Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehet elriasztani a macskákat? fórum

Mivel lehet elriasztani a macskákat? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. júl. 17. 00:45

Nekem szobacicám van(volt kinti is régen),de ez ellen semmit sem lehet tenni :(

Nálunk is körbejárják az összes autót,mindent éjszakánként,amire nagyon is dühös vagyok.

Semmit nem hagyhatunk elő....

A 14 macska az nagyon durva,ilyet nem hagynék én sem a szomszédomban.

Az önkormányzaton tudnál intézkedni,mivel elő van írva mennyi tartható egy háznál,nálunk azt hiszem 2-3.

2010. júl. 16. 23:49
Nekünk pedig anno bejött a kutyatartás. Egy pici, bolond, ugatós jószág és nem volt idegen macska az udvarban.
244. 01905cce8c (válaszként erre: 243. - Evelyn78)
2010. júl. 16. 23:42

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, van kutyánk, vizsla. Éjszakára kiengdjük, reggel ötkor zárja be a férjem, amikor elmegy dolgozni. De még Ő sem tartja távol a cicákat.


Nagyon barátságos kutyus, de nappal nem lehet szabadon hagyni, mert ha már csak elszaladna a két gyerek mellett, a fuvallat hanyattdöntené a gyerekeket. És persze szeretne velük játszani, tényleg csak játszani, egy mancsával döntené fel egyszerre mindkettőt.


És persze én sem bízom benne 100%-ig.

243. evelyn78 (válaszként erre: 241. - 01905cce8c)
2010. júl. 16. 23:36

Szia.

Szerintem szerezz be 1 kutyust az udvarodra,amit be zársz ha a gyerek kint játszik az udvaron (mert 1 kutyában sem lehet 100%ig megbizni).viszont éjszakára és napközben ha nem vagytok othol,vagy a gyerek nincs kint az udvaron ki tudsz engedni.Ha a macsekok látják a kutyust,tudják hogy tartaniuk kell tölle,akkor olyankor is elővigyázatosak lesznek,ha éppen nem látják a kutyát,tehát nem fognak olyan nyugodtan szunditani a te portádon.És inkább 1kutya piszkoljon az udvaron,mint 14 macska.

242. bnedora
2010. júl. 16. 23:15
Szerintem nemigen lehet a macskákat távol tartani. Nekem is van 5, de főleg etetéskor, vagy a szomszéd macska tűzelésekor jönnek hozzám az idegen cicák. Megfigyeltem, hogy az én cicáim is átjárnak a szomszédba elvégezni a dolgukat, és fordítva is. Egy megoldás lenne: a macskákat is kennelben kellene tartani. Ez pedig sok helyen lehetetlen.
2010. júl. 16. 23:10

Tudom, nem túl jó helyen nyitom a topikomat, mert elvileg itt az állatszeretők beszélgetnek.


Én is szeretem az állatokat,kertesházban lakunk, van is kutya, macska, nyuszi stb. Gondoskodunk is róluk.


Ami miatt megnyitottam a topikomat, hogy szeretnék tanácsot kérni, milyen barátságos megoldás van arra, hogy távol tartsam az udvarunkból a szomszédok macskáit.


Hogy pontos legyek, a közvetlen szomszédomban 14 macska van. Na ők előszeretettel járnak át hozzánk. Mivel szobacicák bejönnek a lakásba, előfordult már, hogy a gyerekem ágyából vágtam ki egyet. Az udvaron már semmit nem lehet hagyni. A kertiszékek, hinta párnáin rendszeresen tanyáznak. A babakocsit nem hagyhatom ott egyetlen percre sem, mert belefekszenek. De volt már rá példa, hogy az akkor még pár hónapos gyerekem mellé feküdt be egy dög a babakocsiba, amíg Ő sziesztázott az udvaron.


Na jó, ezt már megszoktam, párna nélkül ülünk a széken, hintán, és egy percre sem hagyon kint a saját udvaromon a babakocsit.


De, amit már nem tudok lenyelni, az a tömérdek macskapiszok. Reggelente azzal kezdem, hogy végigjárom az udvart és felkutatom az új kupacokat. Ha szerencsém van megtalálom mindet, ha nem, akkor a gyerekek játék közben belelépnek. Vagy pl. ma a kicsi, elesett és úgy jött oda hozzám, hogy a keze, hasa, mindene tiszte sz. volt. És itt már robbantam. Szidtam minden rohadt dögöt a gazdájával együtt.


A homokozót már hónapok óta beszüntettük, mert hiába volt zárható, ha a gyerekek egy percre otthagyták, már telepiszkolták a dögök.


Igen tudom, nekünk is van macskánk, van is alma, és mivel takarítom rendszeresen gondolom ő odacsinál.



Szóval ma már mindenféle módszer eszembe jutott, hogy hogyan szabaduljak meg tőlük, de mint mondtam szeretem az állatokat, így inkább egy barátságos megoldást szeretnék találni, hogy távol tartsam őket az udvarunktól, de legalább attól a területtől, ahol a gyerekek játékai vannak.


Még egyszer mondom, eddig alkalmazkodtam, na, de azért a saját udvaromon nem akarok macskapiszkon járni, vagyis inkább nem akarom, hogy a saját gyerekeim azért ne játhassanak az udvarunkon, mert a szomszédos macskák teletojnak mindent.

240. Szelavi
2010. jún. 14. 14:24
Júj, nagyon durva módszert láttam. Kerítés tövében körbe deszkák, a deszkákba szögek verve jó sűrűn. A kerítésen pedig szegecses drót körbe. Szerintem ott egy macska sem jár be... :) Persze ez nagyon nagy kertnél/udvarnál macerább, de kifejezetten olcsó :)
2010. jún. 14. 14:23
van kutya 3 is. az egyik süket, már nagyon öreg, ő csak alszik, majdnem egész nap, a yorkim nekimenne, de párszor, nekem kellett őt megvédeni, csak 2 kiló,.... a westie pedig már fél szemére vak 2 éve egy macskával vívott harc miatt :(
2010. jún. 14. 14:22
A kutya az tuti. Igaz, az meg mindenhova oda fog kakilni... körbejelöli az udvart, de annak a szaga közel sincs olyan, mint a fiú cicák pisijének szaga.
2010. jún. 14. 14:20
mindent összepisilnak a bakmacskák, rettenetes a szag, a tóból pedig lassan elfogynak az aranyhalak :(
236. kisj
2010. jún. 14. 14:20
kutyával?
2010. jún. 14. 14:19
Hogyan, mivel lehet a macskákat távoltartani?
234. f8db0709b8 (válaszként erre: 232. - Kingi7)
2010. febr. 18. 07:46
Ezt nem tűröm,mert mindent megteszek értük,és ha tudnád,hogy én milyen beteg vagyok,még csodálkoznál is azon,miket csinálok és teszek a családomért!Nem dugom homokba a fejem,de nem tudunk mit tenni,mert itt a macskatulajoknak kéne gondolkodni,ivartalanítani,hogy ne legyen ennyi kóbor macska.Ez nem az én felelősségem,szerintem.Egy kutyát már elvitettünk állatvédőkkel,mert egész nap a kocsma elé volt kikötve míg gazdája bent ivott,És egy macska más,azt nem kötik ki,nehezebb megfogni,kergetni meg nem fogom,örülök,hogy járni tudok:)és ez nem vicc!Én lezártam ezt a témát,és remélem megoldódik a macskagondod!
233. kingi7 (válaszként erre: 232. - Kingi7)
2010. febr. 17. 21:59
Nem akartalak megbántani, de nem tűrném... az tuti...nem írom le, hogy mit tennék...elvégre egy gyerek élete a tét!
232. kingi7 (válaszként erre: 230. - F8db0709b8)
2010. febr. 17. 21:42

Igen, örülök és mindent elkövetek érte és a jó Isten is megsegít, hidd el :) nem tűröm, hogy a macska miatt legyen beteg a gyermekem pl

Szerinted nekem van időm? :DDDD 2 helyen dolgozok éppen elég, nem cseszegetlek, de azért nem nézlek mártírnak, mert beteg a gyereked, csak az a furcsa, hogy egy anya mindent megtesz a gyermekéért... inkább a homokba dugod a fejedet és kockára teszed a gyermeked életét?

231. 3aa56130ac (válaszként erre: 230. - F8db0709b8)
2010. febr. 17. 20:13

Szerintem együtt érzett veled és nem akart cseszegetni!

Szerintem!

230. f8db0709b8 (válaszként erre: 225. - Kingi7)
2010. febr. 17. 04:24
Te miért nem szeded össze őket?Gondolod van időm ilyenekre?És ne cseszegess!Örülj,hogy a te gyereked nem beteg!
229. 3aa56130ac (válaszként erre: 225. - Kingi7)
2010. febr. 16. 22:24

Tök Jó!

Valaki aki teljesen egy véleményen van velem!

228. 3aa56130ac (válaszként erre: 222. - Hétszentség)
2010. febr. 16. 22:23

Kedves Hétszentség

Megértem a problémád és át is érzem!

Igazad van abban is, hogy a Macska rajongók nem fogják megérteni!

Tudod én azt mondom! ha befogsz egy macskát és elviszed a menhelyre akkor jól jársz! nem kell amiatt már idegeskedni, sem....

Vannak Más lehetőségek is ha megvan de azt én nem szívesen ajánlom!

Ha átviszed egy vízfolyás felett nem talál haza......

Én azt mondom, hogy az "Ritkítás" A megoldás!

:)

227. 3aa56130ac (válaszként erre: 221. - F8db0709b8)
2010. febr. 16. 22:17

És finom!

:D

226. kingi7 (válaszként erre: 222. - Hétszentség)
2010. febr. 16. 18:45
Na én vagyok aki teljesen megért téged...hidd el!!! Hozzám bármikor fordulhatsz :)
225. kingi7 (válaszként erre: 221. - F8db0709b8)
2010. febr. 16. 18:43

Tehetetlen vagy értem, és akkor mi lesz, ha a fulladásos roham rosszabbul végződik? Ebbe belegondoltál már? Össze kell őket szedni és elvinni a menhelyre-jobbik eset-

Én a tavasztól parázok, amikor kincsem a fűben fog botorkálni...:(

2010. febr. 16. 14:42
Akár,de a gazdájával etetném meg:)
223. f8db0709b8 (válaszként erre: 222. - Hétszentség)
2010. febr. 16. 14:41
Gondolom nem csak engem aggaszt a homokozó sem,mikor a kaki vakságot okoz...de még mindig lehet piszkálni..mert én tudom miről beszélek!
222. Hétszentség (válaszként erre: 221. - F8db0709b8)
2010. febr. 16. 13:13

Szerintem teljesen igazad van!!!!!

Engem is felháborít, hogy idegen macskák miatt többszörösen kell védeni a gyerek homokozóját és ha kimegy játszani olyan macskahúgy szagúan jön be, hogy elviselhetetlen. Ja, és az is, ha hajnalban megyek hipózni az ajtót a bűz miatt. Mi tudatosan nem tartunk állatot, ezért nem is szeretem, ha kutyák vagy (többségében( macskák járnak hozzánk. De aki rajong a macskákért, az nem fogja ezt megérteni, szerintem kár is a szóért. Amúgy jó módszert még én sem találtam, de ne, adpm fel:-)

221. f8db0709b8 (válaszként erre: 219. - Kingi7)
2010. febr. 16. 05:46

Nem tudom,tudod e,milyen az mikor asztmás allergiás a gyerek,fulladásos roham jön rá és tehetetlen vagy,mert egyesek carnak odafigyelni hol kóborol házi kedvencük!És igen bajom van,mert hiába szólunk semmit nem csinálnak!

Majd kikötök a folyosóra egy rotit és nem hogy macska,de az utánunk lakók se fognak hazamenni!:)vagy elkezdem gyüjteni a macskákat és eladom kilóra...elvégre néhol megeszik őket:)

220. Kamillka (válaszként erre: 205. - Kingi7)
2010. febr. 15. 22:29
Nincs gazdája egyiknek sem és ivartalanítva sincsenek... Ideszokatta őket egy öreg néni, mert eteti őket minden nap. Konzervet vesz nekik és tejet is kapnak. A ház mögötti fás terület kiírtása után jöttek ide...
219. kingi7 (válaszként erre: 217. - F8db0709b8)
2010. febr. 15. 20:44
Értem, szóval a macska tart titeket sakkban és ti alkalmazkodtok hozzá... :)
218. kingi7 (válaszként erre: 216. - F8db0709b8)
2010. febr. 15. 20:42
Én nemmm... látom,hogy te sem csíped, nem veled van bajom :)
217. f8db0709b8 (válaszként erre: 216. - F8db0709b8)
2010. febr. 15. 16:14
Még annyit,hogy havonta súlyos ezreket hagyok a patikában a gyógyszerére,mégsem támogatnak a macskatulajdonosok!Ez van,el kell fogadni,hogy nem az van amit szeretnénk!Elvégre nem nyirhatunk ki minden macskát,sőt egyet sem!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook