Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem akarják visszautalni a pénzemet, mi a teendő? fórum

Nem akarják visszautalni a pénzemet, mi a teendő? (beszélgetős fórum)

22. Regin_a (válaszként erre: 21. - Regin_a)
2014. szept. 22. 18:28

A hatályos törvény

17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet

a távollevők között kötött szerződésekről


Az elállási jogrol:

(3) A rendelet hatálya nem terjed ki:

f) az árverésen kötött szerződésre.


És valahol szó van , hogy ha az eladó megkezdte a cucc szállítását

21. Regin_a (válaszként erre: 20. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 22. 18:19

Helyesebben távollévök között

De a Vaterára más vonatkozik, mint egy webshopra

A PTK valamely pontja, a leütés pillanatában létrejött szerződés

Igaz, hogy a másik félmeg nem teljesitette


Keresnie kellett volna egy másik futárcéget, amikor azt mondták, hogy csak csütörtök, vagy egyeztetni a vevővel , hogy akkkormsot mi a helyzet


Meg volt-e beszélve hogy hétfőre mindnképpen kell az ágy??

20. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - E977712348)
2014. szept. 22. 17:20

Az üzlethelyiségen kívül kötött szerződések szabályait kell alkalmazni.

Ez alapján 14 napig vissza is küldheted, indoklás nélkül, és vissza kell adnia a pénzt, a szállítási költséggel együtt.

19. e977712348 (válaszként erre: 18. - 0084acbe42)
2014. szept. 22. 17:18
Neki is ki volt írva hogy sürgősen szeretné eladni.2 napon belül utalják az árát.Leütöttem, rögtön utaltam 1 óra mulva nála volt a pénz a számláján.
2014. szept. 22. 16:20
Azt, hogy neked sürgős azelőtt kellett volna megbeszélni mielőtt leütötted, hogy meg tudja e oldani a sürgős szállítást. Fogyasztóvédelemhez és rendőrséghez is fölösleges fordulni, nem követett el semmit, nincs mit bejelenteni. Vaterán nincs meghatározva, hogy mikor kell küldeni, régen erre volt szabály, egy hét van az utalásra és egy hét a postázásra. Most már egyik sincs kikötve, mindent a szabályok szerint csinál az eladó. Nem is kellett volna megvenned addig amig meg nem beszélitek, hogy tudja e keddre küldeni.
2014. szept. 22. 15:00

Nem lehet, hogy a homedt az? Ők szállítanak ilyen nagyobb cuccokat.

Ők speciális szállítók. Ágy meg nem épp átlagos csomag.

De mindegy is, a pénzed akarod már, nem az ágyat.

16. Szalmalány (válaszként erre: 15. - E977712348)
2014. szept. 22. 14:53

Kb. 10 éve dolgozom futárszolgálatokkal, de nem hallottam róla, mondjuk nem vagyok mindenttudó.

Vaterát hívtad?

15. e977712348 (válaszként erre: 14. - Szalmalány)
2014. szept. 22. 13:36
DHT- nem ismerem.
2014. szept. 22. 13:31
Milyen gagyi futárszolgálat ez, ahol el vannak úszva?
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - E977712348)
2014. szept. 22. 13:30

Ehhez a rendőrségnek semmi köze szerinte,


Beszélj a Vaterával, mi ilyenkor a teendő, elméletileg a szerződésben is benne van kit és mi kötelez.


Egyébként meg fogyasztóvédelemhez lehet fordulni. Nem történt bűncselekmény, csak maximum nem korrekt eljárás, és az összeg is 50 ezer forint alatti.

2014. szept. 22. 13:28

Akkor kérdezz rá a vatera ügyfélszolgálatán mi a teendő, ők valószínű jobban tudják. Írd le a panaszod és ha leveleztek (az a legjobb, annak nyoma van ugye), akkor csatold a leveleket is.

Mert ha nem jön létre a biznisz és Te tudattad vele, hogy neked meddig kell ideérnie a csomagnak és ezt nem tudja teljesíteni (ezt utólag tudod meg), akkor utalja csak vissza.

Vaterán meg csak akkor kell utalni a jutalékot, ha létrejön az üzlet. Ha meg nem, akkor nincs jutalék. Az üzlet pedig akkor számít letudottnak, ha a vevő megkapta az eladótól a terméket. Addig nem.

11. e977712348 (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2014. szept. 22. 13:20

Már csütörtökön megkapta a pénzt.

Ma állítólag hívta őket és azt mondták csúszásba vannak.Pedig keddre kellett volna kb ideérni az ágynak.

De csütörtök más késő.

Nem tudok mit csinálni.

Csak ezzel jön hogy köt a szerződés engem, muszáj vagyok megvenni, nem érti meg hogy ma veszek másikat!

2014. szept. 22. 13:18

Vaterán rendeltem, csak maga a szállítás 10.000 forint.

Most ott tartunk hogy kiröhögött, és azt mondta úgyis engem húzgálnak meg a rendőrségem, mert engem köt a szerződés nem őt.

Menjek a rendőrségre?

Igen volt vásárlási szándékom mindaddig, amig be nem jelentette hogy csütörtökön mennek el érte.És ki tudja mikor hozzák, mikor járnak errefelé.

Ha ad egy negatívat hogy nem jött létre, nincs jutalék fizetés, ráadásul ki se emeltette , így egy fillérjébe került.

Egy ágyról van egyébként szó, és már gyorsan vett is másikat helyette elköltötte a pénzt.

De most mit csináljak ha nekem sűrgős, mert ezt meg elviszik mert nem az enyém????

9. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - E977712348)
2014. szept. 22. 13:17

Mi a multkor egy polcrendszerre vartunk, tobb,mint 3 hetet (az nem 30 e ft volt :) Allitolag futarceget valtottak es emiatt volt csuszas, igaz, nekunk nem volt surgos.

Pl. A dhl-el en mar masnap megkaptam.

Nem tudod megkerni, hgy masik futarral kuldje?

Ha csutortokon utaltal, aznap vagy penteken megkapta, ehhez kepest a 3 napon beluli utalas sztem munkanapra vonatkozott, nem szamoljak bele a szombat -vasarnapot.

Kivancsi leszek, mire fogtok jutni igy :-/

2014. szept. 22. 13:10
Igazából érthető mindkét fél. Én szoktam venni is és eladni is. Ezt előre kellett volna lebeszélni, hogy megoldható-e a hamarabbi postázás... Mert így ok, hogy mindkettőtöknek igaza van, de nehéz esz megoldani. Én a helyedben azt csinálnám, hogy küldje ki, és majd eladod... Szerintem ezzel jársz a legjobban, mert szinte biztos, hogy így vagy úgy mínuszban leszel. Az eladót is megértem, előre elutaltad, tehát mutattad a vételi szándékot, nki így megszűnt az aukciója, ráadásul még jutalékot is fizetnie kell valószínű...
2014. szept. 22. 13:06
Keress rá szerintem az elállás feltételeire.Szerintem simán elállhatsz a szerződéstől.
2014. szept. 22. 13:05

Webáruháztól rendelted? Ott van elállási jog, ami júniustól 14 nap ( a kézhez kapás után).

Ha meg még fel sem adta a futárnak, akkor nincs mit pattognia, vissza kell utalnia a pénzt, ha nem teljesítette a megbeszélteket.

Ha meg magánszemély, akkor is.

Hogy rendelted a terméket, valami aukciós oldalon vagy hirdetésben volt?

Webshopom van és ezért tudom ezeket. Nem ismert cégnél érdemes az utánvétet választani(még ha drágább is) és csak megbízható cégnek utalni. (ÁSZF mit tartalmaz, van- e fb oldala, ott le lehet mérni, kamu- e a cég bizonyos arányokból (a lájkok száma kevés ehhez)).

2014. szept. 22. 12:48

Most meg már ő pattog, hogy neki van egyedül joga pereskedni!

Nála van 30 ezer forintom amit nem akar visszautalni!

4. e977712348 (válaszként erre: 2. - Mirror)
2014. szept. 22. 12:47

Az hogy futár, (ami 3 napon belül elhozza, ezt emailben írta).

Nem is pénteken hanem csütörtökön utaltam.

Azt mondta gyorsan megrendelte a futárt, erre ma felhívta és állitólag csak csütörtökön járnak feléjük, nekem az már nagyon késő.

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - E977712348)
2014. szept. 22. 12:41
Elore megallapodtatok, hgy mikor postaz?
2. mirror (válaszként erre: 1. - E977712348)
2014. szept. 22. 12:39
A szállítási fizetési feltételeinél mi volt?
2014. szept. 22. 12:37

Vaterán vásároltam, több tízezer forint értékben még a múltkor, jeleztem az eladónak hogy nagyon sürgős.

Erre ma kiderült hogy a futár csak a hét végén szállítaná nekem el.

Ami nagyon késő.Elutaltam a pénzt még pénteken rá.

Kértem utalja vissza, mert helyben kell vennem egy ilyen terméket időhiány miatt.Erre nem akarja a kedves eladó visszautalni a pénzemet.

Mert arra hívatkozik hogy szerződés jött létre.

De ha egyszer nem tudok mit csinálni és vennem kell már ma egy másikat!

Most mit csináljak?

A futárnak nem fizetett semmit még.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook