Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik jártasak"allergia" témában! Furcsa tüneteim vannak, nem tudom, hova fordulhatnék? fórum

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik jártasak"allergia" témában! Furcsa tüneteim vannak, nem tudom, hova fordulhatnék? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. Bekomi (válaszként erre: 38. - Cb53e790b2)
2010. szept. 29. 20:56
az én fiamat is lekezeltették 3* rühességgel, de a hólyagok csak jönnek mennek, újratöltődnek:-(
39. f64f0d9a69 (válaszként erre: 35. - 81Krisztina)
2010. szept. 29. 14:46

Remélem tényleg ilyen szerencsés vagy és a mosópor okozta a viszketést.

Akkor lassan rendbe is jössz. Mielőbbi gyógyulást kívánok!

38. cb53e790b2 (válaszként erre: 37. - 4c1c6edff8)
2010. szept. 29. 11:31
MI A TIPPELGETÉSBŐL TOTÓZGATÁSBOL JÖTTÜNK RÁ HOGY MITŐL KI ütéses a fiam 9 hónaposan kezdett el ki pöttyösödni valamitől 1 évig kezelték de gyakorlatilag nem tudták miért is mi ellen is kezelik 1.5 évesen allargia teszt sem mutatta ki hogy mi a baj pedig a hangya csípés és a listán volt még sem mutatott ki semit a végén csóri gyereket már RÖHÖSSÉGGEL is kezelték hátha az a gond de csak az el vakart sebek látszódtak annak na bumm ennyit az orvosi tudományról :(
2010. szept. 29. 10:30
Sztem kár tippelgetni! Menj el a házi orvosodhoz és kérj egy beutalót! Ha budapesti vagy, vagy környéki, akkor javaslom, hogy a Korányi TBC és Pulmonológiai Intézetbe. De így kell, hogy megíraj a doki! Kifejezetten oda! Ott az allergológai rendelőben kivizsgálnak. A férjem oda jár Dr. Bánkúti Beátához. Rendes nagyon és teljesen karban lehet tartani a dolgot. És nem kerül semmibe! TB alapon megy! Előtte be kell jelentkezni a 391-3299-es számon. Biztos meg lehet valamennyire sűrgetni a dolgot, ha mondod, hogy mi a szitu. Jobbulást!
36. Bekomi (válaszként erre: 35. - 81Krisztina)
2010. szept. 28. 21:34

csináltunk már székletvizsgálatot, az is negatív.............

talán csütörtökön többet tudok, akkor megyünk allergiavizsgálatra

Reméljük akkor neked tényleg csak a mosópor okozza!

35. 81Krisztina (válaszként erre: 33. - Bekomi)
2010. szept. 28. 20:35

nem lehet hogy valamilyen belső (bél) fertőzése van? azok szoktak ilyen makacsok lenni. Unokatesómnak voltak ilyen mély, gyulladt pattanásai, tiszta heges volt az arca háta.. aztán mikor már depressziós volt tőle, az utcára sem mert kimenni, tetőtől talpig kivizsgálták, kiderült, hogy valamilyen baktérium van a beleiben, több hónapos tisztító diéta kezdődött és szinte rá sem lehet ismerni a bőrére.


Én vettem gyógyszertári fürdőkrémet, bioderma sampont, fenistil krémet, ami a pillanatnyi viszketést múlasztja (ezt azért tanácsolták, mert ha a bőrfelületet sokáig vakarjuk, és ugye nálam már több mint egy hete viszket itt-ott könnyen pikkelysömörös lehet a bőr.. állítólag, a gyógyszerész mondta. Valamennyire enyhültek a tüneteim, lecseréltem a mosóport, folyékony persilre(amin kisbaba van), mert azt is mondta, hogy ha egyféle mosóporra allergiás vagyok, a többitől is óvakodjak.. belsőleg is próbálom magam tisztítani, calcium tabletta, napi egy natúr joghurt, sok folyadék segítségével..


Ahogy kipakoltam a szekrényből a ruhákat amit azzal a bizonyos mosóporral mostam, máris viszketett a kezem... remélem hogy csak ez volt a ludas...


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, jó tanácsokat!


Kriszta

2010. szept. 27. 10:59

Nekem volt ilyen egyszer, bar a szam nem viszketett belul, de barmi hozzaert a boromhoz (ruha, orrfujasnal zsepi, vagy csak picit megvakartam a borom) azonnal piros dudorok lettek, es hullamokban jott, volt hogy magatol.


Epp korhazban voltam, mikor ez kezdodott.

A borgyogyasz azt mondta, hogy csak siman erzekeny a borom (ez hulyeseg!)

A hazidoki azt mondta, hogy latott mar ilyet, ez stressztol van, es egy even belul elmulik.

Aztan megcsinaltattam az allergiavizsgalatot arra az antibiotikumra, amit akkor szedtem eppen, es kiderult, hogy arra eros allergiam van.


Kb egy ev utan teljesen eltunt a dolog fokozatosan, es azota sem tudom, hogy mi lehetett, mert azt mondtak, nem lehet hogy egy evig kiutesem van egy egy hetig szedett antibiotikumtol.

Pedig arra jott ki abszolut pozitivra az allergia teszt.

En is mindent lecsereltem, mindent kiprobaltam, de semmi nem hasznalt.

33. Bekomi (válaszként erre: 22. - 81Krisztina)
2010. szept. 27. 09:15

nálunk a hólyagok már 6 hónapja megvannak, amik eltűnik, aztán újra töltődnek, de ha el is tűnik a helyén barna folt marad:-((((

már mindennel kentük, kátrányos kenőccsel is ami baromi büdös, kátránytól

32. Bekomi (válaszként erre: 23. - 81Krisztina)
2010. szept. 27. 09:14

nálunk egy vérvétel maszekban 6000 ft, illetve azt hogy a kezeden megnézik, pöttyözik , az is 6000ft.

aztán volt akinek ragasztgattak a hátára, és visszakellett menni x nap után, (igy gyógyszer allergiát néznek meg nemtom mit) arra 10 000ftot fizetett az ismim.

2010. szept. 26. 21:57
1 hete tart kb.
2010. szept. 26. 21:56
Sajnos nekem nincsenek még kiütéseim, ég mindenem, ahol viszket bepirosodik, néha kis hólyag, aztán az elmúlik..
29. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - 81Krisztina)
2010. szept. 26. 21:38

És mióta tart?

Az az igazság, hogy az ilyenek hirtelen jönnek. Nekem is van olyan, hogy semmi bajom nincs, majd egyik pillanatról a másikra jönnek a kiütések. Nem is olyan régen volt egy ilyenem. Tetőtől talpig pöttyös voltam. Én azt hittem valami himlő. A börgyógyász nem tudta megmondani, csak tippelgetett. rovarcsipés. Aztán én jöttem rá, hogy egyetlen allergén dolggal voltam kapcsolatban, az pedig a mogyoró volt. Azóta nem eszek. Akkor pedig 3 napig gyógyszert szedtem, hogy ne vakarjam sebesre magam.

28. 81Krisztina (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2010. szept. 26. 21:34

a bőröm mindig száraz, nem jó a víz nálunk.., cukromról nem tudok, nem nagyon mértem még eddig.

Ezek a tünetek annyira hirtelen jöttek..:(

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - 81Krisztina)
2010. szept. 26. 21:10
Nem száraz a böröd? Cukrod rendben van?
2010. szept. 26. 21:06
Nem szedek folyamatosan semmit. Néha ha fáj a fejem saridon, algoflex... de már évek óta, egyiktől sem volt semmi bajom.. amúgy mást nem, fogamzásgátlót 2 hónapja hagytam abba..
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - 81Krisztina)
2010. szept. 26. 20:58
Gyógyszert nem szedsz?
24. 81Krisztina (válaszként erre: 18. - Rinike)
2010. szept. 26. 20:31

Nálam az a baj, hogy nincs mit megmutatni, talán a fejbőröm kicsit pirosabb a párom szerint, de amúgy semmi, épp ebben a pillanatban nem is viszketek sehol.. annyi hogy a szám ég körben és belül is...

viszketést mivel csökkentetted. én fenistilt kaptam most, de azt nem tudom a fejemre kenni...

Örülök hogy te már rendben vagy!

a mosópor ami most van, régen kiütéseket okozott azóta nem is vettem, most a párom beletrafált. mivel nincsenek kiütéseim, nem gondoltam először hogy az lehet a gond, viszont kizárásos alapon...

hacsak valóban a levegőben van valami...

23. 81Krisztina (válaszként erre: 20. - Bekomi)
2010. szept. 26. 20:26
Mennyi lehet kb egy ilyen vizsgálat..őszintén szólva jobban bízok a maszekokban, mint a tb-s ellátásban.
22. 81Krisztina (válaszként erre: 21. - Bekomi)
2010. szept. 26. 20:25

Köszi, megpróbálok kitartani, az a pár perc igazi áldás mikor épp nem viszket valami.

Nekem a hólyagok csak pár percig vannak, aztán mintha ott sem lettek volna..

Szegény kisfiad, remélem mihamarabb túl lesz rajta ő is, ez borzalmas, hát még gyerek fejjel.. Mielőbbi jobbulást neki is.

21. Bekomi
2010. szept. 26. 20:17

jelenleg a kisfiamat már 6 hónapja hordom orvostól orvosig, ő is pöttyös hólyagos, baromira viszket neki néha. Rühesség ellen kezeltették, de nem múlik neki. ha elmúlik visszaelítődik neki a hólyag.....

Az egyik doki a rühességre esküszik, a másik ennek ellenkezőjére, a +. immunbetegségre, !. tejcukorérzékenység, mert mellette 3-7 alkalommal van naponta széklete, 5. lisztérzékenység, 6. allergia.....

stb ki tudja hol van még a vége, most megyünk csütörtökön egy újabb allergia vizsgálatra, mert ezek mellett 1 hete pénzeken be is fulladt.

mindenki naon okos, senki nem tud semmit.

Kitartást kívánok neked hogy derüljön ki mi a bajod!

20. Bekomi
2010. szept. 26. 20:13

lehet akár lisztérzékenység is!

találgatni nehéz, próbálj meg esetleg maszekban elmenni allergia vizsgálatra,tudom nem olcsó de ha sűrgős akkor muszály

19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 15. - 81Krisztina)
2010. szept. 26. 19:31
Ha lecseréled a mosószert, megkapod a választ esetleg. Mert a tüneteidnek el kell akkor múlnia.
18. rinike (válaszként erre: 4. - 81Krisztina)
2010. szept. 26. 19:31

Ugyanilyen tüneteim voltak 1-2 hete, és éppen meg tudtam mutatni bőrgyógyásznak, mert már 3 hónapja beiratkoztam anyajegyvizsgálatra. Azt mondta, hogy "Okozhatja mosópor- vagy illatszer-váltás, de néha van a levegőben is valami, amitől egy csomó embernél előjön, egyébként ennek most éppen szezonja van, és ha ez a bajom, akkor nem kell vele foglalkozni, a viszketést kell csökkenteni, lehetőleg nem vakarni, és 1-2 hét alatt elmúlik."


Nekem elmúlt 1-2 hét alatt, igaz a végére már majd megbolondultam. Nekem ez egybeesett a mosóporváltással, de nem tértem vissza a régi mosóporra, és mégis elmúlt.

2010. szept. 26. 19:30
a legújabb tünet, viszket a szemem is, ez eddig nem volt... Le a kalappal minden allergiás előtt... ezekkel a dolgokkal együtt élni...
16. f64f0d9a69 (válaszként erre: 13. - 81Krisztina)
2010. szept. 26. 19:29

Ha nem tudod a pontos okot, akkor hosszútávon kezelni sem tudod.

Én is ismerem ezeket a tüneteket sajnos. A kalcium tényleg segít, de én pl. elkerülöm pl. parlagfű időszakban a hisztamintartalmú ételeket. Már amikor sikerül. Én homeot használok.

15. 81Krisztina (válaszként erre: 14. - Pávaszem)
2010. szept. 26. 19:25

Szia!

Köszi a jókívánságot:)

Elmegyek a dokihoz, remélem hamar a végére járhatok...

Állandóan azon agyalok, hogy mi az amiben változtattam, de csak a mosóporra lyukadok ki...

illetve volt nemrégiben egy hüvelyi fertőzésem, valamelyik nap úgy éreztem mintha kezdene visszajönni, lehetséges hogy összefüggésben van..? dehát máskor is volt már és semmi ilyesmi nem volt utána..

2010. szept. 26. 19:20

Szia!

Szerintem keresd fel háziorvosodat és mond el neki a tüneteidet és kérj beutalót allergia vizsgálatra,mert nem csak külső allergia van,de lehet,hogy valamelyik ételre vagy adalék anyagra lehetsz allergiás.Ha nem legalább ez is kiderül.

A lányom és én is allergiásak vagyunk és neki is másképp jelentkezik mint nekem.Ez csak tanács.Kívánom minél előbb oldódjon meg a problémád! Minden jót!

2010. szept. 26. 19:15

Voltam ügyeletes patikában, calcium sandoz-t adtak, meg fenistilt.. azt mondta a gyógyszerész, hogy ha nincsenek kiütések stb, az orvos sem fog mást felírni, legfeljebb elküld allergia vizsgálatra, amire kb 6 hét mire sorra kerülök...

szerdán egy kollégám adott egy allergia gyógyszert, egész nap semmi bajom sem volt, aztán másnap kezdődött előlről..felhívtam a háziorvosomat, és azt mondta hogy nem írja fel, előbb kell allergia vizsgálat.. pedig ez a gyógyszer valamilyen "általános" allergia gyógyszer volt..

12. f64f0d9a69 (válaszként erre: 10. - 81Krisztina)
2010. szept. 26. 19:14
Érdemes orvoshoz fordulni. Akár hisztaminérzékenység is lehet. Ilyenkor is viszket minden. Bizonyos ételek, italok nagy hisztamintartalmúak.
2010. szept. 26. 19:09
én eddig azt hittem, hogy allergia orrfújós-köhögős, illetve kiütéses tüneteket produkál, de ilyet, hogy semmi nem látszik, miután a vakarási piros foltok eltűnnek...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook