Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik, hogy 6 hónapos kisfiú kukacán annyira fel kellene húzni a bőrt, hogy a makk látható legyen? fórum

Létezik, hogy 6 hónapos kisfiú kukacán annyira fel kellene húzni a bőrt, hogy a makk látható legyen? (tudásbázis kérdés)


28. egypt (válaszként erre: 27. - Egypt)
2011. máj. 18. 14:41
Mármint egy éves.
27. egypt (válaszként erre: 17. - Jana523)
2011. máj. 18. 14:40

Én hallottam olyat, hogy nem volt egy éve a baba, és felrántották vagy vágták.. Elképesztő.

Persze ha gondot okoz, az más, de azt mondják, ha rendesen tud pisilni, akkor semmi gond.

Szerintem is túlreagálják ezt a dolgot. A férjem nagypapája azt mondta erre anyósomnak, mikor picik voltak a gyerekei, hogy "régen nem vagdosták meg húzogatták, mégis működött a szerszám...":)

26. egypt (válaszként erre: 18. - 095d7211f2)
2011. máj. 18. 14:37
Nem vagyunk pestiek, de én a Heim Pálba vinném, ott vannak szerintem a legjobb gyerekorvosok minden területen.
2011. máj. 18. 12:46
egy éves korig ne huzogasd.és igazából utána is elöször csak ritkán...fokozatosan....
24. bevee
2011. máj. 18. 12:28
Sziasztok! Én is így tudom, hogy egy éves korig csak tisztogatni kell ügyesen fürdésnél, de huzigálni nem szabad. Ez egyébként nálunk minden este téma fürdetés közben, mert apuci meg akarja nekem magyarázni, hogy igenis kell, mert az ő "tökös" kisfiát biztos nem fogják metszegetni... De mivel én fürdetem, ő inkább asszisztál, csak szépen végighallgatom. :)
23. bujuli
2011. máj. 18. 12:27
A testvérem kisfiának volt ilyen gondja. A gyerekorvosunk azt mondta, nem kell bántani, 4 éves korában magától helyre jött. Az én 3 éves kisfiamnak is ilyen gondja van, de várok. Miért csonkítsuk, ha nem muszáj?
22. Prücsök27 (válaszként erre: 1. - 095d7211f2)
2011. máj. 18. 12:16
Nekünk a gyerekdokink azt mondta,h 1 éves korig nem kell hozzá nyúlni.Aztán meg majd ő nézi meg.
2011. máj. 18. 11:56
ha jó a háziorvosa a gyerkőcnek akkor megcsinálja ő,de csak akkor érdemes ha már nem pelusos a kicsi..egyáltalán nem tilos sőt ajánlott kisbabaként óvatosan fürdés közbe elkezdeni ezeket a dolgokat,de nem feszegetni..a meleg víz és a rendszeresség kb egy éves korára meg szokta oldani a gondot:)
2011. máj. 18. 11:55
2 éves koráig is vár a doki, sőt ha szépen alakul magától, 3 éves korig nem bántja!
19. mókus2011 (válaszként erre: 15. - Egypt)
2011. máj. 18. 11:42
Gyermekurológusra nem is gonoltam, de ezek után megkeresem.Nem akarom már sokáig húzni:)ezt a dolgot szó szerint.Már tiszta idegroncs vagyok e miatt a kuki mizéria miatt!
18. 095d7211f2 (válaszként erre: 15. - Egypt)
2011. máj. 18. 11:39
Pesten tudnál gyermek urologust?
2011. máj. 18. 11:38
kicsit túl van gondolva ez a probléma....egy éves korig teljesen felesleges erőltetni, mert amennyiben szó lehet letapadásról az addig a korig újra elő jön..tehát fürdés közben szabad amíg engedi a bőr...de pánikolni nem kell. mert egy éves korig sehol!!!!!!nem csinálnak semmit mivel nem lehet.....ha elviszi dokihoz nővéred mert annyira ragaszkodik hozzá akkor sem fog mást mondani....anyósom gyerekorvos kicsi fiam 6 hós....felesleges...finoman mindennek meg van a maga ideje. letapadást visszafordítani húzogatással meg csak 1 éves kor után lehet mert akkor már nem tapad vissza mindenképpen egy héten belül egyébként igen......
2011. máj. 18. 11:37

Köszönöm mindenkinek a válaszát:)

Azért is tettem fel ezt a kérdést mert növéremet teljesen kétségbe ejtette ismerőse és drasztikusnak tartja a metélést.Mindenkinek mosolygós szép napot kivánok:)

15. egypt (válaszként erre: 7. - Mókus2011)
2011. máj. 18. 11:37
Én először gyermekurológushoz vinném. Szoktak adni egy szteroidos kenőcsöt, ami elvékonyítja a bőrt, és meg szokta oldani a dolgot. A sebész tényleg rögtön vágni akarna, az biztos.
14. egypt
2011. máj. 18. 11:36
1 éves korig tilos hozzányúlni, utána fürdéskor nagyon óvatosan, ameddig engedi, erőltetni nem szabad. Eléggé utánajártam a dolognak, az igazi fitymaszűkület nagyon ritka, és nagyon sokszor túl korán és indokolatlanul teszik ki a gyereket mindenféle fölösleges beavatkozásnak, ráadásul gyakran vissza is nő vagy hegesedik. Azt mondják (gyermekurológus), hogy 2 éves korra általában rendeződik, de 3-4 éves korban 80%-ban, akiknél mégsem, később "megoldják" maguknak.
2011. máj. 18. 11:31
Szia! Az én kisfiam 10 hós. Én is csak este fürdésnél szoktam neki huzogatni amíg a bőr engedi. 8 hónapos koráig még a kis makkja sem látszott, mostanra teljesen hátramegy a bőr szépen. De ez is változó van akinél csak kétévesen megy hátra. Semmiképp nem szabad erőltetni tényleg amennyit a bőr enged, csak finoman minden fürcsinél.
2011. máj. 18. 11:31
Nekem az orvosom azt mondta hogy a fiúknak6 éves korára kell úgy felhúzni mivel még pelenkás igy nem nagyon ajálja mert érzékeny lesz neki és baja is lehet haggya nebántsa majd szépen lassan felfogja neki húzni!!
2011. máj. 18. 11:29

Igen csak ő már 6 éves és marhára nem enged hozzányúlni. De azért kűzdök vele hátha sikerül!

Nem akarom hogy rossz emlék rögzüljön neki velem kapcsolatban erről! Bár lehet hogy túllihegem.

2011. máj. 18. 11:27
Egyébként minden este fürcsinél huzogatja növérem a kicsi kukacát már egy hónapos kora óta
2011. máj. 18. 11:25
Egyébként én azt nem szeretem a sebészekben hogy egyből kés alá vetnének minden beteget
8. Sirga (válaszként erre: 7. - Mókus2011)
2011. máj. 18. 11:24
Próbáld minden fürdetéskor kicsit hátrébb húzni! Ne okozz fájdalmat, de azért óvatosan feszegesd a határokat! Ne kínoztasd sebésszel, csak, ha így nem érsz el eredményt!(Nem rövid folyamat, de megéri, szerintem.)
2011. máj. 18. 11:20
Sziasztok szerintetek mit csináljak kisfiam 6 éves szinte teljesen fel lehet húzni a bőrt a kukiján, de az egyik oldalon a peremén éppen csak egy picit, de rá van tapadva. Elvigyem a sebészetre?
6. pritta (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2011. máj. 18. 11:19

egyetértek. addig mozdatható míg engedi, erőltetni,rángatni tilos. még nagyon ráér.


nálunk a fiam 10 hós, de semmit nem mozdul a bőr olya pici a luk,még várunk vele, hátha később jóbb lesz a helyzet

2011. máj. 18. 11:18

Ugyanis egyik ismerősének mind a két srácánál metélésre került sor egy/ 3 és egy öt éves/.

Hétvégén voltak látógatóba növéremék és az anyuka azt mondta tesókámnak hogy nem akarja elkeseríteni de náluk is ez lesz a vége:( Létezik valamilyen krém ami segíti a fitymát tágitani? Esetleg tud valaki Pesten egy erre specializált dokit sebészt?

2011. máj. 18. 11:17
nem. húzogatni kell hogy ne tapadjon le, de nem kell a makkot látni. a kisebbikemnek csak egy kis lku volt a bőrön nem nagyon tudtam húzogatni, megkérdeztem a dokit, azt mondta amíg pisilni tud tőle addig nincs gond és húzkodjuk neki amennyire enged a bőr. most 19hónapos és elég jól lehet ezt megcsinálni vele
3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - 095d7211f2)
2011. máj. 18. 11:16

Mindenki mást mond.Én tapasztalt húzogatónak mondhatom magam:D;).

Mindkét fiúnál fürdés közben egy kicsit mozgattam csak, és 1 éves korukra mindkettőnek szépen hátra lehet már húzni a bőrt.Erőltetni nem szabad, de azt úgy is érzi aki csinálja, meg akinek csinálja

2011. máj. 18. 11:14

Szia!

Szerintem nem! Nekünk a dokink azt mondta, hogy 1 éves koráig ne is nagyon bántsuk, esetleg nagyon finoman fürdéskor húzogassuk hátra, de csak amíg engedi a bőr.

Igazából nálunk 3 éves koráig várnak vele, ha akkor nem jó, akkor nyúl hozzá a doki. Addig nem.

2011. máj. 18. 11:12
Sziasztok Anyukák! Növérem kisfia 6hós múlt és állítólag a kiskukacán már annyira felkellene húzni hogy a makkot már látni kellene. Létezik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook