Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Naponta mennyi zöld teát lehet inni? fórum

Naponta mennyi zöld teát lehet inni? (tudásbázis kérdés)


15. Zsuzsa88 (válaszként erre: 11. - Fcalu)
2009. jan. 13. 21:36
Te jó ég... Vagy én veszek mindig valami sz*rt, vagy tényleg rémes az ize. Hogy tud valaki csak az izéért több litert meginni ebből a teából?! :) Amit én az izéért iszom, az az almás cimetes tea, vagy az erdeigyümölcsös. De hogy én a zöld teát az izéért igyam... Na, nem tudom, ez mikor lesz, valószinűleg mondjuk soha... :)
14. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 13. - Loch ness)
2009. jan. 12. 18:00
Ezek nem előre csomgolt teák, így nem tudom a nevüket. Annyit mérsz ki magadnak, amennyit venni szeretnél. Ez azért is jó, mert látod, hogy mit veszel. A barátnőm Harkovban veszi. Azt mondja, hogy ott a metróállomásoknál vannak teás boltok. De hozott már Litvániából is. Biztos lehet találni itthon is, ha az ember utánajár. Az biztos hogy teljesen már illatuk van, mint a bolti filteres teáknak.
13. loch ness (válaszként erre: 12. - 2bc7365ec9)
2009. jan. 12. 12:48

Meg tudnád írni, mi van arra a zöld teás dobozra írva? Gyakran járok Kárpátalján, tudnék venni ott teát, csak nem tudom, melyiket érdemes.


Kösz a mennyiségi infót is!

2009. jan. 12. 11:26

Nem mindegy milyen zöldteát veszel. Amíg nem ismertem az ukrán barátnőmet nem nagyon voltam oda a zöld teáért. Aztán ő hozott nekem Ukrajnából rendes zöldteát, nem pedig olyan szemetet, amit a boltokban árulnak Magyarországon.

Ezeknek teljesen más az íze, a forró vízben szépen kinyílnak a levelek, látod, hogy mit iszol.

Az ízesítetteknél is látszik, hogy mi van benne (gyümidarabok, virágok, stb.).

Aki tud járjon kicsit utána, és szerezzen be jobb minőségű teát, aminek kellemes íze van édesítés nélkül is. A filteres teák sajnos komolytalanok, arra jók, hogy minden szemetet eladjanak.


Én naponta kb. két-három litert biztos hogy megiszok belőle. Fél liter forró vízhez kicsit kevesebb mint egy teáskanálny teát szoktam tenni.

11. fcalu (válaszként erre: 7. - Zsuzsa88)
2009. jan. 12. 10:58
Én úgy tudom, hogy ahhoz, hogy a hatása megmaradjon, semmivel nem szabad ízesíteni, plusz nem használhatsz fém eszközöket sem a főzés alatt (kiskanál, fém forralóedény, stb.) Viszont ha csak a folyadékot akarod pótolni, akkor mindegy - valaki az ízéért issza.
2009. jan. 12. 10:57
Nem a bevihető folyadákmennyiség érdekel, hanem az, hogy összesen mennyi zöldtea levelet vagy hány darab filtert lehet felhasználni egy nap. Az már mindenkinek a saját dolga, két deci vagy két liter vizet önt rá, de a tealevél mennyiségét szeretném megtudni. Ezt tudja valaki?
9. fcalu (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2009. jan. 12. 10:55
Egy egy literes adagba kb. egy nagyon csapott teáskanállal teszek, a többtől nálam néha megkeseredik (hiába ugyanannyi időre teszem bele ázni). Eleinte nekem sem volt bajom alvás terén, aztán fél év után egyszer csak feltűnt, hogy nem alszom éjjel, csak forgolódom, izzadok, és négyszer felkelek. Gyanús volt, hogy a tea, mondjuk attól még megiszom, ha megkívánom. Amikor fent szeretnék maradni, persze nem hat. :-D
2009. jan. 12. 10:53
A kínaiak egész nap zöldteát isznak. Van egy üvegük, amibe beleteszik reggel a szálas zöldteát, és egész nap öntögetik rá a forró vizet, ahogy isszák. És az ő teájuk erősebb, mint amit mi szoktunk inni.
2009. jan. 12. 10:53
és mivel lehet édesiteni a zöld teát? Én nagyon nem szeretem izesités nélkül, nem vagyok képes egy csészénél többet meginni. Més teákat egy kis mézzel szoktam izesiteni (bocsi, nincs hosszú i-m), ihatom a zöld teát is mézzel? Vagy akkor már nem az igazi?
6. loch ness (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2009. jan. 12. 10:51
És te? Meg mindenki... Pont ezt szeretném megtudni.
5. loch ness (válaszként erre: 3. - Fcalu)
2009. jan. 12. 10:50
És összesen hány teáskanállal használsz belőle naponta?
2009. jan. 12. 10:49
Bármennyit. Nincs káros hatása, csak mivel élénkít van olyan, aki pl nem tud tőle aludni. Nálam speciel ilyen hatása nincs. Én egész nap azt iszom...
3. fcalu (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2009. jan. 12. 10:48
Én a nem filteresből hónapok óta napi több litert is megiszom, és nincs semmi bajom tőle. Szerintem csak a sima napi folyadékkorlátot tartsd be (kb. három liternél nem egészséges többet), plusz estefelé ne nagyon idd, ha aludni is szeretnél éjjel.
2009. jan. 12. 10:46
Tudja esetleg valaki, van-e napi mennyiségi korlátja a zöld teának? Egyelőre napi két filtert iszom összesen egy liter vízben. Lehet-e hármat vagy többet használni egy nap alatt? És a filter nélküliből mennyi a napi adag? Meg tudnék inni akármennyit, de nem tudom, nincs-e így valami káros hatása, mert ilyen áron nem szeretném.
2009. jan. 12. 10:46
Naponta mennyi zöld teát lehet inni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook