Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon ciki egy OKJ vizsgán 2X megbukni? fórum

Nagyon ciki egy OKJ vizsgán 2X megbukni? (beszélgetős fórum)

1 2
33. timycat (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 19. 23:24

Rágd át azt a 300 oldalt, nem akkora kaland az. Jegyzeteld ki, tuti hogy megtalálod a logikát benne. Októberig sok időd van. Csak ne hanyagold.

És amit a másik hsz-ban is írtál, miután megrágtad a 300 oldalt a korábbi vizsgákon lévő feladatokat is oldd meg, önállóan. Aztán ellenőrizd le magad.

Menni fog!

32. Channa* (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 19. 23:21

Akkor nem nagy dolog felkészülni rá.

Voltál már kétszer ilyen vizsgán, már ismersz 2x8 kérdést. Gondolom emlékszel ezekre és meg tudod nézni, hogy mit rontottál el.

A számolást be kell gyakorolni, először ugyan azokkal a számokkal csináld addig, amíg nem jön ki a helyes eredmény, majd más számokkal, stb. Ez laza matek, aminél a gyakorlás a lényeg.

Nyomtatvány kitöltést is tudsz gyakorolni, szerintem online is van ilyen lehetőség.

Biztos kaptatok vizsga feladatokat, vizsga kérdéseket. Azokat dolgozd ki és azokat tanuld meg. Ha egyszer leírod, akkor már meg marad valami. Ha máshogy nem megy, addig írd, amíg nem sikerül a lényeget leírni magadtól.

Ha voltak ismerősök ilyen vizsgán, de más kérdések voltak, akkor azokat is tudd meg, hátha lesz olyan szerencséd, hogy pont azokat a kérdéseket kapod meg.

Nem hinném, hogy el kell olvasni 300 oldalt ehhez, ha tudod a sztenderd kérdésekre a választ, ki tudsz tölteni nyomtatványt és ki tudod számolni a számolásos feladatot.

Mindent bele!

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Channa*)
máj. 19. 22:45
Ő tényleg sokat tanult. Hát de az eredménye is meglett mert sikerült neki hármasra. A hármas a legjobb jegy a vizsga eredmények közül. Szorgalmas volt.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Channa*)
máj. 19. 22:41

8-10 kérdés van.

Általában:

-Van benne igaz/hamis X-elős

-Vagy 3-ból karikázd be a hamisat/igazat

-Számolásos az fixen van (fuvardíj, fizetendő vám, adók számítása egy fél oldalas szöveg alapján)

-Van kb 4 kifejtős kérdés

-Van fixen nyomtatvány töltés vagy a nyomtatvány hibáinak megkeresése

A számolásra és a nyomtatványra adnak 10-12 pontot ha jó. De ezek a legnehezebbek. A többi feladat úgy 2-4-6 pontos.

29. Channa* (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 19. 21:39

Öööö, azért ezt enyhe túlzásnak tartom.

Főiskolai szigorlatra nem készültem ennyit.

28. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 19. 21:35

Voltál már kétszer vizsgázni.

Milyen jellegű vizsgák voltak?

Feltettek 20 kérdést és azokra kellett válaszolnod?

Vagy feltettek 20 kérdést és be kellett ikszelni a helyes válaszokat?

máj. 19. 21:01

Kolléganőm hónapok óta aktívan tanul. Minden hétvégén + jópár pénteket kivett és tanult. Azt mondta az előző évek vizsga dolgozatait csinálta meg újra és újra gyakorlásként.

Jobban teszem ha kinyomtatom majd én is és átnézem.

Borzalmasan el linkeskedtem kezdek rájönni

máj. 19. 20:56

Október elején mehetek neki újra. Ez a végső lehetőség.

Van egy kb 300 oldalas jegyzet amit a tanárunk küldött + amit én jegyzeteltem az órákon. Én bevallom a saját jegyzetemből tanultam, de az töredéke a 300 oldalnak. Ezt párszor elkezdtem olvasni, de sok töltelék dolog és a mennyiség miatt félre raktam.

Nem tudom jó stratégia-e ha a 300 oldalból jegyzetet gyártok magamnak. Októberig sok időm van, de most is az utolsó 1 hónapban foglalkoztam csak vele.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Channa*)
máj. 17. 15:11
Pedig rettentően szégyellem magam, hogy nem sikerült, másoknak meg igen. Butának, hülyének, alkalmatlannak érzem magam. A családnak is mit mondok, hogy képtelen vagyok lerakni, így is én vagyok a buta nyomi akinek nincs se diplomája, se családja.
24. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 17. 11:13

Hát azért annyira nem ciki, hogy fel kelljen kötni magad!

Egy kalappal a következőre;)

máj. 17. 10:06

Köszönöm a tanácsokat, a következő nekifutásra használni fogom őket. Ugyanis megbuktam újra.

Rettentő butának érzem magamat. A kollégáim közül 6-an vizsgáztunk és 4-nek sikerült. Legszívesebben felkötném magam.

máj. 15. 10:53
Nekem az vált be tanulás közben, hogy előre terveztem. Felosztottam az anyagot napokra/néha csak órákra, úgy, hogy az utolsó napon legyen időm átismételni. Jegyzeteltem magamnak, erre egy külön füzetet vettem, leírtam, színes filccel átírtam, aláhúztam. Ha ábra vagy képlet vagy rajz volt azt ide bemásoltam /bénán de nem volt cél, hogy szép legyen, csak a berögzítés miatt kellett/. Közben komolyzenét hallgattam -youtube : klasszikusok-, a szünetekben meg bármit, hogy frissítsen. Ha otthon tudtam tanulni egész nap akkor megittam 2-3 liter teát, délelőtt fekete teát, délután gyümölcsteát. Fekete kávé maximum 2/ nap. Ez nem enged elaludni , kicsi koffein is van benne és a sok folyadék időnként felállít a könyv mellől és megjárkáltat.Az utolsó napon nagyon fontos az ismétlés. Azon nem görcsöltem, hogy úgy éreztem az ismétlésnél, hogy ezt sem tudom-azt sem tudom. Ha nem hát nem de adtam rá időt, megtettem, amit kell. Ha tételek is voltak, akkor az ismétlés utolsó óráiban címszavakat írtam a tételekhez, hogy egy pici dolog mindenről eszembe jusson. Ha mindent átnéztél eszedbe fog jutni, a stressz nagy úr kihozza , amit tudsz. Ha tesztek lesznek akkor korábbi tesztsort kell szerezni / tanártól, előző vizsgázóktól, internetről/. Vizsga előtt egy sportszelet vagy 2-3 db szőlőcukor. Energiaital tilos, túlpörget ,amivel csak akadályoz. Nekem ezzel a módszerrel jött össze az egyetemi diploma, egy nyelvvizsga és 3 szakvizsga , az utolsó már jóval ötven fölött. Tehát: ne add fel! Kezdd el újra és mindent bele!
21. Ghost👻 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 15. 10:14

5 évente vizsgázok jogból.

Hidd el tök egyszerű, csak hülyén van fogalmazva.

máj. 15. 10:10
Az előbb -márti nagyon szépen leírta , hogyan könnyítheted meg a tanulást. Ezt kiegészíteném egy kicsit. Nekem is sok olyan "nemszeretem" dolgot meg kellett tanulnom, ami nem érdekelt de mindig találtam valami motiváló tényezőt, ami a szemem előtt lebegett, hogy miért is csinálom. Jobb fizetés, nagyobb tudás,könnyebb eligazodás a szakmámban/hivatásomban, nagyobb fizetéssel további lehetőségek megnyílása. Másrészt azt is tudatosítani kell, hogy sok ezren megcsinálták már ezt a vizsgát vagyis nincs benne lehetetlen. A bukás nem ciki, de ha feladod úgy, hogy nem is teszel érte semmit az már az. Ha már elvállaltad végig kell csinálni.
máj. 15. 07:41

Ha nem fekszik a téma, akkor minden vizsga nehéz, ez nem szégyen. Persze kicsit ciki megbukni, magad előtt is meg esetleg a társaid előtt is. De az nem lényeg, hogy ez okj vagy diploma vagy mesterfokozat, ez egy megugrandó léc és te képes vagy rá!

Sok sikert kívánok!

máj. 15. 07:38

Valamilyen rendszer szerint tanulj! Vannak jó tanulási módszerek. Gondold át, hogy neked hogyan ment régen jobban, pl képek segítenek-e, ha leírod, az segít-e. Oszd el az időt több kisebb egységre! A pomodoro technikához van applikáció is, hogy tudd, mikor jár le az idő és kell szünetet tartanod.

Készíts ábrákat, rajzokat, amikről eszedbe jutnak a dolgok! Én már idősebb vagyok, de így még mindig tudok tanulni.

Teszteld magad, akár úgy, hogy elteszed a tanulnivalót és egy üres lapra leírod, amit megjegyeztél. Ezután egy piros tollal javítsd ki a hibákat, írd mellé még, amit oda kellett volna írni. Ezt többször is csináld meg!

17. Törpilla (válaszként erre: 2. - Janszi)
máj. 15. 06:35
😄
máj. 15. 06:33
Ha annak tartod akkor igen.
máj. 15. 06:28

Hát így, hogy ennyire utálod, nem lesz könnyű.

Ha kell, hát csináld meg.

14. janszi (válaszként erre: 7. - Channa*)
máj. 15. 05:00
'90-es évek törvényei szerint...
13. timycat (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 23:31

Keress benne logikát, úgy sokkal könnyebb!

Bármilyen hihetetlen a jog faék egyszerű, mert logikus, csak rá kell jönni.

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 22:05
Akkor mindent bele!
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
máj. 14. 22:00
3X lehet próbálni a vizsgát.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
máj. 14. 21:58

Lehet az is benne van, hogy nem érdekel a téma. Száraz, jogi szöveg, jogszabályok. Nyilván van akinek a jogi diploma is megy, de én sosem voltam a leülök és bemagolom típus.

Már bánom, hogy belevágtam.

máj. 14. 21:46

Én ismét nem leszek népszerű, de nem érdekel;)

Szerintem ciki, ha nem sikerül. Az nem, hogy sokadjára sikerül csak, de ha nem tudsz levizsgázni, akkor az nagyon gáz.

Kapd össze magad!

Ez csak egy OKJ-s végzettség, nem egy diploma!

És ugye egy diplomát sem túl nehéz megszerezni.

Egy átlagos képességű embernek nem okoz gondot elvégezni egy sulit adott időn belül;)

8. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 21:43
És? Attól még lehet az ember fáradt! Valahogy vedd rá magad! Én is a napokban vizsgáztam a munkahelyemen! Nem volt egyszerű! De minden nap tanultam rá, pedig már a hátam közepére se kívántam. 94 és 80%-os vizsgát tettem! Sok embernek nem sikerült előttem, én nem akartam már ezzel foglalkozni, úgyhogy rákényszerítettem magam! Csináld, csináld, csináld! 🙂
7. Channa* (válaszként erre: 2. - Janszi)
máj. 14. 21:37
Szerintem Margitkának az 5. bukás után el kellett mennie ahhoz PÁV-ra, hogy hatodjára is megpróbálja;)
6. ariana (válaszként erre: 2. - Janszi)
máj. 14. 21:34
Na és hány órát vett Mergitka mire átengedték?
máj. 14. 21:28

Ma megkaptam: jaj hát mi dolgod van munka után mint tanulni?

Nincs gyerekem és férjem az igaz. De elfáradok 9 óra gépnél ülés után, bármilyen hihetetlen nekik.

máj. 14. 21:26

Igazán ezt az OKJ-t a cég intézte. Ha elvégzem, előre lehet lépni a ranglétrán. Nagy hévvel ugrottam bele, hogy ha sikerül előre léphetek. De ahogy elkezdtem órára járni, rájöttem ez száraz és engem nem érdeklő tananyag. Aztán már kötelességből végig csináltam. De a nagy, bizonyítványt adó vizsga nem megy. Többen járták már ki előttem, elsőre keveseknek sikerült. Másodszor többeknek. De volt akinek harmadszor, vagy akkor sem..

Csak van egy ilyen szóbeszéd a bukókról, hogy kb hülye akinek nem sikerül.

1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook