Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kölcsönadott értékes gépet ellopták, és a kárt nem akarják megtéríteni. Mi a teendő? fórum

Kölcsönadott értékes gépet ellopták, és a kárt nem akarják megtéríteni. Mi a teendő? (tudásbázis kérdés)

10. Noarashi (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2012. jan. 27. 14:18

Nagyon szépen köszönöm!

Igazából az ismerősöm egy elég galamblelkű. A másik pasit nem ismerem, de elég pofátlanul reagálta le a dolgokat. A kapcsolat pusztán haveri volt.

Még egyszer köszi a tanácsot. Talán előjön a másik fél lelkiismerete, bár én egy lyukas garast sem adnék érte.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Noarashi)
2012. jan. 27. 14:12

Akkor még lehet mit keresni, mert ezzel elismerte, hogy nála volt. Rohadt nehéz ügy, ha kölcsönkérőnek nincs annyi esze, hogy magától, ha részletekben is, de fizesse meg a kárt.

az ismerősöd tudja megér-e egy haragost, milyen kapcsolatban voltak.


Tértivevényes levélben felszólíthatja, hogy fizesse ki az okozott kárt, hogy legyen nyoma.

8. Noarashi (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2012. jan. 27. 14:03
Az illető tett feljelentést a lopással kapcsolatosan.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Babeck)
2012. jan. 27. 13:54

. de mit ér vele? Nekem van bírósági megnyert ügyem jóval több összegről, de nem tudom behajtani, mert nincs mire ráterhelni. A bírósági beadványok sem 2 forintba kerültek, a végrehajtó sem. az ember csak idegeskedhet egy csomó pénzt kidob,akkor sem biztos, hogy valami is visszajön a kárából.

azzal meg vigyázni kell, hogy felhívja az ember,vagy megkérje, ugyan szíveskedjen már az adósságát rendezni, mert az uzsorások miatt hoztak egy olyan törvényt, (hogy havi x hívás után minimális nem tudom mennyi pontosan 10 alatti is elég) zaklatásért még ő jelenthet fel, mert az életvitelében megzavarod, éveket az ember nyakába sózhatnak, úgy, hogy én vagyok a károsult. Ilyen jól ki van ez találva:S

2012. jan. 27. 13:46
Drága tanulópénzt fizettem már én is,ezért még egy csavarhúzót sem adok kölcsön,nem azért,mert irigy vagyok:)
5. Babeck (válaszként erre: 2. - Noarashi)
2012. jan. 27. 13:45
Sajna nem tudom, hogy a Ptk. szerint elég-e a szóbeli szerződés/megállapodás a kölcsönadás esetére :( De szerintem elég kellene, hogy legyen egy szóbeli megállapodás.
2012. jan. 27. 13:24

Hát, szerintem igen. Én "kicsiben" jártam így egyszer, a biciklimet adtam kölcsön, soha nem került vissza. Ellopták a pincéből, és én egy "bocsi"-t kaptam.

Azóta még egyszer előfordult, hogy kölcsönadtam valamit és amikor visszakértem, azt mondta, hogy már visszaadta. Ez azokkal kicseszés, akik rendesek, mert már azoknak sem adok kölcsön semmit.

2012. jan. 27. 13:24

Amennyiben nem írtak kölcsönadásit (nem jellemző ugye) akkor sokat nem tud tenni.


Kérdés az is a kölcsönkérő tett-e feljelentést a lopással kapcsolatban?

2012. jan. 27. 13:15
Jó ismerősömnek jó szíve van. Kölcsönadott egy 300 ezer ft értékű kerti gépet egy ismerősének. Persze semmi papír róla. Érdekes mód a gépet ellopták. Ismerősöm azt hitte, majd az illető kártalanítja.Mondta is neki hogy miután kicsit használt, állapodjanak meg 200 ezer ft-ben. Erre a pasi 40 ezer ft-t adott, és ennyi. Közben ismerősömnek ez a gép kell a munkájához, így elesik megrendelésektől. Mit lehet tenni? Tanulópénz volt?
2012. jan. 27. 13:13
Kölcsönadott értékes gépet ellopták....folyt.köv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook