Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mobilklímából milyet érdemes venni? fórum

Mobilklímából milyet érdemes venni? (tudásbázis kérdés)


9. jucika33 (válaszként erre: 3. - 58807ac0d6)
2021. máj. 5. 07:34
Ez milyen típusú mobilklíma? Rákeresnék akkor a paramétereire.
2021. máj. 5. 07:03
Köszönöm a gondolatokat a témában. Én a falat kifuratni nem szeretném, és túl sok pénzt rááldozni sem. Az alvást amúgy sem tudom, hogy oldanánk meg, mert én a rendes beépített klíma mellett sem szeretnék aludni, ha megy. A sima ventillátor nekem nagyon jó volt, csak valami köztes megoldást szeretnék, ami kicsit jobb, hűvösebb, de mégsem kell falat fúrni, százezreket rákölteni. A szobák kicsik, szerintem nem kell nagy dolgokban gondolkodnom, és szerencsére nem panelban, vagy társasházban lakunk. Másokat nem zavarna.
7. Regin_a (válaszként erre: 3. - 58807ac0d6)
2021. máj. 4. 21:19

Ha nem vezeted ki a meleg levegőt akkor hogy működik?

Vagy esetleg arrol beszélsz amibe vizet kell önteni és egy ventilátor párologtatja el azt a fél litert? Mert az egy rakás izé...

2021. máj. 4. 17:57

Én régen az üzletemben használtam, mert muszáj volt, és az emlekvedelmi hatóság nem adott engedélyt a beépített klimara.

Rohadt hangos, szerintem sem lehet attól aludni. Meg a kifolyó víz miatt vagy fel kell tenni valamire, hogy egy elég nagy tárolóba menjen a víz, vagy bármikor kifolyhat, ha megfeledkezik róla az ember. Én kifurattam a falat, és úgy vezettem ki a vizet.


A típusban nem tudok segíteni, mert már nagyon régen vettem.


Engem munka közben is zavart a zaja, az állandó huzat is, amit csinált, a száraz levegő is, de az áru miatt muszáj volt hűteni.

5. janszi (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2021. máj. 4. 17:39

Nem javaslom.

Nekem is van,a nagy,de én átalakítottam,így is zajos és költséges,cserébe olcsóbb hosszútávon üzemeltetni mint a beépített klímákat.Át kell fúrni a falat a csőnek,amin kimegy a forró levegő,egy klímához egy csőszettet adnak,a plusz alkatrész,meg a falfúrás,ablak kivágás macera és pénz.Cserébe jó zajos,pláne a kisebbek nem is annyira hatékonyak.

Azt is tudjuk,hogy a benti lehűtött levegővel hűti önmagát,így a teljes légcsere is meglesz a kifújt levegő miatt, nem szerencsés ha panel vagy társasház,mert a csere levegőt az elszívó stangjából is hajlandó visszaszivattyúzni,így ott büdös is lesz.Meg kell nézni a légszállítását a ventilátornak,és kiszámolni a helyiségét,hogy mennyi időnként cserél komplett levegőt a kifújt miatt...Van kintre telepíthető mobil klíma,ami kint zajol,csak a hideg levegőt fújja be,tehát hatékony,viszont ennek is fúrni kell a csövének valamit.

4. delbuk (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2021. máj. 4. 10:39
Nekem korabban az egyik irodaban volt. Nem igazan hatekony, cserebe borzaszto hangos, kizartnak tartom, hogy amellett lehet nyugodtan aludni.
2021. máj. 4. 07:20
Nekünk mobil klímánk van. Amúgy én nem szeretem,de a férjem igen. A neten vásároltam. Nem kifelé vezethető, de egy helység hűtésére megfelel. Nekem a ventilátor sem jön be. Ami a lényeg, kinek milyen igénye van, és persze mennyit szánunk rá.
2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2021. máj. 4. 06:21
Mi másfél hónapja építtettük be a rendes klímát.A mobilklíma kisebb helységben jó lehet szerintem.Alap a normál klímánál is ki van számolva a helyiség négyzetmétere alapján,hogy milyen erősségű kell,mert az sem mindegy
2021. máj. 4. 06:07
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy kinek, milyen mobilklíma vált be? Nekünk idáig semmilyen klíma nem volt, engem személy szerint nem is izgatott soha. Viszont férjem nagyon rosszul tűri a meleget, most, hogy nagyon beteg lett, amúgy is nyűgös, nehezen visel mindent, gondoltam jó lenne neki a nappaliba nappalra, amikor ott fekszik, estére meg felvinni a hálószobába. Szóval olyan kéne, amit valóban lehet hurcolni, nem túl nagy (a helységek is kicsik). Nem is drága (kb. 70000-ig), magunk tudjuk tisztítani, rakosgatni. Ha esetleg légtisztító, párátlanító, az a legjobb gondolom, de nem értek hozzá. A webshopokon rengeteg van, a legtöbbnél nincs értékelés sem, így teljesen butának érzem magam a témában. Kinek milyen tapasztalata van ebben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook