Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
16898. 46f2f563a1 (válaszként erre: 16896. - Grizus)
2014. nov. 28. 12:38
A kérdésedre hogy minek?-hát azèrt mert azzonal elkezdenek foglalkozni veled és még pénzbeli kártérítést is kapsz!!!
16897. 46f2f563a1 (válaszként erre: 16896. - Grizus)
2014. nov. 28. 12:35

Hidd el érdemes szembe szállni mindenkivel,ez nem vicc!!!

De az is jó amit te írsz,vedd kezedbe a sáját gyógyúlásod.Csináltam már ilyet is!

Fűbe-fába orvosság! Ez is igaz,sokszor a gyógynövények többett segítenek mint a gyógyszerek! Tapasztalat!

Üdv lipe

16896. grizus (válaszként erre: 16890. - 46f2f563a1)
2014. nov. 28. 01:29
Panaszt tenni, ordibálni? Minek! Ott kell hagyni a jó kis nyugati orvostudomány meg az elcseszett egészségügyet a francba és a saját kezünkbe venni a gyógyulásunkat.
2014. nov. 27. 20:22
Köszönöm a válaszokat!
16894. youlcsi (válaszként erre: 16891. - Metélőhagyma)
2014. nov. 26. 11:10
ha a prolaktinod magas, azt mindenképpen kezelni kell. a bromo erre való. ez teljesen független attól, hogy más hormonjaid hogy állnak, van-e pcos-ed, vagy nincs.
16893. 46f2f563a1 (válaszként erre: 16891. - Metélőhagyma)
2014. nov. 25. 21:48

Ha picit vissza olvasol engem láthatod,hogy nálam volt gond prolaktinnal.Nekem leismételték a vérvételt,prolaktin kétszer is néztek egy nap reggel 8-kor éhgyomora és 11-kor evés útán.Nálam magától vissza ált normál szintre,így nem kellett gyógyszer.


Amit te írsz a gyógyszerről az egyértelmű hogy ezt nem bírod szedni.Van más fajta is,ezzel le kéne állni.Új vérvizsga is kéne:

Fsh,LH,prolaktin 2* ,progeszteron,ösztrogén,tesztoszteron,androsztenedion.

Ezeket a hormonokat kellene megnézni!

Ezenkivül terheléses cukor és inzulin vizsgálat!

Csak így kapható teljes kép.

DHEA mivel gond volt vele,azt is ismételni kéne.

16892. NLbaby (válaszként erre: 16891. - Metélőhagyma)
2014. nov. 25. 18:33
Szerintem keress egy masik endokrinologust. A PCOS nagyon gyakran tarsul inzulinrezisztenciaval. Ezt erdemes lenne kivizsgaltatni, ha meg nem vizsgaltak. Ebben szerepe lehet a D- vitaminhianynak is. Inofolic (inozitol +folsav) enyhithet a PCOS-en.
2014. nov. 25. 16:23
Sziasztok! Lenne egy nagy kérdésem, remélem van közöttetek, aki tud és szívesen segít. A helyzet az, hogy egy éve rendszertelenül jön meg. A hajam nem nő, az arcom olyan, mint egy 12éves serdülőé. Most töltöttem a 19-et. Nyáron megjártam már kb tizenötödjére a bőrgyógyászt, beutalt vérvételre, kiderült, hogy magas a prolaktinom. Az endokrinológus azt mondta, hogy PCO gyanú, ismét vérvétel, magas DHEA szulfát. Nőgyógyászhoz elmentem, ultrahangot csinált, azt mondta PCO, tele van mindkét petefészkem tüszőkkel, amik megrekedtek. Ezután ismét endokrinológus, aki azt mondta, hogy szerinte hipofizis daganat (MRI vizsgálat negatív lett), ezért felírta a bromocriptint, pár másodperces gondolkozás után. A gyógyszertől rosszul vagyok, vérzik az orrom, hevesen ver a szívem, és zihálok. Nyugtalan vagyok, nem tudom kihez forduljak segítségért, de nem értem, ha a nőgyógyász is PCOra gyanakszik, és az endokrinológus is azt mondta első alkalommal, akkor miért mondd mást? Valaki tudna segíteni? Lehetek PCOS-s?
16890. 46f2f563a1 (válaszként erre: 16889. - Cuczu)
2014. okt. 23. 18:02

Vajdasági vagyok,nőgyógyász-Óbecse,endokrinológus-Újvidék Poliklinika.


Ne hogy azt hidd nekem könnyebb volt.12évesen első menzesznél kiderült,hogy gond van Pcos.Következő két évben nem menstruáltam tojtak rám,14évesen kerestem fel egy privát dokit.Privát doki csak fogamzásgátlóval tömött hogy attól majd beáll.Semilyen vizsgálazott nem csináltak és a gyógyszert sem bírtam sokáig persze amint nem szedtem elmaradt a menzesz is.16 éves voltam amikor egy olyan időszak következett hogy szinte állandóan barnáztam.Ekkor került sor első hormon vizsgálatra saját kérésemre.Újabb fogamzásgátló-a vége úgyan az.Majd két évig ismét nem menstruáltam-ekkor ijesztettek meg hogy soha nem lesz gyerekem!

19évesen volt ismét menzesz de ezúttal nagyon erősen véreztem ami nálam szokatlan-doki ultrahang privát.

Volt egy nagyobb ciszta és sok kicsi is ez eredményezte a vérzést,ott a privát dokinál volt endokrinológus is.Ekkor néztek igazán bele az eredményeimbe.Innen kezdett endokrinológus foglalkozni velem de privátul nem tudtam sokáig fizetni,így kerültem a mostani Újvidéki dokihoz.

Nagyon nehéz időpontott kapni és ráadásúl útoljára sürgős volt és sürgőségi papirral mentem.Nem engedett a nővér hát össze vesztem vele és bementem a dokihoz.Miútán megvolt a vizsgálat azzonal buszra száltam és a város házára mentem panaszt tettem az időpontok és a nővérek miatt is!Azóta nincs gond!


Ajánlom nektek kiket átvernek,kikosaraznak,leráznak és még időpontot sem adnak nyíssátok ki jó nahyra a szátokat és kezdjetek el ordíbálni,panadzt tenni!

Többet értek el ezzel mint az orvos ajándékozásával,hála pénzel,privát dokikkal....

16889. cuczu
2014. okt. 20. 21:15
lipe, te hol voltál orvosnál hogy igy foglalkoztak veled? nekem január óta 1szer volt menstruáciom akkor is a barátcserje miatt szerintem de sem a nögyogyász sem az endokrinologus nem segitett csak mondták h diétázzak meg sporotljak...kövér nem vagyok.... probálom fél éve betartani a diétát de 1szer jött csak meg, nem tudom mit csináljak.ultrahangon én is voltam de csak megmutatta mi a helyzet
16888. 46f2f563a1
2014. szept. 24. 18:20

Sziasztok ! Nem tudom ki emlékszik még rá de juniusban írtam útoljára.Azóta a fejlemények:

sikerült híznom,48kg vagyok Metformint továbbra sem szedhetek csak majd ha elérem az 50kg-mot.

Hormonjaim rendbe jöttek csak az Androsztenedion van picit határ érték felett.A cukrom és az inzulinom is helyre állt.

MRI - még nem kerültem sorra.

Ultrahang-néhány ciszta újra van de nem sok,endometrium 6,8mm-de ez nem vészesz,viszont két hétig barnázgatok aztán két hét szünet..... most hogy semmit nem szedhetek.

16887. Ercsy23 (válaszként erre: 16885. - Youlcsi)
2014. szept. 2. 16:16
szia! köszi=)
16886. Ercsy23
2014. aug. 26. 23:22

Sziasztok! Nagy valoszínűségel én is pcos-vagyok =( =(

Nem tudom hogy milyen vizsgálatokat végeznek el. voltam edroklinologusnál vérvétel 2-szer nem talált semmit és ennyi volt.=( kérdésem hogy teherbe fogok tudni esni lehet gyerekem majd ?? de erre nem kaptam választ. Kinek mi a tapasztalata ?

Melyik Szegedi nőgyógyászt ajállnátok ,aki normális ? (Volt dokim Keresztes Csaba volt=() Előre is köszönöm =)üdv Ercsy =)

16885. youlcsi (válaszként erre: 16884. - Niki34)
2014. júl. 22. 09:44

szia!

láttam, az indexre is bejelentkeztél. azért ott jobban pörög a fórum...

de azért üdv itt! :)

16884. Niki34
2014. júl. 20. 09:51
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni.Most derült ki, hogy pcos-em van, lombikoztam eddig, és rendesen meg is jött a menzeszem, de ebben a hónapban egyáltalán nem. Voltam uh-on és ott látták, hogy nem is voltak tüszőim ebben a ciklusban, pedig eddig mindig 31-33. nap között megjött pontosan. Pajzsmirigy alulműködésem is van. Próbálok visszaolvasni mindent, mert semmit sem tudok erről a "betegségről". Niki
16883. krry (válaszként erre: 16878. - Viki77_2)
2014. jún. 27. 16:29

10 napig napi 2x1-et. Közben meg is jött és végre el tudtam menni a vizsgálatra.

Nagyon magas a prolaktin szintem. 4-28-ig normális nekem 93 :-(

16882. youlcsi (válaszként erre: 16880. - Cuczu)
2014. jún. 24. 10:14
nekem az orvos azt mondta, hogy 2haonta aért illenék vérezni... szóval én 2havonta elbattyogok norculutért. (amikor többet/sokat vártam, mindig olyan vérzéseim voltak, mint egy rossz disznóvágás :S)
16881. Bcicus (válaszként erre: 16880. - Cuczu)
2014. jún. 24. 01:52
Ez a betegség egész életedben végigkisér. A terheléses cukor és inzulin vizsgálat illetve a hormoneredmények függvényében kell dönteni, hogy elég e a diéta, de ha nincs ciklusod sanszos, hogy kevés. Ezt egy jó endokrinológus tudja megmondani.
16880. cuczu
2014. jún. 23. 23:40
Tudnátok segíteni, hogy meddig érdemes várni, hogy megjöjjön a mensi? Utoljára januárban volt, két ismerősömmel beszéltem, nekik 1 évre rá jött meg úgy, hogy nem kaptak gyógyszert h megjöjjön csak kicsit jobban odafigyeltek, diétáztak. nekem is ezt javasolta a nődoki miután megmutatta az ultrahangot és elmondta h pco-m van :( másfelől még csak 23 vagyok, ez a betegség korfüggő? Mikor veszélyesebb, fiatalon vagy idősebb korban?
16879. youlcsi (válaszként erre: 16877. - Krry)
2014. jún. 13. 10:39

meg sem tudom mondani, mennyiszer...


kvázi ugyanaz, mint a többfázisú fog.gátlónak az utolsó fázisa. szimpla mesterséges progeszteron... mivel nem volt peteérésed, így nem termelsz progeszteront... na, ezt most beviszed bogyó formájában, amiről majd jól azt hiszi a szervezeted, hogy mégis volt PÉ, elkezd nyh-t vastagítani... aztán amikor abbahagyod, megszűnik a progi utánpótlás, észreveszi a méhed, hogy hoppá, nem volt megtermékenyülés (miből is lett volna?), majd néhány nap múlva ledobja a megvastagodott nyálkahártyát.


semmi extra nincs ebben a gyógyszerben... csak egy szipmla megvonásos vérzést csinál.

16878. Viki77_2 (válaszként erre: 16877. - Krry)
2014. jún. 13. 09:57

Igen, többször is.

Meghozásra szokták felírni.

Mennyit kell szedned és meddig?

16877. krry
2014. jún. 12. 20:34
Nekem ma Norcolut nevű gyógyszert írta fel a doki mert nem akar megjönni. Ez a 45. napom. Szedte ezt valaki?
16876. 46f2f563a1 (válaszként erre: 16875. - 46f2f563a1)
2014. jún. 11. 16:50
Ja a Hdl holeszterin a prolaktinnal van összefüggésbe,az ureja peddig a súlyvesztés miatt lett alacsony.
16875. 46f2f563a1
2014. jún. 11. 16:48

Sziasztok ! Megvolt az újabb doki látogatás.Leállitotta a metformint mert lementem 45kg-ra és ùgy gondolja a gyógyszertől.A prolaktinra nem adott gyógyszer hanem egy prolaktin frofilt kért a következő hónapban és majd meglátjuk.Az esztradiolt homeopatás bogyóval kell pótolnom.

Kiírt MrI vizsgálatott hogy megnézük az agyalapi mirigyet és még valamit ami latinul van nem tudom hogy mit.

Jelentkeznj két hónap múlva addig gyógyszer szünet vizsgálatok és hízás az előírás.

16874. Maci37 (válaszként erre: 16873. - Zsobaanyu)
2014. jún. 11. 08:39
Hát ez csak rontani fog a helyzeten. Főleg hosszú távon. Ha nem szeretnél több gyermeket, akkor tanuld meg a NaPro Technológiát. Itt tanítják a ciklusfigyelést, napra pontosan fogod tudni, hogy mikor van pé. Ezen kívül kapsz gyógyszer a ciklus elején de csak egy napot ami leviszi a magas ösztrogént, és a pé után meghatározott napon kapsz progeszteront, de azt is csak 10 napig. A fogamzásgátló a szervezetet becsapja. Nonstop terhesnek fogod érezni magad. Az emberek jó részénél az inzulinrezissztencia a fogamzásgátlók miatt alakul ki, na meg még egy halomnyi betegség. De hát könnyebb felírni mint a nőket igazán kezelni.
16873. Zsobaanyu
2014. jún. 11. 02:27

Sziasztok! Segítséget szeretnék... van már 2 gyermekem...régóta Pco-m van és Ir. A legújabb uh alkalmával már endometriózis is....a lényeg, hogy a dokival a fogamzásgátló szedésében egyeztünk ki. A Belarát irta fel. Utána olvastam...a vélemények katasztrófálisak....holnap kellene elkezdenem. Annyit tudok róla, hogy a betegségek okozója az ösztrogén túltermelődése....a gyógyszer ezt lentebb viszi és több progeszteront termeltet.....ami normálisabb anyagcserét, fájdalmmentesebb menszeszt.....

Ki mit szed? Mit ajánl?? Konzultálnék még szivesen a dokimmal! Köszi a segítséget.

16872. 46f2f563a1
2014. jún. 9. 14:22

Voltam endokrinológusnál,elrendelt egy komplett vérvételt is mielőtt bármit is adna.A monociták határérték felett,Hdl holesterol szintén határérték felett,Ureja peddig határérték alatt lett.Èn ehhez nem sokat értek a többi eredmény rendben.Ha valaki hozzá tud szólni,írjon!

Holnap utazok megint a dokihoz,írni fogom mi lett.

16871. youlcsi (válaszként erre: 16870. - 46f2f563a1)
2014. jún. 5. 11:35
ha beutalóval mész endokrinológiára, és utazni kell, kérhetsz a beutaló orvostól utiktg-térítéses papírt...
16870. 46f2f563a1 (válaszként erre: 16869. - Mkacca2)
2014. jún. 5. 11:13

Igen Lh-Fsh rendben van.

Ma egész délelőtt az endokrinológiát hivogattam de hiába !

Nem veszik fel a telefont,próbáltam az osztályt ott is ez van,majd mérgembe a főnököt is de semmi.

Most honnan tudjam mikor dolgozik az orvos és mikor utazak??? Elég messze van nem kis összeg.

Kaptam sűrgős papirt az általános orvostól,ezzel elvileg mehetnék de nem tudom mikor dolgozik az orvosom mert nem veszik fel a telefont !

16869. mkacca2 (válaszként erre: 16867. - 46f2f563a1)
2014. jún. 5. 11:05

Hát elég bunkó, hogy ilyet mondott. Azért ez nem akkora eltérés, hogy tejed legyen. Rossz vicc, szegény beteg meg aggódhat otthon. A helyzet, hogy magasabb a prolaktinszinted, ami a szoptatós anyukáknak szokott alapból magas lenni, ettől lesz tejük. De ez nem azt jelenti, hogy akinek alapból magas, abból ömlik az anyatej. Nekem is magas volt, kaptam rá bromocriptint. Magas prolaktin szintel nem nagyon lehet teherbe esni, ezért mondta a doki, de nagyon egyszerűen kezelhető.

Az E2 nem tudom miért ilyen alacsony, lehet a kettő összefüggésben van. Vagyis ha kapsz bromot, az segít az E2-n is. Tényleg nem tudom.

LH-FSH arány rendben van? 1:1 az arányuk?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook