Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon ciki, ha csak alapozó van rajtam? fórum

Nagyon ciki, ha csak alapozó van rajtam? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
204. 9bbc382386 (válaszként erre: 203. - Csincsinlány)
2013. nov. 21. 21:27
köszi :)
203. csincsinlány (válaszként erre: 182. - 9bbc382386)
2013. nov. 21. 20:35
Élelmiszeripar, ahol olyan termékeket gyártottak, hogy átvehették pl. a testápoló, parfüm illatát, stb.
202. 9bbc382386 (válaszként erre: 194. - VendrinerPiroska)
2013. nov. 21. 16:12

Köszi a kimerítő választ.

Ahogy telik velem (is) az idő , kezd jobban érdekelni a precízebb szebb és "láthatatlan" smink.

Nemrég kezdtem el MAC sminket használni,eddig elégedett vagyok vele(pirosító),szemhéj(ezeket alkalmakra).

A szemem 1999 óta van tetoválva,ami már nem fog lekopni,így max ha nagy alkalom van akkor erősítek rajt,de amúgy az minden nap kimarad(örülök neki :))

Kőpúder ,arcpír,és spirál a sminkem,a legvégén egy teljesen más színnel fixálom egységbe hozom az egészet.

201. 18e79e1970 (válaszként erre: 200. - Akilah)
2013. nov. 21. 12:41
Nekem ebből ez jött le. Egyébként megtanulhatnál kulturáltan beszélni. Tudod, ha Te nem kezdesz el ilyen hangnemben beszélni, akkor mi sem tennénk. Egy nőhöz ez is hozzátartozik. Nem csak a sminkelés tudománya.
200. Akilah (válaszként erre: 196. - 18e79e1970)
2013. nov. 21. 12:05

pff én egy szóval nem mondtam hogy igénytelen...csak tudatlan.Azt írtam hogy adok magamra erre te arra következtettél hogy igénytelen az aki nem használ sminket.Neked is gratulálok a szövegértelmezéshez.

Több időt nem pazarlok erre mert felesleges...

2013. nov. 21. 08:21

Egyébként a Coco Chanel idézetre reagálva: én nem egy meghalt nőnek akarok megfelelni, akit nem is ismertem, hanem a páromnak, és magamnak ;)

Neki meg lássuk be, elég nagy biznisz volt, azt mondani, hogy egy nőnek igenis használni kell valami kozmetikumot. :)

198. a0c1361e44 (válaszként erre: 193. - Akilah)
2013. nov. 21. 08:09

Mármint rólad szól, mert te kötözködsz velem. Nem érted a lényeget, pedig nekem van borsónyi agyam szerinted. Ha elolvasod figyelmesen a hozzászólásaimat, akkor rájössz, hogy én nem azt írom, amit olvasol.


Az első hozzászólásom itt arról szólt, hogy nem feltétlenül igénytelen, aki nem sminkeli agyon magát, illetve aki nem használ alapozót.

Én megértem, ha neked vagy másoknak az alapozó vagy a bb krém az alap, de meg kell neked is értened, hogy másnak nem, és ettől nem igénytelen, csak nem kell neki. Azt is írtam, hogy nem hiába mondják a magyar nőkre, hogy szépek, tehát nem rám! Hanem általában a magyar nőkre, és ezt is azért mondják ránk, mert mi smink nélkül hozunk egy nem rossz alapot, mert nagy általánosságban a magyar nők bőre szép, a hajuk is, a szemük is és még sorolhatnám, amit kellő odafigyeléssel még szebbé tudunk tenni. Persze sokan nem tesznek semmit, de alapból nem rondák ettől.

Sok férfi ismerősömmel beszéltem erről a témáról, ahol persze nem én voltam a főszereplő, hanem más nők:) Volt, hogy azt mondtam, hogy szerintem ez a nő nem szép. Jó konkréten leírom: a húgomról volt szó, mert szerintem nagyon sovány, és azt mondtam, hogy ronda emiatt. A férfiak egy véleményen voltak: mitől lenne ronda? Szép a bőre, szép a foga, szép a haja, tehát szép. Persze a szép nem azt jelenti sem az én esetemben, sem a legtöbb nő esetében, hogy a szépségversenyen ő lenne a világ legszebb nője, hanem azt, hogy nem ronda. Érted?

Nem csak magamat dicsérgetem, hanem az összes magyar nőt, akik nem teszik tönkre magukat a piával, a túlzott napozással, szolizással, a túlzott plasztikázással és egyebekkel. Érted?

Biztos van akik szerint a legtöbb nő szebb lenne, ha sminkelné magát, ahogy egy amerikai filmsztár, de észre kell vennünk, hogy mi csak egy átlagos magyar nők vagyunk, akik nem a szépségiparban dolgoznak, nem kell minden nap másnak kinézniük, hanem önmaguknak kell lenniük. A férjem tuti frászt kapna, ha minden nap másnak sminkelném magam, mert valljuk be, az igazi smink hatására teljesen máshogy nézünk ki. A legtöbb férfi nem ezt akarja, hanem azt, hogy az a nő legyen mellette, akibe beleszeretett, és szereti megpuszilni, megölelgetni, és még véletlenül sem szereti nyalogatni a bőr felett lévő bb krémet, alapozót, korrektort, stb., nem szeretnek reggel megijedni a nőtől, aki mellett felkeltek (mert kiderül, hogy a nő nem is úgy néz ki, mint amire gondoltak).


Ez a fórum arról szólna eredetileg, hogy ciki e, csak alapozót használni, amire jöttek különböző válaszok, amiből kialakult ez a "beszélgetés". A véleményem az, hogy ciki az tud lenni, amit az ember annak képzel, ha a fórumindító ezt megkérdezte, akkor szerinte biztos ciki, hiszen , ha nem lenne az, akkor nem kérdezte volna meg. Szerintem pedig nem ciki, de nem biztos, hogy a legjobb választás, hiszen csak alapozó felkenve, bár elfedheti valamennyire a bőrhibákat, de ezzel együtt a vonásokat is, így aki csak alapozót tesz fel, úgy hat, mintha egy álarc lenne rajta.


Tehát összefoglalva, hogy te is megértsd: nem vagyok smink ellenes, én is sminkelem valamennyire magamat, alapozót nem használok, és bb krémet sem, de ettől nem vagyok igénytelen, és mások sem azok, akik nem úgy sminkelnek, mint te. Mi azért nem csináljuk azt, amit te, mert nekünk nem kell, nem tartjuk fontosnak, stb.


Érted?

197. 18e79e1970 (válaszként erre: 196. - 18e79e1970)
2013. nov. 21. 07:12
*kötözködsz
196. 18e79e1970 (válaszként erre: 193. - Akilah)
2013. nov. 21. 07:10
Ne haragudj, de nagyon rosszul látod a helyzetet.. Te kötözkötsz, hogy az igénytelen, aki nem festi magát, akár minimálisan is. Miért nehéz feldolgozni, hogy valakinek nem kell? Egyébként ajánlom figyelmedbe a krémmánia.hu oldalt, és nézd meg mit tartalmaz a hú de hiperszuper parabénmentes krémed. A nyakamat ráteszem, hogy több a piros pötty az összetevői között, mint zöld. Sok babatermék jobban káros, mint ami a felnőtteknek van.. És nem olcsó putris márkára gondolok. Ehhezképest egy olcsó, pár száz forintos termék szó szerint bőrbarát. Nem minden a márka, tudod ott neked kell fizetni a reklámot is.
2013. nov. 21. 05:00
miert lenne az!
194. VendrinerPiroska (válaszként erre: 182. - 9bbc382386)
2013. nov. 21. 00:41

A BB a blemish balm-ból jön, amit annó a plasztikai műtéteken átesett betegeknek adtak, hogy takargassák, amit takargatni kellett a gyógyulásig. Hasonló a színezett hidratálóhoz, ami mint a BB krém, ápol és eltakar. A BB-nél, elvben, az ápoláson van a hangsúly, és a fedése kevesebb, mint az alapozóé. Mértékkel használva szinte láthatatlan a krém mivolta.

Szerintem a manapság kapható alapozók már különben sem borzalmasan tömény zsíros izék, amiket a 70-es, 80-as években használtak a nők, aminek a látványától is kipattogzik az ember bőre. A lényeg, hogy a bőrnek megfelelőt kell választani és lehetőleg nem a leggagyibbat. Nyilván, ha valakinek nagyon vacak a bőre, azon se alapozó, se BB, se CC (mert ilyen is van)krém és korrektor sem fog használni, csak az, ha rendbe teszi.


Én mostanság télen inkább használok alapozó jellegű dolgokat, nyáron ritkán. Személy szerint inkább BB-t, de alkalomra néha alapozót hidratálóval keverve. Add egy kis szint, ami nem árt télvíz idején, pláne ha nehézebb napokon megyek keresztül. Nekem pld. a szemceruza nem jön be, úgyhogy maradok a spirál, rúzsként funkcionáló szájceruza + esetleg szájfény kombinációnál. Többet csak alakalomra.


Szerintem nem ciki, ha valaki csak alapozót használ - persze, úgy hogy nem viszi túlzásba. Egy ifjabb kolléganőm is általában csak azt visel és nagyon jól néz ki vele.

193. Akilah (válaszként erre: 191. - A0c1361e44)
2013. nov. 20. 22:31

:)) Ez a fórum már csak rólad szól meg arról hogy milyen hú de szép a bőröd...de fogalmad sincs mi az a smink a bb krém, és a nivea az nem krém?

A szemceruza használata is sminkelés..Egyik szavad üti a másikat..tudod azt állítottad a szemceruzától nem leszel ráncos akkor más sem lesz ráncos mert tápláló arckrémet használ ami parabén mentes..

Nem kellene leszólni és azt mondani, arra, aki sminkeli magát, hogy ronda a bőre meg ilyenek..

Vedd észre magadat. Ekkora arccal csoda hogy beférsz a szobába.

Olyanok írjanak akiket érdekel a sminkelés nem saját maguk dícsérgetése a téma..

Én például kíváncsi lennék milyen termékekt használ az aki sminkeli magát.

2013. nov. 20. 22:17
Lányok, ezek a fórumok egymás segítésére jöttek létre! Mindenki kenjen magára annyi sminket, amennyivel jól érzi magát! :)
191. a0c1361e44 (válaszként erre: 190. - Akilah)
2013. nov. 20. 22:12

Én is tudok esetleg neked gratulálni valamihez?:))))

Hány éves vagy? Mit dolgozol? Agy munkád van vagy nincs annyi, hogy olyat végezz?

Na, mindegy is. Nem kell válaszolni a kérdéseimre, tudom rá a válaszokat...

190. Akilah (válaszként erre: 188. - A0c1361e44)
2013. nov. 20. 22:06
gratulálok! :D
189. 9bbc382386 (válaszként erre: 186. - Akilah)
2013. nov. 20. 21:58
Szerintem lehet normálisan is fórumozni,vitázni,érvelni.
188. a0c1361e44 (válaszként erre: 186. - Akilah)
2013. nov. 20. 21:55

Neked mi bajod van?

Én elítélem? Nem, csak én nem kenem magamra, mármint az alapozót, de mást szoktam, csak nem naponta, de van, amit naponta.


De, sajnos káros a hajfesték, már csak azért is mert allergiás vagyok sok festék anyagra, de ezt nem hagyhatom ki, mert nem akarok igénytelennek kinézni. Már simán beleférne a szemránc a koromban:), de nincs még, ha lesz, akkor nem a szemceruzától.


Lehet, hogy borsónyi az agyam, de ahhoz pont elég amire kell:))))

187. a0c1361e44 (válaszként erre: 184. - Moonlight13)
2013. nov. 20. 21:51
Nekem is, de a szeplőseknek pl. a barátnőmnek mindig az én bőröm tetszett. Épp ma mondta a torna előtt, hogy nekem mennyivel szebb mindenhol a bőröm. Igen, szerencsés vagyok, mert anyajegyem is összesen 4 db van. 3 nem látszó helyen, 1 pedig sajnos látszó helyen, az arcomon "szépségpötty". Azért nem szedetem le, mert megmaradna a helye...
186. Akilah (válaszként erre: 171. - A0c1361e44)
2013. nov. 20. 21:50

:D:D:D enyhe nagyképűség

ja csak te akkorra már vén csont leszel.Persze mert a hajfesték nem káros mi?:D:D

Annyira elítéled a sminket, de képtelen vagy felfodni a borsónyi agyaddal hogy lehelet vékony hidratáló krémet használok és púdert mert alapvetőleg zsíros a bőröm.Akkor ha annyira ellenzed a sminket ne használj szemceruzát mert az is káros!A szemed ráncos lesz...jajjjj :D:D:D

185. a0c1361e44 (válaszként erre: 182. - 9bbc382386)
2013. nov. 20. 21:48

Szerintem helyszínelő:)

Vagy valami vegyszeres valami.

184. moonlight13 (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2013. nov. 20. 21:47
Nekem tetszik a szeplő!
183. 9bbc382386 (válaszként erre: 179. - A0c1361e44)
2013. nov. 20. 21:46
:)
182. 9bbc382386 (válaszként erre: 178. - Csincsinlány)
2013. nov. 20. 21:46

Nézd, soha nem használtam krémalapú alapozót.Elviselni nem tudom,azért nem is értettem alább hogy mit jelent a BB krém.

Nekem sem tetszik a vastag smink,a krémes alapozók sem amelyek látszanak.

De már láttam nagyon jó minőségű alapozókrémet,ami szép volt,jó színválasztással.


Megkérdezhetem(kiváncsiságból) milyen munkahely volt? :)

181. a0c1361e44 (válaszként erre: 178. - Csincsinlány)
2013. nov. 20. 21:45

A szeplőkkel semmi gond:)

A barátnőm sokat kínlódott fiatal korában miattuk, és már szinte nincs is neki:) Pedig jól állt neki.

180. 9bbc382386 (válaszként erre: 176. - A0c1361e44)
2013. nov. 20. 21:42

Mindenkiből lehet jobbat kihozni,és ha ahhoz egy szájfény vagy szemtus vagy alapozó kell,akkor használja azt.

De elutasítani az egészet, azt nem értem...

A Coco mondás pedig pont a simnkről szól szerintem,nem arról hogy mosakodunk e vagy sem :)


Nekem meg nincs sok önbizalmam ha tükörbe nézek,hisz ezt látom minden nap már 40 éve , de

másoktól a visszajelzés csupa pozitív , sőt.

Aztán ezeket a visszajelzéseket elteszem egy fiókba és másnap ugyanúgy tükörbe nézek reggel és feldobom kevéske de számomra annál több sminkemet :)

179. a0c1361e44 (válaszként erre: 177. - Moonlight13)
2013. nov. 20. 21:41

Rerét?

Nem is akarom:)

Tőle nem is veszem úgy az egészet, ahogy mástól:)

178. csincsinlány (válaszként erre: 173. - 9bbc382386)
2013. nov. 20. 21:39

Nekem teljesen mindegy, hogy ki használ és ki nem alapozót,stb. Messziről tényleg szebbnek látszik a bőr, de közelről én még nem láttam olyan alapozót, ami ne látszott volna, hogy fel van kenve. Sőt, pont a múltkor volt a Voksán Virág a tv-ben és természetesen ki volt sminkelve. Még tévén keresztül is nagyon rondán mutatott a bőre, mert átdudorodtak valami pattanásszerű valamik az alapozón. Egyetértek írisszel, hogy az alapozó igazából szép bőrön mutat jól. Ahol már felszíni változások vannak, ott sokszor csak ront a helyzeten. Tág póruson is nagyon rondán tud mutatni. Viszont én nyáron elég szeplős vagyok, na azon tud segíteni, de közelről látszik, hogy alapozó van rajtam.

Akkor szoktam még jót mosolyogni, amikor valaki azt mondja, hogy milyen jót tesz a bőrének a sminkkel, mert ilyen-olyan anyagokat tartalmaz. Csak azt nem nézi meg, hogy mennyi káros anyag is van benne és legyen az akármilyen drága és modern alapozó az bizony ne engedi a bőrt megfelelően lélegezni.

Azzal a kijelentéssel pedig teljesen nem értek egyet, hogy csak az törödik magával aki minden nap kisminkeli magát. Én például dolgoztam olyan helyen ahol nem lehetett sminkelve lenni, nem hordhattunk ékszert és nem használhattunk parfümöt, vagy egyébb illatos testápolót sem, amikor dolgoztunk. Azért még nem voltunk ápolatlanok és igencsak udvarolgattank nekünk a hímnemű kollégák is, ugyhogy annyira csúnyák sem voltunk.

177. moonlight13 (válaszként erre: 176. - A0c1361e44)
2013. nov. 20. 21:39

:D :D

Nem fogod tudni meggyőzni! :D

176. a0c1361e44 (válaszként erre: 173. - 9bbc382386)
2013. nov. 20. 21:35

Azt gondolom, hogy smink nem attól lesz smink, hogy lealapozom az arcom, rákenek korrektort, púdert, stb.

Ez mind tönkreteszi a bőrt. Az enyémet mindenképp.

Nekem pont elég reggelente egy sima nivea krém, illetve szemceruzával kifesteni a szememet. A szemöldököm szépre ki van szedve, a számat nem festem, csak nagyon ritkán. Miért nem elég ez?

Ja, és használok tusfürdőt, izzadásgátlót, dezodort, parfümöt, körömlakkot, "epilátort" persze ez nem kozmetikum. Néha kézkrémet is használok. A lábaimat is ápolom. festem a hajamat, stb. Tehát használok kozmetikumot, de nem alapozót és társait.

Igen, sokat gondolok magamról:) de szerintem ez csak egészséges önbizalom, enyhe nagyképűséggel:)))

175. 9bbc382386 (válaszként erre: 174. - Moonlight13)
2013. nov. 20. 21:27
Hát persze! :D
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook