Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neked fontos? fórum

Neked fontos? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Neked fontos?

1 2 3 4
2009. márc. 12. 08:01
igen a magyar termékek preferálása végett javasoltam én a FiDiNi-t. Ő egy anyuka, aki csak magyar anyagokból dolgozik. sokkal kisebbek a pelusai, mint a Monapel.
2009. márc. 11. 21:39

mi immár 3 éve Monapelt használunk. A második gyereknek nem rendeltünk új pelusokat, mert jól bírják nagyon. Teljesen elégedett vagyok vele.

A kezdeti időkben (9 kg-ig) az AllInOne.t használtuk, utána a Praktikát. Az AllInOne kényelmesebb, gyorsabban könnyebben fel lehet adni a gyerekre.


Amit még érdemes tudni - bocs ha ismétlek, de nincs időm elovasni a hsz-et - hogy nem szabad mosóporral mosni. Szuperül tisztítja csak önmagában a mosószóda, öblítés pedig csak ecetes vízzel. Szárítani - ha lehet - szabadlevegőn.


A gyerekeink szeretik. A lányom ekcémás bőre sokat javult, ha nem kellett eldobhatósat ráadni, hanem csak ezt.


Egy hátránya: a tépőzárak varrásai egy idő után megadják magukat, de azt seperc alatt vissza lehet varrni.


ha vkit bővebben is érdekel még, szívesen válaszolok privben is.


... és nem mellesleg: MAGYAR TERMÉK!!!

2009. márc. 10. 18:49

[link]


itt látszik lentebb, h a monapel mekkora egy újszülöttnek... no comment


ugyanitt csak legfelül látható, milyen pelusokat varr Ildi. eladásra is gyárt!

2009. márc. 10. 18:10
én sem vennék egyfajtát csak többfélét ;)
2009. márc. 10. 16:28

sziasztok, koszi a valaszokat.

A babam 4 heten belul fog szuletni, de mivel en nemetorszagban tartozkodom szulesig(es ugy tunt hogy itt meg dragabbak a pelenkak mint magyarorszagon), ezért akartam ismerosokkel meghozatni most hetvegen a kivalasztott pelenkat. A 70 ezres indulo csomagot (tobb cegnel lattam ilyet) nem szeretnem megvenni, kicsit draganak talalom igy elsore, de vennek szivesen vagy 10 db pelust, csak nem tudom melyiket.

2009. márc. 10. 16:19
most karbantartás alatt van a honlapjuk, szóval később próbáld újra, ha neked sem jön be
2009. márc. 10. 16:18

újszülötteknek ajánlom próbára:

[link]


ezt nem kell annyit hajtogatni, mint a tetrát és többet bír. viszont anyatejes kakival nehezebb bánni (popolini anyatejes papírbetét ajánlott), így elkél a jól záródó külső. na ez az!

2009. márc. 10. 16:16

nekem egy darab monapel praktikám van és most 4 hónap mosás után már elég jól összement, de így is csak éjjelre használom.

mennyi idős babához szeretnéd?

2009. márc. 10. 16:15
hát ezekről sajnos rossz a véleményem. Nagyon nagy csomagokat csinálnak a baba fenekén.
2009. márc. 10. 15:45

sziasztok!


Épp pelenkavásárlás előtt állok és kicsit körbenéztem a kínálatok között. Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy mi a véleményetek a Carolino és a Monopel pelenkákról, úgy találtam, hogy ezek a legolcsobbak, amit a piacon lehet venni, illetve valakinek van-e valami egyéb javaslata. Mindenképpen jó terméket szeretnék venni, de ha lehet, akkor nem méregdrágán. Elore is koszi a valaszokat.

107. time
2009. márc. 8. 21:31

Sara, örülök, hogy megjelent a cikk!

Márti, én is nagyon sokat tanultam, tanulok a blogotokból! Minden elismerésem érte! Nagyon profi!!!

Nálunk is Pop-in van a popin! :) S szuper!

2009. márc. 8. 16:32
ne haragudj, h azt hittem vitázni szeretnél, de volt már itt, aki elég keménen támadta a cikket...
2009. márc. 8. 16:31

a külsők léteznek természetes anyagból (gyapjú) és mesterséges anyagból is (PUL). A gyapjú természeténél fogva szellőzik, a Pul-ok pedig úgy vannak gyártva, hogy a levegőt átengedjék, de a folyadékot ne. Átázás ritkán fordul elő, néha kifolyhat esetleg a comrésznél vagy ilyesmi, de ilyen még velünk sem fordult elő, mert Saci sem sokat pisil.

egyébként a papírpelenka is szellőzik, mindaddig, amíg egy pisi bele nem kerül...

létezik sokféle külsőrész, ezek között van keményebb tapintású, de puhább is (pl. pop-in)

én éjjelre csak gyapjúkülsőt adok, mert abban tutira levegőzik a feneke 12 órán át is. ezt onnan is tudom, hogy reggelre már kiérzik a pisiszag :)

104. Sena
2009. márc. 8. 14:40
De a külső is természetes anyag? Bocs, nem vitázni akarok, csak élőben nem láttam még ilyen pelust. Gondolkodom rajta hogy kipróbálom, a fiam kevés folyadékot iszik, ezért keveset is pisil, úgyhogy nem hiszem hogy gond lenne az átázással, de azért kicsit tartok tőle.
2009. márc. 8. 12:15
bizonyított, h egy fokkal magasabb a hőmérséklet az eldobhatóban. Ezen nincs mit vitázni...
102. kostyi79 (válaszként erre: 101. - Sena)
2009. márc. 8. 11:45
A moshato pelenkak mind termeszetes anyagbol keszulnek. Neked melyik kenyelmesebb a muszalas v. a pamut bugyi?:)
101. Sena
2009. márc. 8. 10:25
Az állt a cikkben ha jól emlékszem hogy kisfiúknak nem egészséges az eldobható pelus, mert túl meleg. És ha moshatót adok rá és arra jön egy külső réteg? Az szerintem legalább annyira meleg és légmentes.
2009. márc. 8. 09:58

akartam már írni kedves anyukák, hogy akit esetleg riaszt az egyszerre kifizetendő magas ár, annak több lehetősége is van, ha MEGVAN AZ ELHATÁROZÁS A MOSHATÓ MELLETT!

- lehet venni két-három külsőrészt és abba tenni tetra pelenkát megturbózva pl kenderbetéttel (sokat pisilőknél nem biztos, h elég)

- lehet egészségpénztárra venni

- lehet varrni

- lehet használtan venni

- apránként véve nem tűnik soknak!!!

99. sara1986 (válaszként erre: 96. - 3799e1fce4)
2009. márc. 8. 07:30
VAGY NEM A TE FÉRJED PÉTER?
98. sara1986 (válaszként erre: 96. - 3799e1fce4)
2009. márc. 8. 07:29

szia!

én imádom a blogotokat és gratulálok a férjedhez, nem sok ilyen van még egy!!!

már én is be szerettem volna linkelni, mert az a MOSHATÓ PELENKA BIBLIA!!!

2009. márc. 7. 23:05
Márti, ezt az oldalt rengeteget olvastam, mielőtt elkezdtem moshatót használni - csak egy másik fórumról szereztem róla tudomást. Gratulálok nektek hozzá, rengeteg munka lehet benne, és én nagyon értékes információkat találtam ott.
2009. márc. 7. 19:59

Sziasztok!


Én is moshatót használok a kisfiammal, mi Bambino Mio pártiak vagyunk, Popolini prefolddal használjuk. És Monapelt éjjelre.

Ha nem haragszotok, beírnám a többekkel közös blogunk címét, ahol mindent megtudhattok a mosható pelusokról:

[link]

2009. márc. 7. 18:30
Aki csak azt vette észre a cikkben, hogy hamarabb lesz a textilpelust viselő babácska szobatiszta, majd ezt kikérve magának felháborodik és használja tovább az eldobhatót, az nem olvasta végig a cikket. Környezetvédelem nem számít?? Baba (főleg a kisfiúk) egészsége sem számít?? Sztem ez a lényege a cikknek és szerencsére egyre több 'fórum' foglalkozik ezzel a KÉT kérdéssel. A szobatisztasági kérdés ehhez képest bagatel, az lesz az eldobhatós pelust és a textilpelust használó baba is. De ennyi már elég a szülőknek??
94. Azúr (válaszként erre: 24. - Scorpiolady)
2009. márc. 6. 22:46

Gratulálok,akkor nagyon ügyes a kicsikéd!

Szerintem nincs különbség a nemek között.

Egy ismerősöm kisfia 2 évesen lett szobatiszta nappalra,most 4 évesen már éjjel is.

93. Azúr (válaszként erre: 78. - Contu)
2009. márc. 6. 22:42
Köszi a megerősítést! :))
92. Pici04 (válaszként erre: 91. - Debóra)
2009. márc. 6. 21:19

Szia!

A naplomban megnezheted ha akarod mi milyet hasznalunk:Popin All-in-one pelust hasznalunk.nagyon egyszerü a hasznalata.

2009. márc. 6. 21:03

Én most várom a harmadik babámat és nagyon gondolkodom a mosható peluson. Ezt szeretném használni. Egyúttal várom a véleményeket, hogy milyet érdemes vennem.

Én olyat szeretnék, ami 3kg-15 kg-ig van és nem kell külön pelenkavédő rá, hanem minden egyben van.

Az melyik fajta? Tudtok segíteni?

90. winny
2009. márc. 6. 18:40
Nagyon örülök,hogy a fiatal édesanyák egyre komolyabban veszik a pelenka fontosságát.A pénz szinte másodrendű dolog az a rengeteg szemét ijesztő méretű
2009. márc. 6. 16:14
a magyarral én sem voltam elégedett
88. sara1986 (válaszként erre: 85. - Leoborta)
2009. márc. 6. 16:13
mi Szolnokon szerettünk volna nyitni boltot, de nem mertünk belevágni sajna. mindenféle biobabacuccal :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook