Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mozogj velem a sikerért! fórum

Mozogj velem a sikerért! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 1. 08:38

Nincs mit, és amúgy is szívesen mindenkinek!


Ui: a gyerekek mellett lehet igazán formában maradni :-)

29. Besszi (válaszként erre: 27. - Sunandshine)
2010. márc. 31. 21:11
Az igazság az, hogy van egy 8 éves (most 2. általános osztályos) lányom, akivel az ellopott aerobic órák miatt nem nagyon tudok foglalkozni, pedig a szorzótábla tudta nélkül (tanítónéni szavaival élve) nem mehet 3.-ba. Arról nem is beszélve, hogy mellette van egy 4 évesem is, aki meg több játékot igényelve velem. Emiatt nem fájlalom, hogy lejárt a bérletem. Holnap még utoljára közösségben megmozgatom magam: ingyenes órát adnak a fitnesz központ aerobic tanárai a Nivea Tour nap alkalmával. (Gondolom erről már hallottál, ill. volt Budapesten is.) Kutakodom Füzessy Balázs után, hátha sikerrel járok. Köszi a bíztatást!B.
28. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 26. - Sunandshine)
2010. márc. 30. 12:00
Koszi szepen:)
27. sunandshine (válaszként erre: 22. - Besszi)
2010. márc. 30. 11:43

Szia Besszi,


az aerobic dvd-kben sajnos nem vagyok otthon, az interaktív, valódi aerobic óráknak látom igazán értelmét, ne vess meg érte...

Igen, nem olcsók a bérletek, de úgy gondolom, hogy ennyit megér az egészség, és a jókedv, és az a pozitív életszemlélet éls éllethez való viszonyulás, amit a rendszeres mozgással el lehet érni!


De ha van steppadot akkor mindenképp hasznosítsd :-) Nem vagyok benne biztos, hogy van-e egyáltalán olyan magyar oktató, aki dobott a piacra step aerobic dvd-t, de külföldit biztosan találsz. Ha már dvd, akkor pedig mindegy hogy magyar vagy angol, a mozdulatokat/lépéseket így is el tudod sajátítani, sok lépés nevét pedig nálunk is angolul használjuk (pl chachacha,mambo, V-step, L-step, grapevine, pivot turn, side leg lift stb.)Esetleg Füzessy Balázs által készített dvd-t találhatsz step aerobiccal!


A ritmus felvétellel kapcsolatban pedig: ne legyél türelmetlen! Elsőre senkinek sem megy! Idő és kitartás, és persze soksok gyakorlás kell az elsajátításhoz- ha viszont ez megvan, akkor nagyon lehet élvezni ezeket a koreografált órákat.

26. sunandshine (válaszként erre: 21. - 8fe4afaa5f)
2010. márc. 30. 11:26

Nagy has, hmm.. szinte minden nőnek van ilyen problémája!


A sokat említett cardio edzések mellett a felüléseket tudom javasolni!

Milyen felülés?

- nem a kockás hasizom a cél, szóval nem kellenek súlyok, és a lényeg, hogy minél többet, minél huzamosabb ideig csinálj!

- elsősorban az alsó hasizmokat kell megdolgoztatni

- gyakorlatokat a neten is találhatsz, de személyes felügyelet/szakértői tanácsadás nélkül nem tudom garantálni, hogy helyesen fogod őket kivitelezni!

Pl.

...álló helyzetben törzscsavarások

...hanyatt fekve lábemelések csípőemeléssel, vagy behúzott térdekkel csípőemelések

A helytelen kivitelezéssel azonban a csípőhorpaszt fogod erősíteni, nem pedig a hasizmot..

És persze a derekadat erőteljesen le kell szorítanod.

De gyakorlatokat tényleg nem szeretnék itt leírni, mert egyrészt hosszú lenne, másrészt pedig nem akarok olyan dologban tanácsot adni, amiről tudom, hogy személyes felügyelet/hozzáértés nélkül nagy az esélye a helyetelen kivitelezésnek, illetve akár a sérülésveszélynek is!


De mindenképpen a nagy ismétlésszámú hasizomgyakorlatokat kell kombinálni a cardio edzésekkel (min. 35 perc)


És ami fontos, hogy a tartóizmokat is meg kell erősíteni (törzs izmai, hátizmok - főleg a gerinc mellett futó izmok) ahhoz, hogy a hasizomgyakorlatokat is hatékonyan, egészségmegőrző-védő módon tudjuk végezni!

25. Molly24 (válaszként erre: 23. - Sunandshine)
2010. márc. 30. 11:11

Köszi a bő választ!

Igyekszem betartani minál több dolgot belőle!

Majd ha látok valami változást,megírom! :)

És mégegyszer köszi! :)

24. sunandshine (válaszként erre: 23. - Sunandshine)
2010. márc. 30. 11:04
Elnézést a helyesírási hibákért...
2010. márc. 30. 11:02

Szia Molly!


Hú, ak érdésedre hosszú a válasz, de megpróbálom röviden.


ÉTKEZÉS

- kerülni kell a fehérliszt v. fehércukor felhasználásával készült ételeket (pékáruk, tészták, sütemények..) egyél inkább abonettit, esetleg jól átsült pirítóst..

...vagy császármorzsát (mazsolával nagyon finom)

...zabpehelyből nagyon finom sütiket lehet készíteni!!akár még lekvárral, barnacukorral is meghintheted..

...gyümölcsöket! akár aszaltat, akár frisset, vegyesen a legjobb - és a megfelelő szinten tarja a vércukorszintet

...zöldségek: itt is fő, hogy vegyesen, és lehetőleg frissen. napi minimum két mélytányérnyi színes zöldség!!

...étcsokoládé!! minél magasabb a kakaótartalom, annál egészségesebb, és lehetőleg minél kevesebb cukortartalommal. persze nem egy nap két táblával...

...folyadék - muszály!! ha nem megy, akkor iktasd be a napi kötelességek közé a rendszeres folyadékfogyasztást! pl. óránként 2-3 dl (nyáron ez kevés!)és mit igyál? szénsavmentes vizet, és gyümölcsleveket cukor nélkül


Lényeg a vegyes táplálkozás, és hogy minél többször egyél, de ne sokat :-)

És próbáld kerülni a tartósítószerekkel, adalékanyagokkal készült ételeket, vagy az agyondolgozott (sokszor felgolgozott-átalakított)termékeket. Pl. a ligh kólában lehet, hogy nincs cukor, de van más olyan olyan káros adalékanyag, ami még sokkal rosszabb, mint a cukor.


Fontos! Hogy ne iktasd ki a szénhidrátot az étrendedből, csak mértékkel fgoyaszd, illetve megfelelő formában (teljes kiőrlésű liszt, gabonák..)

Egyél sok gabonát! pl. zabpehely - de ebből is a természetes forma, nem az, aminek a dobozán az áll, hogy zabpehely - az összetevők között pedig 50% zabpelyhet tartalmaz..

Ne koplalj!!! És lehetőleg ne alkalmazz szétválasztó diétákat - a szervezetnek szüksége van mindenféle táplálékra.


MOZGÁS

- fontos a rendszeresség (nincs kifogás!! nincs kihagyás!!!!)

- és a fokozatosság is rendkívül fontos! az első egy hónapban elég a heti két alkalom, de ezt növelni kellene min. heti három alkalomra.

- mozgásformák:

1.)cardio (a konditermekben vannak erre gépek, csak a biciklit nem ajánlom) min. 35 perc! és inkább kisebb intenzitáson, de folyamatosan, és kitartóan végezd a mozgást. cél a zsírégetés, nem az állóképesség fejlesztés, ezért fontos, hogy ne a maximáliz pulzuson dolgozz, hanem "amolyan kényelmes tempóban"

2.) erősítés, alakformálás. Az 1-2 kilós súlyzóktól, guggolásoktól-kitörésektől nem lesznek ijesztő izomtömegeid, viszont, szépen feszesítik a bőrt illetve a kötőszöveteket, elengedhetetlen, ha meg akarsz szabadulni a narancsbőrtől!


És persze a kettő kombinációja

pl. 35 perc kocogás/taposás + egy erősítő/alakformáló óra

pl. kangoo óra/spinning óra + erősítő óra


Idővel jobb lenne, ha egymás után két órán is részt tudnál venni!

De fő a fokozatosság, tényleg!


Réka óra: ha nem bírod, csinálj annyit, amennyit bírsz. Ne a többiekhez mérd a teljesítményedet, hanem saját magadhoz. Ha minden órán csak kettővel tudsz többet csinálni egy gyakorlatból, mint az előző órán, az már A siker.

Vagy ha nem élvezed ezeket az órákat, akkor menj más edző órájára! Ha már az menni fog, akkor visszatérhtsz a Rékához :-)


Fontos, hogy jól is érezd magad az órákon...


A narancsbőr sajnos sokunkat érintő, makacs dolog, de érdemes figyleni az étkezésre és a mozgásra, hiszen nemcsak a narancsbőr ellen vannak, de az egészségért is !

De egy biztos, hogy egyik napról a másikra nem lehet változtatni! ÉS a kiegészítő kezelésekkel kombinálva még hatásosabb (masszász, és különféle cellulitkezelések jó pénzért..)


A lényeg, hogy egyél rendesen-változatosan, kerüld amit kell :-), cardiózz és erősíts/feszesíts egyaránt. Minél többet mozogsz annál jobb! De csok fokozatosan :-)


Nahh ha ez a pár tanács kevés lenne, csak szólj nyugodtan :-)


Ez a téma is összetett, sok oldalról közelíthető...remélen a lényeges dolgokból nem hagytam ki semmit :-)

22. Besszi (válaszként erre: 6. - Sunandshine)
2010. márc. 29. 21:29

Bocs a késésért, ritkán (heti egyszer kb.) hoxázom. Igazából maradt tavalyról üdülési csekkünk, ezt hasznosítottam a bérlet vásárlásával. Sajnos elég húzós a korlátlan az aerobic órákra (havi 8900Ft), ezt már nem tudnám amúgy kifizetni. Tul.képp örök fogyókúrázó vagyok, most 68 kg 173 cm-hez, álomsúlyom a 65kg lenne, tehát mondhatjuk úgy is, hogy fogynom se ártana, de ha nem sikerül, az se baj. Szeretek mozogni, mert ülő munkát végzek, jó egy kicsit megmozgatni a végtagjaimat. A futást is "űztem" már középiskolás koromban, akkor még volt kivel: hű ír szetteremmel, sajnos ő már meghalt. Lányaim még kicsik, illetve nem bevonhatóak futótársnak, egyedül meg nem olyan jó.

Kedvencem a capoera (remélem jól írom) aerobic, illetve az alakformáló aerobicok. Egyszer kipróbálnám a step aerobicot is, ami lenne a fitnesz központban is, de korábban nem tudtam a ritmust felvenni a többiekkel és megtorpantam. De a dinamikus "ugra-bugra" vonz benne. Nem tudnál ilyen dvd-t ajánlani esetleg, amit itthon is csinálhatnék? Step padom már van!:)

Előre is köszi: Besszi

21. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 17. - Sunandshine)
2010. márc. 29. 10:18

Koszi szepen, szerencsere szep az ido es tobb energiam van tole. Jonnek a vekony ruhak es nagyobb az akarat.


Azt szeretnem meg kerdezni, hogy a hasrol, hogy lehet fogyni? Olyan nagy a hasam...:(

2010. márc. 29. 10:16

Szia sunandshine!

Nekem lenne egy pár kérdésem! Én 167 cm és 61 kg vagyok. Január elején elhatároztam h nyárra fogyok egy pár kilót,vagyis igazából nem is a kilókkal van a baj,hanem az eloszlással....nagyon narancsbőrös a combom és hasam is van,meg oldalt úszógumim. Január elejétől járok heti 2-szer edzeni (hétfő:spinning,péntek:kangoo),de semmi változást nem látok magamon :(

Múlt héten meg elhatároztam hogy heti 1szer rubint rékázok is,de az nagyon keméyn nem birom végigcsinálni,de persze ameddig tudom csinálom,de utána egész nap remeg a lábam ugy lefáraszt :S

Sajnos tudom hogy a táplálkozásomon is változtatni kéne,de azt nem birom...alapjában véve nem eszek sokat,csak nagyon szeretem az édességet és az napi szinten megy. eszek pesrze gyümölcsöket is mert szeretem őket. A folyadékivással is gondba vagyok,nem birok meginni 2 liter vizet,örülök ha 1 litert megsizok egy nap.

Tudnál nekem segíteni táplálozással kapcsolatba hogy mivel helyettesíthetném az édességeket? és hogy miket egyek h elérjem a célom?

és szerinted jó mozgásformákat választottam? kevés a heti 2? mit csinálhatnék ezeken kívül még?

segítségedet előre is köszönöm!

19. Katinkaboszi (válaszként erre: 16. - Sunandshine)
2010. márc. 26. 20:48

köszönöm a segítséged, de kb 220 km-re vagyok Tőled, úgyhogy eljárni az általad ajánlott oktatókhoz nem tudnék menni.

kicsit elszomorodtam ugyan, de megpróbálok majd itt valamit akkor.

18. a64c9010d0 (válaszként erre: 15. - Sunandshine)
2010. márc. 26. 20:37
Köszönöm a tanácsaidat,és igérem megfogadom ezeket!
17. sunandshine (válaszként erre: 11. - 8fe4afaa5f)
2010. márc. 26. 20:34
Acska, azért kitartást neked :-)
16. sunandshine (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2010. márc. 26. 20:32

Szia Katinka,


örülök, hogy írtál. A gerinctornát nemcsak neked, hanem mindenkinek ajánlom. Elsősorban megelőzésre, egészségmegőrzési céllal, másodsorban pedig a már kialakult problémák, bántalmak enyhítésére/kezelésére.


Sok helyen nyáron is vannak ilyen órák, ha budapesti vagy, akkor tudok segíteni konditermeket illetően, ahol reggel (igaz, elég korán),és fél ötös kezdéssel már találsz ilyen órákat.


Azt is elmondanám, hogy nem minden konditeremben találni igazán jó gerinctorna, stretching stb. oktatókat, ami akár a kedvét is szegheti a vendégnek a területtel kapcoslatban..


Azért is írom ezeket, mert kazettákat és dvd-ket én nem javasolnék neked - a minőségi, preventív illetve kezelés jellegű órákat olyan gyógytornászok tartják, akiket nem lehet videókkal helyettesíteni. Az órák egyik fontos eleme a vendég által alkalmazott mozgásformák folyamatos javítása a helyes kivitelezés érdekében - ez pedig teljesen a vendégre van szabva.


Remélem nem keserítettelek el!

15. sunandshine (válaszként erre: 13. - A64c9010d0)
2010. márc. 26. 20:21

biztos nem futsz idiótán :-)


Helyes futótechnika:

- fontos egy jó cipő (futócipő,ami jól szellőzik, ruganyos a talpa, és arra van kifejlesztve, hogy támogassa a mozgásformát)

(- az aszfalton való futást nem javaslom)

- ha ez megvan, akkor a laza testtartás is elengedhetetlen

- és kezdődhet az edzés: a bemelegítéssel!! min. 5, de inkább 10 perc bemelegítésre szüksége van a szervezetnek (felkészíti a megterhelésre, illetve ezáltal asérülések elkerülése érdekében is kihagyhatatlan)

- ha mindez megvan, akkor fokozatosan kell "a sétát futássá alakítani"

- fontos, hogy a lábfejek végig párhuzmosak legyenek, és az is, hogy az egész talpad érintkezzen a talajjal, gördüljön végig azon a sarkadtól egészen a lábujjakig

- és hogy a talajtól végig csak a szükséges mértékben emelkedjünk el (és ne pattogjunk)


Tehát elvileg, ha tudsz sétálni "nem idiótán", akkor futni is tudsz,csak fokozatosan kell sétából kocogásba áttérni (és ha már nagyon profi vagy, ésnagyon vágysz rá, csak akkor javaslom a gyorsabb tempójú, elsősorban állóképességfejlesztő (és nem szírégető!!) célú futást.


Ha dobálod a lábaidat, a fenti feltételek teljesülése mellett is, annak okai lehetnek még:

- rossz beidegződés, ezen lehet változtatni gyakorlással és odafigyeléssel :-)

- vagy az, hogy nem tudodkontrollálni am ozgást, mert edzettségednek nem megfelelő szinten próbálsz teljesíteni, és a láblendítések valamilyen hiányosságot ellensúlyoznak - ez esetben vissza kell térni a sétára, amíg nem megy másképp...


Nem hiszem, hogy bármiféle testi elváltozás miatt dobálod a lábaidat, de hát ki tudja :-))


DE ez csak maga a technika, a gyakorlatban a futás egy sokkal összetettebb dolog, ami során még számos tényező hatását kell figyelembevenni.

2010. márc. 26. 17:50

nekem gerinctornára lenne szükségem, de mindenhol csak este kezdődnek, no meg egész nyáron semmi, általában már június elején befejezik.

milyen kazettát, dvd-t tudnál ajánlani amit itthon is tudnék csinálni?

13. a64c9010d0 (válaszként erre: 12. - Sunandshine)
2010. márc. 26. 15:59
Sajna én Bács-kiskun megyében lakom.Szerinted mért futok olyan idiótán?A lányaim mondják.A lábaim kifelé dobom hátul.Nem tudom érted-e mire gondolok,és az javítható-e?Mire figyeljek?Tanulható a szabályos,helyes futás?Röhej,hogy még futni sem tudok:-)
12. sunandshine (válaszként erre: 9. - A64c9010d0)
2010. márc. 26. 15:46

Szia Liza!


Megértem az anyagi okokat, és igen elkezdhetsz kocogni!

Elsősorban arra kellene figyelni, hogy valóban csak kocogással kezdd! Inkább egy tempós sétára gondolok (főleg kezdetben).

LÉnyeg a fokozatosság.

És ami fontos, hogy nem az a cél, hogy gyorsan, sok kilométert fuss, hanem az, hogy akár minimális tempóval, de legalább 45 percig folyamatosan mozogj.


De ha van kedved, akkor neked is fel tudom ajánlani, hogy kocogjunk együtt, és akkor személyesen is tudok segíteni.

11. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 8. - Sunandshine)
2010. márc. 26. 15:22

Tavaj nyaron lefogytam 60kg-ra, nagyon jo volt, de utanna hiaba tornaztam ugyanannyit, ettem ugyanugy visszajott 6kg es sehogy sem tudom leadni.

Mondjuk a sok torna miadt latszik, hogy nem ugy jott vissza, szoval 66 kg-mal nem vagyok annyi centi mint egy evvel ezelott 66-tal.

Tornak? 3 hete jarok fitnesre, ott futopad, bicikli, hasgyakszik. Mas gep nincs... Otthon: taposogep, Reka, Capoeira, Zumba, Tae-Bo, Alexandra. Ha jon a joido megyek szaladni. 12-ig van berletem, utanna mindenkepp.

10. a64c9010d0 (válaszként erre: 9. - A64c9010d0)
2010. márc. 26. 15:04
bocsánat:lehetőség nincs!
2010. márc. 26. 15:04
Szia sunandshine!Én 87kg vagyok!Ekkora súllyal elkezdhetek kocogni?/ez a legolcsóbb.úszni nem tudok ,közelbe kevés más megfizethető lehetőség van,/Vagy otthon tornázzak/az hatásos?/
8. sunandshine (válaszként erre: 7. - 8fe4afaa5f)
2010. márc. 26. 14:10

Le lehet írni egyszerűen : belégzés orron át, kilégzés szájon át, egyenletes, mély légvételekkel :-)

De ezen felül igazad van, és nem lehet leírni!

Egy dolog, hogy hogy kell az elméletben, és más dolog, hogy kell a gyakorlatban.


Jó esetben tudod magadtól, hogyan kell mozogni, hogyan kell helyesen lélegezni, milyen testi-fizikai vagy akár mentális reakciók esetén mi a helyes teendő, hogyan lehet szisztematikusan fejleszteni magadat és haladni a teljesítményfokozás útján.

De ahogy a mozgás során eléred a határaidat, ott a legtöbben feladják. Sőt, mi több, sokan már előtte feladják! Mert a sport is egy olyan dolog, amit tanítani kell...

Egyrészt azért, mert érteni kell a terstben lezajló folyamatokat!

Másrészt pedig alkalmazni azokat. Sokszor hiába tudunk valamit az elméletben, mégsem tudjuk hasznosítani.

És a sportban is sok dologra kell egyszerre figyelni!


De kérdésedre a válasz, hogy az egyenletes légzés nagyon fontos.


Azt mnodod, nem sikerül fogynod - ennek is sok oka lehet.

Mit értesz helyes táplálkozás alatt?

MIlyen tornákat végzel? Egyedül, vagy csoportosan? Edzővel, vagy edző nélkül?


Írhatsz nyugodtan privátba is, hogy tudjak segíteni személyreszabottan :-)

2010. márc. 26. 13:29

Szia!

Jon a szepido es szeretnek futni. Nem dietanak neveznem amit csinalok, hanem eletmodvaltasnak. Igyekszem helyen taplalkozni, heti 5szor tornazni. Sajnos a kilom megsem mennek lefele.

Milyen a helyes legzes? Le lehet azt irni egylatalan?

6. sunandshine (válaszként erre: 4. - Besszi)
2010. márc. 26. 13:20

Szia Besszi!


A kérdésed megválaszolásához fontos lenne tudni, hogy milyen paraméterekkel rendelkezel, és hogy mi a célod a mozgással. Ha te is diéta mellett szeretnél mozogni, vagy fogyni, akkor neked sem tudok pár mondatban csodamódszert leírni sajnos :-(

De az biztos, hogy a futás az egyik legjobb módszer - csak az a hátránya, hogy ha személyiségdeből fakadóan nem szereted a monoton mozgásformákat, akkor hamar ráunhatsz, és akkor a mozgás öröme talán el is tűnik a számodra.

További veszély, hogy ha szeretsz is futni, de nem a helyes technikával mozogsz, akkor egyrészt lehet, hogy nagyobb kárt teszel magaddal mint hasznot, másrészt meg a hatákonysága sem a várt szinten fog alakulni.


Ahogy Conroe-nak is írtam, még a tánc is javasolt, de igazából még nagyon sok mozgásforma, szinte az összes :-)


Minden mozgás mellett el kell határozni, hogy mi a cél, és annak megfelelően fejleszteni magadat.


Konditerembe milyen órákra szoktál járni?

Mi a célod a mozgással? (ha nem csak a mozgás öröme :-))

5. sunandshine (válaszként erre: 2. - 655201810e)
2010. márc. 26. 13:03

Szia Conroe!


Örülök, hogy a diéta szót használod, nem peig a fogyókúrát! A diéta lényege, hogy minőségileg és mennyiségileg megfelelő, a szervezet számára valóban kívánatos és hasznos tápanyagokat fogyasszuk, drasztikus módszerek nélkül. És a helyesen megválasztott és alkalmazott diéta mellett minden mozgásforma megengedett, sőt...


Gondolom, hogy te is fogyni szeretnél - ehhez elsősorban a cardio edzéseket javaslom!

Ez lehet futás, tánc,vagy bármi más olyan mozgásforma, ami az egész testet igénybeveszi.


DE! A kulcs nem az, hogy MIT, hanem hogy HOGYAN csinálod!

A mozgásnak és sportnak vannak alapvető szabályai, és, a céltól függő, követendő elvei(állóképesség fejlesztés, erőfejlesztés, gyorsaság fejlesztése, mozgáskoordniáció fejlesztése, ízületi mozgékonyság, és persze a zsírégetés, ami már egy más kategória!)


Szóval ezt nehéz lenne így leírni, én is azért tabnulom ezt évek óta, mert nincs kulcs a fogyásra két mondatban!


Ezért is szeretnék segíteni bárkinek. Outdoor tréning alatt értem pl. az úszást, futást a margitszigeten! Sokan nem szeretnek egyedül futni, mert nem alkalmazzák a megfelelő technikát, ezért hamar elmegy tőle a kedvük.

És nemcsak futni lehet - számos olyan könnyen alkalmazható, a szabadban végezhető gyakorlat és feladat van (akár segédeszközzel, akár azok nélkül), melyek segítségével képességeink fejleszthetőek, miközben jól érezzük magunkat, és talán még fogyunk is - persze csak ha ez a cél :-)

2010. márc. 26. 12:32
Én kaposvári vagyok, 10 évvel idősebb nálad. Sajnos túl messze vagy, hogy segíts nekem. Hamarosan lejár az aerobic bérletem (újra sajnos nem futja), az otthoni dvd-ket unom, mit javasolnál így a távolból? Fussak? (Már régóta érlelődik a gondolat, csak nincs igazán a házunkhoz közeli futópálya, az út mellett meg félek egyedül!...)
2010. márc. 26. 12:21
Szia!:-)És milyen mozgásra gondolsz?
2. 655201810e (válaszként erre: 1. - Sunandshine)
2010. márc. 26. 12:20

hello!

diétáznék,milyen mozgást javasolsz ehhez?

2010. márc. 26. 12:19

Sziasztok!


22 éves budapesti lány vagyok, és kiskorom óta a mozgás éltet.

Jelenleg fitness edzőnek tanulok – célom minél több emberrel megszerettetni a sportot, egy kis mozgást csempészni a hétköznapokba! A fogyás csak a leglátványosabb jele annak, hogy miért is jó mozogni. Az én célom vele elsősorban az, hogy az egészségünket minél tovább megőrizzük – mind fizikailag, mind pszichésen, mind mentálisan!


Miért is írok ide?

Talán furcsán hangzik, de örömmel segítenék bárkinek! Nem tanácsokat szeretnék adni a fórumon, hanem olyan lelkes, elhivatott jelentkezőket keresek, akik szeretnének mozogni, csak épp nem megy nekik egyedül, vagy támogatásra, húzóerőre van szükségük!

Elsősorban olyan outdoor tréningekben szeretnék részt venni, ahol segíthetek a másiknak elérni a céljait, miközben én is mozgok!


Ha úgy gondolod, hogy megér egy próbát felkeresni engem, akkor írj bátran!


Üdv,

Kata


Ui: ha bármi kérdésetek van, akkor is írjatok :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook