Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon ciki egy OKJ vizsgán 2X megbukni? fórum

Nagyon ciki egy OKJ vizsgán 2X megbukni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 79. - Napsugár8)
2021. szept. 10. 07:35
Én mikor érettségiztem töriből, kb 20 tétel volt. Szépen jártam a tanárnő által tartott tétel kidolgozós órákra. A 20-ból 2 maradt amit nem diktált le, hogy majd azt mi is meg tudjuk csinálni. Pont abból a 2-ből húztam amiről 1 szót sem néztem utána, így rögtönöztem :D én 3-ast kaptam, de ahhoz képest jó volt az nekem.
79. Napsugár8 (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 07:10

Ez jó álom!

Érettséginél (politikai gazdaságtan szóbeli) kihúztam a tételt, és semmi sem jutott eszembe!! Úgy voltam vele, mindegy, nem parázok tovább, hátradőltem a székemben és elkezdtem hallgatni az előttem felelőt. És amiket mondott, szépen beugrott sorba, hogyan is kapcsolódnak azok az én tételemhez. Egy ilyen hülye tantárgyból 4-esre!!! értem. Szóval semmi para, menni fog az, jók az előjelek, csak tanulj tovább. :))

78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 77. - Perzsacica)
2021. szept. 9. 22:43

Szia! Pont 1 hónap még.

Múlthét hétvégén gyakoroltam a számolást. Mert ha 30 ponttól 2-es, a számolás 10 pont. Egyik este meg a könyvet memorizáltam. Vagyis próbáltam. Majd most hétvégén is fogok, illetve majd 1 hét szabadságra megyek 2 hét múlva. Akkor csak ezzel foglalkozom majd.


De egyik nap azt álmodtam írom a vizsgát és nem tudtam semmit. És hogy írni sem tudtam, mert bármilyen tollal írtam nem fogott a toll. És lejárt az idő

77. perzsacica (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 14:42
Szia! Hogy állsz? Lesz vizsga , tanulsz?
2021. aug. 22. 08:11
Még arra gondoltam, hogy esetleg másik helyre menni vizsgázni?
75. ,zumba (válaszként erre: 51. - Channa*)
2021. aug. 19. 20:39
Mikor regenerálódtál a másnapi munkavégzésre?Gondolom családi segítség volt hozzá, hogy ennyi helyen helyt álltál.
74. Napsugár8 (válaszként erre: 73. - Timycat)
2021. aug. 15. 11:47
Valóban van már annak vagy 20-25 éve, hogy tanulgattam a vám-ügyintézőin ezt-azt. És valóban, már több mint 10 évvel ezelőtt bezártam a könyvelő irodámat, és már akkor is havonta változtak a jogszabályok... nem könnyű követni őket napról-napra.
73. timycat (válaszként erre: 56. - Napsugár8)
2021. aug. 15. 10:57

Ez nagyon rég lehetett.

Mióta bejött a jogtár elnevezésű szoftver, már nem vagy erre kényszerítve, a komplett joganyag ott van a telefonodon.

Másrészt erősen híg lett a szakma.

Harmadrészt már nem az van mint régen, hogy hoznak egy jogszabályt 30-40 évre. Csoda ha 30-40 napot kibír változtatás nélkül. A régi ügyvédek voltak ilyen szakaszszám dobálósak, persze 40-50 évig éltek ugyanazokból a jogszabályhelyekből, de a folyamatos változások miatt már náluk is kikopott ez a gyakorlat.


Voltam pár hete közigazgatási tárgyaláson, a bíróval együtt bújtuk a jogtárat, mert mindketten tudtuk, hogy megint változtattak, átstrukturáltak csak abban nem voltunk biztosak hogy hogy. Hiába voltunk felkészültek, váratlan fordulatot vett az ügy.


Az egyetem sem a magolásról szól. Nyilván be lehet vágni, de ha megérted a logikáját akkor sokkal könnyebb, meg talán nincs is szükség az eszetlen magolásra. Amit én eddigi pályafutásom alatt látok hogy a leghasznosabb az a józan paraszti ész, az elengedhetetlen. Volt olyan "nem szeretem" szakvizsga tárgyam, ahol a vizsgáztató mondta, hogy üdítő színfolt volt látni, hogy gondolkodok, hogy nem bemagoltam a dolgokat, sőt valljuk be igazából meg sem tanultam, hanem nagyon jól és logikusan gondolkodok és így jutok helyes következtetésre. Meglepően jó jegyet kaptam.


Persze vannak olyan tárgyak, amit be kell vágni, de nem árt ha érted, alkalmazni is tudod. Pl én már többször bekántáltam a Btk-t, ami a végletekig logikus, így szerintem nem nagy kunszt, vannak a sarokpontok, minősítő körülmények és figyelni kell az elhatárolásokra. Tehát nem agyatlanul kell visszaböfögni, hanem gondolkodni is kell közben. Mindannyiszor (vizsgák, államvizsga, szakvizsga) 5-öst kaptam, de nem kérdeztek szakasz szám szerint, arra kíváncsiak tudod-e alkalmazni. Tudtam. Ettől függetlenül annyira messze kerültem a büntetőjogtól, hogy még mindig hiába tudom visszamondani 1-1 bűncselekmény tényállását hibátlanul, a szakmát magát, az árnyalatokat nem ismerem így csak az Isten menti meg azt az embert, akinek valamilyen csoda folytán én lennék a védőügyvédje.

2021. aug. 15. 07:22

Valamikor azt mondta egy fiatal ügyvéd (akkor még csak bojtár volt): jogi egyetemre az menjen, aki képes biflázni, magolni. Nem mindenkinek képes az agya így dolgozni, mások inkább a logikát, az összefüggéseket keresik az adott anyagban, és a lényeget ragadják meg. Az ilyen emberek a tanult dolgok gyakorlati területen való alkalmazásában jeleskednek.

A biflázók a bemagolt dolgoknak szó szerinti "előhívására" képesek bármikor is legyen arra szükség.

71. Napsugár8 (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2021. aug. 15. 07:17
Én is ilyen vízuális tipus vagyok. Amikor évekkel később felhívtak telefonon a korábbi munkahelyemről, hogy szükségük lenne egy ilyen-olyan általam készített anyag piszkozati számításaira, és hova tettem? Megmondtam, hogy melyik szekrény melyik polcán, milyen színű dossziéban találják. Tíz perc múlva ismét telefon: Heuréka!
70. Napsugár8 (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2021. aug. 15. 07:12
A vámügyintézőin a §-számokat nem kell megtanulni!! Csak a benne megfogalmazott lényeget kell tudni, és gyakorlatban alkalmazni, hogy amikor a fizetendő vám összegét kell kiszámolni, azt tudja, hogyan, miként. Van egy hatalmas "Vámtarifa-könyv", tudni kell kikeresni benne az adott vámárura vonatkozó, fizetendő vám %-ot, és az adott termék mennyiségére vetítve azt helyesen alkalmazni. Tudni kell a különböző vámértékek átváltási értékét. Legalábbis amikor én jártam erre a tanfolyamra, kaptunk hozzá egy segédanyagot is... nem könnyű, de megtanulható, csak neki kell veselkedni, ha valóban akarod.
2021. aug. 15. 05:33
Szerintem nem ciki.
68. Channa* (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2021. aug. 15. 05:20

Nehogy azt hidd, hogy a mi "képességünknek" van gyakorlati haszna;)

Mert én bár megjegyzek sok-sok számot, de fejben nem igen tudok számolni, azaz tudok, csak nem tartom fontosnak, így nem gyötröm magam:DDDD

67. Guruljka (válaszként erre: 66. - Perzsacica)
2021. aug. 15. 00:01

Köszönöm.

Elmentettem és begyakorlom.

66. perzsacica (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2021. aug. 14. 23:56
22-es
65. Guruljka (válaszként erre: 63. - Channa*)
2021. aug. 14. 23:41

Na látod, a mi családunk messze nem ilyen.

Én viszont egy könyvben a keresett részt elég hamar megtalálom és évek múltával is tudom, hogy a jobb vagy a bal oldalom van-e a könyvben és kb. az oldalom hol található.

Ennek persze gyakorlati haszna alig van, de hát már magáról a bölcsészettudományról is olvastam, hogy haszon nélküli tudomány. Én teszem hozzá azt, hogy ráadásul nagyon lehet szeretni. :D

Hátrány még nem ért amiatt, hogy nem tudok fontos évszámokat, mert az olyan helyeket eddig elkerültem. De hammarosan esetleg mégis fogok ilyemi helyre menni, ezért kérdezősködöm itt.

64. Guruljka (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 23:34

A számolást vágd be és a nyomtatványokkal légy tisztában. Aztán még nézd meg, mi hoz több pontot és ezeket bányászd ki a tanár 300 oldalából.

Aztán meg kell még a sok paragrafus, de szerintem ha erre rákérdeznek, az csak szívatás.

(A munka során, gondolom, kikereshető és idővel begyakorlódik.)

Szóbeli is van, vagy csak írásbeli?

63. Channa* (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2021. aug. 14. 23:31

Én sajnos nem tudom megmondani, hogy kell megtanulni, mert nekem egyszerűen a fejembe marad.

Vannak akik azt mondják ezért,hogy autista vagyok;)

Bár ők nem tudják, hogy a mi családunk nagyon jóban van a számokkal. Van egy fejszámoló zsenink is, csak nem mutogatjuk, mint Patakit Ferenc (fejszámoló), mert úgy döntöttünk, amikor kiderült (5 éves korában), hogy legyen inkább gyerek;)


Na, a lényeg, hogy ami épp foglakoztat, azt én simán megjegyzem. 2x kell megnéznem és elolvasnom, hogy mihez kapcsolódik a szám, utána x ideig tudom...

62. Guruljka (válaszként erre: 57. - Perzsacica)
2021. aug. 14. 23:25
Biztosan írtad, de hol? Sajnos nem találom, pedig szívesen elolvasnám!
61. Guruljka (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2021. aug. 14. 23:23
A mondatkezdő zha, az Na akart lenni. Bocsánat.
60. Guruljka (válaszként erre: 54. - Channa*)
2021. aug. 14. 23:18

zha én soha a büdös életben nem tudtam az évszámokat megtanulni. Irtózatos mázlim van, hogy mi nem érettségiztünk töriből, mert még mindig ott ülnék!

Éppen ezért kérdeztem, legközelebb olyat tanulok, amihez számokat is meg kell jkegyeznem.

59. Napsugár8 (válaszként erre: 58. - Channa*)
2021. aug. 14. 18:51

Voltam én büntetőperes eljárásnál is népi ülnök, ott is ugyanez ment. Az pedig természetes dolog, hogy egy válópernél csak az ahhoz kapcsolódó témák jönnek elő, egy gyilkosságnál, rablásnál pedig a ptk. oda vonatkozó §-ok. Az ügyvédek minden területen ugyanilyen spécik.

Az biztos, hogy az ügyvédek általában szakosodnak, és annak a témának a jogszabályait jobban tudják, mint a másik területét. De annak idején a vizsgákra készülve minden terület §-át ugyanúgy tudniuk kellett, ott még nem lehetett szakosodni. :))

58. Channa* (válaszként erre: 56. - Napsugár8)
2021. aug. 14. 18:40

Igen, és mind válóperhez kapcsolódó paragrafus, nem pedig rablásé;)


Pont erre gondolok.


Nem tudom, hány paragrafus kapcsolódik a váláshoz, de lehet, hogy megtanulható.


Ha én meg tudok annyi számot jegyezni, amennyit megjegyzek, akkor a jogászok is képesek rá.


Hány évszámot tudtunk suli idején?

Rengeteget, és még mindig emlékszünk nagy részére...


De majd jön jogász és elmondja;)

2021. aug. 14. 16:26
Korábban én már leírtam az én módszeremet. Annál jobbat azóta sem tudok de mindenkinek lehet saját biztos módszere, ami nekem jó lehet másnak nem . Viszont nekem eredményes volt. Ami szintén mindenkinek más az a motiváció. Amennyiben nem akarod igazán akkor nem fog sikerülni most sem. A sikerért mindig kell némi áldozatot is hozni. Bizony sok kellemes szórakozásról le kellett mondani- utólag tudom, hogy érdemes volt. Ha eldöntötted, hogy kell a vizsga akkor tanulj ! Akkor nincs helye a sápítozásnak és a "sajnáltatom magamat" még egy kicsit reakciónak. Helyetted senki nem tudja megtanulni, vagyis igen de az át is ment/megy . A befektetett munka meghozza a gyümölcsét. Nagy általánosság de így van.
56. Napsugár8 (válaszként erre: 54. - Channa*)
2021. aug. 14. 14:37

Ugyan már! Egy válóperes bírósági eljárás kellős közepén mond a bíró egy §-számot, hogy az alapján nem hozhat ilyen-olyan ítélet, amit egyik/másik fél kér.

Mire annak az ügyvédje feláll, és rögtön mondja a másik §-számot, de az alapján viszont ez és az a helyzet van, és akkor...

Erre feláll a másik ügyvéd is, és röhögve mond egy harmadikat, mert az pedig ezt/azt írja elő... és a tárgyalást vezető bíró előhozakodik egy újabbal... ülnökként kapkodtam a fejemet, és lestem mint Laci a moziban. És teljesen mindegy volt, hogy a vagyon megosztása volt a téma, vagy éppen a gyerek-elhelyezés, vagy hogy ki csalt meg kit... ezeket a §-számokat a kisujjukból rázzák ki. Úgy tudják, ahogy más az 1x1-et sem!!

2021. aug. 14. 14:27
Igen.
54. Channa* (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2021. aug. 14. 13:59

Nem vagyok jogász de gondolom az évszámokhoz hasonlóan alkalmazzák, de az is lehet, hogy csak adott paragrafus számokat tudnak kapásból, pont amire szükségük van adott munkához.

Az is lehet, hogy van valami logika benne, amiről mi nem tudunk;)

53. Napsugár8 (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2021. aug. 14. 13:40

Amikor népi ülnök voltam, én is ámultam-bámultam, hogy a peres felek ügyvédei és a bíró, kapásból mondták a ptk. §-számait is. Szerintem bemagolták a törvény szövegével együtt.


Az adótörvényeket és a számviteli törvényben előírtakat nem kell fejből tudni és mondani, elegendő csak azt tudni, hol kell keresni, ha éppen szükség van rá.

Ahogyan a könyvvitel tanárnőnk mondta: elolvasod, és megjegyzed! Mármint a lényeget, a munka során szóról-szóra nem kell tudni, csak azt tudd, mit hogyan kell a gyakorlatban az alapján csinálni!


És szerintem a vámügyintézőinél sem kell tudni a §-számokat, csak az abban foglaltakat megfelelően alkalmazni a munka során: export-import termékek vámoltatása során a vámáru-nyilatkozatokat helyesen kitölteni, a vámáru értékét és a fizetendő vám összegét helyesen kiszámolni... kemény meló.

2021. aug. 14. 13:09

Apu jogász volt, de tőle sosem kérdeztem meg.

Nekem komoly probléma, mert más területeken is okoz gondot. Itt az alkalom, hiogy megkérdezzem.

Hogy kötitek össze a számot a szöveggel a tanulás során?

Konkrétan itt és most a paragrafus számát és a hivatkozásokat magával a rendelkezéssel?

Van ennek egy technikája vagy magolással rögzül?

51. Channa* (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 08:04

Leköt egy kis kutya?

Én pár éves gyerek, férj, munka és háztartás vezetés mellett jártam ki a főiskolát.

Nem gondolnám, hogy egy OKJ-s suli vizsga túl nehéz lenne és nagy lemondásokat igényelne.

1 főiskolai vizsgára kell annyit tanulni, mint egy teljes OKJ-ra.


Én éjjel tanultam...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook