet várni addig, akkor külön összehívnak minket.


Tehát, még mindig hihetetlen számomra, hogy te nem tudsz dolgokról, mert nem dohányzol 1 órát a többiekkel...

2021. okt. 3. 18:40

A Jóbarátok egy része jutott erről eszembe, ami pont az általad említett jelenséget dolgozza fel humoros formában.


Megértem a felháborodásodat, csalódottságodat, azt is ha ezáltal sérül az igazságérzeted. Én sem vagyok dohányos és magam is megfigyeltem már, hogy emiatt kimaradok néha az információáramlásból.

Őszintén szólva számomra nem ér annyit az információ, hogy cserébe (akárcsak) passzív dohányozzak vagy hogy részt vegyek a csacsogásban, ami egyébként nem érdekel.


Nem nagyon tudok neked mit javasolni. Azt semmi esetre sem javasolnám, hogy rászokj emiatt a dohányzásra.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Dfc04c70e4)
2021. okt. 3. 18:39

Megértem, hogy nem tudod elképzelni, hogy 1 órán keresztül kint vannak. Pedig így van. Én sem tudnám elképzelni, ha nem a saját szememmel látnám.

Nem vagyok egyébként kiközösített.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. okt. 3. 18:37
Munkahelyi működéssel kapcsolatos dolgok. Házirend változtatás, effélék.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Globus)
2021. okt. 3. 18:36
Nem is zár be... És egyébként én bent maradok. De ha kimennék, se érdekelne senkit, hogy csörög a telefon vagy ilyesmi. Nálunk ez van, bármily hihetetlen.
2021. okt. 3. 18:34
A főnök a legnagyobb bagós :)
23. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 17:11
Nekem sikerül, próbáld meg hátha neked is menne
22. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 17:06
Dehogy kellene rászoknod. Nekem mondjuk nagyon fura hogy ilyen jellegű fontos információk hangzanak el, inkább fordítva tudom elképzelni, hogy valaki pont kint van ezért lemarad. Én előbb a kollégáknak szólnék, lehet fel sem tűnik nekik hogy neked elfelejtettek valamiről szólni. Ha utána is ez van akkor a főnöknek. Én is utálom a cigifüstöt, bár időnként kimegyek a dohányzókkal, általában azért lehet úgy helyezkedni, hogy ne menjen rá a füst arra aki nem szeretné szívni.
21. Channa* (válaszként erre: 20. - ,zumba)
2021. okt. 3. 16:47

Ez is az információtól függ.


Én dohányzok. Egyedül szoktam menni és kb. 3*10 perc 1 munkanapon.

De van amikor összefutok kollégával (dohányossal és olyannal is, aki nem dohányzik), és van amikor munkáról is beszélünk, mert amikor meglátjuk egymást eszünkbe jut valami, de attól, hogy én egy ilyen alkalommal beszélek valakivel munkáról, senki nem marad le a lényegről.

Ha olyan jellegű a téma, akkor utána megosztom azzal, akire még tartozik. Vagy senkivel, mert csak az én munkámhoz szükséges az adott információ, és a többiek örülnek, hogy nem kell tudniuk erről;)

20. ,zumba
2021. okt. 3. 16:16
Nem kell rászokni.Én sem dohányzom, nem is járok ki velük, hiszen látom :vágni lehet a füstöt a kijelölt dohányzóhelyen.De engem még nem ért emiatt diszkrimináció.A munkával kapcsolatos dolgok megbeszélése pedig mindenkire tartozik, nem a cigiszünetben van a helye.
19. globus (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. okt. 3. 15:31
Sok helyütt ugyanígy megvalósíthatatlan. Nem zárhat be egy hivatal, bolt,szolgáltató egység, mert mindenki egyszerre kimegy dohányozni :) Mondvacsinált probléma.
2021. okt. 3. 15:22

A pandémia miatt nem járunk be egyszerre dolgozni, ha bent vagyunk ketten vagy hárman, akkor mindig beszélünk munkáról, amiről lemarad 6-7 kolléga. Van amikor én maradok le ilyen információkról. Még soha nem történt olyan, hogy emiatt ne tudtam volna elvégezni a munkámat.


Ha kapok egy határidős melót, akkor a főnököm nekem mondja el, hogy ezt kell megcsinálni és ekkorra, és nem egy másik kollégámnak, akivel akár össze se futok hetekig.


Nehezen tudom elképzelni azt, hogy a főnök nem neked mondja el, hanem egy dohányosnak, aki a többi dohányossal megvitatja, de veled nem...

17. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 15:18

Ha szeretnéd a pletyit kijárnál velük...

Kifejezetten munkahelyi információkat nem tudsz meg...


Pletyi<>munkához szükséges információval.


Milyen információk hangzanak el, amiről lemaradsz és kellett volna a munkádhoz?

16. globus (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 14:12

Nálunk olyan a munka jellege, hogy pont az marad le, aki kimegy.

Nem igaz, hogy nincs olyan kollegina, barátnő, aki röviden összefoglalná neked a legjelentősebb témákat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook