Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mondanátok légyszi olyan süti receptet amihez csak a tojásnak a fehérje kell? Köszi fórum

Mondanátok légyszi olyan süti receptet amihez csak a tojásnak a fehérje kell? Köszi (tudásbázis kérdés)


22. gne2 (válaszként erre: 21. - Szilvamama)
2010. jún. 17. 19:11
Remélem, hogy jól sikerül! :)
21. Szilvamama (válaszként erre: 15. - Gne2)
2010. jún. 16. 19:47
Köszönöm, kedves vagy, a hét végén jönnek a húgomék, megpróbálok ezzel villantani :)
20. gne2 (válaszként erre: 18. - Pné Veronika)
2010. jún. 16. 16:15
Köszi! Mindjárt rákeresek! :)
19. dalya
2010. jún. 16. 16:13
Hát amit én tudok az igazából egy túros süti, de nagyon finom kell hozzá tojás sárgája is de sok fehérje van az csak jó. Tészta:fél kg liszt 20dkg zsír 20dkg cukor 1 kis pohár tejfel2 tojás sárgája fél sütőpor. A lisztet a cukorral és zsírral el morzsolom hozzá adom a többi hozzá valót össze gyúrom.Töltelék:fél kg túró 1 vaníliás pudingpor.20dkg cukor A pudingot meg csinálom annyi tejel amennyit ír + a 20dkg cukorral Ki hűtöm mikor ki hűlt Az átpasszírozott túrót össze keverem vele és a tojások kemény habját hozzá keverem óvatosan. A tepsit ki zsírozom lisztezem majd a tészta egyik felét kinyújtom és alúra rakom a tepsibe erre kennem a túrókrémet,majd rá teszem a másik tészta lapot , meg szúrkálom és tejel meg kenem a tetejét. 170c sütöm míg a teteje szép barna nem lesz.Meg kell várni míg nagyon ki hűl mert különben ki folyik a töltelék. isteni finom süti és nem száraz a túró benne.
18. Pné Veronika (válaszként erre: 17. - Gne2)
2010. jún. 16. 16:13
Szia. Szerintem az a Pavlova torta
17. gne2
2010. jún. 16. 16:02
És ha már itt vagyunk ennyien: nem ismeri véletlenül valaki azt a fajta tortát, ami csak megsütött tojáshabból áll? (Azt hiszem, hogy talán lekvárral volt összeállítva, de ez nem biztos.) Kb. 10 éve egy esküvőn ettünk ilyet, de azóta sem találom a receptet sehol. Végülis olyan volt mint a habcsók, csak az egész tojásfehérje lapokból állt, nagyon porhanyós, ropogós és édes volt, olvadt a szánkban. :)
2010. jún. 16. 16:01

Fehér püspökkenyér:

6 tojás fehérje, habbá verve, 11dkg liszt, 20 dkg cukor, egy jó marék durvára vágott dió, 1 tábla csoki összevágva, 1 cs. mazsola.

A szárazakat összekeverni, óvatosan a habba vegyíteni, kiolajozott hosszúkás formába önteni. Forró sütőbe tolni, 5 perc után mérsékelni a tüzet. Tűpróbáig sütni.

Tegnapelőtt sütöttem kettőt, már híre-hamva sincs:)))!

15. gne2 (válaszként erre: 12. - Szilvamama)
2010. jún. 16. 15:55

Én egy csomag leveles tésztából szoktam két lapot sütni (nagy tepsi hátlapján)! Nagyon sok lesz a krém, de finom megenni is, sosincs gond azzal, ha marad belőle! ;)

Én a képviselőfánkba is ezt szoktam tenni, laza, habos, és nem folyós ha kihűlt.

2010. jún. 16. 15:53

Amaretti (puszedli)


Hozzávalók



25 dkg Mandula

10 dkg Porcukor

10 dkg Cukor

4 db Tojás fehérje

1 dl Olaj (napraforgó)

2 dkg liszt


Elkészítés


Előkészítés :

A mandulaszemeket forrásban lévő vízbe tesszük 1-2 percig , amikor a víz tetejére kezdenek feljönni a mandulák leszűrjük , és papírtörlővel leterítet tálcán langyosra hűtjük. A langyos mandulaszemeket egyesével kinyomjuk a felpuhult héjból , majd tálcára terítjük , kevés citromlével meglocsoljuk , hogy ne barnuljon meg . Amikor kiszáradt diódarálón ledaráljuk .


Tészta receptje:

A finomra darált mandulát összekeverjük a porcukorral és a keserűmandula-aromával . A tojásfehérjéket kemény habbá verjük a cukorral , majd a mandulás részt óvatosan , többrészletben hozzákeverjük , hogy a hab netörjön össze .

Sütés :

A sütőt 150°C-ra felmelegítjük , a tepsit kiolajozzuk és liszttel megszórjuk. A masszát sima csővel ellátott nyomózsákból ,( vagy ha nincs teáskanállal ),diónyi halmocskákat formázunk . Aranysárgára sütjük kb:35-40 perc alatt.

13. bry083 (válaszként erre: 7. - Mariann)
2010. jún. 16. 15:41
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ezt kerestem!! A nagyim sütött mindig és nagyon szerettem! A többi is jól hangzik, majd szavazunk :D
12. Szilvamama (válaszként erre: 10. - Gne2)
2010. jún. 16. 15:40
1 cs. leveles elég hozzá? Mert jól hangzik a recepted, kipróbálnám! :)
11. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Hillary85)
2010. jún. 16. 15:39
Bocs, hogy beleduma a fórumba :) Nem gőz felett szoktad felverni a habot? Mert én csak szima fehér csókokat szoktam sütni, vízgőz felett felverve, úgy még nem próbáltam, hogy beleteszem.
10. gne2
2010. jún. 16. 15:38

Krémes? Csak ilyen melegben vigyázni kell vele, mint minden tojásos dologgal...


A lapokat megsütöd levelestésztából.

Krém: 9 dl vizet, 3 csomag vaníliás pudinggal és 15 dkg cukorral elkeverünk, fél órát pihentetjük, aztán felfőzzük. 6 tojás fehérjét 20 dkg cukorral kemény habbá verünk. Ezt a fővő krémhez keverjük és még 1-2 percig főzzük.

2010. jún. 16. 15:37
Diétás fagyi...?
2010. jún. 16. 15:35
Diós, illetve mogyorós csók.felvered a tojásfehérjét cukorral teszel bele darált diót,vagy mogyorót. Habzsákba töltöd és a sütőpapírral bélelt tepsibe kis halmokat nyomsz , kis hőmérsékleten sütöd,szárítod.
2010. jún. 16. 15:34

Süssél fehér piskótát!

Hozzávalók: 1 tojásfehérjéhez 2 dkg cukor, 3 dkg liszt, 1 1/2 dkg vaj, vagy 1 dkg zsír, vaníliás cukor, reszelt citromhéj, sütőpor.

Elkészítés: A tojásfehérjéket habbá verjük, hozzáadjuk a cukrot, amivel tovább verjük. Beleszitáljuk a sütőporral elkevert lisztet, a langyosra olvasztott és lehűtött vajat is belekeverjük. Kizsírozott-lisztezett formába öntjük. Lehet őzgerincformába is, én gyümölcstorta-alapnak csináltam.

6. bry083 (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2010. jún. 16. 15:32
Sajna azt nem szeretem....de köszi:D
5. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - B2076ec79b)
2010. jún. 16. 15:32
áá nem jó, kell bele a sárgája is...
2010. jún. 16. 15:32
Kókuszcsók, habcsók, diós kifli...
2010. jún. 16. 15:31
Habcsók :)
2. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Bry083)
2010. jún. 16. 15:31

Talán a máglyarakás..de nem vagyok benne biztos :)

Az tuti kell rá a fehérje hab

2010. jún. 16. 15:29
Mondjatok légyszi olyan süti receptet amihez csak a tojásnak a fehérje kell.Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook