Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi dohányzás/ nem dohányzás. fórum

Munkahelyi dohányzás/ nem dohányzás. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
81. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2018. jún. 17. 19:23
Na. Éppen ezt írtam én is! Jól tetted, hogy lementél! :)
80. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 17. 19:23
Te miért nem jársz ki levegőzni? Vagy inni egy kávét amikor mások? Mert nem mersz! Inkább sajnáltatod magad! Így jártál!
2018. jún. 17. 19:15

Nekünk 30 perc jár/8 óra. De mivel szemét a cég, ledolgoztatja mind a 30 percet. :@

10 órás munkaidőre jár 45 perc, szintén ledolgoztatja.


Na én erre válaszként azt szoktam csinálni, hogy van 5 perc türelmi idő, amit maximálisan kihasználok. És/vagy túllépem a keretet, mert leszarom. Úgyis le kell dolgoznom.

De van, hogy csalok a kártyámmal így pontosan kijövök az időmmel és a rendszer nem mutatja.


Dohányzom. Akkor megyek ki, amikor időm van És amikor akarok. A nemdohányos kollégák meg esznek, telefonálnak stb...

Helyettem nem dolgozik senki. Mindenki találja meg a kiskapukaz, aztán nem kell rinyálni.

78. syria (válaszként erre: 65. - PöttyösPanka)
2018. jún. 17. 17:41

De szívesen raknék arra a munkahelyre néhány állami alkalmazottat! Csupán, hogy ízelítőt kapjanak abból, hol kezdődik a munkafegyelem. :D

Állítom: 90%-uk mielőbb sikítva menekülne, élükön a dohányosokkal. :)

77. 826302286d (válaszként erre: 76. - Channa*)
2018. jún. 17. 15:30
Tartomanyonkent valtozo:1200-1500.Mi Dortmundban elünk.Itt inkabb az also ...,de a lakasberlet olcsobb.
76. Channa* (válaszként erre: 75. - 826302286d)
2018. jún. 17. 14:29

Az ebédidőt nem fizetik, ami jellemzően 20 perc, nálunk 1 óra. Azaz 8 órát fizetnek, de 8 óra 20 percet kell dolgozni, nekünk meg 9 órát.


Azt ugye tudod, hogy a Német minimálbér nem annyi, mint itt. Itt papíron 180.50 bruttó, amiből 120.033 ft a nettó.

Nálatok meg közel 1500 Euro, ami kb. 465 ezer, azaz közel a 4x-e az itthoninak.

75. 826302286d (válaszként erre: 74. - 31bc25d879)
2018. jún. 17. 13:28
Mi is csak az itteni minimalbert kapjuk,de nem panaszkodom.Nyilvan ,ha nem B1 nyelvvizsgam lenne ,nagyobb lehetöseg nyilna meg szamunkra.
74. 31bc25d879 (válaszként erre: 73. - 826302286d)
2018. jún. 17. 13:22
Fizetik, de ez a fizetés messze elmarad a Németországi bérektől még így is.
2018. jún. 17. 13:15
A szüneteket Magyarorszagon fizetik?Nalunk 45 perc jar,es azt ugy osztod be ahogy akarod.Viszont ez is chip-es rendszer.De nem fizetik a szünetedet.(Nemetorszag).Viszont ha a munka megkivanja 2 szombat ,,kötelezö,,ill.ajanlott.Zeitkonto-ra rakjak,es ha kevesebb a melo haza engednek ,de termeszetesen ezeket az összegyült oraidbol fizetik.Eleinte fura volt ,de van benne logika.
72. PöttyösPanka (válaszként erre: 70. - Nyamitörp)
2018. jún. 17. 12:20
Igen, a lébecolók miatt kell a szigor. Örülök, hogy az én munkám nem csak a számítógép előtt ülésről szól, így ha akarnánk sem tudnának ellenőrizni. De a munkámat így is maradéktalanul elvégzem, úgyhogy senkit ne érdekeljen, hogyan osztom be az időmet.
71. VendrinerPiroska (válaszként erre: 64. - Nyamitörp)
2018. jún. 17. 11:58
Nálunk nem így volt az ügyfélszolgálaton. Ott azt is írta a főnök, hogy hányszor megyünk pisilni vagy a kávégéphez, nem volt felesleges kóricálás az ebédszüneten kívül, kivéve, ha a dohányosok lementek dohányozni. Igaz, nem mehettek minden órában és akkor sem félórákra, de néha csak 5 perc csend is nagyon áldásos lehet. Viszont nálunk azért mindenkit elengedtek a kollégák pisilni és az ebédszünetünket is kivettük.
70. Nyamitörp (válaszként erre: 65. - PöttyösPanka)
2018. jún. 17. 11:28

Pároméknál úgy van, hogy 3 óránként van 10-15 perc szünet és akkor mindenkinek fel kell állnia és elhagynia a termet. Külön ebédszünet nincs, úgyhogy vannak akik a dohányzóba viszik a kajájukat és akkor egy falat-egy slukk. Náluk biztonsági okokból van ez így (pénzzel dolgoznak). A munkavégzés helyére is csak együtt mehetnek vissza, így mindenki ugyanannyit pihen.

Én továbbra is azt gondolom, hogy a pofátlan emberek miatt (és ők aztán mindenhol ott vannak), jobb egy szigorúan szabályozott és legalább részben igazságos rendszer.

69. Nyamitörp (válaszként erre: 67. - 31bc25d879)
2018. jún. 17. 11:23

Nettó 130-150e ft között mozgott a bérünk. Szerintem nem fizették meg, de sok helyen vannak rosszabb körülmények és kevesebb fizetés.

Az ügyfélszolgálatos meló fizetésben, munka jellegében, kollegák tekintetében és szünetek tekintetében is rosszabb volt.

2018. jún. 17. 09:45
Inkább leszek proli, mint suttyó paraszt
67. 31bc25d879 (válaszként erre: 56. - Nyamitörp)
2018. jún. 17. 09:37
Biztos, hogy nem tudnék ilyen helyen dolgozni egy percet sem. Legalább megfizették?
2018. jún. 17. 09:21

Olvasva ezeket az extrém szabályokat, az ide 10, oda 2 perceket, meg majd ha leváltanak akkor állhatok fel, meg a pisi mérés...kezdek örülni, hogy ott dolgozom ahol:)

Nincs is nekem olyan rossz dolgom, tegyem össze a kezem;)

65. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - Nyamitörp)
2018. jún. 17. 07:25
Nálunk a termelésen nagyon szigorú még a pisiszünet is, mert a gépek folymatosan mennek, és csak akkor állhat fel az operátor, ha valaki leváltja. Csekkoló van kifelé és befelé is. Nem tudom pontosan, hogy működnek náluk a leváltások, de azt tudom, hogy folyamatosan feszültség van köztük, hogy ki mikor ki miatt nem tudott kimenni szünetre. A szünet is csak a wc-t és az ebédlőt jelenti, mert még az öltözőbe sem mehetnek fel munkaidőben. Dohányozni meg egyáltalán nem lehet.
64. Nyamitörp (válaszként erre: 59. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 16. 23:21

Én úgy tapasztaltam, hogy nem attól függ, hogy valaki dohányos vagy nem dohányos.

Dolgoztam én is ügyfélszolgálaton, ott is úgy volt, hogy 20 perc ebédszünet és azonfelül, ahogy tudtál mehettél. Egyszerre két ember lehetett szüneten és voltunk 16-an.

A legtöbbször örültem, ha az ebédszünetem ki tudtam venni, de nem ritkán előfordult, hogy reggel 8-tól délután 3-ig pisilni sem tudtam kimenni és ez egyes egyedül a kollegák miatt volt. A dohányos és a nem dohányosok miatt egyaránt.

Mert mások körbenéztek, látták, hogy kint van két ember és akkor addig szüttyögtek valamivel, amíg valaki vissza nem ért és akkor gyorsan kimentek. Én hülye meg, ha láttam, hogy ketten már kint vannak, akkor hívtam az ügyfeleket és így folyamatosan lemaradtam a szünetről. Volt olyan is, hogy már nagyon szerettem volna legalább pisilni kimenni, látom kollegát, hogy ő is készül. Megkértem, hogy mielőtt kimegy cigizni/enni, hadd menjek már ki gyorsan a mosdóba és azt a választ kaptam, hogy ő márpedig kimegy, mert már 5 perce nem csinál semmit, hogy kimehessen.

Szóval inkább ez a baj, hogy ahol, nem teheted meg, hogy csak úgy kimenj, de nincs szabályozva a szünetrendszer, ott visszaélnek vele a pofátlanabb emberek, a lelkiismeretesek meg szívnak. És ez tényleg nem a dohányzástól függ, sőt én inkább azt látom, hogy a nem dohányosok többet lógnak és kapóra jön nekik azzal takarózni, hogy mert a dohányosok bezzeg...

63. Nyamitörp (válaszként erre: 61. - Channa*)
2018. jún. 16. 23:11
Itt kénytelenek voltak ilyen szigorúan szabályozni. Amikor ott kezdtem dolgozni, akkor úgy volt, hogy 30 perc ebédszünet járt mindenkinek, ezenfelül, mehettél szünetre amikor a munka engedte. Pénztárosnak volt a legnagyobb szívás, mert ott a vevők mennyiségétől függött ez, de nem szóltak akkor sem, ha sok vevő volt és mégis kimentél, ha nem túl sűrűn fordult ez elő. Viszont volt olyan árufeltöltő kollega, aki a 8 órából nettó 2-2,5 órát dolgozott, a többiben cigizett meg evett. Kártyás ki-belépés volt, így tudták lemérni. Többször is figyelmeztették, aztán ez lett a vége. Másokkal is voltak problémák, csak nem ennyire durvák. Mondjuk nálunk ez legalább a dohányos nem dohányos ellentétet megoldotta.
62. Channa* (válaszként erre: 59. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 16. 23:07

Nekem nagyon fura, hogy ilyen sok helyen megszabják, hogy mikor veheti ki a munkavállaló az ebédidejét...


Nem, természetesen nem minden dohányos sztahanovista (remélem jól használjuk ezt a jelzőt, és bízom benne, hogy ennek a jelentése maradt a régi:))), de nem is mind láblógatós, lógós proli, azaz lumpenproli, épp ezért nem szeretem, ha valaki kijelenti, hogy a dohányosok lógnak, mert pl. rám és több dohányos ismerősömre nem igaz:)

61. Channa* (válaszként erre: 56. - Nyamitörp)
2018. jún. 16. 23:01

Nálunk van 1 óra ebédidő + óránként 10 perc + egészségügyi szünet. ez meg a pluszok plusza: kávézni is szoktunk a teraszon.

A szüneteket akkor veszem ki, amikor akarom, ahogy a munkám engedi, stb., nehogy már ne menjek el wc-re ha kell.

Nehogy már megszabják, hogy mit csinálok a szünetekben. Ha azért nem szólnak, hogy nem veszem igénybe, akkor azért se szóljanak, ha nem eszek, hanem pl. dohányzok és sétálok. Mivel az ebédidőt nem fizetik, így semmi közük hozzá, hogy mivel töltöm.

Ja, és szerintem az is jogszabály ellenes, ha strigulázzák a wc-re járásomat, mert lehet hasmenésem, lehet gyengébb a hólyagom, stb.

60. 826302286d (válaszként erre: 55. - 403c839538)
2018. jún. 16. 22:58
Uristen,nem annyit irunk?
59. VendrinerPiroska (válaszként erre: 25. - Channa*)
2018. jún. 16. 22:57

Azt egy dohányos is megteszi a dohányzás mellett, mert ők sem szentek. És azért azt még talán TE sem állítod, hogy a minden dohányos sztahanovista is egyben. Sőt a kimagasló szellemi képességek sem járnak a dohányrúd élvezetével.


Mikor ügyfélszolga voltam, ahol a jelenléten volt a hangsúly, én is gyakran irigyeltem a dohányos kollégákat, hogy napjában többször eltünedezhetnek az irodának nevezett földi pokolból, míg nekünk, nemdohányzóknak esélyünk sem volt kiszellőztetni a fejünket. A blokkolás szerintem is nagyon jó megoldás, mert így mindenki úgy vezeti le a munkahelyi stresszt, ahogy akarja. Az előző munkahelyemen a munkanap hosszától függően megszabott mennyiségű pihenő időt kaptunk, amit lehetett különböző megosztásban kivenni. Szerintem ez is jó, mert így mindenki ugyanazt kapja.

58. Nyamitörp (válaszként erre: 57. - Channa*)
2018. jún. 16. 22:56
Ha nem dohányoznál, akkor lenne időd neked is új szótárt írni. Így marad a '80-as évekbeli. :-)
2018. jún. 16. 22:53

A proli más jelentéssel bír?

Még is mit jelent manapság?

Bakker! Remélem reggel amikor felkelek nem fog mást jelenteni a mit tudom én micsoda:DDD


Sokan szeretnének olyan fehér fogakat, amilyenek nekem vannak, de legtöbben a fele ennyire fehérrel is kibékülnének a saját nem épp fehér fogaik helyett:D Pedig lehet, hogy ők nem is dohányoznak...

2018. jún. 16. 22:51

Ha jól tudom törvényileg a munkaadó 30 perc szünetet köteles kiadni 8 órás munkavégzés esetén. 12 óránál 45 perc. Ettől pozitív irányba eltérhet, de nem köteles ennél több szünetet biztosítani. Részmunkaidős állásnál legalábbis a 4 órásnál nem jár szünet. 6 órásra nem tudom mi vonatkozik. A mosdóba járás nem számít szünetnek, de egyes helyeken állítólag azt is mérik, hogy ott ki mennyi időt tölt el.

Nálunk úgy volt, hogy 30 perc szünete volt mindenkinek. El kellett dönteni, hogy egyszerre veszed ki, kettő vagy három részletben. Ennél többször nem lehetett szünetre menni és le kellett írnod, hogy melyik időszakban veszed ki a szüneted/szüneteid és minden nap a szerint mehettél szünetre. Pl. ha valaki úgy döntött, hogy három részletben veszi ki a 30 percet, akkor beírta magát, hogy egyszer kimegy 9 órától, másodszor 12 órától és harmadszor 15 órától. Értelemszerűen mindig 10 percre mehetett ki. Egyszerre egy területről 3 embernél több nem mehetett ki és az első és az utolsó munkaórában senki nem mehetett szünetre. Ha egybe vette ki valaki a 30 percet azt csak ebédre fordíthatta, tehát dohányozni vagy lézengeni nem szabadott 30 percig.

A legjobb az volt ebben, hogy ez egy kereskedelmi egység volt, úgyhogy nem mindig sikerült a kijelölt időpontot betartani, mert mégse mondhattam a vevőnek, hogy csak a fele cuccát ütöm be, a többivel fáradjon másik pénztárhoz. És az sem volt megoldás, hogy a szünetem előtt lezárom a pénztárt, mert akkor meg azért a 2 percért reklamáltak, amivel előbb kimentem.

2018. jún. 16. 22:46

Ti mind a 80-as években éltek?

Manapság a proli más jelentéssel is bír, és igen, egyik jellemzőjük, hogy természetesen cigarettáznak - mely önmagában nem feltétlen jelent proliságot, de akkor nevezzük igénytelenségnek. (Igen, büdös a szája, keze, ruhája - és nem, nincs olyan, hogy nem érezni -, rohad a tüdeje, sárgák a fogai, stb)

2018. jún. 16. 22:23

Visszatérve a munkahelyi dohányzásra...


Nem a kollégák dolga megítélni azt, hogy egy dohányos hányszor hagyja el az asztalát és milyen okból. Azt majd megítéli a főnöke.

53. Channa* (válaszként erre: 51. - 403c839538)
2018. jún. 16. 22:22
Még sem vagy úrilány....Tévedtem:DDDD
52. Amaunet (válaszként erre: 34. - 403c839538)
2018. jún. 16. 22:17

Kik azok a prolik?

A cégemnél az egyik igazgató is dohányzik. Biztosan ő is proli a több külföldi diplomájával, nyelvtudásával és a vezető beosztásával.

Aki pedig leprolizza a dohányosokat valószínűleg arisztokratának született, és ezen jogánál fogva nem is kellett soha megtanulnia viselkedni.:)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook