Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehet távol tartani a macskákat? fórum

Mivel lehet távol tartani a macskákat? (tudásbázis kérdés)


2018. márc. 5. 19:18
Azt olvastam, hogy narancshéjjal. Én nem próbáltam még, de hamarosan ki fogom próbálni, mert van egy benti cicám, és a teraszra járnak a fiú cicák. Mindent összepisilnak. De jó hogy most itt olvasom, és eszembe jutott, viszem is ki a narancshéjat és majd beszámolok.
2018. márc. 1. 14:23
Új tapasztalat, Avon kakaóvajas acrkrém. A szobából kiszaladt, ahogy kinyitottam :D Tavasszal kipróbálom a kertben is, hátha :D
22. bowie
2018. febr. 4. 19:05
Utálják a citrom es a narancs illatot.
21. Clarah (válaszként erre: 20. - Cs. Viki)
2018. jan. 31. 21:27
Köszönöm!
2018. jan. 31. 19:54
Évekkel ezelőtt hallottam, hogy a fahéj távol tartja a macskákat. Nem tudom, hogy valóban működik-e, de talán egy próbát megér. Sok sikert!
19. simple (válaszként erre: 18. - Smirnoff)
2018. jan. 31. 17:07
Köszi, ezt megpróbálom, úgyis már vedlik a kutya, szatyorszámra lehet kiszedni belőle a szőrt. :D De szerintem ez a macska, mert a kapunk előtt is parkolnak a szomszéd ház lakói, és az ő autójukon is szoktam a macskát látni, és naponta többször rajtakapom, hogy bent van nálunk.
18. Smirnoff (válaszként erre: 3. - Simple)
2018. jan. 31. 16:31

Ez nagyon fura, mert egy macska kb. csak akkor nem kapar, ha nincs mit. Pl. egy véletlenül bezárt macska, ha meggebed is próbál egy cserép virágba pottyantani, mint a padlóra.

Az autós macskanyomokat sokszor keverik a nyest/nyuszt meg hasonlók nyomával.


Én megpróbálnék kutyaszőrt rakni az autóra (egy agyonhordott zokni tárolónak megteszi), az távol tartja mindegyik apró négylábút.

17. simple (válaszként erre: 15. - Pengő Gyöngyi)
2018. jan. 26. 13:48
Biztos vagyok benne, hogy azért csinálja, mert tudja, hogy minket, és a kutyát is idegesíti. Ha látom hogy a mi telkünkön van, ki szoktam rá szólni, hogy sicc. Amúgy meg direkt ráérősen sétálgat bent ha látja a kutya és őrjöng, mert tudja, hogy tt a kerítés, ami megállítja. Egyszer találkoznának kerítés nélkül, biztos megjegyezné, hogy ide nem kell többet bejönni.
2018. jan. 26. 13:48
Tulajdonképpen semmivel.
15. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 7. - Simple)
2018. jan. 26. 12:37

Én mindig azt hittem, hogy ilyesmit csak bosszúból csinálnak. :)

Az enyém a kedvenc csizmámba pisilt bele, 14 évig sosem csinált még hasonlót sem.

14. simple (válaszként erre: 12. - Clarah)
2018. jan. 26. 12:03
Az ultrahangos sem biztos, hogy működne, a spray-ről meg mindenhol azt olvastam, hogy nem hatékony. Nekem a kutya meg tudná oldani, mert őt is nagyon bosszantja, majd kidönti a kerítést, annyira meg akarja kergetni, csak ez még idő, mire meg tudjuk oldani, hogy ne járjon át más rajtunk. Addig is jó lenne kitalálni valamit.
13. Clarah
2018. jan. 26. 11:54
Köszönöm az eddigi tippeket, tapasztalatokat, várok még sokat sokat!🌻
12. Clarah (válaszként erre: 10. - Simple)
2018. jan. 26. 11:53

Elhiszem... Kocsira még nem xarnak, de közel vagyok én is az őrület hátárához.

Korábban olvastam ultrahangos távoltartó riasztóról, ennyi pénzt nem szeretnék (nem is tudok) belenyomni.

2018. jan. 26. 11:48
Narancsolajjal meg lehet próbálni körbespriccelni a területeket ahova végzik a dolgukat, az nem árt a környezetnek sem és a citrusfélék szagát általában nem szeretik. A boltban kapható macskariasztó srpére spec az én két dögöm tojik nagy ívben :D
10. simple (válaszként erre: 9. - Clarah)
2018. jan. 26. 11:47
Megőrülök tőle... Nekem van kutyám, csak sajnos arra a részre nem tudom kiengedni ahol az autó áll, mert más is átjár ott nem csak mi járunk be.
2018. jan. 26. 11:36

Nem, nekem nincs macskám... És nem is szeretnék. Két nagy bakmacskát szoktam látni, persze, hogy jelöl, de a gazdája sz@rik rá, hogy kóborol.


Simple, ez se kutya....

8. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Clarah)
2018. jan. 26. 11:28
igazából másik macskával. de a macskaűzőspray is használ többek szerint
7. simple (válaszként erre: 5. - 8a65af67ce)
2018. jan. 26. 11:26
Gondolhatod mekkora öröm arra kimenni, hogy az autóm össze van szarva... :(
6. csgybzs (válaszként erre: 2. - Clarah)
2018. jan. 26. 11:24

A macska a tiéd? Ha igen, akkor ivartalaníttatni kéne, mert ez jelölés, amit csinál.

Ha nem a tiéd, akkor lehet kapni macskariasztó spray-t, amivel körbe kell fújni a teraszt, és a problémás részeket.

5. 8a65af67ce (válaszként erre: 3. - Simple)
2018. jan. 26. 11:19
Jesszus! :O
2018. jan. 26. 11:14
Jah, kutya nem játszik sajnos - nekem az családtag lenne amúgy is, de most nem is tudok kutyát vállalni.
2018. jan. 26. 11:14
Engem is érdekelne. Nálunk az autót összetapicskolja, és a dolgát is az autóra végzi el...
2018. jan. 26. 11:13

Körbevizelik a ház oldalát, bejárati ajtót, tiszta sáros mancsnyom a terasz. Fenyő és örökzöld bokor alá kakálnak. Kissé zavar.

Van valami, amit nem kedvelnek?

2018. jan. 26. 11:11
Mivel lehet távol tartani a macskákat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook