Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehet leszedni a vasaló talpáról azt a ráragadt "valamit"? Bocsi, nem tudom mi az, de szerintem tudni fogjátok miről van szó. fórum

Mivel lehet leszedni a vasaló talpáról azt a ráragadt "valamit"? Bocsi, nem tudom mi az, de szerintem tudni fogjátok miről van szó. (tudásbázis kérdés)


20. Lya2
2010. aug. 26. 08:06
Valaki a fogkrémet ajánlotta. Én kipróbáltam de nem szedte le a truytit teljesen. Jobb lett azért sokkal.
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Mohonc)
2010. aug. 19. 14:41
Én személy szerint vigyázok a vasalómra...de nem tehetek róla,hogy hiába beszélek a páromnak,ne tegye le talpával lefelé a vasalót,mert minden ráragad és mikor bedugom cseszhetem,mert ráég.Alapjába véve nálam itt a probléma,nem az hogy én ráégetem a ruhát,mert szeretek és tudok is vasalni.Én őt büntetem a vasaló rendbetételével:)
18. mohonc
2010. aug. 19. 14:36

Na jó, a minta csak egy probléma, néha nem várom meg, amíg rendesen lehül a vasaló és abból lesz a baj... Legalábbis nálam. :)

Utálok vasalni, nálam az a büntetés-feladat.

2010. aug. 19. 13:27
Az ilyen mintás cuccokat egyébként célszerűbb kifordítva vasalni!
16. mohonc
2010. aug. 19. 12:30

A hülye mintákra én is rámegyek néha.

- ha vagyok olyan előrelátó, akkor bevizezek előtte egy ócskább (garantáltan mintamentes) rongyocskát, és gyorssegélyként, ha a forró vasalót erősen végighúzom rajta, leszedi a frissen rákerült ragacsot

- ha lusta vagyok és már több adag ráégett, akkor Ciffel lesikálom.

2010. aug. 19. 10:56
Nekem a párom nagyon finom csiszolóval szokta rendbe tenni.
2010. aug. 19. 09:36
Nekem a múltkor kellett megkűzdenem ezzel.Ajánlottak csiszolópapírt,cifet,acetont meg még vagy 5 fajta dolgot,de semmi nem hozta le,csak a hideg zsíroldó.Azt tanácsolták,hogy vatta pamaccsal vigyem fel rá,vastagon,hagyjam rajta,majd töröljem le,és lehozta egy szálig.Igaz a lyukakba is befolyt ami a talpon volt,és azt "ki kellett füstölni" vagy 2 napig,de lehozott mindent,pedig már azt hittem vehetek újat.
13. t.Ili
2010. aug. 18. 22:10

Volt olyan műanyag maradvány amit egy jó erős radírral szedtem le.

Volt amit acetonnal oldottam.

Ezeket csak hidegen próbálhatod meg.

Most hallottam a gyanta oldó folyadékot,de azt még nem próbáltam.De ilyen elven,megdörzsölhetnéd egy kis baba olajjal.

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 6f731e9185)
2010. aug. 18. 21:46
Én a fényestalpú vasalót szeretem, de ezt sem szabad dörzsölni. Pont olyan lesz, mint a teflon.
2010. aug. 18. 21:45

Nekem pl ilyen teflonos aljú a vasalóm, azt ha megdörzsölném, tuti dobhatnám el...

De van amelyik csak ilyen sima fényes fém...

2010. aug. 18. 21:42
Én sosem dörzsölöm a vasaló alját, ha valami ráragad véletlenül, akkor Katinkaboszihoz hasonlóan oldom meg. A vasaló deszkára teritek egy nedves ruhát, kisebbre veszem a hőfokot, és azon végig húzogatom.
9. b59e85f65a (válaszként erre: 1. - Jennifer lopez)
2010. aug. 18. 21:40
ciffes vagy vimes szivacssal vagyvalami kremes suroloszerrel utana ecetes vizzel lemosni afelületet..
2010. aug. 18. 21:39

Lehet kapni kimondottan vasalótalp tisztítót.

Már nem emlékszem, hogy hol vettem, de szuper. Olyan, mint egy fehér spárga (mármint a növény), alakra és színre is, azzal kell a meleg vasaló talpat átkenni, majd egy nedves rongyot átvasalni.

2010. aug. 18. 21:39
Én vettem nagyon finom acélgyapotot, és azzal súroltam le.
2010. aug. 18. 21:39

lehet kapni a C..ában vasalótalp tisztítót, kétfélét is, vagy pedig ecetes vizet kell önteni a vasalóba és folyamatosan a lukakon kiengedni, majd óvatosan áttörölni szintén ecetes vízzel.

NE tömény ecet legyen!!!!


esetleg még vizes ruhán kell vasalni egy ideig, nekem mindig van egy tiszta fehér ruhadarabom és néha azon áthúzom a vasalót, mert vannak ingek amelyek szintén megbolondítják :(

2010. aug. 18. 21:36

Én pont ma kerestem rá a neten, mert ma én is ugyanígy jártam...


Azt olvastam, hogy az ecet és só keveréke a legjobb, de még nem próbáltam ki...

2010. aug. 18. 21:35
Ez engem is érdekelne.
2010. aug. 18. 21:32
Igen, tulajdonképpen amikor a gyerek mintás pólóit vasalom, véletlenül rámegyek arra a hülye mintára.
2010. aug. 18. 21:29
Ráégett valami?
2010. aug. 18. 21:28
Mivel lehet leszedni a vasaló talpáról azt a ráragadt "valamit"? Bocsi, nem tudom mi az, de szerintem tudni fogjátok miről van szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook