Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mobilvásárlás postai úton - mennyire kockázatos? fórum

Mobilvásárlás postai úton - mennyire kockázatos? (beszélgetős fórum)


9. jstefan (válaszként erre: 1. - Hybridtheory)
2012. dec. 1. 21:11
Nagyon kockázatos!!! Ez az átverési lehetőség legegyszerűbb módja! Ha használtan üzletben veszed még akkor is lehet rejtett hibája,főleg az akku rossz a legtöbb elektronikai berendezésnél,sokan ezért adják el mert nem akarnak rákölteni új akkut venni,helyette vesznek egy újat ,modernebb kiadást.
2012. dec. 1. 12:48
Igen, ezért dilemmázok én is, eddig szaküzletben vettem mindig telefont, de ezt a típust már nem árulják, csak gsm üzletben, de ott meg jóval drágábban.
7. Hudvig (válaszként erre: 5. - Jacques)
2012. dec. 1. 12:47
Én is csak olyantól vásárolok, akit minősítettek vagy esetleg fórumokon kibeszéltek. Eddig még csak egyszer volt problémánk, nem tudjuk elérni azt a személyt, akitől a gépet vettük. Nem nagy dolog 2 Gb-os ram ment tönkre,de most izgulhatunk,hogy más alkatrész ne mondja fel a szolgálatot. Egyébként maga a gép csúcsszuper, nagyon jó áron.
2012. dec. 1. 12:43
Semmi gond nem volna, ha mobilos webshopból vennéd. Mi így vettük a párom telefonját. Utána volt mikrofonprobléma, de tartották magukat a garanciához. Szerintem inkább helyben vásárolj, ha használtat akarsz. Újat meg elég sok webes helyről lehet vásárolni, ahol korrektek. Ha gondolod elküldöm a korrekt cég címét privátban.
2012. dec. 1. 12:41

Nálunk anyámék tavaly rendeltek egy telefont 30-ért. Utánvéttel. A készülék meg is jött, a gond az, hogy anyámék csak egy dolgot kérdeztek: kártyafüggetlen? persze hogy az, csak ugye így kimaradt a beszélgetésből, hogy a tel. eredetileg T-mobilos, úgy lett függetlenítve, és ráadásul crack-elt rendszer van rajta. Bekapcsolás után rögtön kiderült :) Meg van rajta pár karc (ezt is mondta az eladó), de azt kimaradt, hogy valószínűleg már szét volt szedve, mert a külső érintőpanel és a belső LCD között a bal alsó sarokban elég sok porszem található. De amúgy jó kis telefon :)


Amivel viszont besz@ptuk, kb. 3 hete rendeltek az aprod.hu-ról akváriumdíszt. Eladóval megbeszélve, hogy postaköltséggel együtt 1300 Ft, előreutalás. Ez megtörtént, az eladó meg állítja, hogy hozzá nem érkezett meg a pénz. Persze, a bankom mást mond, az én számlámról a megadott névre és számlaszámra elment az összeg. de azt hiszem, az árulkodó, hogy az utalásom után 3 nappal a terméket újrahirdette az eladó.


Én mindig is utáltam így vásárolni, apámék vannak meghalva az aprod.hu-ért és a jofogas.hu-ért :( Nekem Vatera és ebay. Ott is csak sokat (és jól) minősített eladóktól.

4. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Hybridtheory)
2012. dec. 1. 12:40

Egyszer vettem így műszaki terméket, egy MP4 lejátszót. Kifejezetten kértem, hogy CSAK a megadott színű a megfelelő. Richtig nem olyan színűt küldtek, mivel felbontottam, át kellett vennem. Még nekem volt gondom utána a visszaküldéssel.


Jobb ilyesmit szaküzletben, megnézve, kipróbálva átvenni.

2012. dec. 1. 12:34

Én sem vennék így nagyobb értékű dolgot,főleg elektornikai készüléket!

Főleg jön a karácsony...barátnőm így rendelt egy könyvet 3 hete,és sehol sincs még..:(

2012. dec. 1. 12:28
Szia! Én biztos nem vennék így telefont. Inkább próbálj mobilos boltban venni használtat, mint ismeretlenül.
2012. dec. 1. 12:25

Sziasztok!

Az apród.hu-n találtam egy telefont, amit szertnék megvenni, viszont az eladó elég messze lakik, nem megoldható a személyes átvétel, ezért postán bonyolítanánk le az üzletet. (én elküldöm neki a pénzt, ő meg küldi a telót) Viszont nem csináltam még ilyet soha, nem tudom merjek-e belevágni. Mivan ha átver és nem küldi az árut? Vagy ha nem működik a készülék? Van erre vmi bevett eljárás, valakinek tapasztalat? Ti mit tennétek?

Előre is köszi a válaszokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook