Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudja valaki a tavaly decemberi Nők lapjában megjelent mézeskalács receptet? Légyszi küld el nekem priviben! fórum

Nem tudja valaki a tavaly decemberi Nők lapjában megjelent mézeskalács receptet? Légyszi küld el nekem priviben! (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 14. 17:46
Köszönöm szépen a segítséget!
2009. dec. 14. 14:27

Azt hiszem MEGTALÁLTAM!!!!!! :DDD


Az a cikk címe, hogy "Az ápolónő puha mézeskalácsa"


Ugye???


A recept:


Tészta:

60 dkg liszt

20 dkg porcukor

2 kk. szódabikarbóna

1 zacskó mézes fűszerkeverék

2 tojás

2 ek. margarin

20 dkg méz


Ezt összegyúrjuk a következő sorrendben: margarin, cukor, tojás. méz, liszt, szódabikarbóna. Mielőtt kinyújtanánk (kb félcentisre), hagyjuk állni a masszát néhány óra hosszat. Végül különböző formákkal kiszaggatjuk, és betoljuk a sütőbe. Vigyázat, a mézeskalácsot nem szabad sokáig sütni!


A cukormázhoz: porcukor, forró víz (mindkettőből tetszőleges mennyiség, a lényeg, hogy a máz elég sűrű legyen). A mázat sütés után (!) felkenjük a mézeskalácsokra, és színes cukorgolyócskákkal díszítjük. Ha magokkal díszítünk, akkor sütés előtt (!) felvert tojásfehérjével kenjük meg a süteményeket.


Remélem ez az, mert az összes itthoni nők lapját átválogattam és a 2008.nov-decemberieket átnéztem. :)

2009. dec. 14. 13:13

Egyelőre nem találtam meg azt a Nők Lapját, de a 2009. novemberi Nők Lapja Konyhában van egy alap mézes tészta recept, azt gyors bepötyögöm Neked ide.


Hozzávalók:

- 5 dkg vaj

- 6 dkg barna cukor

- 12 dkg méz

- 1 csomag sütőpor

- 1 tojás

- 1 evőkanál mézeskalács fűszerkeverék

- 1 narancs reszelt héja

- 25 dkg liszt


A vajat, a barna cukrot és a mézet kis lángon addig melegítjük, míg a cukor el nem olvad. Ha kész, teljesen lehűtjük. Ha kihűlt, belekeverjük a tojást. A lisztet a narancshéjjal, a fűszerekkel és a sütőporral elkeverjük. A kihűlt sziruppal tésztává gyúrjuk. Fóliával letakarva egy éjszakára (legalább 6-8 órára) hűtőbe tesszük



Még az jutott eszembe, hogy ha van a közeledben könyvtár, akkor érdemes bemenni és kikérni a 2008.decemberi nők lapjákat, ott tuti be vannak kötve és vagy kiírod vagy lefénymásolod belőle a receptet. Remélem megtalálod!

3. nibrin (válaszként erre: 2. - Vandancsi)
2009. dec. 12. 17:32
Sajnos nem tudom... de nagyon jó lenne, ha megtalálnád! :))
2009. dec. 12. 17:03

Szia!

Megpróbálom előkeresni az újságot, talán még megvan. Nem tudod véletlenül, melyik számban volt? Az utolsóban?

Lajos Mari receptje?

2009. dec. 12. 16:47
Nem tudja valaki a tavaly decemberi Nők lapjában megjelent mézeskalács receptet? Légyszi küld el nekem priviben!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook