Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkajogban jártasak, segítenétek? fórum

Munkajogban jártasak, segítenétek? (tudásbázis kérdés)

2012. jún. 28. 14:28
koszi!
17. c9f9b53798 (válaszként erre: 15. - Jpatti)
2012. jún. 28. 13:57
ez akkor sem az ő felelőssége, hogy nem jelölték ki, kinek adja át a munkakörét, ebben a munkáltató hibázott, és még mindig úgy gondolom, hogy a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadságról (mivel a munkavállaló rendelkezik erről!) nem rendelhetik be munkavégzésre
2012. jún. 28. 13:55
sajna 3 fos volt a ceg. azota en gyeden az egykori gazdasagis decemberben felmondott, elment.. 1 fo maradt mindenre... :-(
15. jpatti (válaszként erre: 14. - C9f9b53798)
2012. jún. 28. 13:53
Ilyenkor minden esetben át kell adni a projektet valakinek, aki felel érte. Itt sajnos nem történt meg, szegény topic indító ezt szívhatja meg. :(
14. c9f9b53798 (válaszként erre: 10. - Jpatti)
2012. jún. 28. 13:51
ez érdekes, ebben nem vagyok járatos, de szerintem ilyen esetekben is valakinek át kellett volna vennie a feladatát, tegyük fel, hogy valaki szülés után nem kíván visszamenni a régi munkahelyére, vagy három gyermeket vállal egymás után... külföldre költözik, stb... ilyenkor mi van? más, ha valaki vállalkozói jogviszonyban látta el a feladatait, és nem munkajogviszonyban.
13. c9f9b53798 (válaszként erre: 12. - Beata21bea)
2012. jún. 28. 13:47

ok, akkor Ti már túlteljesítettetek. Grat!:)))


nem hinném egyébként, hogy számonkérhetnek bármit is, egy éve nem dolgozol, ki tudja az alatt mi történt... ebbe belebukhatnak

2012. jún. 28. 13:43
igen a fenntarthatosag tenyleg van.... akkor most megis szamonkerhetnek?? koszi a tesos tippet, de 4 gyerkoc van... :-)
11. c9f9b53798 (válaszként erre: 9. - Beata21bea)
2012. jún. 28. 13:41
Ha így van akkor döntsétek el, hogy akartok-e kistestvért, ugyanis július 1-től, ha valaki visszamegy dolgozni gyes mellett már nem védett!!! csak akkor, ha fizetés nélkülin van otthon a gyerekével három éves koráig. Azonban, ha sikerül a kistestvér mielőtt a nagyobbik betölti a három évet, akkor újból felmondási védelem alatt állsz, mert a várandósakra továbbra is vonatkozik.
10. jpatti
2012. jún. 28. 13:40
A Támopoknál van 5 év fenntarthatóság is. Ez azt jelenti, hogy a projekt megvalósítása után még 5 évig vannak feladatok, de erre már nem fizet a pályázat ezt a cégnek saját erőből kell megtennie. Gondolom itt erre gondol, hogy mi történt 2012-ben. A projekt manageri feladatot át kellett volna adni valakinek, aki ezzel foglalkozik. Az a gond, hogy te ezért kaptál + pénzt, de a +5 évben már erre nincs keret. Ezért gondolom senki nem vette át tőled a feladatot. Az biztos, hogy számon kérhetnek, mert papíron még te vagy a vezető és számon is kérik az elvégzett feladatokat.
2012. jún. 28. 13:11

hát, sajnos sok mindenről tudjuk, hogy hogyan kellene működnie, de sok minden máshogy van....

Csak őszintén: ha ilyet kérdeznék igaziból, botrány lenne. :-) Pedig jó ötlet... Ráadásul kaptam egy fülest is, hogy ha visszamegyek dolgozni, utána rögtön kiraknak....spórolás!!!!! :-(

8. c9f9b53798 (válaszként erre: 5. - Beata21bea)
2012. jún. 28. 12:43

Sajnos a jogászok abszolút nem értenek a joghoz, csak ahhoz a részhez, amire szakosodtak (tapasztalat).

Mindent írásban intézz, min. e-mail figyelve a visszaigazolás, elolvasásokra. Azonkívül érthetetlen, hogy egy év távlatából miért gondolják, hogy egy napra majd beugrasz, és érdemben bármivel kapcsolatban is nyilatkozol, mikor Te egyáltalán nem szándékozol dolgozni, hiszen a gyermekeddel vagy otthon.

Kérdezz már rá azért arra, hogy ezt a TB felé miképpen óhajtják lekezelni, hogy egy napra megszünteted a gyedet, dolgozol, majd újra gyeden vagy. Ez érdekes történet lenne.

7. Titánia83 (válaszként erre: 6. - B-zs)
2012. jún. 28. 12:38

Én írásban kérnék mindent. Írja le, hogy mit akar. Annak nyoma van. Ha nem írja le, akkor tudja, hogy ezt nem lehet.


Tabula_rasaval is egyetértek!

6. b-zs (válaszként erre: 5. - Beata21bea)
2012. jún. 28. 12:33
hívd fel telefonon, beszéld meg vele. Az, hogy mi valósult meg belőle, miután Te eljöttél szülni, ahhoz közöd nem sok van, a cég dolga.
2012. jún. 28. 12:16
Hát ezt én is így tudom. Sajnos nem adtam át a dolgokat, mert nem volt még helyettem senki... Ráadásul aki be akar hívni meghallgatásra, az egy KÖZJEGYZŐ. Azaz tanult jogot, tudhatná h.nem kötelezhet. Akkor miért hív????
4. c9f9b53798 (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2012. jún. 28. 12:11

Szerintem nem kötelezhetnek, hiszen a gyed alatt kötelező (munkáltató köteles ilyenkor) fizetés nélküli szabadságon vagy, és szabadság alatt nem vagy kötelezhető munkavégzésre. Mielőtt táppénzre jöttél, azelőtt kellett volna átadnod a munkakörödet másnak, illetve az ezzel járó kötelezettségeket, felelősségi jogköröket, stb...

Nem hívhatnak be, mert az munkavégzésnek minősül, és akkor munkabér jár, és nem gyed, kettő együtt nem folyósítható.

2012. jún. 28. 11:54

A cégnél ahol gyed előtt dolgoztam, 2009-től futott egy Tám.p pályázat, ahol projekt menedzser voltam. A pályázatnak 2011. júniusában vége lett. Én 2011. júl.1-től gyeden vagyok. Záró elszámolások, stb...zajlottak/zajlanak... Ma kaptunk egy levelet, hogy nyilatkozzam erről-arról, mint projekt menedzser. Plusz arról, hogy 2012 eddig mi valósult meg és mi fog még. Ill. bizonyos hiányosságok miatt júliusban egy szóbeli "meghallgatásra" behívnak.

Kérdésem: Ezt megtehetik? Mert már vége van. Egyrészt.

Másrészt GYED alatt kötelezhetnek ilyen munkavégzésre????????????????

Köszi előre is, fontos és sürgős lenne.

2012. jún. 28. 11:51
A szituáció dióhéjban:
2012. jún. 28. 11:50
MUNKAJOGBAN JÁRTASAK, KÉRLEK SEGÍTSETEK!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook