Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mivel lehet egy házasságot annyira elrontani hogy válás legyen a vége? fórum

Mivel lehet egy házasságot annyira elrontani hogy válás legyen a vége? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. júl. 13. 06:48

Sziasztok!


Egy 15 évig tartó tönkrement házasság hibáiból okulva az alábbiakat tudom mondani:


- Őszintének lenni mindig! És ezt elvárni!!

- Hűség! Nem rédemes megbocsátani az első félrelépést, kutyából SOSEM lesz szalonna

-Sokat kommunikálni, mindig mindent megbezsélni, átbeszélni

- Minden vacakért nem kell bactatni a másikat ( focimeccs, tv távkapcsoló stb:-)

- Adjuk tudtára másiknak rendzseresen, szavakkal, érintéssel, apró meglepikkel, sms-ben, stb. hogy szeretjük őt

- Hallgassuk meg a másik problémáját, érezze, hogy fontos nekünk

-Ne csak adjunk, akarjunk kapni is

- Ne utáljuk látványosan, és ne szapuljuk a másik szüleit, testvéreit, rokonságát

- Soha ne feküdjünk le haraggal

- Szex-el ne jutalmazzunk vagy büntessünk

- A külön utakon járkálások ( hétvégi meetingek, barátokkal való nyaralás stb. ) nem tesz jót egy házasságnak.


Egyenlőre ennyi jutott eszembe első blikkre. Ha még valami ezsembe jut jelzem:-)

2008. júl. 13. 06:43
A házasság sikere mindig két emberen múlik. Átalában a nő dönt, de ezt úgy kell csinálni, hogy a férfi azt higgye hogy a döntés az övé volt. Engem arra neveltek, hogy a nő feladata összefogni a családot, megteremteni az egyensúlyt. Volt már mélyponton a házasságom, de sikerült helyrehozni. Bár a tüske megmaradt, de soha nem emlegetjük fel a múltbéli ballépéseket
6. Dézsa (válaszként erre: 2. - 2250724d1a)
2008. júl. 13. 06:08

Én is kíváncsi vagyok milyen hozzászólások fognak születni.

Szerintem pozitív előjellel is érdemes feltenni a kérdést: mit tegyünk a jó házasság érdekében

5. Dézsa (válaszként erre: 3. - 8df16b904f)
2008. júl. 13. 06:05

Véleményem szerint nem.


HA a házasságot többnek véled mint egy párkapcsolatot, együttélést, akkor nem.


Mi (a férjem és én) komolyan vettük és vesszük a házassági igéretünket. Ezért több mindent tudunk megbocsájtani, elnézni a másiknak. De ehhez az kell, hogy a házasság intézményéhez való hozzáálásunkat időben tisztázzuk. Mert ha rátaláltam volna egy ideálisnak tünő partnerre, de ebben a kérdésben nem ugyanúgy gondolkozunk akkor máris nem ideális. együttéléshez lehet hogy jó, de házassághoz...

2008. júl. 13. 04:49

Nem kellenek ahhoz nagy dolgok... Sok apróság is megmérgezheti a kapcsolatot.

Én egyrészt az egészet megbántam úgy, ahogy volt... Az elbaltázott 22 évet... Megelőzhettem volna, ha már az első 5 perces késésénél faképnél hagyom.

2008. júl. 13. 04:28
Ami miatt egy párkapcsolat is tönkremegy...
2008. júl. 13. 01:19
Én 22 vagyok nemsokára férjhez megyek. Érdekel mik azok a dolgok amik miatt a házasságok zátonyra futnak. Főleg olyanok tapasztalatait várom akik átéltek már válást. Érdekelne, mit bántak meg, mit tehettek volna jobban, visszanézve hogy akadályozhatták volna meg hogy ne fajuljanak el a dolgok?
2008. júl. 13. 01:14
Mivel lehet egy házasságot annyira elrontani hogy válás legyen a vége?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook