Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valami különleges töltöttkáposzta receptet tud valaki, ha igen légyszi-légyszi leírni. Köszi fórum

Valami különleges töltöttkáposzta receptet tud valaki, ha igen légyszi-légyszi leírni. Köszi (tudásbázis kérdés)


14. c6973617d3 (válaszként erre: 12. - Manka10)
2012. dec. 14. 13:31
....felöntöm paradicsomlével, lecsóval és szépen lassan főzöm. Ha kész leöntöm a levét és tejföllel tálalom.
2012. dec. 14. 13:27
Savanyú káposztával, körömmel, oldalassal, füstölt húsosszalonnával, vagy egy kis darab kolbásszal...
2010. dec. 17. 18:11

Töltött káposzta


50 dkg rizs,50-60 dkg darált hus,1nagy fej hagyma,

só,bors,piros arany,csípős darált paprika,piros paprika,olaj,egy kis füstölt szalonna, 2 közepes fej édeskáposzta.


Az édes káposztát megabálod, a vastag gerezdjeit levágod,és ha pici, apró ,csini káposztát szeretnél tölteni,akkor legalább 3 felé vágod. / de ez függ a káposztalevél nagyságától/

A szalonnát apró kockára vágod és kisütöd,a szalonnát kiszeded,és a zsírjában megdinszteled az apróra vágott hagymát,ha kihűlt teszel bele piros paprikát és olajat.

Összeállítod a töltelék masszát: hus,rizs,só,bors,csípős paprika, de ízlés szerint,beleöntöd a megdinsztelt hagymát, a kisütött szalonnát és jól összekevered,de közben kóstold meg,hogy még mi kell bele.

Ezek után szépen ,az eldarabolt káposztalevekbe háromszög alakba betöltöd.


Ügyes legyél, nagyon finom!!

2010. dec. 17. 16:14

Sziasztok :-)

én holnap akarom megfőzni az első töltöttkáposztámat :-@

ide is benéztem ötletekért :-)

10. sorcika (válaszként erre: 4. - Judit6006)
2009. dec. 15. 07:44
Hmmm..Ez nagyon finom lehet...A férjem szabolcsi,ott édeskáposztábol csinálják,paradicsomban főzik és tejföl a tetejére..Az is jó!!Én már ezer éve nem főztem savanyú káposztábol,mert kedves férjem azt nem szereti.De asszem most karácsonykor meglepem őt ezzel.((Úgyis ez az utolsó karácsonyunk együtt))
2009. dec. 15. 07:25

Köszönöm mindenkinek a jó ötleteket.

Ki fogom próbálni és kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.

8. 14ef4f3d9d (válaszként erre: 4. - Judit6006)
2009. dec. 15. 07:24
Köszönöm, megcsinálom.
2009. dec. 14. 19:26
Tarpai töltött káposztát vki fahéjjal csinálja, sztem finom :D én imádom, csak most épp nem ehetem (
2009. dec. 14. 14:25
füstölt oldalast a káposzta közé.
2009. dec. 14. 14:21
Ami igazán különleges ízt ad neki az a meggyfaág! a lábas aljába lehámozott 3-4 darab meggyfaág darabkát keresztbe tenni és arra a töltött káposztát hmmm
2009. dec. 14. 14:18

Itt a hoxán olvastam és Smudla Ági nevéhez fűzödik az alábbi recept:Rántott töltött káposzta, kapros tejföllel

Kategória: Húsételek

Hozzávalók: 70 dkg darált hús,4 tojás

30 dkg darált füstölt hús

25 dkg rizs,(lehet tasakos is)

1 nagy fej apróra vágott vöröshagyma,(megpárolva)

1 nagy fej savanyú káposzta

pirospaprika,bors,

fokhagyma,


ételizesitő,


só, tojás,liszt,

zsemlemorzsa,olaj,


kapor,tejföl,

Elkészítés: A hozzá valókból összeállitjuk a tölteléket.A savanyú káposzta leveleibe csomagoljuk.(kisseb gombócókat készitünk a szokásosnál)A gombócókat ételizesitős vizben megfözzük,kivesszük belöle és kihütjük.Ha kihült,a szokásos módon bepanirozzuk,és olajban kisütjük.Kapros tejföllel tálaljuk.

Tanácsok: Ez egy tápiósági recept,bár az őshonosok sem nagyon ismerik.( akiket eddig kérdeztem azok közül senki)

Viszont nagyon finom, érdemes elkésziteni.Ha sok, nem kell megijedni,hamar elfogy,de bepanirozva le is lehet fagyasztani,tehát előre is el lehet késziteni.Nálunk ez az egyik fogás karácsonykor,a másik a juhtúros rántott karaj

2009. dec. 14. 14:12

milyen különleges?

van kolozsvári töltöttkáposzta recim

2009. dec. 14. 14:07
Nezz a receptek kozott,ott talalsz.
2009. dec. 14. 14:06
Valami különleges töltöttkáposzta receptet tud valaki, ha igen légyszi-légyszi leírni. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook