Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel segíthetem az égési sérülés gyógyulását? fórum

Mivel segíthetem az égési sérülés gyógyulását? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. Ági28
2007. aug. 8. 09:57
Sziasztok! Én májusban, pont egy nehéz vizsgám előtt forráztam le a combom, elég nagy területen. Első dolog a hideg zuhany volt, aztán jött a panthenol. Csak napokkal később kezdett el gennyesedni, majd leszáradni. Foltos maradt a lábam, barna és rózsaszín. Nem valami szép, de már nem olyan csúnya. Elég szépen begyógyult. Beszéltem egy bőrgyógyásszal, azt mondta, h jó esély van arra, h pár éven belül eltűnjön. Igaz ez? Annyira nem zavar, mert lehetett volna rosszabb is. A felszín szép sima, nem heges, csak a folt látszik. két tenyérnyi méretű, hosszában. Van erre még hatásos krém, vagy erre nem hat semmi, csak az idő?
2007. aug. 1. 11:37

Aloe vera koncentrátummal. Ez egy zselés hidegen sajtolt tubusos krém. 90 %-os aloe tartalommal.

Én tepsivel, megégettem a 2két ujjam, egyiket nagyon. Bekentem vastagon, és leragasztottam. Fél óra múlva szinte nem is éreztem a fájdalmat. 3 napig kenegettem és utána seb nélkül, hólyag nélkül, levált a leégett bőr 5nap múlva nyoma sem volt. Tettem csipésre, a nászom húslevessel öntötte le magát,arra is nagyon jó volt, tettűk allergiás/mosószeres/ kiűtésre,eddig. 3600.-Ft 100ml, nagyon kis mennyiség kell belőle. Tudok rendelni, ha kell. Rózsa

22. Jadrana (válaszként erre: 21. - Rosewood)
2007. júl. 23. 14:11
Természetes gyógymódként az aloe és a körömvirág mellett a levendula olajat ajánlom, csodákra képes
2007. júl. 23. 12:51
Szerintem is: Naks.l spray, ami rááadásul magyar termék! (és magyar talámány, nevét a nak községből származó feltálóról kapta) és az aloe levágott levelének nedve segít.
20. inci47 (válaszként erre: 16. - Azsutus)
2007. júl. 23. 12:10
Talán segít még kicsit halványítani, de igazán akkor hatásos, ha friss égést fújsz be vele!, Sajnos meg kell barátkoznod ezzel, a heg megmarad, nem lehet eltüntetni!
2007. júl. 15. 18:35

Nagyon gyorsan szerezz egy Bioptron lámpát és azzal kezeld naponta kétszer. Reggel 6 percig és rá egy órára ismételd meg.

Délután ugyanezt csináld végig. Ha veszer hozzá OXY sprayt, még hatásosabb, mert az 100 %-os oxigén, ami gyorsan behatol a pólusok közé.

Garantáltan jó és önmagában is hatásos terápia. Dolgozom vele, sikeresen.

18. dee
2007. jún. 12. 22:28

Égés és égés között is van különbség.Erről senki nem ír.

Az első és legfontosabb a hideg folyó víz.Akár fél órán keresztül hűteni kell.Ha nem hólyagosodik fel akkor jöhet a Panthenol spray.Hűsít és hámosít.

Ha felhólyagosodott akkor viszont orvosi ellátás kell.Mert az eldurranó hólyag alatt fertőződhet a seb.Tetanusz/Tetanol Pur injekció javasolt és a sebellátás szabályai szerint kell eljárni.A sebszélek levágása,fertőtlenítés,sebkezelés,steril kötés.Ebben az esetben már a népi gyógymódokat nem javaslom.

2007. jún. 12. 22:16
A körömvirág kenőccsel csodákat lehet elérni, ha nem zavar az illata. Kicsit büdös, de szupi.
2007. jún. 12. 21:55
Nekem is sajnos másod fokú égési sérülésem van mindkét felkaromon. A seb már begyógyult, de elég csúnya heges és barna foltos lett. Már félek, hogy így marad. Erre is jó az Aloe first?
15. inci47
2007. jún. 6. 21:44
Aloe krém! sajnos égésen kipróbálva, használt
2007. máj. 5. 22:01
Aloe levelet megvagni es a nedvevel bekenni az egett feluletet/anyukamnal bevalt leforrazta a kezet/
13. badonyimariaeva (válaszként erre: 12. - Gáspi)
2007. ápr. 28. 17:37
Csatlakozom.Én is mindíg ezt használom,nagyon bevált.
12. Gáspi
2007. ápr. 27. 15:23
Szintén az aloe First-öt javaslom.Gyulladt,problémás bőrűeknek is javaslom! Kipróbálva!
2007. ápr. 27. 09:13
Panthenol spray nekem bevált :)
10. mongi
2007. ápr. 22. 22:48
Panthenol spray
2007. febr. 4. 11:43
Szintén, aloe first!! :)
2007. febr. 4. 06:15
Alos First. Csodákra képes!
2007. jan. 12. 10:27
Pl.: Aloe First. Volt kolleganom lanya megegette a karjat, es az anyukaja kezelte ezzel, amikor ujabb kotozesre mentek, az orvos nem hitte el amit lat.
6. ila
2007. jan. 11. 15:24
Nekem volt már megégve a kézfejem, sajnos elég komolyan. Míg elindultunk a klinikára hideg víz alá tartottam, közben többször befújtam Aloe First-el.Ezektől valamivel könnyebb lett. A klinikán azt mondták, helyesen cselekdtem, jó hogy nem tettem rá semilyen zsíros terméket (zsír, vaj, tejföl) mert azok elzárják a pólusokat és nem tud szellőzni a bőr. Kisebb égésekre a patikában is kapható krémeket -most Cica Quick van- használok. Remélem segítettem egy kicsit.
2006. okt. 22. 16:32
A legjobb egesi sebek kezelesere,es utana sem marad barna folt a bõron,ha kozben es utana is koromviragzsirt hasznalsz-gyogyszertarban kaphato.
2006. okt. 16. 19:13

legyen otthon Irix spay, gyógyszertárban kapható

nem hólyagzik fel, ha azonnal kéznél van

meg aloe vera is jó rá

2006. okt. 16. 16:59
Nálunk a Ro...annban kapható égési sebre való sebtapasz. A normál sebtapaszok mellett láttam Hasonlót nálunk az üzemorvosiban használnak - csodákat művel! Valami zselé (krém)szerűséggel vanátitatva. Fájdalomcsillapító és a gyúgyulás is gyorsabb - és szebb!
2006. okt. 16. 16:33
Naksol befújással...
2006. okt. 16. 16:26

gyorssegély: mirelit csomag előkapása a mélyhűtőből.


állítólag segít, ha tejföllel kenjük be az égési sérülést, de gyakorlati tapasztalatom nincs e téren, még sosem égettem meg magam (legalábbis nem emlékszem rá)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook