Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés a gazdasági válság idején fórum

Munkakeresés a gazdasági válság idején (beszélgetős fórum)

10. 1247d35ab8 (válaszként erre: 9. - Virág47)
2009. febr. 17. 09:13

Na igen, jó dolgok ezek.

De én még odáig sem jutottam, hogy elmenjek a leendő munkaadómmal történő beszélgetésre. Munkaügyi központban láttam meg ezt a takarítói állást, de rögtön le is szereltek, hogy "nem, erre Ön nem jelentkezhet".

:)

9. Virág47 (válaszként erre: 7. - 1247d35ab8)
2009. febr. 17. 08:49
Elmondok egy sztorit, épp erről jutott az eszembe, amit írtál. Egyszer, több évvel ezelőtt nagyon szarban voltam anyagilag. Jelentkeztem az első munkára, amit adódott: takarítónőnek! Mikor bemutatkoztam az álláson, körberöhögtek! Mondanom sem kell, nem vettek fel. Hazamentem, és gondolkoztam, mi lehetett a baj. Aztán rájöttem! Persze, utána már én is röhögtem magamon. Az volt ugyanis, hogy elmentem takarítőnői állásra, de -vesztemre- :) nem úgy néztem ki, mint aki takarítónőnek készül: megjelentem kis rövid bundában, szépen szemkifestve, tűsarkú csimában, kifestett hosszú körmökkel. Na mondanom sem kell, hogy égés volt. :) De nem akartam lemondani ezekről a nőies dolgokról, így hát tudomásul vettem, hogy így nem lehet takarítónőnek elmenni. Azóta mindig odafigyelek, hogy megfelelő munkára megfelelő kinézettel menjek, különben nincs munka, vagy halk kuncogás a háttérben, ami ugye nem valami kellemes. Ilyen dolgokra oda kell figyelni!
8. Virág47 (válaszként erre: 5. - 298dc77b34)
2009. febr. 17. 08:39
Hát igen, ma pedig saját vállalozást indítani ebben a gazdasági csődben, egyenlő az öngyilkossággal. Szörnyű állapotok uralkodank az egész országban! Nem tudom mi lesz, de nem sok jót jósolok az itt élő embereknek. :( Nem akarok politizálni, de egy megoldás van: kormányváltás! És akkor reméljük, lassan helyreállnak a dolgok, mert ez így nem fog menni, ahogy most állunk. :(
2009. febr. 17. 08:38

Sziasztok!


Én se vegyészként, se pirotechnikusként nem tudok elhelyezkedni, ráadásul még takarítónőnek sem vettek fel a múltkor.

:(

6. Virág47 (válaszként erre: 3. - Ildikó24)
2009. febr. 17. 08:34
A nyomdaipar -úgy tudom- mindig alkalmaz munkavállalót. Nyílván ha nem szakmád, akkor csak mint kisegítő személyzetként, vagyis kevesebb bérért,mint egy szakmunkás, de így is lehet vele keresni. Álló munkakör, 12 órában túlóra, ha bírod, próbálkozzál e terület felé. Rengeteg nő dolgozik ilyen területen, de nem mindenki bírja.
2009. febr. 17. 08:32
Nemcsak most nehéz munkát találni, főleg irodait. A múltban volt olyan, h. jogászként fél évig kerestem munkát, mire találtam olyat, amihez nem kell jogi diploma, szimpla irodai munka volt anno...
4. Virág47 (válaszként erre: 1. - Eszter83)
2009. febr. 17. 08:28
Nagyon nehéz munkát találni, pláne olyat, amit Te keresel. Még amikor nem volt gazdasági válság, még akkor is éppen ilyen nehéz volt, most meg aztán végképp! Tanácstalan vagyok én is, mert hasonló cipőben járok. Dolgoztam már nyomdaiparban is, 3 műszakban, 12 óráztam közben, 1 hónapban ha 1 szabadszombatom volt, sokat mondok. Kerestem rendesen, de fizikailag nagyon nehéz volt, alig volt szabadidőm. Főleg gyenge fizikai alkatom miatt otthagytam, nem bírtam. Azóta is munkanélküli vagyok. Már bánom, hogy így döntöttem, de amikor ott voltam, akkor menekülhetnékem volt. Ez van. :(
2009. febr. 17. 08:17
Sziasztok! Én már nagyon régóta keresek munkát, és nem csak hétfőtől péntekig, hanem a hét mindennapján is bemennék, túlórát is vállalva, és mégsem vesznek fel sehova:(, innentől kezdve nem tudom, mi lesz, mert én is dolgozni szeretnék, és teszek is érte, szinte minden másnap beadom valahova a jelentkezésemet, de semmi eredmény:(
2. mh07
2009. febr. 17. 08:06

Szia!

Fel a fejjel. A neten hirdetik magukat különböző állásközvetítő cégek. A Profession.hu véleményem szerint az egyik legjobb. Itt folyamatosan találsz - vagy hírlevél útján értesítenek - komoly állásajánlatokat. Sok sikert!

2009. febr. 17. 02:03

Sziasztok!

Nem tudom, hogy kit mennyire érint a téma engem nagyon.2008.10hóban elvesztettem a munkámat a cég pénzhiánya miatt.Azóta folyamatosan keresek, de nem találok "rendes" helyeket.Csak olyat ami jutalékban fizet(ez szerintem nem biztos anyagi forrás),Zepter-t(ami inkább kész átverés mint munka) vagy olyat ahol vállalkozóként kéne pl. szerződéseket kötni és x db szerződés után jutalékot fizet...

Arra lennék kíváncsi, hogy hol kéne keresnem?

Irodai munkát szeretnék, ami hétfőtől-péntekig tart.(persze csak azért, mert főiskolára járok szombatonként)

Túl nagy elvárásaim vannak így hogy "gazdasági válság" van?

Kérek mindenkit adjon tanácsot!Mit és hogyan kéne csinálni?

Rengeteg helyre jelentkeztem már...

Nem bírok itthon ülni(nem vagyok az a típus)

Előre is köszi!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook