Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon görcsölök, szorongok, mikor vezetnem kell. Sokszor azt sem tudom, merre van a jobb és a bal.Mit tehetnék? fórum

Nagyon görcsölök, szorongok, mikor vezetnem kell. Sokszor azt sem tudom, merre van a jobb és a bal.Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. aug. 17. 22:10
A szomszéd kiscsaj is most tanult vezetni. Szerencsére volt cascójuk!
51. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 50. - 62cc0f78ae)
2009. aug. 17. 22:09

Ha belegondolunk a legtöbb irányításnak ez az alapja. A lónak is éreznie kell hogy te irányítasz, különben jól megtréfál. De ha érzi ki a főnök akkor kezes bárány faragható belőle!

Amugy a jó vezetési technikámmal tegnap összepuszilóztattam a tükrömet a szomszéd autóéval! Had ismerkedjenek kicsit :D Szerencsére simogatás szintűre kicentiztem a dolgot!

De kezdő vezetőként bizony gyakori vendégek voltunk a karosszérialakatosnál :)

50. 62cc0f78ae (válaszként erre: 43. - Szeptember99)
2009. aug. 17. 22:02

Tisztázd magadban, hogy te vagy a főnök!:) Te irányítod a kocsit, arra megy, amerre te akarod! Nagy bajt nem tudsz csinálni, mert ott az oktató, aki azért van, hogy ne legyen nagy baj.

Próbáld ki, hogy egyszer a kocsi hangjára figyelsz! Fogod hallani, milyen a "visszajelzése":) És próbálj ellazulni! Te sem tudod, mitől görcsölsz?

2009. aug. 17. 22:00
Én jelenleg pizzafutárként dolgozom igaz céges kocsival. Ami nem egyszerü, főleg csúcsforgalomban nem. De azt csinálhatom amit szeretek és ez mindent megér!!
48. szeptember99 (válaszként erre: 42. - Moncsicsi83)
2009. aug. 17. 22:00
én addig rendben vagyok,míg nem kell vezetnem,én akkor kezdek izgulni,mikor beülök az autóba,és csinálni kell valamit :D egyszerűen leblokkolok...
47. one85 (válaszként erre: 43. - Szeptember99)
2009. aug. 17. 22:00
Ha biztos vagy benne hogy nem feszélyez az oktatód akkor hidd el a rutin meg az évek majd megteszik hatásukat.Amennyire féltem Én is a vezetéstől most annyira szeretem már!Menni fog!
2009. aug. 17. 21:58
Én mindig úgy bántam az autóval, úgy kezeltem mint ha élőlény lenne. És a mai napig ha hazaérek megköszönöm neki az utat! A szerencsés utat. Lehet, hogy hülyeség de nekem nagyon sokat jelent! És az autót tényleg érezni kell. Innen indul minden. Amikor már nem para beférsz-e valahova, és nem fulladsz le minden indulásnál. Ott kezdődik szerintem hogy érezd az autót. Egynek kell lenni vele. Nekem ez a tapasztalatom.
2009. aug. 17. 21:56

eleinte én is féltem és izgultam de már elmúlt.

ez sztem attól van h nagyon jól akarod csinálni és nem szeretnéd elrontani.

nekem olyan is volt h azon gondolkoztam mielőtt kocsiba ültem h mit fogok csinálni hogy fogok elindulni stb....

de valóban minél többet vezetsz annál magabiztosabb leszel és el fog múlni :)

sztem ezt mindenki átélte csak van aki nem mondja :)

2009. aug. 17. 21:53
Az első órán(amikor életemben először ültem tanulókocsiban) gyorsan megmutatta mi hol van és vitt is a forgalomba. Nem láttam merre kell müködtetni az ablaktörlőt. Persze, zuhogott az eső... tényleg úgy tanulja meg leghamarabb az ember ha használja!! Mert ha nekem nem kell tuti nem kérdezek rá hogy nem láttam, megmutatná mégegyszer hol is van?
43. szeptember99 (válaszként erre: 37. - One85)
2009. aug. 17. 21:52
hát nem leányálom az oktatóm,de nem érzem,hogy tőle félnek...nem is a többi autóstól,csak valahogy jön ez a szorongás...
2009. aug. 17. 21:52

Szia! Nekem nemrég lett meg a jogsim (bő 1 hónapja)

Nekem is gyomorgörcsöm volt az órák előtt. 2 órával a vezetés előtt sík ideg voltam kolléganőm kiakasztottam. Paráztam ezerrel, de mindig elmúlt, miután beültem az autóba és elindultam. Nálad nem múlik el, miután elindulsz?

41. liki28
2009. aug. 17. 21:51
ha igy van hogy ennyire görcsölszakkor ha meglesz a jogsid egyedül majd nem mersz kocsiba ulni mert eleinte én is igy voltam dec-5-én vizsgáztam de karácsonyra már ujj autot kaptam és egyedül nem mertem még a boltog sem elmenni ugy remegett a lábam mikor az autoba beültem hogy jaj majd összetöröm vagy vmi de hálistennek ahogy rutinossabb lettem elmultt már azota mindenhova elmerek menni..szerintem ezzel mindenki igy volt és lessz is,,
40. 62cc0f78ae (válaszként erre: 33. - Szeptember99)
2009. aug. 17. 21:50
Ha egyszer a pozitív érzés elnyomja benned akár egy rövid időre is a görcsöt, sokkal könnyebb lesz utána, hidd el! Csak egyszer érezd azt, hogy TE irányítod az autót, te vagy az erősebb:)))
39. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 34. - 62cc0f78ae)
2009. aug. 17. 21:50
Most őszintén mi abban a para, hogy "mindenkinek máshoz van képessége"? Lehet pont neki is ehhez! Nem értem, komolyan!
38. szeptember99 (válaszként erre: 30. - AUREL ZITA)
2009. aug. 17. 21:50
jó ötletnek tűnik,köszi :)
37. one85 (válaszként erre: 33. - Szeptember99)
2009. aug. 17. 21:49
bocs de szerintem Te az oktatód miatt érzed magad feszélyezve!Vagy nincs igazam?Olyan mintha félnél tőle!
36. szeptember99 (válaszként erre: 31. - 80ASIQ)
2009. aug. 17. 21:48
köszi :)
2009. aug. 17. 21:47
Amúgy viszonylag sok (49) órát vettem. Így éreztem szükségesnek, nem voltam az a beülök és megy minden típus...
34. 62cc0f78ae (válaszként erre: 29. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 17. 21:47
Hagyd már békén szegényt!!! És ha meglesz a jogsija, és lesz saját kocsija? Az első önálló útján ráérez az egészre! nyomd bele a parát nyugodtan, attól jobb lesz, de nem neki, hanem neked!
33. szeptember99 (válaszként erre: 27. - 62cc0f78ae)
2009. aug. 17. 21:47
ha eszembe jut és merem,megpróbálom! :)
32. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 26. - Cickány64)
2009. aug. 17. 21:46

4 évvel és kb 2,5-3 ezer km-rel :)

De nem gondolom übernek magam. Van még mit tanulnom, de nem fogok senkinek semmit bizonygatni! Jogod van igy gondolni! MIndenki azt gondol amit akar.

31. 80ASIQ (válaszként erre: 2. - Szeptember99)
2009. aug. 17. 21:45
20 óra még semmi! Kár aggódni! Elhiszemn, hogy vannak akiknek már ez is elég, de nem vagyunk egyformák, ne azokhoz mérd magad! Lehet, hogy neked több, sőt sokkal több időre lesz szükséged ahhoz, hogy ne stresszeld magad. Ahogy írja itt valaki, elhagyott tájakon lehet gyakorolni. Elindulás, megállás, megfordulás... Csak lassan, nyugodtan, ha magadban vagy. Ha van ott valaki. az lehet feszélyező, de nyugtató tényező is. Attól függ, hogyan reagál dolgaidra. Hej, ha ott lennék...!
2009. aug. 17. 21:43
az en oktaom azt tanacsolta hogy vezetes elott kapjak be 1 ragogumit.ezzel is valamenyire levezetem a streszt.nekem bevalt!meg mindeg alkalmazom.
2009. aug. 17. 21:42

Iszonyú jó oktatóm is volt, legalábbis én maximálisan annak tartom! Több tanítványt ismerek, a párom is Nála tanult és igazán kiváló sofőröknek ismerem őket!

Nyilván nem lesz mindenkiből lesz az. Mindenkinek más az erőssége, máshoz van tehetsége és eltérő képességekkel rendelkezik.

2009. aug. 17. 21:42
Fogadd meg a 9. hozzászóló tanácsát.
27. 62cc0f78ae (válaszként erre: 20. - Szeptember99)
2009. aug. 17. 21:39
Próbáld meg akkor órán egyszer úgy, hogy nem arra kocentrálsz, hogy egyes-kettes-hármas, index, kuplung, jobb-bal stb, hanem figyeld a kocsi hangját, és az érzésre koncentrálj! Hülyén hangzik így leírva? És ha volt akár csak pár perced, amikor nem görcsöltél, hanem jól érezted magad, legyél büszke magadra!!! És utána megint ez legyen a cél!
26. cickány64 (válaszként erre: 19. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 17. 21:39
na mit mondtam!!!ő már tud! 4 évvel a háta mögött!he-he-he!
25. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - Cickány64)
2009. aug. 17. 21:38

Én is féle azoktól akik látványosan TUDNAK! Ő kkockáztatnak, zárón előznek a szembejövő sem zavarja őket. A kockáztató én vagyok a király vezetőktől én is félek. A magabiztosságom azonban nem látszik meg a vezetési stílusomon.

És eszemben sem volt lenézni senkit, én is voltam kezdő. Sajnálom, ha így tünt!

24. cickány64 (válaszként erre: 20. - Szeptember99)
2009. aug. 17. 21:37
valami elhagyatott úton gyakorolj,régi bánya út,vagy tsz út.biztos van felétek is ilyen.KI NE MENJ A KÖZÚTRA!!!
23. szeptember99 (válaszként erre: 19. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 17. 21:36
azért nem reagálok gyorsan,mert izgulok,és ezt kéne leküzdenem...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook