Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi központba mikor kell jelentkezni? fórum

Munkaügyi központba mikor kell jelentkezni? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 20. 23:25
Ha egyből suli után mész, akkor a Ráday utcában van a pályakezdők ügyintézése. Ott tudsz jelentkezni, de elég hosszú időbe telik. De ott majd mindent meg tudsz. A TB-vel kapcsolatban annyi infót tudok mondani,h a munkaügyiben fogsz kapni egy lapot,h a regisztrálásod folyamatban és azzal be tudsz menni az önkormányzathoz és egy kérelmet kell be adnod. És akkor elvileg egy évig fizetik a TB-d. Nekem legalábbis így kellett. Remélem segített valamit. :)
20. judit87 (válaszként erre: 17. - R.m.)
2011. jan. 20. 21:47
Igen ha volt már munkaviszonyod akkor sajnos már nem jár a kártya.Én is így jártam, csak nekem 1 hónap munkaviszony miatt nem járt.A főnököm cseszte el a dolgokat anno.
19. r.m.
2011. jan. 20. 15:44
köszi mindenkinek aki írt! már megérte topikot nyitni :)
18. r.m. (válaszként erre: 14. - Ildikek)
2011. jan. 20. 15:43
köszi, ez jó ötlet!
17. r.m. (válaszként erre: 10. - Rekamer)
2011. jan. 20. 15:42
szerintem nekem nem jár a start kártya (illetve ezt is meg kell érdeklődnöm), mert suli mellett én dolgoztam évekig (csak az elmúlt másfél évben nem, illetve csak megbízásival), tehát szerintem ez a lehetőség elúszott :(
16. Fisica
2011. jan. 20. 15:19

azzal nem veszítesz ha be vagy regizve, nálunk nem kell időpont se, bemész húzol sorszámot és már hívnak is:)

Van munkalehetőség, csak az a baj, hogy olyan mint pl esztergályos, hegesztő, autószerelő....csupa férfimunka:) más munka tényleg alig..sajnos..

2011. jan. 20. 15:05

Saját tapasztalat még, hogy a munkaügyi központon keresztül állást nem igazán lehet találni, viszont három havonta hívnak be a kis könyvvel.


Esetleg akkor éri meg beregisztrálni, ha a központon keresztül akarsz valamilyen tanfolyamot végezni, amiért képzési támogatást kapsz. Ha jól tudom ez most a minimálbér 70%-a vagy 60%.

2011. jan. 20. 15:01

A start kártyát se éri meg kiváltani, ha még nincs munkád, mert a kiváltástól számított (attól függ, hogy sima start vagy start extra) egy-két évig érvényes. Én akkor váltottam ki, mikor felvettek. Ha kiváltottam volna márciusban akkor nekem júniusig (akkor álltam munkába) már három és fél hónap lejárt volna belőle.


A önkormányzattól kérheted, hogy a jegyző fizesse méltányosságból egy évig a tb-t.Az adatlapot az önkormányzattól kell kérni. Ha szüleiddel is élsz megfogják adni,mert neked saját jövedelmed nincs.

13. rekamer (válaszként erre: 12. - Judit87)
2011. jan. 20. 15:00
Biztos igazuk van, én erre az eshetőségre nem gondoltam... (bár amikor én pályakezdő voltam, nem volt startkártya...) a lényeg, az, hogy minél előbb jelentkezni kell a munkaügyiben, hogy legyél regisztrált munkanélküli.
12. judit87 (válaszként erre: 10. - Rekamer)
2011. jan. 20. 14:54
Nekem azt mondták a munkaügyiben, hogy Start kártyát nem szabad előre kikérni, mivel 2 évig érvényes akkor is ha nem találsz munkát.Tehát ergó ketyeg az idő.Akkor érdemes kiváltani, ha találsz munkát és szerződés kötés előtt pár nappal bemész és kéred.
11. judit87 (válaszként erre: 7. - R.m.)
2011. jan. 20. 14:51

Na hát kb.Statisztika.Nekem nem segítettek semmiben.Bezzeg a sötét bőrűknek mindent kifizettek...

Azt mondták az Apehnál mikor bementem, hogy addig él a Tb-m amíg a diákigazolványom is érvényes.Tudod van rajta az a matrica amit évente rányomnak, hogy pl. 2010/2011. évre érvényes.És októberben szokták újraérényesíteni.Október 31-ig.

2011. jan. 20. 14:50
Munkaviszony vége után még a munkaviszony időtartamáig, maximum 40 napig él a biztosítás. Tehát, még 40 napig van tb-d. DE! most érdemes startkártyát kiváltanod, amihez kell a munkaügyi kp. igazolása is. A Start kártyával a leendő munkaadó baromi sokat megtakarít veled..tehát nagyon-nagyon nagy előnyt élvezhetsz te és a munkaadód is. Érdeklődj a munkaügyi központban és regisztrálj minél hamarabb, mert minden nap számít.
2011. jan. 20. 14:47
Minnél hamarabb mert min.fél évig úgysem lesz munkád. Miután megkapatam az érettségi bizonyítványomat, másnap már mentem be vele, hogy pályakezdó vagyok és szeretnék munkát. Ekkor volt június 20. Regiszztráltak, majd mondták, hogy menjek vissza júl 13.-án. Akkor volt egy ilyen tanácsadás szerű óra. A következő október 17.-én lett volna és addig nem is kaptam volna munkát, mert valami olyasmit mondtak, hogy min fél évnek el kell telnie, meg vannak olyanok akik már hónapok óta keresenke munkát, először annak adnak stb. Én meg nem várhattam, kellett volna pénz a tandíjamra, de mivel otthon nincs munka fogtam magamat és kijöttem külföldre dolgozni. Tehát javaslom ha otthon akarsz dolgozni, minnél hamarabb tedd meg ezt a lépést.
8. r.m. (válaszként erre: 6. - Romantikusfiu)
2011. jan. 20. 14:45

Hmmmm, akkor ráfekszem a telefonra, ha ennyire előre kell tervezni. nem is gondoltam :(

köszi!

7. r.m. (válaszként erre: 5. - Judit87)
2011. jan. 20. 14:45

Ha a tb felé sem rendeződik így semmi, akkor csak annyi értelme van a munkaügyi kp-nak, hogy szolgáltatjuk a statisztikákhoz az információt?


De ha neked is októberig élt, az jó hír. Gondolom, akkor nekem meg márciusig. Az is valami :) Köszi!

2011. jan. 20. 14:42
Manapság előjegyzés szükséges, csak adni tudnak időpontot. Én majdnem egy hónappal az időpont egyeztetés után tudtam csak menni.
2011. jan. 20. 14:41
Tb-t nem fogják fizetni, ha még nincs munkaviszonyod.Magadnak kell.Én is így jártam.Munkát adni sem fognak tudni, mivel munka sincs.Suli után nekem még októberig élt a tb-m.Májusban végeztem.Apeh-hez bementem és ott mondták.Regisztrálni regisztráltathatod magad.
4. r.m. (válaszként erre: 2. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 20. 14:41

én is erre emlékeztem, hogy azonnal megszűnik, de valahol olvastam ezt a harminc napot. De lehet, hogy csak álmodtam :(


akkor arra szavazol, hogy menjek minél hamarabb, vesztenivalóm nincs?

2011. jan. 20. 14:39
BEKELTARTANI AZ IDŐPONTOT
2011. jan. 20. 14:32
Én azonnal mentem a munkaügyibe, mert a tanulói jogviszonyommal egy időben a biztosítási jogviszonyom is megszűnt :(
1. r.m.
2011. jan. 20. 14:31

Most végeztem a sulimmal, bele is kezdek az álláskeresésbe.

Érdemes azonnal a munkaügyi központban regisztrálni, vagy legyek optimista és várjak egy hónapot, hátha lesz munkám?

Illetve a tb biztosítottság most hogy is működik? A tanulói státuszom megszűnése után 30 napig még él? Nem emlékszem, hol találtam egyszer erről infót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook