Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műköröm: Mi a különbség az uv és a natúr zselé között? fórum

Műköröm: Mi a különbség az uv és a natúr zselé között? (tudásbázis kérdés)


9. 0e5fb1eafb (válaszként erre: 8. - Barbi0508)
2010. márc. 30. 22:12

Sziasztok!

Kereken három napja vagyok hivatalosan műkörmös, de őszintén megvallva nem igazán adnám a kezeim közé a körmeimet... nem valami sokat adott ez a tanfolyam, és én még az ügyesebbek között voltam...


Nos a segítségeteket szeretném kérni a számos előforduló problémámmal kapcsolatban.

Nálam a körömépítés folyamata:

1. Reszelek, portalanítok --> tényleg jól megreszelem a körömfelületet, talán kicsit túlzásba is viszem.

2. Nail prep  szépen kifehéredik, mindenhol

3. Savas primer  csak a saját körömre, a zselére nem (töltésnél)

4. 1 vékony alapozó réteg, lámpa(christal nails extreme builder)

5. kialakítom a francia szabadszélt, lámpa (christal nails extreme white)

6. ekkor teszem be a mintát ha szükséges egy kicsi zselét teszek alá vagy fölé, hogy ragadjon a díszítő , lámpa

7. vékony réteg, hogy megadja a borító réteg széleit, aztán igyekszem kialakítani a c ívet, a borító réteggel (christal nails, builder, clear I)

8. Pici reszelés, portalanítás kefével

9. Fényzselé, lámpa (christal nails fényzselé)


Először is tudni szeretném, hogy egyáltalán jól csinálom-e a folyamatot, vagy kihagyok valamit?

Szerintetek jó anyagokat használok?

A problémám:

Igazán nem spórolok az anyaggal, mert nagyon szeretnék tartós körmöket csinálni, de bárhogy is igyekszem, nagyon vékonyak lesznek a körmök, ami nem lenne probléma, mert a vékony köröm a szép, de sajnos nagyon hamar le is pattognak, úgy mint egy lak, a szabadszél szélénél.

A C ívemről meg nem is beszélek… nem lesz olyan igazán puklis, több anyagot kellene felvennem? De ha nagyobb cseppet veszek föl, ott vannak benne a légbuborékok…

Most a legújabb problémám az lett, hogy az egyik barátnőmnek tejesen fellevegősödött a körme, pedig tényleg megreszeltem, és már 6000 éve jár ő is körmöshöz, és tudja, hogy nem szabad hozzányúlnia, úgyhogy nem gondolom, hogy hozzányúlt volna.


Most így hirtelen ennyi. Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket, mert már kezdek picit elszontyolodni..


Szép estét!


Üdvözlettel:

DorciD

2009. nov. 22. 21:45
Nekem is zselés körmöm van! Csak lámpára köt, de az elég drága... A legolcsóbb gagyi is 10 ezer fölött van!
2009. nov. 22. 21:43
Miben?
2009. nov. 22. 21:43
:-( ez rossz hír, nem szándékoztam lámpát is venni neki. Akkor ez tuti h csak lámpával köt meg? nem csak gyorsítja a megkötést? :-( nem tudjátok esetleg hol lehet ilyen lámpát beszerezni? vmi olcsót
2009. nov. 22. 21:42
én porcelánozok,nem nagyon ismerem a zselés cuccokat.
2009. nov. 22. 21:41
a zselé kizárólag UV lámra köt meg.
2009. nov. 22. 21:39
Sziasztok. Valaki esetleg tudna segíteni aki gyakorlott a műkörmökben? Meg akarok lepni valakit műkörmös cuccal,olyan otthon csináld magad félével, de egyenlőre csak zseléket nézegetek. Mi a különbség az uv és a natúr zselé között? az uv-s zseléhez kell még valami? (zseléfixáló v mittom mi, én laikus vagyok ez ügyben:() uv zselé lámpa nélkül is megszárad v feltétlen lámpa kell hozzá? Köszönöm előre is a segítséget:-)
2009. nov. 22. 21:37
mit kell?
2009. nov. 22. 21:36
Műköröm S.O.S. segítsetek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook