Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Medence a kertben- milyet érdemes venni? fórum

Medence a kertben- milyet érdemes venni? (tudásbázis kérdés)


24. sztolyka (válaszként erre: 23. - Szanád)
2010. jún. 16. 10:45
hányszor kell cserélni a vizet egy nyáron?
23. szanád (válaszként erre: 21. - Sztolyka)
2010. jún. 15. 16:29

Szia

vezetékes vizzel töltjük, nekünk nagyon bevált a szkimmerben folyamatosan oldódó kombinált tabletta, de persze ez mellé kell azért pluszban klór is .hetente kb 2x szoktuk mérni vízelemzővel és ha szükséges akkor még megy bele klór is .

A felmelegítés "napenergiával " történik.

még egy nagyon fontos , hogy mi minden este letakarjuk a medencét ,

2010. jún. 15. 14:17

Sziasztok!


Mi is most készülünk medencét venni. Puha falú 2,66m-est mert nagyobb nem igazán fér el. Sajna merev falúból csak nagyobbak vannak.

Most láttam akcióban a B..hausban. 12.000 a 2,66-os és 18.000 a 3,6-os.

Viszont van a Rxssmxnn-ba is egy családi medence, ami 260*172*52cm, téglalap alakú, de az felfújható.. Nem tudom, hogy az nem lukadna- e ki túl hamar. Sajnos, ami puha falúban van és téglalap alakú, az a legkisebb van most akcióban 100.000-ért :(

Úgyhogy most teljesen elbizonytalanodtam..vagy mégsem :)))

21. sztolyka (válaszként erre: 20. - Szanád)
2010. jún. 15. 14:14

hogyan használjátok?

gondolok itt tisztításra,felmelegítés,csapvízzel vagy fúrt kúttal stb..

2010. jún. 15. 14:05
Nekünk a puhafalú jött be
2010. jún. 15. 13:59
?
2010. jún. 14. 10:24
milyet vegyek?
2009. jún. 3. 22:02
valaki?
2009. máj. 25. 13:16

?


Ja és mikor teszitek ki a medencét?

2009. máj. 25. 12:54
Télen kinn hagyjátok a merevfalú medencét?
2009. máj. 24. 12:45
ha esetleg tényleg megválnátok a medencétektől és a ponyván kívüli részek még működőképesek,akkor engem érdekelne...
13. Dogarka (válaszként erre: 12. - Lehoagi)
2009. máj. 24. 12:26
köszönöm a választ! Én egyenlőre a merevfalúra szavaznék... van ismerősöm,aki tud bele ponyvát készíteni...esetleg meg is tudja foltozni... bár nem tudom,h mennyibe kerül egy ilyen csere vagy foltozás....
2009. máj. 24. 12:04
ez valóban meggondolandó. Nekünk először a telkünkön felfújható volt, sajna 1 nyáron át.Aztán leengedtük és köv. nyárra magától porladt és lyukas lett!!!! Nem volt olcsó! Akkor úgy döntöttünk, veszünk egy nagyobbat, ún. merevfalút. Oda kell figyelni, hog sima egyenes legyen az alap. Felállitottuk és úgy döntöttünk, hogy nem szedjük szét. Egyébként nem is lehet újból ugyanoda a szűrőt stb. felállitani!!!.Tehát maradt, körülötte feltölttük földdel, fű stb. gyönyörű volt. Télen le kell minimálisra engedni a vizet és akkor 2 évig kibirja. Idén ismét szerettük volna használni, de sajnos, el kezdett porlani a fólia. Egyszerűen tömény lyuk lett, nem tudni mitől. Most ott tartunk, hogy felszedjük az egészet, kivágjuk a kukába és épitünk egy fixet!!! Nem tudom, hogy ez mennyiben változott volna, ha nem a telken van, hanem valóban mindennap ránézünk, szeretgetjük!!!!! Most épitkezünk, de már most tudom, hogy fix lesz és nem ilyen OBI, Bau,által kinai áru!!!kiszámoltuk, árban is kedvezőbb még profi szűrővel is!!!
2009. máj. 24. 11:51
?
2009. máj. 23. 22:47

Sziasztok!


Most nézegetem miket írtatok... Én most tervezem a medence vételt... de fogalmam sincs,h milyet vegyek. Az ismerőseim mind a merevfalút ajánlják,de nekem a merev vázes jobban tetszik,a felfújható peremű nekem nem szimpatikus... ha van egy kis időtök,leírjátok a tapasztalataitokat a medencékkel kapcsolatban? nagyon megköszönném!

2008. júl. 6. 14:51
Nekünk intex van abból a legnagyobb méretű asszem 8-10 személyes, nemrég töltöttük föl és a talajon volt egy olyan pár centis eltérés és vagy 500liter víz kizúdult a medencéből. Szóval szerintem ez nem a legjobb megoldás mert az árához képest annyira nem jó. Előtte merevfalú medencénk volt, asszem olyan 60ezer körül vettük azt meg 1egész nap kellett mire felállítottuk, nembeszélve arról, hogy minden évben új fóliát kellett bele venni ami önmagában is 25.000Ft szóval az sem olcsó, szerintem a legjobb megoldás az ásott és kibetonozott medence, abból is a mélyülős mert azt a legkönnyebb leengedni és takarítani. Én mégegyszer biztos egyet sem vennék boltban.
2008. júl. 4. 13:30

Szia!

Nekünk, 4,5m átmérőjü 1,1m magas medencénk van, olyan amit a víz tart meg a tetején felfújható peremmel! Betozozott felületen van, alátét "takaróra" felállítva! Mindig megy a vízforgató,(nem v.mi nagy teljesítményű amit hozzá adnak) mert igen könnyen be tud algásodni és ha egyszer "elszaporodik" benne utánna nagyon nehéz kitakarítani! Hetente kétszer ajánlatos ellenőrizni a víz értékeit ( ph, klór, alg)! Tehát kell vele foglalkozni!

7. Manon (válaszként erre: 6. - 244ed1c739)
2008. júl. 4. 13:04

Szia!

a homok szerintem jó alá, főleg ha betonra teszitek.

Mi minden fürdéskor használjuk a vízforgatót. De én hallottam már néhány embertől, hogy reggeltől estig ment a forgató. Szerintem az azért fölösleges, főleg ekkora medencénél.

Ha ilyen lesz az idő, nem biztos, hogy vasárnapig felmelegszik. max 21-22 fokra szerintem. :(

Manon

2008. júl. 4. 12:37

értem.

A tescóban vettünk ma ,mától volt akcíós 300cm-s,ponyvával,19900ft.- volt.

Holnap felállítjuk és remélem hamar felmelegszik a víze majd,talán vasárnap már fürödhetünk is benne.


Mit lenne jó alárakni?

A férjem lebetonozta a helyét és homokot gondoltunk alá.

A vízforgatót a szűrőt milyen gyakran kell bekapcsolni??

5. Donyta (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2008. júl. 4. 07:51
Elfelejtetem még, hogy a folyadékadagolás mellett még arra is jó vigyázni, hogy ne vigyetek bele füvet és homokot a lábon. Estére a takaró ponyvával nem árt lefedni. Ha vigyáztok rá és mindig használod a tisztító anyagokat, akkor elvagy vele egész nyáron. Ha mégsem, akkor locsolásra felhasználható a víz és frissíted új töltéssel.
2008. júl. 4. 07:47
Én is tervezem a medence vételét. A fiam nagyon szeretne és most, hogy olyan nagy melegek voltak nem is bántam volna ha már megvan. Amennyit én tudok róla: A nagy medencék 3m felettiek már el vannak látva javarészt víz forgatóval. De mellette még kell algátlanító 3000.-ft körül, tisztító folyadék 3-4000.- és fertőtlenítő folyadék. Ez is kb ilyen árban mozog, de ezek nem a nagy mennyiségek, de ekkora medencéhez valameddig elég. A nagyságát úgy tudod eldönteni, hogy hányan használjátok egyszerre, vagy éppen csak pancsolni kell vagy úszkálni is szeretnél benne? Ha nem nagy az árkülönbség és helyed is van, a nagyobbat és erősebbet vedd meg.
2008. júl. 4. 06:48

engemm is érdekelne a kérdésekre mit válaszoltok,mik a tapasztalatok.

szeretnénk mi is egy vízforgatós medencét venni.

2008. máj. 18. 21:03
Szeretnénk venni egy medencét, de tanácstalanok vagyunk- merev falút vagy merev vázasat? Mekkora legyen? Elég a 3,5 m, vagy legyen a 4,5 m-es? Mennyire sok a gond vele? Hogyan kell karbantartani? Minden tapasztalat érdekel!!! :-)
2008. máj. 18. 21:00
Medence a kertben- milyet érdemes venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook