Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az első szülés császár, mekkora az esélye hogy a második síma szülés lesz? fórum

Ha az első szülés császár, mekkora az esélye hogy a második síma szülés lesz? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 11. 03:15

Én az első gyerkőcömet császárral szültem...a másodikat viszont simán...

Szerintem nagy az esély arra,hogy a második sima szülés lesz...persze ha nem lép fel valamilyen komplikáció..

De ez csak az én meglátásom...

25. halimo
2009. febr. 18. 19:15

Sziasztok!

Én az első lánykámat császárral szültem, mert farfekvéses volt.2 és fél év múlva a második lánykámat simán szültem.tehát ha minden oké és a doki is vevő rá akkor minden lehetséges :-)))

(bár sok tényező befolyásolhatja)

2009. febr. 18. 18:38
Én az első babámat császárral szültem, rá 2 és fél évre a lányomat simán
2008. jún. 14. 21:47

Sziasztok!

Nekem van egy kislányom és kisfiam,a kislányom császárral lett világra hozva 3éve.Szülés után 2hétre rá szétvált a heg de nem vészesen.Az persze befort,de sokáig szenvedtem vele gondolom azért,mert rálóg a hasam. Most ismét várandós vagyok 14hetes és aggodom,mert a heg helye nagyon fáj belülről(ahogy a hasam alja is),görcsölök és félek,hogy elvetélek. Esetleg történhet bármi a terhességem alatt?

22. madul
2008. ápr. 19. 19:13

Sziasztok!

Én is császárral szültem. Nekem azt mondta a doki hogy ha 2 év eltelik a császár után akkor szülhetek spontán. A varrat milyensége is fontos: vékony vagy vastag.

21. sodrak
2008. márc. 24. 10:58

Az első szülésem császár volt, mert kislányom nyakára rátekeredett a köldökzsinór és minden fájáskor roszz volt a szívhang. Az orvos nem kockáztatott tovább. Második szülésem simán ment, kisfiam nyakára nem tekeredett fel olyan szorosan a zsinór.

Ha nem az anya miatt-alkati adottság,szem...-került sor első alkalommal császárra, a második, harmadik szülés simán mehet a természetes módján.

20. 78
2007. nov. 6. 10:27
sziasztok, köszi szépen!!!!! Sok jót hallottam már én is a Máv Kórházról. :) Mi az Uzsokihoz tartozunk. Tudtok róla vmit császár utáni szülés "fronton"....?
19. Csenge anyukája (válaszként erre: 17. - 78)
2007. nov. 5. 20:27

Sok sikert kívánok Nektek! :-)

Köszi szépen! :-)

18. hetessycintia (válaszként erre: 17. - 78)
2007. nov. 5. 17:53
Neked is sok sikert a második babádhoz,és kívánom,hogy te is átt tudd élni ezt a csodálatos élményt.Én Bp.a Máv kórházban szültem,a kislányt a Dr.Kós-Hutás Piroskánál,a kisfiút a Dr.Kisfalvi Istvánnál.A szülésznők rendkívül kedvesek voltak,mind két esetben,és a csecsemős nővérek is annyira aranyosak voltak.Bármikor szívesen segítettek bárkinek,bármiben.
17. 78
2007. nov. 5. 12:47
sziasztok, köszi szépen az infókat!!!!!!!!!!! :)Csenge anyukája, nagyon szép a kislányod, gratulálok hozzá!!!!! A mi Johannánk holnap lesz 22 hónapos, és az a helyzet, hogy jövőre már szeretnénk megpróbálkozni a tesóval!! :))))) Pont addig van bogyóm, mikor kétéves lesz(jan.6.)Úgyhogy utána három hónap, aztán meglátjuk.....!! :)))))))))))) Melinda, gratulálok a két szép szülésedhez!!! tényleg csodás lehetett :))) bár minden első császáros átélhetné ezt a boldogságot!! és más orvosnál születtek v. ugyanannál? s a szülésznők milyenek voltak?
16. hetessycintia (válaszként erre: 7. - 78)
2007. nov. 5. 09:10

A második szülésem elég gyors volt.Szept.2-ra voltam kiírva,és 2-án éjfél körül éreztem hogy kezdenek jönni a fájások.Aztán szép lassan bementünk a kórházba,Bp-re,(kb25km).Amikor beértünk felvették az adatokat,megvizsgáltak,stb.Éjjel 2-kor felfektettek az ágyra,és 4.12-kor megszületett a kislányom.3-om nyomásból.Tök jó volt:)


A kicsinél pedig 37-hetesen mentem vizsgálatra,és közölte velem a doki,hogy tudom-e,hogy bő két és fél újjnyira nyitva vagyok.Montdtam hogy nem.Rendes volt mert haza sem akart engedni,de hazakunyiztam magam,és másnap reggel megbeszéltük,hogy befekszem,de tök mázlim volt,mert másnap reggel épp hogy beértünk a kórházba 8-ra,már éreztem hogy jönnek a fájások.

Úgyhogy 8ra mentem és de.11-37kor megszületett a kis manó.Semmi gyógyszer,semmi beöntés,de még gát metszés sem kelett.Nekem a két szülésem fantasztikus élmény volt:)

2007. nov. 4. 21:37

Anyukám első szülése császár volt, a másik kettő természetes, még fájdalomcsillapításra sem volt szüksége! Viszont utána altatás alatt "rakták rendbe".

Szerintem ugyan annyi az esélyed a sima szülésre, mint bárki másnak.:-)

2007. nov. 4. 21:12

Engem császárral szült az anyukám, öcsémet pedig "rendesen".

Ha már akkor is lehetséges volt ez, akkor most miért ne lehetne? :-)

Sok sikert hozzá! :-)

13. Csenge anyukája (válaszként erre: 10. - 78)
2007. nov. 4. 21:05
És Nálatok? Mennyi idős a manó? Mikor tervztek kistesót?
12. Csenge anyukája (válaszként erre: 10. - 78)
2007. nov. 4. 21:03

Helló 79!


Csenge Győrben született. Háát a tesót mi későbbre, de tervezzük! Csenge 10 és fél hónapos. A 3 évet szerintem mindenképpen kivárjuk! :-)))

A dokimnak pedig itt nálunk Győrben nagyon nagyés nagyon jó híre van, úgyhogy én is bízom Benne! ;-)

2007. nov. 4. 20:35
A környezetemben nincs olyan sajnos. Nekem is a második, és a harmadik is császár lett.
10. 78
2007. nov. 4. 20:33
szia Csenge anyukája, hát tényleg a próféta beszéljen belőled meg a jófej orvosodból!!!!!!!!!!!! amúgy mikor terveztek testvért s hol született a lányod?
2007. nov. 4. 20:19

Sziasztok!


Én is császárral szültem a kislányomat, és nagyon remélem, ogy majd a kistesóját természetes úton szülhetem! Nekem a Dokim azt mondta, ugyanannyi esélyem van rá, mint akit nem császároztak! :-)

Ámen! Úgy legyen! :-)

8. 78
2007. nov. 4. 20:18
NE HARAGUDJ, HOGY ÍGy "lecintiaztalak", megnéztem az adatlapodat.........
7. 78
2007. nov. 4. 20:14
szia Cintia, Neked egyébként meddig tartott a másik két szülésed? és volt vmi egyéb,oxytocin, ilyesmi....? előre is köszi!!!!!!!!!!
6. 78
2007. nov. 4. 20:11
sziasztok, én indítottam a "van vkinek pozitív tapasztalata császár utáni szülésről?" fórumot, szerintem nézd meg azt is, érdemes!!!!
2007. nov. 4. 16:23

Nagyon magas dioptriájú szemüvegem volt.

9dioptria.Aztán azt javasolta a szemész,ha a szülés nehéznek ígérkezik,akkor császárt javasol.

Bár meg sem várta a doki, hogy jöjjenek a fájások,rögtön a műtőbe tolt:(

4. G.Ágnes1 (válaszként erre: 3. - Hetessycintia)
2007. nov. 4. 16:20
Neked miért volt császár először?
2007. nov. 4. 16:18

Nekem az első szülésem császáros volt,és utánna még két gyereket szültem simán.Úgyhogy lehet.

Sőtt még gátat sem kelett vágni.

2007. nov. 4. 16:07
50-50%, szerintem!:)
2007. nov. 4. 16:06
Az első kisfiamat császárral szültem,mert kitágulás után nem fért bele a kis feje a szülőcsatornába.Most 29 hetes terhes vagyok mekkora az esélyem a síma szülésnek szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook