Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha a garanciás mosógép már nem is javítható, a vételárat teljes egészében visszakapom, vagy valamivel kevesebbet vagy többet? fórum

Ha a garanciás mosógép már nem is javítható, a vételárat teljes egészében visszakapom, vagy valamivel kevesebbet vagy többet? (tudásbázis kérdés)


10. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 6. - Elbb)
2022. jún. 20. 13:28
Az enyém egy Electrolux mosógép (volt), ami 3 éve nem is számított olcsónak... :(
9. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 7. - 7962decf87)
2022. jún. 20. 13:26
Sajnos én is azt látom. Hát el vagyok keseredve.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2022. jún. 20. 13:14

Ua. vételárat kaptam meg utalványban, amit az adott áruházban válthattam be.

Én elkönyveltem, hogy 3 évig használtam a régit, úgymond ingyen.

Egyébként velem a gyártócég nagyon korrekt volt, mert 2-3 hónappal minden garancia, jótállás lejárta után, adta be a kulcsot a gép. Én a gyártónak írtam egy levelet.

7. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2022. jún. 20. 13:12

Én is jártam már így.

Sajnos csak a vételárat fizetik vissza, amit meg is kaptam , persze pótolnom kellett az árat, mikor vettem újat.

Most még jobban elszálltak az árak, sajnos ahogy néztem, 94 ezerért elég silány termékek vannak.

6. elbb (válaszként erre: 4. - Pengő Gyöngyi)
2022. jún. 20. 13:11

Nem hát. Ráadásul ami elromlott egy BEKO volt, ami akkoriban vmi 68ezer volt. 68ezerért kb egy fagyasztó nélkülit vehettem volna. Asszem olyan 40körülit fizettem rá, egy Indesitre, ami szerencsére azóta is hűtő :)


Az a baj a te esetedben, hogy ebben az évben annyira felmentek az árak, hogy ha teszem azt ugyanazt nézed ki mint amid van ( szerintem ne tedd) akkor majd 30-40%-ot rá kell fizetned. De hátha most jól jársz.

5. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2022. jún. 20. 12:34
❤️❤️❤️
4. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - Elbb)
2022. jún. 20. 12:33
Gondolom, ugyanannyiért már te sem tudtál választani...
3. Bless the child (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2022. jún. 20. 12:23
Tapasztalatom nincs, viszont mosnék rád addig is💖
2. elbb
2022. jún. 20. 12:22
Én hűtővel jártam már így, a 3. év végén a gari utolsó hónapjában javíthatatlannak ítélte a szerviz. A teljes vételárat visszatérítette utalvány formájában, ami azt jelentette, hogy ugyanabban az áruházban vásárolhattam le és csak hűtőt természetesen. ( nyilván az romlott el, az is kellet :) ) Valamennyit kellett ráfizetni, de akkor már okosabban választottam és nem a tönkrement márkából.
2022. jún. 20. 12:06

Sziasztok!

A napokban elromlott a 2019-ben vásarolt mosógépem, amire plusz garancia volt vásárolva, ez 2024-ig érvényes.

Ma elvitte a szerelő, azt mondta, elképzelhető, hogy túl drága lenne a javítás (ha egyáltalán javítható), és a biztosító dönthet úgy, hogy kifizeti a vételárat.

Na most nézegettem az árakat. 3 éve ez a gép 94.000 Ft-ba került, most ezért a pénzért kb. semmit nem vehetnék, maximum nagy levegőt...😞

Van valakinek tapasztalata, hasonló esetben a vételárat fizette vissza a biztosító, vagy attól többet/kevesebbet?

Köszi, ha írtok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook