Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neked az első vagy a második szülés volt könnyebb? fórum

Neked az első vagy a második szülés volt könnyebb? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 8. 22:59
Nekem mindkettő viszonylag könnyű volt, már amennyire egy szülés könnyű lehet. :) Szinte semmi különbség nem volt a két szülésem közt.
32. be749d73f9 (válaszként erre: 30. - Be749d73f9)
2012. jún. 1. 14:35
Jaj, nem tudom, mi van velem: nincs is még harmadik!!!! :DDDD A másodikkal vártunk ultrahangra!!!!......... szerintem ledőlök egy kicsit, míg alszanak a drágáim..
31. be749d73f9 (válaszként erre: 30. - Be749d73f9)
2012. jún. 1. 14:32
Akarom mondani: BABAVÁRÁS!!!!! :DDD
30. be749d73f9 (válaszként erre: 28. - NyZy)
2012. jún. 1. 14:32
Én is szerettem a babvárások időszakát, csak egy dolog volt, ami miatt kicsit aggódhattunk, a cukrom(terhességi)kijött. Először diéta, aztán inzulin, de szülés után mindkétszer helyreállt. Mindkét alkalommal az utolsó heteket már nagyon rosszul viseltem, akkorára nőtt a pocakom,(mind utólag kiderült, rengeteg volt a magzatvíz) hogy a mozgásom nagyon nehézkessé vált, szinte már semmit nem tudtam csinálni. Teljesen természetes kérdés volt az emberektől, nekünk a párommal pedig már megszokott , h ugye ikreket várunk?? Sőt, a harmadikkal egyszer épp u.h.-ra vártam, mikor hármas ikrekre tippelt egy anyuka!!! :))) Na, azon már mi is nagyot nevettünk, bár azt mondta, simán annak nézte.... Rakok fel egy képet az adatlapomra, ha érdekel! ;))
29. 0a84e34983 (válaszként erre: 27. - Be749d73f9)
2012. jún. 1. 14:27
Na valahogy én is így voltam.De akkor is nagyon örülök,hogy mindkét szülésem természetes volt.
28. NyZy (válaszként erre: 26. - Be749d73f9)
2012. jún. 1. 13:58
Ha nem lennék 41 akkor szülnék még.(de azért nincs kizárva):)Imádom a várandóságot a szülést és a gyereknevelést.
27. be749d73f9 (válaszként erre: 3. - 0a84e34983)
2012. máj. 30. 00:11

Csatlakozom, ahhoz, h a másodikat sokkal intenzívebben éljük meg!

Az elsőt én szinte egy hang nélkül szültem meg,(és mielőtt vki azt gondolná, nem tartozom a szcientológiai egyházhoz, mint Tom Cruise neje!!! :DDD) mert a szülésznőm azt mondta, ne pazaroljam rá az energiát, és vicces, de egyáltalán nem is esett nehezemre.

A másodikat konkrétan végigsikítoztam, pedig nem alacsony a fájdalomküszöböm! Kb. 3x olyan erőseknek éreztem a fájásokat a burokrep.után, mint ugyanezután az elsőnél.

26. be749d73f9 (válaszként erre: 22. - NyZy)
2012. máj. 30. 00:02

Nem semmik vagytok ti így négyen! :) Hármójukkal nem szenvedtél annyit, mint más egy babával. Ritka!!

Én is a hasonlóan szerencsések közé tartozom! :))

2012. máj. 29. 23:57

Jó kérdés!

Azt szoktam mondani, h az első. Mert bár az az első perctől az utolsóig 6,5 óra volt, a babám pedig 3300g-os, a második pedig csak 4.5óra, mégis ezzel jobban megszenvedtem.

Szerencsés génekkel rendelkezem, így a második, 4200g-os babámat is meg tudtam szülni természetes úton, de az elsőhöz képest, hát.... hogy is mondjam....azt éreztem szétszakadok.

Az első után meg röhögve azt mondtam, ott rögtön, h jöhet a következő!!!!

2012. máj. 29. 22:55
Nekem a 2.nehezebb volt,hosszabb és fájdalmasabb.Pedig az első nagy baba volt(4450 gr)a 2.kisebb és mégis nehezebb(3900 gr)
23. Simply
2012. máj. 29. 20:20

Nagyobbik lányom császármetszéssel született úgy, hogy este 9 felé éreztem az első apró fájásokat, 11 felé mentünk be a férjemmel a kórházba és ott azzal fogadtak, hogy szépen kinyílt már a méhszáj, nagyjából egy óra múlva megszülhetek. Aztán kiderült, hogy arctartásos a kislányom így a császármetszés mellett döntöttek. 3960 grammal és 57 cm-vel született, pontosan a 40-dik héten. Nagyon gyorsan felépültem a szülést követően, a szülést követő 5 napon nagyjából az eredeti súlyomnál voltam. ( 53 kg-mal kezdtem a terhességet, 71 kg-val mentem be szülni, és 56 kg-san jöttem haza )

A második kislányom 20 hónappal később született, nagyon bíztam benne, hogy sima szülés lesz. Túlhordtam egy héttel, reggel 6-kor ébredtem arra, hogy végre valami történni fog :) 9 órára megszületett, kicsit lassan bújt elő ( a dokik szerint ) és megviselte a medencémet a hirtelen tágulás. 3900 grammos volt és 56 cm. Mindkét esetben nagyon "fenn" volt a pocakom, magzatvíz nem ment el, a burkot a szülész repesztette meg.


Hatalmas élmény volt egy császár után hagyományos módon világra hozni a gyermekemet ♥

22. NyZy
2012. máj. 29. 19:07

22 évesen 3 óra alatt 3300g kislány

25 évesen 1,5 óra alatt 3500g kislány

40 évesen 3 óra alatt 3710g kisfiú

azt hiszem szerencsés voltam.persze ügyesek voltak a gyerekek is. :)

2012. máj. 29. 16:17
Hát én vajúdtam rendesen 12 órát, aztán a kislányom úgy döntött ő mégsem bújik elő,hiába voltam telesen kitágulva, és így császármetszés lett a vége! A vajúdás nekem nem volt olyan szörnyű,de a császár az maga a pokol! Nem tudom mire számíthatok legközelebb?! Mert nem akarok több műtétet az biztos!
20. gkreka
2012. máj. 29. 10:45
Nekem a második sokkal könnyebb volt. Reggel még oviba vittem a nagyobbikat, megfőztem, elmentem egyedül - autóval - a kórházba kontrollra. már haza sem engedtek, olyan sűrű fájásaim lettek.
2012. máj. 29. 10:44
A második hosszabb volt és nehezebb. Viszont a 3. sokkal könnyebben ment.
18. maya80
2012. máj. 29. 10:31

Kétszer szültem, mindkettő természetes volt, fájdalomcsillapítás nélkül, gátvédelemmel a 37. héten. Az elsőnél elfolyt a magzatvíz, és rá 12 órára megszületett a kislányom 2650 grammal.

A második szülésemnél nem folyt el a magzatvíz, csak szivárogni kezdett. A fiam valamivel hamarabb megszületett, viszont mivel éppen egy kilóval nehezebb volt a kislányomnál (3650 g) ezért sokkal jobban fájt.

Én eléggé apró termet vagyok, és csodálkozott is mindenki, hogy ilyen nagy lett a fiam, ráadásul a kiírt időpont előtt több, mint két héttel jött a világra.

Most állok a harmadik szülés előtt. Július 13-ra vagyok kiírva, de mivel mindkét gyermekem a 37. héten született, úgy készülök, hogy már június végén háromgyermekes anyuka leszek.

A fájdalomtól nem félek, mert azt túl lehet élni, és amint kint van a baba, kárpótol is mindenért. Egy dologtól tartok csak, hogy nehogy császározni kelljen, mert valószínűleg hatalmas lesz a babám; legalábbis a pocakom méretéből erre lehet következtetni...

2012. máj. 29. 09:01

Nekem is sokkal könnyebb volt az első,bár indított szülés volt a 42.hétben.4 és fél óra alatt,3 tolófájással megszületett az 1.fiam,3550gr és 54cm.

A második fiam 2

évvel utána,betöltött 40.hét előtt két nappal,3450 gr 54cm.Szintén indították,mert már korábban elszivárgott a magzatvíz,így szárazon született,nagyon nehéz volt,kb 8 óra alatt és rengeteg,szerintem vagy 30 tolófájás kellett hozzá...És akkor már az orvos is segített,de én már azt mondtam,hogyha most sem születik meg,akkor már bent is marad.

Hát,nem maradt :)

Ő egyébként azért is volt nehezebb,mert az utolsó héten haránt fordult,császározni akartak,aztán a műtét előtt,mikor már elő voltam készítve,csak még nem toltak be a műtőbe,őurasága úgy döntött,mégis inkább fejjel előre jön MAJD ki.Úgyhogy a műtét elmaradt...

DE: mindkét szülésem után nagyon hamar (elsőnél már aznap,másodiknál másnap) azt mondtam,hogy bármikor újra szülnék.(sajnos azóta nem sikerült,de bízom benne,hogy egyszer még átélhetem)

Egyébként meg szerintem a fájdalom néhány órája hamar elrepül,legalábbis utólag így éreztem,és a kicsi emberke mindenért kárpótol :)))

2012. máj. 29. 08:59
Nekem az első se volt túl nehéz, a második meg az első fájástól kezdve 2 óra alatt megvolt, egyből 3-5 perces fájásokkal kezdődőtt. A többi kicsit tovább tartott, és nehezebb volt.5x szültem.
2012. máj. 29. 08:57
Minden szülés más és más - de az a tapasztalat, hogy a másodiknak már "járt útja" van, így könnyebben, gyorsabban zajlik általában, ha nincs komplikáció. Nekem a második 20 perc alatt született meg - a két szülés között 3 év telt el.
14. JudyTim (válaszként erre: 1. - Zsukszi)
2012. máj. 29. 08:53
Szia. Én azt mondom, hogy az elsőre senki sincs felkészülve, nem tudja mi vár rá és ha a szülésznők amolyan "mérhetetlenöl kedvesek" az anyuka pokolnak éli meg a szülést. Szerintem lélekben kell felkészülni. Én is nagyon féltem,mert van akinek a harmadika a pokoli. Rengeteget kutattam, olvastam, hogy éljem át. Ha érzed a szülés fájdalmait hogyan következnek egymás után akkor hamarabb túl leszel rajta. Tudom hülyén hangzik, de ha a testedre figyelsz és a babára, mélyeket lélegzel, mert az oxigén fájdalomcsillapító hatású, odafigyelsz ellazulsz amikor jönnek a fájások sokkal rövidebb ideig tart a szülés.Ha görcsölsz és azt várod mikor múlik már el, az megviseli a baát is és téged is csak kimerít.A szülés tőled függ és gondolj a babára, arra hpgy ha még ezt a fájdalmat is kibírom akkor leöbbre vagy és nemsokára megsímogathatod a kicsi csincsed. :)
2012. máj. 29. 08:52
nekem mind 2 császár volt..de a 2.könyebb volt:)
2012. máj. 29. 08:52
Én most állok a 2.szülés előtt,de szinte biztos vagyok benen,hogy annyival "nem úszom meg" mint az első fiamnál. Akkor 2és fél óra alatt megszültem,első fájástól számítva!
2012. máj. 29. 08:50
Második könnyebben alakult :) igaz, kaptam segítséget. :)
2012. máj. 29. 08:49
Nekem az első, mert kisebb volt a fiam, de nem panaszkodom, a második fiam is elég hamar megszületett.
2012. máj. 29. 08:47
Nekem mind kb. egyforma könnyű volt, ezért szültem annyiszor. :-)))
2012. máj. 29. 08:46
Nekem a második fele annyi idő (6 óra) volt és dupla annyi fájdalom, de nem cserélném el egyiket sem, azt hiszem nagyon nagyot nőtt az önbecsülésem, hogy ezt a fájdalmat kibírtam. Az én szülésznőm szerint ez az átlag (mármint ami a születési idők arányát és intenzitását érinti). Szóval (nem ijesztgetés), de készülj fel!
2012. máj. 29. 08:43
Első 21 órás vajúdás száraz szülés( vajudás elején elment a magzavíz)3800g gyermek 41. héten.Második gyerek 42.hétben,4000g 1,5 óra:)az első utat csinál így mondják ,nálam igaz volt.Mindkettő természetes szülés epidurál nélkül.
2012. máj. 29. 08:42

De ez nehogy elvegye a kedved, ha tudnám, hogy a 3. még nehezebb lesz (és persze fiatalabb lennék) ez hosszú távra szól, és te is tudod, hogy nagyon megéri!


Friss még az élmény? Az első után min. fél évig gondoltam úgy, hogy soha többé, a második után meg vagy 2 évig, azóta nagyon vágyom egy harmadikra, de a korom miatt az ő érdekében már inkább nem:((

2012. máj. 29. 08:41

Nekem mindkettő könnyű és gyors volt:)

De a második volt könnyebb és gyorsabb:)


De szerintem ez tök változó.

A barátnőm első szülése "könnyű" volt és 4 óra alatt meglett a baba, a másodikkal 13 órát vajúdott és nagyon nehéz volt, azt mondta...


De azért drukkolok, hogy jobb élményekkel gazdagodj a második szülésednél:)

4. sutoczkine (válaszként erre: 1. - Zsukszi)
2012. máj. 29. 08:39
Azt senki nem tudhatja, hogy a második milyen lesz. Nekem könnyebb volt, de ismerek olyat akinek meg nehezebb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook