Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen egy nárcisztikussal a kapcsolat? fórum

Milyen egy nárcisztikussal a kapcsolat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. tixtina (válaszként erre: 56. - Katrina9)
2019. jún. 8. 14:10

Rátapintottál a lényegre.

Az én környezetemben élő nárcisz ,nyugdíj mellett elment dolgozni egy gyárba.3 hónap után kirúgták.

Ott is előadta magát,majd zaklatott egy 43 éves hölgyet.

A szerelmével bombázta,verset írt neki,sőt a kezét is megkérte,gyerekeket akart tőle.Arról tudomást sem vett,hogy a nőnek ő nem kellett.

Nekem úgy adta be a "kettejük románcát",hogy alakulóban van egy komoly kapcsolata,és nemsokára elköltözik tőlem.

A kollégái mondták,hogy "nem a korodnak megfelelően viselkedsz"-és ezt a mondatot már a családja is elsütötte korábban.

56. Katrina9 (válaszként erre: 55. - Tixtina)
2019. jún. 8. 13:28
Annyira vicces, hogy az egészséges, empatikus emberekre mondják az ilyenek, hogy betegek, kezeltessék magukat, s közben győzködnek arról, hogy velük ellentétben a másik milyen gonosz, rosszindulatú, téveszmés stb. Mindent ami bennük van, maximálisan kivetítenek másra/másokra. Önkritikájuk, helyzetfelismerésük az nulla. S valóban, azt sem érzik gáznak, ha nem korukhoz képest viselkednek, hanem idősebb korban is tininek hiszik magukat. Igazán semmit nem éreznek kellemetlennek amit tesznek, mert nekik az jó. Többi embernek a lelki világa, egügyi hogyléte, az meg egy cseppet sem érdekli őket. Nekik mindent lehessen, számonkérés nélkül, és ráadásul teljesen logikátlan, összefüggéstelen magyarázataik vannak, tele ellentmondással.
55. tixtina (válaszként erre: 54. - Eta70)
2019. jún. 8. 13:13

Így van.Ebben a korban igazi változást elérni,nagyon nehéz.Ahhoz be kéne látni,hogy komoly gondok vannak vele,meg kellene nyílnia,kitárulkozni.

Ezt nem fogják megtenni,mert akkor kiderülne,milyen nyomorúságos az életük.Darabokra törne a gondosan felépített légváruk.Senki nem tudhatja meg,hogy mennyire sebezhetők.

54. Eta70 (válaszként erre: 53. - Tixtina)
2019. jún. 8. 13:04
Értem, akkor talán egy hívő embertára tudna rajta segíteni. Bár tudom, hogy ilyen korban (illetve fiatalabban se) gyakorlatilag a személyiség már borzasztó nehezen változik meg. Talán ha a vallásosságából igazi hitre térne meg, talán akkor.
53. tixtina (válaszként erre: 48. - Eta70)
2019. jún. 8. 12:44
67 éves,férfi az illető.
52. tixtina (válaszként erre: 51. - Eta70)
2019. jún. 8. 12:43

A nárciszok egy fantáziavilágban élnek,ami idős korukra is megmarad.Tehát akár irreális álmokat is szőhetnek maguk köré.Egy 6 éves gyerek szintjén éli az életét kiskorától fogva.

Nekem is döbbenetes volt,mikor mondta,hogy külföldre megy,hirdeti az igét,meg könyveket fog írni,stb.

Folyton szerelmes,és mindig másba.

Közösségi felületen ír ismert politikus nőknek,szerelmi vallomásokkal bombázza az embereket-kétségbeesetten keresi az élő kapcsolatokat.

51. Eta70 (válaszként erre: 50. - Katrina9)
2019. jún. 8. 10:58

Semmi gond.

Tixtinától kérdeztem. Mert furcsa, hogy az illető nyugdíjas és még világ megváltásról, meg nagy szerelemről fantáziál. Kicsit abszurd a dolog, bár egy személyiség zavarnál (netán skizofréniánál) persze lehet.

50. Katrina9 (válaszként erre: 48. - Eta70)
2019. jún. 8. 10:49
Upsz ezt elnéztem. Bocsánat.
49. Katrina9 (válaszként erre: 48. - Eta70)
2019. jún. 8. 10:48
Mármint én? 35 vagyok.
48. Eta70 (válaszként erre: 46. - Tixtina)
2019. jún. 8. 10:21
Ha kérdezhetem, hány éves a hölgy?
47. Katrina9 (válaszként erre: 46. - Tixtina)
2019. jún. 8. 10:08
A figyelemről nekem az a tapasztalatom, ha rá nem figyelnek, akkor azt hajaj de sérelmezi, de az, ha ő a fontos megbeszélni valók mellett (illetve a beszélgetés alatt) még nyomkodja a telefonját, a számítógépen csinál ezt-azt, azt meg természetesnek kéne venni. Hangoztatja: ő egyszerre több dologra tud figyelni. Ugyan már. Aztán sorra derülnek ki a dolgok, hogy a megosztott figyelem miatt a munkája minősége nem a legjobb, vagy hogy csodálkozik hogy ezt és ezt nem mondtam neki. Pedig de, csak ő ugye valami Isten, aki több dologra is figyel. Amit megtesz, ugyanazt egy másik embertől sérelmezi, de még milyen vérmesen.
46. tixtina (válaszként erre: 45. - Katrina9)
2019. jún. 8. 09:52

Pontosan!A másik empátiájára épül a manipulációja.

Hiszen az érző szívű ember,tuti megsajnálja!

Magam is ezt tettem eddig mindig.

Jelenleg igyekszem a kettőnk közötti kommunikáció mértékét minimálisra csökkenteni.Mikor észreveszem,hogy nagyon mondja a magáét,otthagyom.Bemegyek a szobámba,nekifogok egy tevékenységnek-időnként megjegyzi"Na jó,nem figyelsz"

Ezzel nagyon ki lehet akasztani,ha nem figyelünk rájuk.

Valóban nem tudja elkülöníteni,hogy kivel milyen a kapcsolata,hisz ő máshogy kapcsolódik-a többi embert nem tekinti önálló szabad lénynek,hanem a maga kiterjesztésének,illetve tárgyként kezel másokat.Azt sem értjük,hogy míg egy esemény egyszer pozitívan hatott rá,máskor ugyanaz a történet totál negatív érzéseket kelt benne.Kiszámíthatatlan a reakciója-ezért érezzük időnként,hogy tojáshéjon lépkedünk.

Nem tudhatjuk,hogy amit mondunk,vagy teszünk-mit vált ki belőle.

45. Katrina9 (válaszként erre: 44. - Tixtina)
2019. jún. 8. 09:12
Ha már nem tud rád hatni, akkor sajnáltatni kezdi magát, aztán majd jön azzal, hogy ő beteg (látványos szenvedés, te pedig gonosz vagy, mert kiraknál egy beteg embert) Én úgy gondolom, akármit is tesznek, azt tudatosan, és előre eltervezetten. Valamiért nem tudok hinni annak az elméletnek, hogy nem tehetnek róla mert... Hányszor tapasztalják, hogy megszakadnak a kapcsolataik, barátságaik, és folyton megteszik ugyanazokat a galádságokat. Azokat is, amiknek tisztában vannak a következményeikkel. Nekik egy másik ember testi-lelki érzései egyszerűen semmit nem jelentenek, mert nem ők érzik. A gondjaik-bajaik mindig rosszabbak, nagyobbak, mint egy másik emberé. Ha valaki pl beteg, azt sem kérdezik, hogy van az illető? Sőt, ha szerintük valaha valamit tett ellenük, akkor inkább azt gondolják: úgy kell neki, megérdemli. Akit én ismerek, ő egyik nap ódákat zeng a több évtizede ismert barátairól, legközelebb (amikor azok nem úgy ugráltak, ahogy ő fütyült) pedig lekezelően, megveteően beszél róluk. Én úgy tapasztaltam: azt sem tudja elkülöníteni, hogy kivel milyen a kapcsolata. Mindenkit egy kalap alá vesz. Ha bebolondul, a közeli hozzátartozókkal is képes úgy beszélni, mintha azok idegenek lennének, és valami ősi ellenségek.
2019. jún. 7. 22:03

Egy fedél alatt élek egy súlyos nárcisztikussal.Bérel egy lakrészt nálam.Napi kapcsolatban vagyunk.Pár hete jött a felismerés,hogy személyiségzavara van.

Azóta próbálok vele közömbös lenni,vagyis a szürke szikla technikát alkalmazom.Így nem szívja el az energiámat.

Roppant feszült,mert nincs forrása jelenleg.

A családja is elfordult tőle néhány hónapja-már felnőttek a gyerekei.

Szeretnék tőle megszabadulni,de nem könnyű,mivel nem hajlandó elköltözni.Nyugdíjas,pénze nincs.

Az a baj,hogy sajnálom,mert látom a nyomorúságát.

Kb.egy 6 éves gyerek szintjén éli világát.

Örökösen fantáziál,hogy megváltja a világot,nagy szerelmekről,stb.Álomvilágban él.

43. Katrina9 (válaszként erre: 39. - Fcea0411b4)
2019. jún. 7. 20:22
Valójában az ember önuralmát tesztelik, szándékosan mondanak olyan dolgokat, amikről tudják hogy nem esik jól (mert már szóltám emiatt, és kérted ne tegye) hogy kihozzák az embert a sodrából, aztán fölényesen kivonulnak az általuk teremtett konfliktusból.
42. Katrina9 (válaszként erre: 39. - Fcea0411b4)
2019. jún. 7. 20:19
Igen, ugyanezt gondolom én is.
41. semleges (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2019. jún. 7. 19:52
Senkinek nem jó egy ilyen ember.
40. Guruljka (válaszként erre: 36. - Katrina9)
2019. jún. 7. 17:50

Neked miért jó ez a kapcsolat?

Ha meg esetleg nem jó, akkor miért nem lépsz ki belőle?

39. fcea0411b4 (válaszként erre: 38. - Katrina9)
2019. jún. 7. 17:42

Sajnálom...

Amúgy ez a vicceltem nálam is volt. Ezzel feszegetik a határokat, lassan forralják a vizet amiben van az ember egy ilyen kapcsolatban.

Tipikus béka effektus. (a forró vízből egyből kiugrik a béka, de ha hidegben van és forralni kezded, meg tudod főzni)

2019. jún. 7. 13:00
Plusz, minden számomra sértő dolgot fogjak fel "viccnek". Azaz a túlkapásokat akarja velem elfogadtatni.
2019. jún. 7. 12:55
Ráadásul a dolgokat úgy kifacsarja, hogy mindig az lesz belőle: én vagyok a hibás. Villámgyorsan átfordítja a dolgokat, követni sem lehet, de a lényeg az, hogy én érezzem magam hibásnak. Hát hogyne...
2019. jún. 7. 12:43
Legfrissebb: hetek óta érzelmileg, idegileg ki vagyok merülve, és ezt tudja is az illető. Nem miatta, (miatta csupan kis részben) hanem egyéb családi gond miatt. Megértésre lett volna szükségem, erre valami idióta "viccet" szólt be. Hogy én most leharapnám xyz fejét, mert annyira ki vagyok borulva. Ráadásul tudja jól, hogy pont engem csesztetnek sokan, több helyen kell helyt állnom, és több irányról ér nyomás. Abból meg amúgy is elegem van, hogy sértő dolgokra: "csak vicceltem". Hát nem. Az én érzelmi, idegi állapotomra nincs tekintettel, és rátesz még egy kalappal. Megmondom ez nem esett jól, pláne hogy érzékenyebb vagyok a felgyűlt gondok miatt a szokottnál, erre persze hogy én lettem hibásnak beállítva. Az eszébe sem jut, hogy ő nincs tekintettel egy másik ember aktuális idegi/érzelmi állapotára, amit a gondok okoznak. Ő csak viccelt. Unom. Unalmas.
2019. jún. 7. 11:23
Olyan személy ő, aki csak saját magát szereti, saját érdekeit tartja szem előtt. Isten ments egy ilyennel tartós kapcsolatba kerülni!
2019. jún. 5. 21:01
Köszönöm szépen a válaszokat!
33. ab65a971c2 (válaszként erre: 1. - Katrina9)
2019. jún. 5. 13:34
Arrogáns, kötekedő, birtokló, csak a saját igényeit tartja szem előtt. Mindenkit leszól. Akit csak tud, kihasznál, elnyom. Hisztis.
32. birebora (válaszként erre: 6. - Katrina9)
2019. jún. 5. 12:36
Ez is igaz, elhiteti veled, hogy te vagy a rossz és a hülye, de bezzeg ő. És tényleg megsajnálja őket az ember:)
31. birebora (válaszként erre: 2. - Fcea0411b4)
2019. jún. 5. 12:34
Ettől menekülni kell, beteg.
30. birebora (válaszként erre: 8. - Fcea0411b4)
2019. jún. 5. 12:32
Ismerek ilyet.
29. birebora (válaszként erre: 4. - 16b5d6ae34)
2019. jún. 5. 12:28
Én is így tudnám összefoglalni.
2019. jún. 5. 11:51
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook