Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi dohányzás/ nem dohányzás. fórum

Munkahelyi dohányzás/ nem dohányzás. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
171. 31bc25d879 (válaszként erre: 161. - Globus)
2018. jún. 22. 18:59

Egy hypertóniával, gerincbántalmakkal, izületi problémákkal, egyéb daganatos betegségekkel, diabétesszel miért nem százalékolják le az ember lányát / fiát?

Vagy bármely krónikus megbetegedéssel? Amire állandó gyógyszereket szed vagy megkeseríti az életét.

A kérdés persze költői, de megérne egy misét.

170. globus (válaszként erre: 165. - 31bc25d879)
2018. jún. 22. 18:58

Azért a kannás bor is megteszi a magáét, nem kell hosszú időnek eltelnie. Átlagosan 50 év körül temetőbe kerülnek, akik ezeket a csinált lőréket isszák.

Cigiben is van rosszabb minőségű. Sőt, talán már az összes nem olyan, mint a régiek, ezt érezni lehet, hogy jóval büdösebb füstjük van. Konkrétan egy nemrég elhunyt ismerősöm jutott eszembe, aki Mar.borót szívott, hogy ezt a márkát reklámozó személy is tüdőrákos lett.

169. Channa* (válaszként erre: 166. - Globus)
2018. jún. 22. 18:57
Én is így voltam. Kb. 2-3 hét alatt lement amit felszedtem.
168. Channa* (válaszként erre: 160. - Globus)
2018. jún. 22. 18:56

Nem kell hozzá károsodás.

Amikor a pm-el kezeltek, hogy műthető legyek közel 1 évbe telt, mire megműtöttek és ez idő alatt betegállományba voltam, mert elég rozzant állapotban voltam. Ekkor mondta a háziorvosom, hogy neki hivatalból el kell indítania a leszázalékolást, de úgy sem leszek leszázalékolva. Mondtam, hogy én nem is akarom! De azért megkérdeztem, hogy ha ez nem elég, akkor mi kell ahhoz? Erre mondta, hogy ha alkoholista lennék, vagy depressziós, akkor simán leszázalékolnának...

Egyébként nem indította el végül, mert végre túlestem a műtéten és 17 nappal az 1 év lejárata előtt vissza tudtam menni dolgozni:D

167. 31bc25d879 (válaszként erre: 161. - Globus)
2018. jún. 22. 18:55
Az én apám is letette egyik percről a másikra amikor az első érműtétjét kellett csinálni.
166. globus (válaszként erre: 164. - Channa*)
2018. jún. 22. 18:55
Barátnőm tüdőbetegségre szedett szteroidot, de iszonyúan meghízott. Nem igazán hájas lett, hanem felgyűlt benne a víz, püffedten tésztás lett az arca, karja, lábai. Kapott mellé vízhajtót is. Amikor elhagyta a gyógyszert, rövid idő alatt visszanyerte az eredeti súlyát.
165. 31bc25d879 (válaszként erre: 160. - Globus)
2018. jún. 22. 18:54
Persze az alkohol okozta szövődmények és következmények miatt. Akinek felsorolt diagnózisok már fennállnak az végig itta a fél életét és nem akárhogy.
164. Channa* (válaszként erre: 156. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 22. 18:51

Igen, szedtem szteroidos gyógyszert is sokat és sokáig és volt olyan, hogy elég nagy adagot hetekig. És igen híztam tőle, de nem híztam magam pl. 100 kg-ra, hanem kb. 10 kg-ot szedtem fel, mert ekkor észbe kaptam és még jobban odafigyeltem a kajára és a mozgásra.


Ha olyan egyszerű kordában tartani a pm-et, akkor vajon miért van annyi kövér pm. alulműködős? Kifogás?

163. Channa* (válaszként erre: 154. - Babyapocakban)
2018. jún. 22. 18:47

Igen, sok van ilyen, de sokan vannak olyanok, akik pont fordítva tennék. Szerintem azért többen vagyunk, akik nem cigire és piára költenek inkább, hanem a gyerekre vagy a fontosabb dolgokra.

Én is úgy vagyok vele, ha nem tehetem meg, akkor nem teszem. Dohányzom, de még nem fordult elő olyan, hogy kölcsönkérjek cigit, mert én ezt pl. cikinek tartom, de az én cigimből már sokan szívtak, és amikor kérnek tőlem, nem tartom cikinek, de én nem tudom megtenni. Inkább nem dohányzok, de kérni nem kérek:)

162. Channa* (válaszként erre: 152. - Apeeng)
2018. jún. 22. 18:43

Itt ne a napi 2 szál cigi volt a fontosabb!

Az embernek vannak elvei!

Miért baj az, ha valaki nem megy le kutyába?


Nekem ne mondja meg egyik munkáltató sem, hogy mire használom az eü szünetemet, stb. Nincs közük hozzá!

Ha szóvá tennék, akkor lehet, hogy én is inkább lelépnék.

Volt olyan munka, amit ilyenek miatt nem is vállaltam el, mármint nem a cigi miatt, hanem olyanokat akartak megszabni, amit szerintem nem szabadna.

161. globus (válaszként erre: 143. - 12d083b51b)
2018. jún. 22. 18:41

Férjem 26 évnyi dohányzás után egyik napról a másikra nem vett többet. Keményen elhatározta, hogy kínálást sem fogad el. Anyu erősködött, mikor hozzájuk mentünk, hogy de-de, vettem neked. Nem!

Ekkortájt kicsit szüneteltette az összejárást a láncdohányos nővérével, hogy könnyebben elviselje. Kollégái közül sokan cigiznek, szerencsére éppen akkor szereltek a pihenőhelyre légkondit, így a dohányosokat száműzték az épület elé. Ennyi segítséget kapott, semmi többet.

Ő már a 9,60 Ft cigi+ 40 fillér gyufa árnál drágállotta a hobbit :)

160. globus (válaszként erre: 139. - 31bc25d879)
2018. jún. 22. 18:35

Az alkohol okozta károsodások miatt százalékolnak. Májzsugor, nyelőcső varix, polyneuropathia stb.

De ez nem kivételezett, mert a dohányzás okozta tüdőrák is rokkantosítási esemény. Lényeg, hogy eléggé beteg legyen tőle. Addig nem hiszi el senki, amíg nem történik meg vele, vagy családtagjával.

159. Channa* (válaszként erre: 141. - 31bc25d879)
2018. jún. 22. 18:33

Fogalmam sincs. Egyszer csak újra rágyújtottam.


Nekem is van több ismerősöm, akik csak buliba dohányoznak, vagy csak este, vagy csak a munkahelyen.


Én is húzogatom a vállam:DDDD

158. Channa* (válaszként erre: 139. - 31bc25d879)
2018. jún. 22. 18:31

Igen, leszázalékolják őket, meg a depressziósokat, de másokat nem, mert népbetegségnek mondják a betegségüket.

Ezt a háziorvosom mondta:D


Persze, hogy csak úgy jön a betegség.

Én nem fizettetnék velük egyébként, mert van elég bajuk enélkül is....

157. frauJost (válaszként erre: 155. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 22. 17:50
Én meg ajánlom Bruce Lipton Epigenetik témáját.
156. VendrinerPiroska (válaszként erre: 137. - Channa*)
2018. jún. 22. 17:39
A pajzsmirigy az könnyen kontrollálható a legtöbb esetben. Én is szedek rá pirulákat és ok. Viszont szedtél már hónapokig szteroidot? Az aztán totál fejre állítja a hormon háztartásodat garantálhatom. Kontrollálhatod magad, ahogy akarod, ragadnak rád a kilók és utána nem is úgy megy le, mint előtte. És nem ez az egyetlen gyógyszer, ami megdobhatja a hormonjaidat. Szóval szerintem jobb lenne, ha egy kicsit te is körbenéznél a biológia területén mielőtt ilyen elavult nézeteket hangoztatsz.
155. VendrinerPiroska (válaszként erre: 136. - FrauJost)
2018. jún. 22. 17:30
Nézz egy kis BBC World-öt néha, meg fogsz lepődni. Amit mondasz, az messze túlhaladott.
154. babyapocakban (válaszként erre: 153. - 31bc25d879)
2018. jún. 22. 15:45
Igen, szomorú :( és sajnos sok ilyen család lehet az országban. Persze a pia ugyanígy anyagiakat von el például a gyerekek eltartásától és annak még rosszabbak lehetnek a hatásai a családi békére.
153. 31bc25d879 (válaszként erre: 149. - Babyapocakban)
2018. jún. 22. 14:28
Ez nagyon szomorú. Én is láttam már olyat, hogy a gyerek túrórudit kért az apja azt mondta nincs rá pénz, de a cigi és a sör bent volt a kosárban:(
152. apeeng
2018. jún. 22. 09:30

Egy nagyonokos kollégám kilépett tőlünk, és elment egy japán tulajdonú, zömmel japán alkalmazottakat foglalkoztató céghez, rendkívül magas fizetéssel. a munkaidő 8-tól 1/25-ig tartott. Ő nyolc előtt tíz perccel beült a helyére, majd napközben kétszer tíz percre kiment az irodaház mögé elszívni egy staubot. Fél ötkor összepakolt, ahogy kell, aztán tipli.


Pár hét után diszkréten szólt neki a pultos, hogy nem nézik jó szemmel a dohányzását, és hogy ő érkezik utolsónak, és ő megy el elsőnek..

megkérdezte, ezzel mi is a baj? ...hááát az, hogy itt senki nem dohányzik..és? elvégzem a munkám?-igen, kiválóan!..


-na, akkor én felmondtam.. ..és elengedték.


a napi két szál cigi fontosabb volt, mint a különleges, jól fizető munkahely.(másnap már volt állása)

151. apeeng
2018. jún. 22. 09:19

a Vahot utcai piacon szoktam belebotlani egy pipázó, dús arcszőrzetű idős férfi vásárlóba...borzalmas büdös a pipaüstje(meg ő is), menekülnek az emberek. Érdekes, még senki nem vágta pofán...én sem. Amiért túlteszem magam, az a tudat, hogy ez hazamegy a panellakásába, ahol örök a hozzátartozók szenvedése..ráadásul még liftbe is száll, és a szomszéd lakásokban is terjed a szaga..


milyen lehetett ez a munkahelyén?

150. Bözsi néni (válaszként erre: 147. - Babyapocakban)
2018. jún. 22. 09:05
Olvashattad, hogy én is a saját tapasztalataimat írtam le, Babyapocakbankácska.
149. babyapocakban (válaszként erre: 134. - Channa*)
2018. jún. 22. 08:58
Szerintem az is szerepet játszik ebben, hogy valaki hogyan áll anyagilag. Sajnos ismerek olyan embert, akinek mindig fontosabb volt megvenni a cigit, mint a cipőt a négy gyerekének. A férje is állandóan szívta. A terhességei alatt is végig dohányoztak a házban és ha ez került szóba, mindig felhozták, hogy látod, egyik gyerekemnek sem lett baja. Aztán sajnos a gyerekek ahogy elérték a 14-15 éves kort, hasonlóan dohányzóvá váltak, egy kivételével. Kitanultak már egy-egy szakmát, de a mai dohányárak mellett a napi egy doboz cigaretta mellett mi marad a fizetésükből? Otthon laknak mind.
2018. jún. 22. 08:52
Nem kéne senkinek sem általánosítani, se prolizni.
147. babyapocakban (válaszként erre: 94. - Bözsi néni)
2018. jún. 22. 08:51
Kedves Bözsike nénike! Én azt írtam le, amit én tapasztalatam, az én kollégáimról. Nem általánosítgattam, mint te, nem általánosan a dohányzókról írtam, hanem konkrét emberekről, akikkel kapcsolatban saját tapasztalataim voltak. Megkérlek, hogy te se általánosítgass az én hozzászólásom alapján!
146. 31bc25d879 (válaszként erre: 143. - 12d083b51b)
2018. jún. 22. 08:07
Persze, biztos nehéz. Mint, ahogy a kövéreknek a fogyás, az alkohol-, drog függőknek, szerencsejátékosoknak, stb a leszokás,az anorexiásoknak az evés és még sorolhatnám.
145. PöttyösPanka (válaszként erre: 140. - 31bc25d879)
2018. jún. 22. 07:20
Igen, ez elég elkeserítő számomra :(
2018. jún. 22. 07:06

Én már ezzel kapcsolatban totál megnyugodtam, most már ezek után nálam minden oké!

Olvasom a hirdetést:

"Meg fog halni, ha nem hagyja abba a dohányzást!"


Én már abbahagytam! Akkor én nem fogok meghalni! ?? :))

143. 12d083b51b (válaszként erre: 123. - 31bc25d879)
2018. jún. 22. 07:05

Egyetértek!

Engem az zavar betyárul, hogy aki cigizik, arra azt mondják, hogy az ő baja, és ha le akar szokni, tegye ahogyan tudja... de aki piás, narkós, akármi, az betegség, és ha le akar szokni, ott az állambácsi segítő keze!!! A mi!!! pénzünkből!!


Pedig szinte biztos vagyok benne, hogy a cigiről leszokni legalább annyira nehéz, mint a piáról vagy akármi másról!

2018. jún. 22. 06:53

Azoknak okoz ez problémát, akik másokkal foglalkoznak nem pedig a munkájukkal ;)

Ezzel nem azt mondom, hogy robotolni kell mindig, de biztos vagyok benne ha annyira akarnánk mindenkiben lehetne fogást találni, még a nemdohányzókban is.

Olyan munkahellyel pedig nem találkoztam, ahol egy dohányos munkáját nekem kell pluszban megcsinálni, míg ő kint füstöl ;)

Mindenkinek van egy beosztása, rá bízott munkája, amit megcsinál utána úgy gazdálkodik az idejével ahogyan akar.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook