Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akartam elmondani a lányomnak, de kihozta a szó, hogy... fórum

Nem akartam elmondani a lányomnak, de kihozta a szó, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

23. Channa* (válaszként erre: 18. - Charlize)
dec. 20. 10:35

Köszönöm!

Ezt mondtam én is neki. Mond ki nyugodtan, nem fogom azt gondolni, hogy nem szereted, hanem megértelek.

Sokat beszélgetünk erről a helyzetről, azt mondja, hogy sokat segítek neki azzal, hogy meghallgatom és nem mondom, hogy emiatt sz@r ember...

22. Channa* (válaszként erre: 17. - Enissa)
dec. 20. 10:31
Egyet értek!
dec. 20. 07:50
vannak dolgok amik csak magunkra tartoznak es senki masra nem!
20. Enissa (válaszként erre: 18. - Charlize)
dec. 20. 07:08
Aki egy haldokló szenvedéseit végigassisztálta, nem csodálkozik, ha kicsúszik egy ilyen mondat a száján valakinek, még akkor is, ha a szíve beleszakad.
19. Charlize (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 07:00

Nem vagytok barátnők és felszínes a kapcsolatotok. Eddig sem osztottál meg mindent, ehhez szokott hozzá. Ezek szerint tetteted a boldog családi életet is.

Gondolom a lányodnak is vannak problémái, de pont emiatt nem veled osztja meg őket.

18. Charlize (válaszként erre: 9. - Channa*)
dec. 20. 06:56

Barátnőm anyukája haldoklott. Egyszer tudtunk róla beszélni, hogy hogyan viseli. Akkor kibukott belőle, hogy szeretne túl lenni rajta, annyira nehéz. Megkönnyebbülne. Elsírta magát, lelkifurija volt.

Valószínű attól is megkönnyebbült átmenetileg, hogy kimondta. Én megértem ezt teljesen, ebben semmi kivetnivaló nincs. Ez a végső szenvedés senkinek sem jó.

17. Enissa
dec. 19. 20:46

Mindenki más. Nekem van lányom és fiam is, és nagyon is baráti a kapcsolatunk.

Sosem mondanánk egymásnak olyat, hogy nem kell mindent kimondani!

Ki az ebben a világban, ha nem a család, aki őszinte lehet egymáshoz?

És ezt nem kell félreérteni, nem egymás dolgában vájkálás, hanem egymás lelkének az ápolása. Nagyon jól működik.

Büszkén szokták mondani a gyerekeim, hogy a barátaik, milyen irigyek, hogy ilyen a kapcsolatuk az anyjukkal.

16. birebora (válaszként erre: 15. - Amaunet)
dec. 19. 17:45
Egyetértek.
15. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 17:38
Te az anyja vagy és nem a barátnője. Legrosszabb, mikor egy anya faggatózással mindent tudni akar a gyermekről. A gyereknek egyszer el kell szakadni a szülőtől érzelmileg is. Önálló emberré kell válnia. Ezek után azzal oszt meg bizalmas gondolatokat, az érzéseit akit ő arra érdemesnek tart. Az erőszakkal, hisztivel nem zsarolható ki.
14. Myra
dec. 19. 17:37
Hát ez eleg nehéz téma. Tényleg nem kell mindent elmondani. Én pl fiatalon elváltam. Sose szoktam a felnőtt gyerekeimnek se elmondani hogy milyen volt az apjuk anno. Most jó a kapcsolatuk, élvezzék és a múlt el van temetve.
13. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 17:18

Jujj!

Ez viszont úgy hangzik,mintha a fejéhez vágtál volna régi sérelmeket.


Ha ez történt, akkor igazat kell adnom neki. Sose szoktam bosszút állni. Ha valami gondom van, akkor azonnal elmondom, nem gyűjtögetem éveken át, várva a szerintem megfelelő alkalmat, amikor mindent a másik fejéhez vághatok, hogy még rosszabbul érezze magát...

12. Channa* (válaszként erre: 10. - Libikóka)
dec. 19. 17:16

Köszi!

Nehéz időszakunk van:(


Pont ezt mondom én is az illetőnek. Ha egy idegen hallaná a beszélgetéseinket, akkor tuti, hogy kapnánk érte. De ezt csak az tudja megérteni, aki már volt ilyen helyzetben...

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
dec. 19. 17:06
kihozott a sodromból. és kibukott belőlem. Rosszul esik, mert én soha nem mondtam neki ilyet, hanem én azt szerettem volna ha bizalmasak vagyunk egymással,mint 2 barátnő, de érzelmeit nem szereti megosztani velem, csak munkahelyi problémákat, stb. Valamit nagyon elcsesztem, ha ennyit érdemlek. Nekem nincsenek barátaim,senkivel nem vagyok kapcsolatban szinte, mert nem érzem jól magam közösségben.Ez mindig nagy probléma volt számomra. Nekem nagyon kicsi a világom.Ő meg az ellentétem.
10. libikóka (válaszként erre: 9. - Channa*)
dec. 19. 16:50

Sajnálom.


Tényleg hülyén hangzik,,de bizonyos mértékig megértem,,én sem tudtam tisztázni hogy mi "jobb" tudni hogy szenved ,,nagyon,,és még így is kapaszkodni belé.Vagy azt mondani menjen el és legyen nyugodalma.,mert ez nem embernek való.

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 16:41

Jó lenne ismerni a körülményeket.


Van egy haldoklónk a családban, és a lánya azt mondta, hogy hülyén fog hangzani, de már szeretne túl lenni rajta.

Erre mondta a férjem, hogy nem kell mindent kimondani/elmondani, ez enélkül is be fog következni.


Nem tudom, hogy te mit mondtál el a lányodnak, amire ezt reagálta.


Egyébként, ha ennyire nem kommunikáltok, akkor miért gondoltad, hogy most el kell mondanod neki?

Sajnálom egyébként! Még sosem mondott ilyet a gyerekem, bár a mi kapcsolatunk a tieteknél, biztos sokkal szorosabb...

dec. 19. 16:38
Nem hiszem, hogy bántani akart volna, vagy nem érdekelné a sorsod, csak elmondta a véleményét. Ha ő vidám és örömmel várja a karácsonyt, lehet szeretne téged is vidámnak látni.
dec. 19. 15:59
Számomra ez nagyon ijesztő. Mert úgy érzem, nem érdekli a sorsom. Jobb akkor, ha eljátszom, hogy minden szép és jó.? Ezért nem szeretm már a karácsonyt.egész évben nem kommunikálunk szinte, és karácsonykor eljátszuk a boldog családot.Ajándékok, karácsonyfa miegymás.Pedig régen nagyon szerettem az ünnepet, amíg gyerek voltam, és akkor is, amikor gyerekek voltak.Mindig izgatott voltam, hogy a legmegfelelőbb ajándékot vegyem meg nekik.
6. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 15:57

A férjem pont ezt mondta valakinek a napokban.

Az illetőnek viszont nagy szüksége van arra, hogy kibeszélje magából a jelenlegi gondjait.

Én mindig meghallgatom, próbálom nyugtatni, amennyire lehet ilyen helyzetben.


Vannak dolgok, amiket át kell valakivel beszélni, hogy tisztán lásson az ember vagy könnyítsen a lelkén.

5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 15:23
Vannak dolgok amit senkivel nem lehet, vagy nem érdemes megosztani. Ilyen az élet.
dec. 19. 15:20

Bireborával értek egyet.


Persze ha valaki olyan típus hogy nem tudja kiönteni a lelkét és szüksége lenne rá ,,az rossz.

A lányod valószínűleg más típus.

dec. 19. 15:14
Egyébként tényleg nem kell mindent elmondani.
dec. 19. 14:55

Sok erőt kívánok!

A lányodnak mindent megadtál, megteremtettél, valószínű azért nem ért meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook