Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi dohányzás/ nem dohányzás. fórum

Munkahelyi dohányzás/ nem dohányzás. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
21. globus (válaszként erre: 18. - 31bc25d879)
2018. jún. 16. 07:44

Szerintem is.

Pont annyiszor menjen ki valamilyen ürüggyel, ahányszor visszajönnek a dohányosok. Mosdó, evés, friss levegő, boltba ugrás stb. Nincs mit egymás szemére vetni.

Csak nehogy az legyen majd vita tárgya, miért mész naponta ötször wc-re, ha beteg vagy, maradj otthon :D

20. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Channa*)
2018. jún. 16. 07:42

Teljesen egyet ertek... szerintem is felesleges figyelgetni masokat.


Foleg az bosszant, ha pl a csapat leggyengebb lancszeme keresi mason a fogast....


Terhesen is tobbet dolgoztam, mert az egyik kollegano rendszeresen lemaradt... es megis o ment panaszra az egyik vezetohoz, hogy mi az, hogy en munkaidoben elmaszkalok vedonohoz... A vezeto mondta neki, hogy neki mindegy, hova maszkalok, o meg fogja be, mert aznap meg csak a farmját művelte a gép elott.... es h nem az szamit hogy o fizikailag a seggen ul es a munkaja szar minosegu, mert tobb idot tolt aratással....

19. 31bc25d879 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2018. jún. 16. 07:36
Hát már nehogy ezért rászokjon:)
18. 31bc25d879 (válaszként erre: 6. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 16. 07:34
Szerintem ne a monitor előtt ebédelj, vedd ki te is a 30 percet és járj le te is kávézni és szippancs a kinti levegőből.
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Channa*)
2018. jún. 16. 06:43
Látom, érzékenyen érint a téma :D
2018. jún. 16. 06:42
Nálunk ebből nincs probléma, mivel munkaidőben tilos dohányozni. Helyette azt figyelik, ki mennyiszer volt lent kávéért :D
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 16. 06:40
Óránként 10 perc szünet mindenkinek jár, akár dohányos, akár nem. Te is használd ki arra, amire jól esik.
14. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Smirnoff)
2018. jún. 16. 06:38
Én is dolgoztam olyan helyen, ahol azt lesték, hogy a cukros kolléga már megint eszik...
13. Smirnoff (válaszként erre: 6. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 16. 00:55

Ha a területi vezetővel ment ki beszélni, akkor (cask sejtem) hacsak nem hülye a főnök, hogy valakinek nyíltan engedi a lógást, munkáról beszéltek, ami szükséges. NEm tök mindegy, hogy egyeztetés közben cigiznek, teáznak, állnak vagy ülnek?


Amúgy Channaval teljesen egyetértek. Ha megy neked is olyan tempóban a meló, mint a dohányosoknak, akkor amíg más bagózni megy, te főzz magadnak egy teát, közben nyomkodd a telefonod, több részletben, de edd meg a kajád, mozgasd át a lábad!


Nekem volt olyan munkahelyem, ahol mások szó szerint naphosszat trécseltek meló helyett (eladók voltunk). Én nem bírom az ilyen klikkes női csipogást, inkább azt csináltam amiért (jó szarul, de) fizettek. Baromira nem érdekelt. Nem voltam érdekelt az eladásban, ha az eladótér egy merő hányás volt, azért az üzletvezetőt cseszték le, ha a vevő meg mi sem találtunk semmit a kupiban, vevő bosszankodott. De marha rengesek voltak, a szünet mindenkinek ugyanannyi volt :P Azalatt azt csinált mindenki amit akart, evett, cigizett, vagy nézett ki a fejéből. A mellékhelyiségbe, vizet inni bármikor bárki mehetett az öltözőbe.


Voltam olyan helyen, ahol ebből nem lehetett vita, mert senki nem dohányozhatott munkaidő alatt. A kajaszünetet a napi forgalomhoz kellett igazítani mundenkinek magának (jutalékos, borravalós hely, mindenki próbált a vendéggel nem szívózni), de kimeni nem lehetett az épületből. 12-órázós hely volt, ha le sem ültél egész nap, a te bajod, ha csak 2 órát dolgoztál, az is a te bajod.


A "legszebb" helyem, ami eddig az volt, ahol függetlenül attól, hogy voltál-e szüneten vagy sem (se jutalék, se borravaló), levonták a napi fél órát, és órákat kellett várni, hogy pisilni kimehessek (miután szóltam, hogy kiemnnék a mosdóra), és volt olyan nap, hogy 7,5 óra elteltével mehettem el enni (munkakezdés előtt egy órával kajáltam otthon), mert faxok voltak a kollégáim. Engem ugrasztottak vissza a szünetről kétszer, ami annyiből telt, hogy vizeltem, és a hűtőig nem jutottam el. Este a főnök helyretett engem, hogy miért nem oldottam meg X óráig a kajálást, mert addig voltunk bent többen. Én szóltam, kimentem, csak én voltam a kezdő, velem genyáztak. Legközelebb már arra hivatkoztam, hogy a vezetőnk megmondta, meddig menjek szünetre. Ha ezek a pichiák voltak, akkor is engem hívtak (csak legalább kijutottam, én meg ráérősen mentem vissza). Mert ha hívtak, menni kellett. A blokkoló csak dísz volt kb., mert a fél órát automatikusan volták.

De érdekes, másokkal megbeszéltünk ki mikor megy ki, és megoldottuk, a szünetes helyettesét hívtuk.

Hozzáteszem, itt még olyan is volt, hogy a cukorbeteg kollégát csesztette valamelyik nagyokos (évek óta dolgoztak együtt), hogy miért olyan rohadt fontos neki akkor enni. Böböböbö, ő akkor nem végez időre. A másik meg bekómál, és elviszi a mentő. Tényleg marhára egy fajsúlyban van. És mindez azért, mert nem vesznek fel annyi embert, amennyire szükség lenne.


Szóval ha van lehetőséged óránként felállni bármiért, ami e.ü.-ileg ajánlott, és a koncentrációd javítja, akkor élj vele, és ne azon pörödj, más ezt a lehetőséget mire használja fel.

2018. jún. 15. 23:22
Engem nem érint most a téma és pozitív változásnak tartom hogy nem lehet márt zárt térben bagózni. Régen voltak olyan munkahelyek ahol vágni lehetett a füstöt... A nemdohányzóknak pont semmi joga nem volt a füstmentes levegőre.
11. Channa* (válaszként erre: 9. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 15. 22:58

Nem kapom fel a vizet, csak nem tudom megérteni, hogy miért mással foglalkozik sok ember? Foglalkozzon mindenki magával és a dolgával és ne azt lesse, hogy a másik mit csinál.

Ha hiányzik az idő, amit a dohányos a dohányzással tölt, akkor szokjál rá te is a dohányzásra, és akkor te is mehetsz cigizni és akkor talán nem azt fogod lesni, hogy a dohányos mikor nem dolgozik, hanem inkább cigizik.


Annyira felháborít az ilyen!


Elgondolkodtok rajta, hogy még is milyen alapon meritek ezeket a kijelentéseket tenni? Miért gondoljátok, hogy többet dolgoztok? Azért mert ti elszüttyögtök x munkával órákat a másik meg nem csak mélázik, hanem gyorsan és hatékonyan dolgozik, nem?

Nem azt kell figyelni, hogy a másik mit csinál, hanem kapjátok össze magatokat és tanuljatok meg dolgozni.

Nekem is van és volt kollégám, aki nem dohányzott, lyukas volt a memóriára és emellett még tetű lassú is. Na most mit mondjak erre? Mennyit is érdemel? Sokszor helyette dolgoztam, pedig még dohányozni is volt időm....Hát akkor miről beszélünk? ez a kollégám arra képtelen volt visszaemlékezni, hogy mi történt 10 perce, mégsem csesztette senki, így le lehet szállni a dohányosokról...

10. 8a65af67ce (válaszként erre: 6. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 15. 22:53
Ha így folytatod, itt sem leszel előléptetve. :/
9. fe22c2d57c (válaszként erre: 8. - Channa*)
2018. jún. 15. 22:41
Azért ne kapd fel a vizet ennyire :DDD
8. Channa* (válaszként erre: 6. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 15. 22:37

Ja, és azt meg sem említettem, hogy kávézni ki szoktunk ülni a teraszra, és az ebédidőnk 1 óra, igaz, ennyivel tovább tart a munkaidőnk....

És ha a munkám olyan, akkor én is a monitor előtt eszem meg a kajámat.


Ja, és arról miért a dohányos kolléga tehet, hogy te még mindig nem tudsz úgy dolgozni, hogy ki tudd venni az ebédidődet? Ezen elgondolkodnál? Gondolom a dohányos elvégzi a melót és van mellette ideje ilyenekre, arról igazán nem tehet, ha valaki bénább nála:)

2018. jún. 15. 22:34

Jaj, jaj...

Kell ez? Új a munkahelyed! Te tényleg ilyenekkel foglalkozol?


Én dohányzok, és igen 2 óránként elmegyek elszívni egy cigit. A munkám megvár, ha el akarnak érni, akkor ott a mobil a zsebembe. A munkát nem hagyom másra, azaz a nem dohányos nem dolgozik helyettem és sosem dolgozott helyettem, és sosem volt olyan kollégám, aki esetleg azt gondolná, hogy nem dolgozok meg a pénzemért, mert dohányzok. Ennél csúnyább dolog kevés van. Hány nem dohányost látok órákon át netezni, ahelyett, hogy dolgozna. Azt lehet? Vagy pletyizik a telefonján valakijével, azt lehet? Szerintem foglalkozz a dolgoddal és majd csak akkor tegyél megjegyzést, ha el tudod végezni a munkádat és megbizonyosodtál arról, hogy a dohányos kolléga nem dolgozik meg a pénzéért, de még ekkor se, hiszen nem te döntöd el, hogy ki dolgozott meg a fizetésért és nem is te adod a fizetést a másiknak! Szánalmasak az emberek, de nagyon....


Mint írtam dohányzok, és érdekes de az én főnököm ennek ellenére azt mondta már akkor is, amikor még csak 2 hete dolgoztam itt, hogy klónozni kellene engem, mert annyira jó vagyok! Neked mondtak már ilyet? Ma pedig, így 2 hónap után azt mondta, hogy majd lesnek 1-2 héten belül a kollégák, hogy én mennyivel jobb vagyok náluk ilyen rövid idő után. Ilyet esetleg? Pedig dohányzok munkaidőben x időnként....

2018. jún. 15. 22:08
Konkrét példát hogy írjak: a közvetlen kolléganőm letölti a 30 perc ebédidőt. Aztán visszajön, megtölti a cigijét, és kimegy 10 (inkább több) percre cigizni. Egyik nap kicsit felkaptam a vizet, hogy azt mondta kimegy rágyújtani a területi vezetővel, mert beszélni valójuk van, nem tudja mikor jön majd vissza, és addig a munkáját átadta nekem, miközben én a sajátomat csináltam, pluszban odaadta az övét is, csináljam meg amíg ők dohányoznak. Én meg a monitor előtt eszem meg az ebédem mert új vagyok még, nincs időm kivenni a 30 perc ebédidőt.
5. gabbbicica (válaszként erre: 4. - Globus)
2018. jún. 15. 22:06
Persze, én csak azt írtam, hogy mindig olyan helyen dolgoztam, ahol nem okozott problémát.
4. globus (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2018. jún. 15. 21:49

Sok munka nem ilyen.

Például egy boltban, ahol a dolgozók fele rendre summant dohányzás címén 5x10 percet, addig nem zárják be az üzletet. Itt nincs határidő és "amúgy jó munkásember" besorolás. Kétlem, hogy utána úgy tudjon valaki darálni, hogy behozzon ennyi lemaradást.

Kórház, tömegközlekedés, hivatalok, ügyfélfogadós helyek, sorolhatnám.

Nálunk nem dohányzik senki - szerencsére.

3. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 15. 21:44

Nekem sose okozott problémát, én nem dohányzom.


De az első munkahelyemen tényleg minden infó dohányzás közben, az udvaron cserélt gazdát. Így mivel kávét iszom, ezért lementem és megkávéztam a dohányosokkal, vagy teáztam, ha annyi kv-t nem kívánt a szervezetem.


A többi melóhelyemen meg mindig az volt szerencsére a vezetőség elve is, hogy amíg telefonon elérhetőek vagyunk, és 10 percen belül visszaérünk a gépünkhöz helyzet esetén, és a munka 100 %-ban tökéletesen és határidőre készen van, akkor senkit nem érdekelt, hogy a köztes időben cigizik/fagyizik/ebédel-e valaki.

2018. jún. 15. 21:21
Gondolok itt arra, hogy nekik jár minden órában 10 perc cigiszünet, a nem dohányosoknak meg az alatt az idő alatt dolgozniuk kell. Arról nem is beszélve, hogy kint a dohányzóban beszélnek meg fontos dolgokat az emberek. Van ebből egy Jóbarátok epizód is :)
2018. jún. 15. 21:19
Más helyeken is problémát okoz a dohányosok/nem dohányosok munkavégzése?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook