Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valóban könnyebb második nyelvként a spanyol? fórum

Valóban könnyebb második nyelvként a spanyol? (tudásbázis kérdés)

24. pepitaofélia (válaszként erre: 23. - Annie1130)
2012. júl. 11. 00:39
de kellett és a hiábavaló 4 éves nyelvtanulás után fél évembe tellett a spanyol alapfok. tovább nem mentem, pénzhiány okán, de nekem kellet a latin és a német nyelv ismerete, így volt könnyebb. Nyilván, nem biztos, hogy erre szüksége van másoknak is.Németből ma is gáz vagyok. emberfüggő, ki mit képes megtanulni. nekem a szlávok mennek....
23. Annie1130 (válaszként erre: 22. - Pepitaofélia)
2012. júl. 11. 00:34
Van az a mondás, hogy:"Ha azt hiszed, hogy képes vagy rá, igazad van, ha azt hiszed, hogy nem vagy rá képes, akkor is."
2012. júl. 11. 00:31
ha van hozzá némi német is/vagy egyéb latin...a nyelvértés emberfüggő. én a németet sosem tudnám meggtanulni(csak alapfokon) viszont az angol, orosz, spanyol, olasz megy. franciára is képtelen vagyok.
2012. júl. 11. 00:19
Hát, akkor azt hiszem reggeltől estig azt kellett néznie, vagy születésétől fogva. :)
20. Annie1130 (válaszként erre: 19. - 408b80791b)
2012. júl. 10. 11:35
Egyszerűen hallás alapján, meg rengeteget olvastam spanyol újságot, könyveket. De mégegyzser hangsúlyozom, én elég könnyen tanulok nyelveket. Másnál nem biztos, hogy beválik ez a módszer...Volt egy osztálytársam még középiskolában, aki végig németes volt, egyik nap bejött és letett egy felsőfokú angol nyelvvizsgát az asztalra. Csak ámultunk és kérdeztük, hogy ezt még is hogyan csinálta. A válasza csak ennyi volt egy halál komoly arckifejezéssel:"Néztem a Cartoon Network-öt"
19. 408b80791b (válaszként erre: 17. - Annie1130)
2012. júl. 9. 21:40
Azt gondolom, hogy az anyanyelvi környezetet semmi nem überelheti. Ez teljesen biztos. Viszont spanyolban a rengeteg ragot, amik az egyes igeidőkben mások és mások, valamint az általánostól eltérő ragozásokat hogyan bírtad megtanulni az általad említett módszerrel?
2012. júl. 9. 10:31
Én azt a pénzt, amit tanárra és drága nyelviskolákra vagy könyvekre fordítanál, inkább arra költeném, hogy minél többet legyek anyanyelvűek környezetében. Ha nincs módod arra, hogy kiutazz,akkor keress magyarországi közösségeket. Például azt tudom, hogy van olaszmeg német kultúrház Bp-en, biztosan van spanyol is...
17. Annie1130 (válaszként erre: 12. - 408b80791b)
2012. júl. 9. 10:27
Nem tudok sajnos neked semmiylen könyvet, anyagot ajánlani a spanyolra. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nagyon könnyen ragadnak rám a nyelvek, de én mindegyiket úgy tanultam, hogy ott éltem az adott nyelvterületen. Kb. 1-2 hónap alatt már eljutottam egy közép szintre, és a több éves kint tartózkodás pedig szinte anyanyelvire kovácsolta a nyelvtudást. Úgy tanultam meg például spanyolul, hogy mentem az utcán és figyeltem a kiírásokat:hentes, fodrász, ilyen üzlet, olyan üzlet, olyan hirdetés, hallgattam az embereket, aztán egy szép napon csak egyszerűen megszólaltam.:)Angoltanárhoz jártam éveken keresztül, nem értettem, miről zagyvál, de ahogy kimentem angol nyelvetrületre, olyan magától értetődővé vált minden. Szerintem nem lehet könyvekből, vagy iskolában nyelvet tanulni, legalább is helyesen nem..egy csomó nem használatos, haszontalan dolgot tanítanak, amire csak bámulnak a külföldiek...De ez csak egy vélemény a sok közül...
16. 408b80791b (válaszként erre: 9. - Viaszvirág)
2012. júl. 9. 10:18
Én németet csak nagyon rövid ideig tanultam, angolból van nyelvvizsgám is. Azt hogy csináljátok, hogy a német és angol szavak helyesírását nem keveritek össze? :)
15. 408b80791b (válaszként erre: 3. - 54840f0fce)
2012. júl. 9. 10:15
Igen, én is így látom. Az olasz és a spanyol nagyon hasonlónak tűnik.
14. 408b80791b (válaszként erre: 2. - Moonlight13)
2012. júl. 9. 10:14
A nyelvtanban talán vannak hasonlóságok, de engem a ragozás készít ki. Én sem találom azt a nagy hasonlóságot amit mások emlegetnek.
13. 408b80791b (válaszként erre: 4. - 44b92f93e3)
2012. júl. 9. 10:12
Nekem a ragozás nem akar igazán menni.:/
12. 408b80791b (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2012. júl. 9. 10:10
Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy a spanyolt tanárral tanultad, vagy csak egyedül? Én egyedül kezdtem neki, mint anno az angolnak. Esetleg tudnál ajánlani olyan nyelvi anyagot,amit Te jónak találtál? Nézegettem Neten, vettem is pár könyvet, el is kezdtem többféle anyagot.
2012. júl. 9. 10:08
Nem tudom, lehet velem van akkor a baj. :) Többen mondták, hogy a spanyol könnyű, de míg az angol "vért izzadás" nélkül "ragad rám", addig a spanyol ragozás sehogy nem akar könnyebbedni. Bár lehetséges, hogy az a baj, hogy elszoktam már attól, hogy magoljak. :/
2012. júl. 7. 22:14
Szerintem nagyon könnyű nyelv a spanyol, mégpedig a fülbemászó dallamossága miatt. Én több nyelven beszélek, de úgy gondolom, nyelvérzéktől függ, hogy melyik nyelvet milyen könnyen sajátítod el, nem pedig attól, hogy mit mi után tanulsz. Persze az igaz, hogy egyes nyelvek nyelvtani szerkezete között vannak hasonlóságok, vagy hogy vannak hasonló szavak...ez nyilván könnyíti valamelyest a helyzetet...
9. viaszvirág (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2012. júl. 7. 22:07

Én előbb tanultam az angolt, kb. 4 évig, és utána a németből 1 év után megvolt a középfok a Goethe Institut-ban.

Persze szerintem tanártól is függ. Mert angolból 3 évig nem igazán tanultunk semmit sem, a 4. évben átmentem egy másik suliba (nem reklámozom, de priviben szívesen megírom), és alig félév után megvolt a középfokom.


Németből meg szuper tanárunk volt.

8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2012. júl. 7. 19:38

Ez így van! Német után könnyebb az angol, mint angol után a német, mert a németek ragoznak, az angolban pedig nem.

Amikor én jártam angol tanfolyamra, volt aki már tudott németül, és simán megértett mindent az angolból.

2012. júl. 7. 12:41
Persze,ha az előző olasz, volt.
2012. júl. 7. 12:23
Pár napja volt a rádióban, hogy német után könnyebb az angol, fordítva nehezebb. A spanyolról nem hallottam, csak azt, hogy divatos nyelv lett.
2012. júl. 7. 10:58
Szerintem az angol után a német megy könnyen. Legalábbis nekem könnyen ment. Rengeteg a hasonlóság, ha angolul tudod a segédigéket használni, akkor a németnél már gyerekjáték.
2012. júl. 7. 10:55
A spanyol nyelvtana az egyik legkönnyebb, ha már az angollal megbirkóztál, menni a fog a spanyol is. Könnyedén. Bátran vágj bele, szép hangzású nyelv:)
2012. júl. 7. 10:27
Minden nyelvtudás után könnyebb a második, de mondjuk amennyiben olaszul beszélsz, akkor egészen biztosan...
2012. júl. 7. 10:13
Én tanultam angolul, és utána elkezdtem spanyolul tanulni. Semmi köze a kettőnek egymáshoz! Legfeljebb annyiból könnyebb második nyelvet tanulni, hogy biztos van már nyelvérzéked!
2012. júl. 7. 10:08
nekem maga Ferdinandi György (magyar író) mondta, hogy neki 3hónapba telt megtanulni. rá is volt szorulva (külföld) illetve ha jol emlékszem ő előtte olaszt tanult. de minden nélkül is azt mondta, hogy félév alatt biztosan sikerül megtanulni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook