Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Napi hány forint jut nálatok kajára?? fórum

Napi hány forint jut nálatok kajára?? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2011. aug. 21. 11:34
ja, fölöslegesen írogatok, már nem tagja a portálnak:) látom, máshol is kicsapta a biztosítékot.
66. CsillagTM (válaszként erre: 36. - 9d1fd4d628)
2011. aug. 21. 11:30

fejenként havi 5000.- az annyi, mint naponta 167.-


el nem tudom képzelni, hogy csinálod...nekem havi 25e kb. (saját részre), mondjuk én rendelek ebédre (féladagot, napi 500.-), de ha azt megvenném és megfőzném (amúgy majd beletanulok és így lesz), akkor sem jönne ki sztem 300-350-nél kevesebbre, szóval a 20 munkanappal összesen max. 4e-t tudnék spórolni, de akkor még mindig 21e-nél vagyok. ja és semmi extrát nem veszek a boltban, se drága nasik, se üdítők, se kenyér (na jó, mondjuk havi 1 csomag), semmi.

persze aki nem panelben lakik, az tud spórolni sok mindenen (gyümölcs, zöldség), de a 167 forintot el sem tudom képzelni...ti mit esztek egy nap?!

65. CsillagTM (válaszként erre: 26. - 9d1fd4d628)
2011. aug. 21. 11:25
miért vagy ilyen lekezelő? sztem mindenki megteszi, amit tud...
64. 04e95f637a (válaszként erre: 63. - F758a7200f)
2011. júl. 17. 11:17

Igen,ismerem...egy darabig én is így voltam vele,hogy csak csak ragaszkodtam a saját főztömhöz,mert én is imádok főzni.Ha többen lennénk,nem rendelnék,meg lenne kinek főzni,de így nem éri meg.(pedig már szeretnék valakire főzni :)


Igen,640 ft lenne,de mivel nyugdíjas,így csak a fele.Ráadásul ezen a héten még osztozni sem kellett :))

63. f758a7200f (válaszként erre: 62. - 04e95f637a)
2011. júl. 17. 11:05

Ez tok jo, marmint altalaban a rendelt kaja draga, de ha neked csak ennyibe kerul, sot el is osztjatok, szuper:)


En maradok a fozesnel, akarhogy csurom csavarom nekem mindig ez jon ki a legkevesebbre (meg szeretek is fozni:D)

2011. júl. 17. 07:29

Én ezt okosan megoldottam.

Persze mi csak ketten vagyunk(mamámmal)

Neki rendeltettem kaját,mivel nyugdíjas 320 ft-ért hoznak neki kaját(féláron),minden nap(hétvége is),és nagyon finomakat.Nagy adagot,így el szoktuk felezni.Főzésem letudva.Max akkor,ha valamit megkívánok,vagy nem szeretem amit hoznak.


Reggelizni nem szoktam,neki meg elég 1 zsemle,valamivel...

Vacsora:hideg kaja

Napközben gyümölcsöt,fagyit,joghurtot,vagy valami sütit szoktunk enni.Mikor mit.



Sok pénzem megmarad így,hogy már nem főzök naponta.

61. access
2011. júl. 17. 05:48
nem számolom, mivel annyira .....
2011. júl. 16. 22:30
Én ki se tudnám,mert speciális az étkezésem, nagykeráron 2000Ft egy kiló cukrom és hasonlók. Fél kiló lisztem 680Ft, és ezek csak az alapok. Esélyem sincs.
2011. júl. 16. 22:15
konyhakert és egyebek kizárva :D
2011. júl. 16. 22:15
Az én napi 500 Ft-omat még senki sem próbálta ki?
57. Bob666
2011. júl. 16. 20:10

Persze szoktam kombinálni , rizs helyett tészta főt krumpli , húsba hal vagy pulyka / marha.

De a lényegen ez se változtat , hogy drága az élet.

Mást meg nem szívesen eszek mivel sportolok , de az se lenne olcsóbb.

56. Bob666
2011. júl. 16. 20:08

Hát én egymagam bekajálok 40 ezret havonta :o

És nem is eszek sokat , fél kiló cs.mell/ fél kiló rizs/100 g túró estére /+zöldség gyümölcs vitamin /.

Jó ez az ország , lassan a fizetés kajára lesz elég vagy még arra se.

2011. júl. 12. 11:34

Persze én is szoktam lecsót befőzni ilyeneket, bár nem sokat,mert a panelban nem dúskálunk a helyből, de retekből ilyenekből nem tudok feltankolni és lehet a paradicsomot is megenném vajas kenyérnek is.

Meg persze azt se mondtam,hogy ennél kevesebből nem jönnénk ki,mert valószínűleg igen.

54. f758a7200f (válaszként erre: 53. - Titamilla86)
2011. júl. 12. 11:31

Nalunk most a legolcsobb a gorogdinnye 100Ft kiloja kb es a sargadinnye es az oszibarack koveti 200 Ft korul


A paradicsom meg csak ezutan megy lejjebb, amikor eleri a 100Ft koruli arat, be kell tankolni es gyorsan befozni, egesz evre megoldottad vele a kajakerdest:)


Szoval nem akarom eltulozni de en befozok sima paripuret, meg zoldsegeset (hagyma, repa, zeller, fokhagyma), es zoldborsos-paprikasat, es evkozben csak lekapok beloluk egy dobozzal, pikk pakk megvan a tesztaszosz, lecso, a bolognai


Sot, a bolognaim az 4 fore (felnott) megvan 800-bol tesztaval egyutt, vagy sokszor joval ezalatt az osszeg alatt mert mi

2gyerek 2felnott vagyunk.


De sokszor hasznalom rakott zoldsegekhez, rantottahoz, husokhoz stb

2011. júl. 12. 10:53

Mi ketten eszünk olyan 40 ezerből havonta.

Az idény gyümölcsökről és zöldségekről meg annyit,hogy a paradicsom kilója nálunk a piacon 380Ft, krumpli 150Ft körül,Nektarin eper szintén 300-400Ft egy dobozzal, és ezek még az olcsóbbak közé tartoznak lehet én élek drága helyen,de szerintem ezek nem számítanak olcsó áraknak.

52. 9cf0020815 (válaszként erre: 51. - 9d1fd4d628)
2011. júl. 10. 18:02
Én is most főztem először, sokkal nagyobb ördöngösségnek gondoltam:-)
51. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 50. - F758a7200f)
2011. júl. 10. 18:00
Épp 4 napja főztünk baracklekvárt! Életemben most először, tehát fel is írtam alaposan, hogy máskor egyedül is meg tudjam csinálni. Egész jó lett, ahhoz képest hogy közöm van hozzá :D
50. f758a7200f (válaszként erre: 48. - 9d1fd4d628)
2011. júl. 10. 16:46

Hát nálunk azért ennyire nem megy a termelés, anyósnak van pár gyümölcsfája és szőlő, meg fűszernövények.


Ha kertem lenne amit bevethetnék, akkor leginkább spárgát tennék:))) De nekem is lesz benti kis paradicsomom és fűszernövények már most is vannak, csak az a gond, hogy amikor pl beérik a zöldség, gyümölcs, ha pont nem vagy otthon, le is rohad egyben, rögtön le kell szedni.


Mint most is, hogy anyós nincs itthon de beérett neki a barack, hát barack jön ki a fülemen is:DDDD Meg is csinálom lekvárnak és frissen is esszük, meg le is fogok fagyasztani (én szeretem télen kompótnak is, amit szétturmixolok, vagy joghurtba teszem)

2011. júl. 10. 12:25
Nem sok,viszont van tejünk,húsunk,gyümölcsünk...
48. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 46. - F758a7200f)
2011. júl. 10. 12:07
Mi pont kenyereket meg krumplit zabálunk állandóan :D Jövőre 2x akkora területet ültetünk be krumplival :D
47. f758a7200f (válaszként erre: 45. - Cb82b220ce)
2011. júl. 10. 11:53

Éhezni én sem éhezem, csak egyszerűen mi nem vagyunk nagyevők. 48 kiló vagyok, mindig is ennyi voltam (bocsi, most 49 mert terhes vagyok).


Szóval nálunk nincsenek sütizések stb. mert nincs rá igény, nem vagyunk ilyenek és kész. Nem is főzök nagy adagokat de senki nem panaszkodik, és ha kikerül a budgetből, mi is eszünk jó kajákat, gyakran eszünk halat stb. csak kevesebb készételt veszek, ezzel már eleve a felére lecsökkentem a költségeket, és egyszerű receptekről van szó, szóval nem kell órákig főzőcskézni

46. f758a7200f (válaszként erre: 44. - 9d1fd4d628)
2011. júl. 10. 11:50

Elhiszem, de nálunk tiszta ráfizetés is lenne. Szóval megveszem a kenyeret és mindenki szereti a friss kenyeret, ettől függetlenül esznek belőle 1!!! szeletet (komoly). Oké, elteszem, és másnap már rá sem néznek, mert nem mai kenyér, így dobhatom is ki (vagy viszem anyósék tyúkjainak, de ettől függetlenül nekem ráfizetés).


Így évekkel ezelőtt elhatároztam, hogy akkor jó, cseszek kenyeret venni! És így is lett, azóta nem költök rá, és nem is hiányolja senki. A gyerek, ha nagyon kell neki, eszik a menzán, de érted, ott is ott van, és mondjuk eszik egy pici zsömit.


Hát emiatt. Másik ilyen a krumpli, ez is csak 2x rohadt ránk, azóta nem veszem. Persze van egy csomó olcsó kaja ezeken kívül, a sok leves és tésztás kaja stb. szóval nem ettől nem fogok spórolni:)

45. cb82b220ce (válaszként erre: 43. - F758a7200f)
2011. júl. 10. 11:49

Nem szoktam túlkölteni magam, mindig csak azt vesszük meg ami feltétlen szükséges.

Sajnos a munkám miatt nem érek rá piacra járkálni és ott megvenni a gyümölcsöket, zöldségeket, ez van...

Az nem reális ha vki 100et költ havonta kajára de az sem ha vki 20et, nem hinném, hogy az az etalon, le a kalappal aki így győzi de attól én még nem fogom éhezni.

44. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 41. - F758a7200f)
2011. júl. 10. 11:45
Nyugi, én se azért eszem, mert annyira szeretem :D
2011. júl. 10. 11:44

Azért nem magyaráz meg mondjuk akkora többletköltést, érdemes átnézni, hogy mennyi a készkaja, azoknál akik úgy érzik, hogy sokat költenek. Meg vannak kisebb dolgok is amikre odafigyelni, pl a felvágott kilója 3x annyiba is kerülhet mint a szín hús kilója, de ugyanígy az egész csirke egyharmadába kerül a csirkemellnek.


A csirkemellet meg amúgy is csak én eszem, a többieknek jobban ízlik a comb és szárny, ezért egész csirkéket veszek, szétvágom én és a levest farhátból (gondolom, a legtöbben így csinálják), a szárnyból és combból lesz pörkölt, vagy grill, és a mellet szoktam magamnak zöldségekkel pl.


Szóval mi naponta eszünk kb. 4 tojást, ha jól számolom, ez 12O tojás havonta, mennyit spóroltam vele? kb. 3-4OOO Ft-ot, szóval nem magyarázza meg, ha valaki 2O ezrekkel többet költ (ráadásul nem tudom, hogy ebből mennyit tojásra?)


Másik, hogy pl vannak most akciósan idényzöldségek 1OO-2OO Ft-ért vagyis egész évben az idény cuccosok kb. ezen az áron, míg a primőr vagy egyszerűen nem a környékről jövő zöldség amit éretlenül szedtek le, tehát semmi vitamin, de esetleg szebbnek tűnik, az meg 1OOOFt kilója.


De ha valaki jobban érzi magát, hogy ennyit kiad vízízű, vitaminszegény, feltunningolt zöldségre, mert azt hiszi, hogy ez egészségesebb, teheti bátran, amíg telik rá. Nekem telne, de elvből nem teszem. Mindig a környékbeli zöldség-gyümölcsöt veszem, akkor is amikor veszek.

42. cb82b220ce (válaszként erre: 40. - F758a7200f)
2011. júl. 10. 11:34
Az teljesen más ha vkinek van segítsége, ha innen-onnan kap húst, tojást vagy zöldségeket.
41. f758a7200f (válaszként erre: 37. - 9d1fd4d628)
2011. júl. 10. 11:32
Én kenyeret sem, sőt a családban senki nem eszik kenyeret. De a tésztát azt szeretik, és ők is most kétpofára a gyümit:)
40. f758a7200f (válaszként erre: 32. - Cb82b220ce)
2011. júl. 10. 11:31

Hát én el tudom képzelni olyankor, ha az ember spájza valamiért tele van, pl mélyhűtőben sok az eltett zöldség, és sok főzelékfélét, idénygyümölcssöt esznek.


Igazából városon nehezebb megoldani, nagyon kell figyelni az akciókat, piacra járni, de falun speciel a fán ingyen terem a legtöbb dolog. Pl anyósom nem is permetez, és most a barackok között volt kukacos, vagy a cseresznyében, de tudom, hogy legalább tök bio, és a rosszakat kidobom, a rossz részt kivágom, de ami szép, az tökéletes és bio:)


Meg neki vannak tyúkjai is, és nem vesz nekik tápot, hanem salátát, maradék zöldséget és száraz kenyeret esznek. Így erre sem költ és a tojás ingyen van, nagyon sokat tojnak

39. f758a7200f (válaszként erre: 31. - 9d1fd4d628)
2011. júl. 10. 11:26

enyém kb. így néz ki most:


reggeli: müzliszelet 1db

ebéd: tojás bármilyen formában 2db, zöldségekkel (most paradicsom olcsó és paprika, de gomba is pl, vagy a spenót, egyszóval amit találok)

vacsora: pöri, fasírt vagy hal(ezt is sokszor kapom ingyen, tó mellett lakunk) vagy szelet hús, és megint zöldségköret, leves vagy főzelék formában


uzsi vagy tízórai becsúszik 2 kis szelet sajt, vagy 1 gyümölcs


GYEREKEK:

reggeli tej kakaó

tízórait nem kérnek soha

ebéd: tészta paradicsomszósszal reszelt sajt, vagy tészta simán reszelt sajt, vagy raguval (ez fagyasztott, saját készítés)

uzsonna: gyümölcs

vacsi: a kislány szereti a rántottát, a nagy nem, ezért vegyesen vagy rántotta, és a másiknak hús, vagy mindkettőnek hús (kb 5Og fejenként ennél többet nem nagyon esznek), vagy rizottó, jelenleg sárgarépás-zöldborsós mert most van sok friss borsó is, de szeretik pl fehéren is a rizottót, reszelt sajttal

38. cb82b220ce (válaszként erre: 36. - 9d1fd4d628)
2011. júl. 10. 11:20
Fogalmam sincs, hogy csináljátok de nem hiszem el, hogy ennyi elég. Tudom, hogyha nincs több akkor nincs, hidd el, volt benne részem de ez nagyon szomorú, hogy ennyiből 4en.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook