Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyon bosszantanak a gyerekes viselkedésű felnőtt emberek. fórum

Nagyon bosszantanak a gyerekes viselkedésű felnőtt emberek. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Csemár)
2023. ápr. 20. 08:22
Kioktató volt a stílus, hogy a másik hozzászóló tegye hozzá, hogy "szerinte", de te nem teszed hozzá, mert ahogy te tudod, az a NORMA. Egy adott beszélgetést pedig nem visz tovább, ha te leszögezed, hogy úgy van, ahogy mondod, és kész. Mindegy. Elengedtem.
29. csemár (válaszként erre: 28. - Csemár)
2023. ápr. 20. 08:17
És - nem mellékesen - nem ő használta az "infantilis" szót a "gyerekes" szinonimájaként, hanem valamelyik hozzászóló.
28. csemár (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. ápr. 20. 08:14
Jaj, fogalmam sincs, mi vagy ki bosszantotta föl a vallomás kiíróját, erre tényleg csak ó tudja a választ.
27. Channa* (válaszként erre: 25. - Csemár)
2023. ápr. 20. 08:12

Te kire mondod, hogy gyerekes?

Mit csinál valaki, amikor gyerekes?


Bár ez inkább érdekelne a FI-től, hogy neki mit jelent.

26. csemár (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 20. 08:10

Melyikben?

(Mert közben én is megnéztem, s - furcsa! - abban a példányban, amely nálam van, az vagyon írva, hogy "választékos és/vagy pejoratív" az "infantilis".

25. csemár (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 20. 08:07

Ne bánts, kérlek!


(Nem "tutizás" miatt szólok hozzá ehhez-ahhoz, hanem azért, mert szeretek beszélgetni. Sajnálom, ha ezzel esetleg "hangulatot keltek" Benned!)

24. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Csemár)
2023. ápr. 20. 08:07
Megnéztem az értelmező szótárban is. Had ne másoljam be, de ott sincs ilyen összefüggés.
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Csemár)
2023. ápr. 20. 08:03

A nyelvi normálatlanokknál, mint én, az infantilis a gyerekessel áll szinonima viszonyban, nem pedig a hülyével. Szerintem. Meg a Magyar Szinonimaszótár szerint.


[link]

"infantilis" szinonimái:

gyerekes, éretlen, gyermeteg, dedós, komolytalan


[link]

"hülye" szinonimái:

zizi, gyagyás, lüke, balgatag, oktondi, buta, ostoba, bugyuta, korlátolt, agyilag zokni, bumburnyák, tökfilkó, síkagyú, agyatlan, süsü, pupák, sötét, dinka, csacsi, balga, tökkelütött, féleszű, idióta, eszetlen, gügye, bolond, tyúkeszű, eszefogyott, dőre, fafej, gyökér, butus, tompaagyú, fajankó, együgyű, botor, butuska, ügyefogyott, hígvelejű, hígagyú, balfék, sügér, barom, tökfej, üresfejű


+ !

agybajos, háborodott, dinnye, hangyás, kerge, elmezavarodott, abnormális, félkegyelmű, ostoba, tökfilkó, eszeveszett, kelekótya, habókos, ökör, dili, agyilag zokni, flepnis, értetlen, diló, tökfej, normálatlan, dilibogyó, zizzent, zakkant, esztelen, suta, agyalágyult, zizi, eszement, bugyuta, kasu, debil, gyagya, félnótás, dilinyós, hibbant, tökkelütött, balga, retardált, kretén, degenerált, bolond, ütődött, zavarodott, tébolyult, tébolyodott, elmeháborodott, elmebeteg, golyós, idióta, őrült, elmebajos, eszelős, flúgos, lüke, dinka, buggyant, lökött, dilis, gyogyós, gyagyás, gyengeelméjű, féleszű, eszetlen, ügyifogyi, nem százas, félcédulás, birka, csacsi, böszme, húgyagyú, kettyós, marha, elme roggyant, agybeteg, pihent agyú, lágy agyú, sügér, eszét vesztett, hígagyú


+ !

szerencsétlen, balfácán, pancser, ügyetlen, ügyefogyott, mamlasz, kétbalkezes, béna, suta, bamba, lúzer, esetlen, balek, balfék, bumfordi, palimadár, mafla, nyomi, bárgyú, retardált, tehetségtelen, vesztes, idétlen, málészájú, teszetosza, ügyifogyi, tápos, balga

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Channa*)
2023. ápr. 20. 07:59
Igen, valószínűleg mindenkinek valamennyire mást jelent a gyerekes viselkedés. Kivéve persze Csemárnak. Tőle kérdezd, mert ő tudja a tutit ;)
21. Channa* (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 20. 07:55

Szerintem;)

A gyerekes viselkedés nem feltétlenül jár harsánykodással.


Egyébként engem sosem zavar a gyerekes viselkedés, de ugye ennek is vannak fokozatai, ahogy mindennek. Illetve, kinek mi a gyerekes?


Ezt most nem csak tőled kérdezem: milyen az, ha egy felnőtt gyerekesen viselkedik?

20. csemár (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 20. 07:37

Utólag még mindig hozzátehetném, hogy "szerintem".

Mégse teszem, mert ez nem a MAGÁNvéleményem, hanem a nyelvi NORMA szerinti minősítés.


Bocsánat!

19. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 20. 07:13
Jogos. Rosszabb tulajdonság nincs is. :P
2023. ápr. 20. 07:09
Ez sokat elmond rólad. Többet annál, mint hogy te inkább komoly, megfontolt viselkedésű vagy. Vajon miért bosszantanak igazából? Lehet, hogy azért, mert eszedbe juttatja, hogy te sosem mernéd ennyire elengedni magad társaságban? Vagy esetleg nagyon érzékeny a füled, és ezért zavar a harsánykodás? Vagy valami más miatt?
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Csemár)
2023. ápr. 20. 07:05
Te is hozzátehetted volna, hogy "szerinted" éppen hogy degradáló. Mert például köznapi használatban szerintem sem az. A környezetemben sem a hülye szinonimájaként használják. Mellesleg nekem a gyerekekről sem az jut eszembe, hogy hülyék, tehát aki gyerekesen viselkedik, az sem úgy viselkedik, mint egy hülye. De persze elhiszem, hogy van olyan kör, ahol érettebbnek gondolják idegen szóval lehülyézni a másikat :D
16. Shukran (válaszként erre: 9. - Puncsos)
2023. ápr. 20. 05:56

Ez tetszett! Nagyon bírom a stílusodat.

Nem vagyok vízöntő, de én sem szeretem a korlátokat.

Az ilyenekért, mint Te szeretek olvasgatni a fórumon.

15. csemár (válaszként erre: 14. - Csemár)
2023. ápr. 20. 05:29
Jav.: hozzátetted volna, kedves Sablonos,
2023. ápr. 20. 05:28

"Semmi degradáló nincs az infantilis hétköznapi használatában."


Legalább hozátetted volna, hogy "szerintem"!

Ugyanis - hétköznapi használatban is - éppen hogy degradáló, pejoratív "többlettartalmú" az "infantilis" szó. (Kb. ugyanaz, mint a "hülye".)

13. tien (válaszként erre: 9. - Puncsos)
2023. ápr. 19. 23:32
Annyira tudtam,hogy Vízöntő vagy.😚
12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 11. - Globus)
2023. ápr. 19. 23:09

Tényleg angyal lehetett a nagymamád.

Semmi degradáló nincs az infantilis hétköznapi használatában. Jó szót használt a mama. Kicsit kajla, kicsit bohóc, kicsit ütődött - mindez jó értelemben, viccesen, nem degradálón.

11. globus (válaszként erre: 10. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 19. 23:04

Nagyanyám a gyerekeszűekre csak simán a kajla jelzőt használta. Azóta nem hallottam mástól.

Angyalom...🙂

10. dfc04c70e4 (válaszként erre: 9. - Puncsos)
2023. ápr. 19. 22:59

Csak egy kis fricskát akartam, na.

Értem amit mondasz, a fórumozásod is árulkodó. Ha hiszed, ha nem, még csípem is a stílusodat.

Ha azt vesszük, én meg olyan vagyok, mint a merevlemez. 4. hsz.😀

9. Puncsos (válaszként erre: 8. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 19. 22:54
Nem bántanak. Kicsit bosszantanak, de nem vészes. Emiatt nem rongyolnám a klaviatúrámat. :) Én jól viselem a kifejezetten nemnormalis, megszokottól eltérő viselkedésmódot is. Vízöntő vagyok, halak ascendenssel szóval engem nem nagyon lehet korlatok koze szorítani. A normákat nem ismerem. Vagyis ismerem, mert olyan világot élünk hogy kénytelen vagyok elfogadni hogy normalisnak nézzenek, de jó lenne néha kiszakadni belőle.
8. dfc04c70e4 (válaszként erre: 4. - Puncsos)
2023. ápr. 19. 22:44
Visszakérdezek, utalva a 2. hozzászólásodra. Miért bosszantanak? Bántanak téged? 😃
7. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 22:41

Nincs gondom az infantilis emberekkel.


Sokkal inkább a magamutogatókkal, ripacsokkal, okoskodó butákkal.

6. Tkyd (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 22:13
Engem meg ez a vallomás bosszant ez gyerekes vallomás !
2023. ápr. 19. 21:53
Engem meg a buta, gonosz emberek. Szerencséd van, ha ezeket nem ismered, és a gyerekes viselkedés bosszant.
2023. ápr. 19. 21:17
Engem meg bosszantanak a konszolidalt emberek. Akik olyanok mint a merevlemez.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 21:17
Mint például? Mire gondolsz?
2023. ápr. 19. 21:16
Miért bosszantanak? Bántanak téged? Miért baj a másság ha téged nem érint?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook