Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Molylepke irtás fórum

Molylepke irtás (beszélgetős fórum)


2012. aug. 28. 10:07
Egy módszer még segített kicsit: a virsli főzővizét nem öntöttem ki rögtön, és egy csomó molylepke beledöglött. Nem is gondoltam, hogy annyian vannak, pedig még maradtak bőven :( Ez persze nem oldja meg a problémát, de a csapda mellé ez is jó kiegészítőnek, és plusz pénzbe se kerül. Csak át kell önteni a levet valami olyan tálba, amiben nem készül kaja, mert így szörnyen gusztustalan volt.
2012. aug. 28. 09:54

Kb. 10 fórumot olvastam át itt a hoxán, molyirtás témában, mert sajnos én is érintett vagyok... Egyszer, évekkel ezelőtt sikerült kiirtanom minden molyt úgy, hogy darabonként átnéztem minden ruhát, minden darab papírt a szobámban. Volt, hogy két egymáson fekvő papír közül repült elő a moly, vagy a konyhaszivacs még bontatlan fóliája alatt mozogtak a kukacok. Akkor bevált a "kézi módszer", azóta nyugi volt, de most valamivel bekerültek újra és elszaporodtak, már nekem is kivannak tőlük az idegeim.


Itt összegzem a legfontosabb tanácsokat, amiket olvastam, hogy ne kelljen mindenkinek tíz fórumot végigolvasnia. Aztán majd kíváncsi vagyok, nekem mi válik be.


Paradiklórbenzol. Ez a kristályos anyag ami a levegőbe elpárolog a molylepkét garantáltan elpusztítja, elgázosítja, így nem kell kipakolni. Régebben ezt használták ruhásszekrények molytalanítására is.


Egy napra minden frissen vett kaját (rizst, babot, lencsét, stb.) tegyünk a mélyhűtőbe, azalatt elpusztulnak az esetleges kukacok.


Levendula a ruhásszekrénybe (utálják a molyok)


Molycsapda


Mindent átnézni, ami kicsit is gyanús, kidobni, lemosni a polcokat, fertőtleníteni.


Jól záró, csavaros üvegekben tárolni minden élelmiszert. Az üvegeket forróvízzel mossuk ki, szárítsuk meg és csak utána tegyünk bele fűszert (ezt éppen ebből a fórumból loptam :)

2012. jún. 28. 08:06

Köszönöm szépen mindenkinek a jó tanácsokat!

Szüleimnél van,és a diót támadták meg,de nagyon elszaporodtak.

Használták ők is a ragacsos fogót,de nem volt nagy sikere... :(

Azért érdeklődtem.

2012. jún. 27. 17:14
A konyhában is gyakran megtelepszik. Szabály, hogy a fűszereket lehetőleg zárt üvegben tartsuk. Azokat, amiket ritkábban használunk, mint pl. a majoranna, egy év után dobjuk ki. Az üvegeket forróvízzel mossuk ki, szárítsuk meg és csak utána tegyünk bele fűszert. A törött paprikát ajánlatos beszerzés után néhány napra a mélyhűtőbe tenni. A lisztet szitáljuk át. A rizst se hagyjuk soká állni. A szárazbabot is néhány éjszakára a mélyhűtőbe... Szóval ne hagyjunk semmit szabad levegőn és ne legyen hosszú időn át szabad levegőn. Selejtezés, megfelelő zárt üvegben tartás. Megjegyzem, még a legerősebb törött cseresznyepaprikába is belemegy a moly nem megfelelő tartás esetén.
6. CAT70. (válaszként erre: 5. - Revi11)
2012. jún. 27. 17:07
Én rengeteget használtam el belőle anno. De kb. 1 hónap alatt mindet megfogta, azóta sincs. Feketéllett tőlük a papír. Viszont azóta is azon töröm a fejem, hogy hol bújtak meg?! Talán a beépített szekrényekben? Mielőtt beköltöztünk volt tisztasági festés, gondosan áttakarítottam mindent, mégis rengeteg volt. "szerencsére" inkább a kamráért rajongtak, ott másztak bele mindenbe, a ruhákat békén hagyták. Azóta is légmentesen zárható műanyagdobozokban, üvegekben tartok mindent.
5. revi11 (válaszként erre: 4. - CAT70.)
2012. jún. 27. 17:01
Igen,ezt mi is alkalmaztuk,sokat megfogott,elég gusztustalan látvány,de hatásos.
2012. jún. 27. 16:59
Molycsapda. Így hívják.:) Sok helyen lehet kapni, költözés után én azzal fogtam meg őket, rengeteg volt. Háromszögformájúra összehajtható széles papírcsík, amit ragasztóval és valami olyan anyaggal kennek be, ami vonzza a kis piszkokat. Rárepülnek, és beleragadnak. Élelmiszer mellett is nyugodtan lehet használni, a ruhásszekrénybe is berakhatod, az aljára. Az ára is baráti.
3. revi11 (válaszként erre: 1. - Ubul3)
2012. jún. 27. 15:30

Élelmiszer vagy ruha moly?Nélunk kajamolyból van sok,tavaly küzdöttem velük,szárazvirágcsokorba is fészkeltek.

Mindent dobozolok,lezárok,még a rizsbe is bele mennek,borzasztóan undorítóak.

2012. jún. 27. 15:07

Most, hogy ilyen jó melegek vannak, a szekrényből minden kirakni... a ruhákat átmosni, amit csak lehet. Napon szárítani! Átvasalni. Amit nem lehet mosni, azt is több napon át a levegőn tartani, forgatni, kifordítani, jól kirázni többször. Ha már mindent visszaraktál, jöhet a levendula, a diófalevél, a szegfűszeg.

A moly a sötét helyet szereti. A meleget, a fényt a legkevésbé. A nyári nap fertőtlenít, az első számú molyirtó.

2012. jún. 27. 14:01

Sziasztok!


Tudtok valami hatékony, természetes szert molylepkék irtására?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook