Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
16808. Viki77_2 (válaszként erre: 16805. - Mkacca2)
2013. nov. 27. 17:12
kacca, bizonyos szerek a béka s.gge alá tudják vinni az LH-t, ezt csak nemrég tudom :)
16807. mkacca2 (válaszként erre: 16806. - Youlcsi)
2013. nov. 27. 15:09

Ezek szerint neked a closty mellett van peteérésed? Amikor én szedtem, nekem volt szurkálás a petefészekben, de az ovuteszt nem mutatta ki, hogy ovulálnék. Másik 2 hónapban már tüszőrepesztővel együtt próbáltuk, akkor volt ovuláció, de baba nem lett. Lehet, hogy akkor is éretlenek voltak a petesejtek, mint az utóbbi ivf-nél.

Egyébként én is elvoltam 10 éven keresztül 2-3 havi vérzésekkel. Még örültem is neki, hogy simán átstrandoltam az egész nyarat vérzés nélkül. Szóval ha egyszer nekünk is meglesz a kívánt gyereklétszám, max az IR diétát fogom tartani, de nem olyan szigorúan mint most. Azt is csak a cukorbetegség kockázata miatt. Nekem rendes mensim szerintem soha nem lesz. (kivéve, ha egyszer rájönnek, mi a bajom valójában)

16806. youlcsi (válaszként erre: 16805. - Mkacca2)
2013. nov. 27. 14:45

ó, én ennél hanyagabb és rosszabb beteg vagyok :)


szedem hébe-hóba a metet (mikor melyik orvos mit mond), meg az inofolicot most kezdtem. és amikor babát szeretnénk (mint most), akkor a clostit.

egyszer már bejött, miért váltanék? :)


amikor meg nem szeretnénk babát, én komolyan simán ellennék vérzés nélkül is, szóval max meteznék, semmi más.

16805. mkacca2 (válaszként erre: 16804. - Youlcsi)
2013. nov. 27. 14:35

És mit tudnak vele kezdeni? Ha jól értem Merckformint szedsz, diétázol és sportolsz is. Na meg az Inofolic.

IVF kezelésen voltál már? Én attól tartok, el sem kezdnik majd a kezelést, ha meglátják az LH értékemet. Arról nem is beszélve, hogy így sikeres lehet-e a beültetés?

16804. youlcsi
2013. nov. 27. 14:20

eddig, ahányszor nézték, az lh-m mindig 3-5xöse volt az fsh-nak...

tübetek?

szőrök, túlsúly, menstruációs zavar... na meg a sok ciszta mindig mindkét oldalon.

16803. mkacca2 (válaszként erre: 16802. - Youlcsi)
2013. nov. 27. 13:44

Youlcsi, neked is emelkedett az LH-d? Vagy neked milyen tüneted van?

Én IR-es vagyok, de nekem se használ a MET. Most már a második típusú gyógyszerrel próbálkoztunk, de semmi. LH 3x akkora, mint az FSH.

16802. youlcsi (válaszként erre: 16800. - Viki77_2)
2013. nov. 27. 13:01

én nem vagyok IR-es :D


nem is használ a met, bár szedem bőszen, hátha (a dokinak sem volt jobb tippje, minthogy szedjem ezt, hiszen pcos-re metformin való :))

16801. Viki77_2
2013. nov. 27. 12:53

IR nagyon sok állapottal jár együtt, prolaktinómával, pajzsmirigy alulmüxivel, stb. stb., ezek PCO-sok!! és nem PCOS-esek !!

Az igazi PCO szindrómát az amcsi szakirodalom szerint maga az anovuláció okozza (azt meg hogy mi, arra is van sok válaszlehetőség), és nem fordítva.

16800. Viki77_2
2013. nov. 27. 12:52

Egyetértek youlcsi-val, még mindig nagy a fogalomzavar, sőt, hiába, de ez van: mindenkit PCOS-esnek mondanak akinél a 3 rotterdami fennáll, pedig, nem mindenki az.

PCO szindrómánál LH túltengés is van (ld. amcsi szakkönyv), sima PCO meg ahogy ő is írta, ezerféle okból kialakulhat, ez ekkor policisztás ováriumok, vérzészavar, esetleg androgén túltengés az INZULINTÓL ami a jelen lévő IR miatt van.


Sok IR-es van, de az IR-esek 15%-a PCOS-es csak. Vsizont az IR miatt sokan lesznek PCO-sok.

Visszafelé, van NEM IR-es PCOS-es is, bár nem IR-es PCO-s sztem nem nagyon van, mivel ott a cisztákat az inzulin okozza.

Na, ez gondolom kibogozásra vár annak aki nem mélyült el annyira benne, de ez a szitu :D

16799. youlcsi
2013. nov. 27. 07:51

na, leírom, mert időről időre felmerül a fogalomzavar.


a PCOS a policisztás ovárium szindróma rövidítése. mint megnevezésében is benne van, ez egy tünetegyüttes, ami számtalan részletből adódik/adódhat össze, mint pl az eltolt lh/fsh arány, a androgén hormonok túlsúlya, a szőrösödés, férfias kopaszodás, túlsúly, bőrproblémák, zsíros bőr, pattanások, peteérés és menstruáció hiánya vagy zavara... és az egyik legjellegzetesebb tünete maga a PCO vagyis a policisztás ovárium -> ami csupán egy TÜNET, egy uh-n látott kép, vagyis annak megnevezése, szó szerinti leírása.


az, hogy az embernek PCO-ja van, még nem jelenti, h PCOS-es. számtalan más dolog is okozhatja. főként, ha hozzátesszük, hogy a PCOS ilyen téren kétoldali betegség. kezeletlen esetben szinte mindig mindkét petefészket érinti.


és én hozzátenném itt, amit az ir-ről meg arról gondolok, hogy PCO nélkül is lehet valaki PCOS-es:

Szerintem nem! IR-es lehet, de PCOS-es nem. Leginkább vékony lányoknál jellemző a nagyon nagy fokú IR, de náluk azért negy számban előfordul, hogy van rendszeres vérzés, nincsenek ciszták... szóval én itt szétválasztanám, hogy szerintem lehet valaki IR-es és PCOS-es és illetve vegy is. nem mintha bármelyik is jobb lenne a másiknál...

de ez az utolsó bekezdés az én véleményem, lehet vele vitatkozni, de nem kell... had gondoljak azt, amit akarok ;)

16798. 46f2f563a1
2013. nov. 26. 23:30
Ha a reggeli kortizolom 1236 lett,max 536 lehetne és december 17-re van terminem az endokrinológushoz ezzel az eredményel kivárhatom ezt az időpontott?
16797. agave87 (válaszként erre: 16796. - Ancsi86)
2013. nov. 26. 21:33

Nekem is nem rég derült ki, hogy PCO-m van, tehát egy cipőben járunk. Én is csak később megyek részletes vérvételre.

Ahogy én tudom ez a szindróma az esetek legnagyobb többségében nem önmagában jelentkezik. Ha igaz, tekinthetjük inkább okozatként. Tehát valami oka kell hogy legyen, hogy ez kialakul. Valószínűleg te is észervettél magadon több olyan jelt ami a betegségre utal. És ezek jelezhetik azt is, hogy más probléma áll a PCO mögött.

De ahogy latom már te is sokfelé utána olvastál, így gondolom ezekkel tisztában vagy. A szindróma miatt nekünk mindenképp nehezebb teherbe esni és megtartani a magzatot, mint az egészséges embereknek.

16796. Ancsi86 (válaszként erre: 16795. - CsillagTM)
2013. nov. 26. 19:12

És ez azt jelenti hogy teherbeesés szempontjából "könnyebb" dolgom lesz, mintha pcos lenne? (megyek majd mindenféle kivizsgálásra de csak decemberben, mert akkor van szabim)

Azt értem hogy a pcos sokkal összetettebb, de nem tudom hogy önmagában az, hogy policitás petefészkem van, már azt jelenti -e, hogy nehezebben esek teherbe mint egy átlag nő?


Addig is köszi a válaszokat! :)

16795. CsillagTM (válaszként erre: 16794. - Ancsi86)
2013. nov. 24. 21:09
hüvelyi uh alapján max pco-s lehetsz, nem pcos-es.
16794. Ancsi86
2013. nov. 24. 18:45

Sziasztok!


Én is pcos-es vagyok, legalábbis hüvelyi ultrahang után ezt mondták, a többi kivizsgálás függvénye. Tudok már róla egy ideje, de most kezdett igazán érdekelni, hogy babát tervezünk. Elég sokat olvastam a témáról (magyar és külföldi honlapokon egyaránt), és egy biztos, én semmilyen hormon- és gyógyszeres kezelésbe nem szeretnék belemenni - egyelőre. Nagyon sok jót olvastam a barátcserje kapszuláról, bár itthoni fórumokon inkább mintha félnének tőle, külföldi weboldalakon úgy láttam egyértelmű tényként kezelik hogy a nők legjobb barátja termékenységi problémák esetén, PCOS esetén is. Én biztosan ezt fogom kipróbálni.

16793. nadine81 (válaszként erre: 16788. - Szöszi78)
2013. nov. 13. 23:08
Szia.Ma voltam egy másik dokinál,aki felírta a Meforlat,anélkül h terhességet szeretnék.(ugye ezt írtam régebben,h a másik doki csak akkor akarta felírni ha terhességet akarnék.)és amikor kiváltottam a Meforalt,a gyógyszerésznő javasolta a fahéj kapszulát.Mesélte,h egy ismerősének a cukorszintjét nagyon jól,jelentősen lecsökkentette,s javasolta h próbáljam előbb ki azt a Meforal előtt.Az ára sem volt vészes,a 80db volt 2235Ft,ez a Dammer's féle ceylon cinnamon.Olvastam,amit te is linkeltél a fahéj kapszuláról,nagyjából ő is ezt mondta el.Kiváncsi leszek:) és,azt is mesélte,h a rokonának is volt PCO-ja,nála pedig simán lugosítani kellett,s azóta 3 gyermeket szült és minden rendben van nála.
16792. cslsz
2013. nov. 11. 14:46
Nekem ebben a hónapban sem jött össze a baba. És ami a legrosszabb, annak ellenére hogy elhatároztam nem gorcsölök rá, egyre jobban dühít ez a tehetetlenség.
16791. CsillagTM (válaszként erre: 16790. - Ragzse)
2013. nov. 11. 14:20
E-vitamin, vörösbor :)
16790. Ragzse
2013. nov. 9. 09:18

Sziasztok!

Régóta tudom, hogy a petefészkeim milyen állapotban vannak, de amíg az ember lányának van rendes mensije, és nem akar gyereket, az orvosok le se tolják.

Július óta próbálkozunk párommal, előtte természetesen elmentem egy új orvoshoz kivizsgáltatni magam: szőrös vagyok, ez tény, pajzsmirigy alulműködésem van, kezelik, a 3.-21. napi hormoneredményeim jók lettek, viszont a petefészkeim olyanok mint a matyóhímzés. A dokival abban maradtunk, hogy megpróbálok először természetesen teherbe esni, aztán ha nem megy, jöhet a gyógyszer. Ő első körben fogamzásgátlót akar felírni, én soha nem szedtem, és félek, ha szedném is pár hónapig, utána ugyanúgy kijönnének a ciszták. Diéta megvan, fogytam is 25 kilót (bár még mindig van mit fogni), és a ciszták is megvannak még. Van valakinek bármi tapasztalata ebben?

Pár hónapban mértem a hőmet, de mostanában inkább a hüvelyváladékot nézem, és úgy tűnik, ovulálok is. Próbáljuk mindig elkapni a jó pillanatot :).

Azt hiszem a beágyazódásnál lenne még szükség egy kis segítségre, gondolkodom a palástfű teán, esetleg más tipp?

16789. youlcsi
2013. nov. 8. 13:38

sziasztok!

ma voltam dokinál... indult minap itt egy fórum róla, de gondolom beírom a csodaszer nevét: inofolic.


azt mondja, amerikában, nyugat-eu-ban ódákat zengenek róla... hogy ez tuti segít... de bakker akciós áron 10ezer felett van a 60 tasak... és napi 2 kell belőle, szóval havi adag.

használta már valaki??? véleményeket kérnék!

16788. szöszi78
2013. okt. 31. 07:29

csajok ezt olvassátok el:

[link]

16787. esso
2013. okt. 28. 13:02
sziasztok, bontatlan 1 hónapja vásárolt Merckformin XR gyógyszer nem érdekel valakit? Odaadom a gyógyszertári árnál olcsóbban! Sajnos nekem a benne lévő átvivőanyag nem megfelelő, így váltanom kell egy másikra, kidobni viszont nem szeretném!
16786. Márta82 (válaszként erre: 16785. - Zsuzska1982)
2013. okt. 22. 14:20
Ez jo. Vegre valaki meg van elegedve a dokijaval. Gratulalok neked a babocihoz. En is "jo husban vagyok sajna"
16785. Zsuzska1982 (válaszként erre: 16778. - Márta82)
2013. okt. 22. 12:22
Három hónapig szedtem a clostyt magában,de nem történt semmi.Illetve a policisztákból tűnt el néhány,de csak nagyon kevés.Ekkor hozzáadta a dokim a Merkformint,mivel elég jó húsban is vagyok,meg azért,mert azt mondta,hogy a pco legnagyobb táplálója a szénhidrát,amit a Merkformin segít minnél hamarabb felszívódni a szervezetben.Persze én is jobban odafigyeltem az étkezésemre,de nem fogott különösebb diétára.Ez kb januártól áprilisig tartott.Aztán jött a receptre szeretkezés:)De az sem vált be,viszont májusra olyan jók lettek az eredményeim,hogy újra elkezdtük a clostít,majd jöttek az ínjekciók,és Június 20.-án megtörtént az inszem,aminek a gyümölcse a pocakomban van:)Szóval azt mondhatom,hogy a legjobb az volt az én dokimban,hogy nem vártunk feleslegesen semmire egy percet sem,célirányosan felépítette az egészet,és amíg élek hálás leszek neki ezért.
16784. Nina27
2013. okt. 21. 17:54
Köszönöm lányok :)
16783. Márta82
2013. okt. 21. 17:22
Gratulálok Nina :)
16782. Nina27 (válaszként erre: 16780. - Youlcsi)
2013. okt. 21. 10:58
köszönöm :)
16781. szöszi78 (válaszként erre: 16779. - Nina27)
2013. okt. 21. 10:54

jaj de jóóó!!

én ma vagyok a 4-ik closty-s napomon, szedi most valaki? hol tartotok?

16780. youlcsi (válaszként erre: 16779. - Nina27)
2013. okt. 21. 10:45

akkor halkan már gratulálok is :)


meg csöndben kicsit irigykedem :) azt hittem, nem lehet ugyanannyira vágyni a másodikra, mint az elsőre... de igen...

16779. Nina27
2013. okt. 21. 10:35
Sziasztok :) voltam dokinál és baba van, csak még nagyon picike..4-5hetes kb..UH nemvolt, de tapitással érezte :) Csajok nem feladni!!!!! PCOS vagyok és 1hónapja szedek gyógyszert és itt a mi csodánk :) ilyen hamar :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook