Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mivel lehet egy házasságot annyira elrontani hogy válás legyen a vége? fórum

Mivel lehet egy házasságot annyira elrontani hogy válás legyen a vége? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. júl. 15. 08:22
Szerintem akkor ha meg akarod változtatni..Ha úgy látod, hogy csak TE adsz és adsz.. és NEM kapsz vissza semmit..Az elvárásokkal, türelmetlenséggel,félreértésekkel,kívetítésekkel.különbözQ félelmekkel, elQítéletekkel
37. 14775640c4 (válaszként erre: 23. - 2250724d1a)
2008. júl. 15. 08:16

erre szokták mondani hogy ha tudod hogy elesel, előre leülsz:))

csak tudod minden helyzet más. kinél mi.

és ha mondjuk tényleg zátonyra fut a házasság?

akkor mi lesz?nem kell igy hozzáállni, és már az elején felkészülni az esetleges eshetőségekre. mert lehet hogy rosszabbul jársz ha azzal foglalkozol hogy jaj csak el ne romoljon,hogy közben nem élvezed a kapcsolatot.

azt irod hogy sülve főve. akkor mitől félsz.

mondom, ha mégis vége lesz akkor sincs semmi. hisz önálló ember vagy feltehetőleg még el is tudod magad tartani,igy én a helyedben hagynám.ha ugy érzed ő az aki kell akkor menj hozzá, és élvezzétek a házasságot. ha meg elromlik hát igy jártál. de egyet ne feledj, nem szabad mindenképp átesni arra az oldalra hogy annyira elkövetsz majd mindent hogy tökéletes legyen a kapcsolatod, hogy akár a családi béke miatt képes legyél magad alárendelni a szeretett férfinak.

ugyanis ha tényleg igazad van és a pasik szemetek, akkor hadd menjen. majd jön más. ha meg nem akkor sincs semmi. tök jó egyedül.

2008. júl. 15. 06:02

Sok tanácsot kaptál.Amit én még hozzá tennék,ne oszd be az idejét,és olyan dologért, amit most elviselsz tőle,pár év múlva ne szekáld,és még egy dolog.Nem véletlenül mondják,hogy egy pasit a hasán keresztül,és a szex-el lehet megfogni.De azért kell nem kevés tolerancia is.Senki nincs hiba nélkül.

Én ismerem,és elnézem a párom hibáit,de nekem is vannak,amiket meg ő néz el.

2008. júl. 14. 21:05

Mivel sokat infot adtam magamról kihagynám a pontos választ. Mostanában.


Talán azért is félek annyira, mert első szerelemből vagyunk és anyum is mondja hogy jobb lett volna másképp. Én félek hogy egy nap tényleg kiváncsi lesz és főleg ha én is teszek rá egy lapáttal, elhagy, és elmegy kalandozni. Próbálok mostis mindent megtenni hogy ne érezze hogy mástól többet megkaphatna. Remélem ez elég lesz.

34. fagyongy67 (válaszként erre: 27. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 20:25
És mikor lesz a nagy nap?
33. 8df16b904f (válaszként erre: 32. - Fagyongy67)
2008. júl. 14. 20:16
Jah!!! akkor oké!!!:)
2008. júl. 14. 20:14
Nimpha, Niki, bocsi, a hosszú hozzászólásomban a megszólitás nimpha akart lenni!
31. 8df16b904f (válaszként erre: 27. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 20:13

Én is azt kívánom! :)))

A véleményem ellenére is...

30. 8df16b904f (válaszként erre: 26. - Fagyongy67)
2008. júl. 14. 20:12

kedves Fagyöngy!!!


Jelenleg nincs párom, két hosszabb kapcsolaton vagyok túl. Az első szerelem az igen, nagyon szép és egyetértek azzal, hogy élni kell. Anyukám is mindig ezt mondja/ta. Én nem is azt mondtam, hogy óóóó, de varázslatos lesz a házasság...

Én azt mondtam, hogy egy papir nem fog változtatni semmin... Még az egyházi sem...

29. fagyongy67 (válaszként erre: 27. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 20:10
Szivből kívánom, hogy sikerüljön ugy, ahogy megálmodtad.
28. 8df16b904f (válaszként erre: 25. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 20:10

Szerintem ez mese...

Semmit nem fog változtatni egy papir, ha már együtt éltek...

2008. júl. 14. 20:04

Tudom anyum is ezt mondja, de mit tehetnék hogyha nekem elsőre bejött. Most dobjam el, és kezdjek el keresni egy édesebb csókot. Mondjuk 14-16 között volt egy pár fiú akivel csókoloztam. Édesebb csókot sohasem éreztem mint az övé. Tudom ez a szerelem vaksága, de jó látni rajta is ezt a vakságot. Neki is volt pár elcsattant csókja.


Remélem ez a hat év amit kínnal és keservvel kivártunk,(mert minden reggel nehéz volt nélküle ébredni) ez kicsit kitisztította a vakságot, és amit látunk remélem már a valóság.


Tudom afgyongy jót akarsz, mint anyukám. De nekem erre már nincs esélyem. Nem dobom ki a biztos jót a bizonytalanért.

2008. júl. 14. 19:53

Drága kicsi Niki!


Te éppen annyi idős vagy mint az én drága kislányom.

Lehet, hogy nem lesz túl szimpatikus amit mondok....

Megtörténhet , hogy épp azzal teszed tönkre a házasságot, hogy hozzá mész az első nagy szerelemhez..Ezt mondom a leánykámnak is. Mert szerintem ez is egy hiba volt az én házasságomban. Szívből kívánom, hogy ne igy legyen , és legyetek ti kivételek. De el kell mondjam , hogy én 15 évesen ismertem meg a férjemet, és őrült nagy szerelem volt.18 évesen mentem hozzá. Előtte nem éltem semmit. Ő volt mindenben az első. És hosszú-hoszú évek múltán bizony felébredt bennem a kiváncsiság, hogy vajon milyen lehet MÁS, vajon milyen lehet MÁSSAL? Nem csaltam meg őt soha, de a kiváncsiság mindig bennem maradt. Lehet, hogy jobb ha az ember lánya kicsit él, bulizik, barátnőzik, ismerkedik, hogy mire elkötelezi magát ezer százalékig biztos legyen abban, hogy ő az igazi, jó a választás. Hisz ha ő az első, nem tudhatod, hogy nincs-e forróbb szerelem, édesebb csók, lágyabb ölelés....Ezt persze nem hisszük el akkor, mikor szerelmesek vagyunk.De hidd el, ez bizony benne van a pakliban:-( Én azért azt kívánom, hogy egy életre szóljon a boldogságod!

2008. júl. 14. 19:44

Nekem nem az lesz. Nem csak egy papír! Mi templomban fogunk esküdni, és azt fogom majd mondani hogy Isten engem így segéljen, magyarul saját magamat fogom megátkozni ha elválok.

Eszem ágában sincs többet elnézni.

Talán nekem azért ilyen nagy kérdés ez mert elképesztően beletörnék egy válásba mert nekem Ő az első szerelmem. 16 éves korom óta vele vagyok és most 22 vagyok.A szép hogy neki is én vagyok az első. Remélem az utolsó is.

24. 8df16b904f (válaszként erre: 5. - Dézsa)
2008. júl. 14. 19:35

A házasság csak egy papir...

Azért mert házas vagy, nem kell több mindent elnézned a párodnak, mintha csak együtt éltek.


Véleményem szerint az együttélés ugyanaz. Amikor egy pár összejön megfogadnak fűt-fát... Mégsem tartják be. Házasságban miért működne másként??

Csak egy papír..

2008. júl. 14. 19:04
Lehet hogy nem jó hogy ezen gondolkodom, de van egy barátom akitől mást nem hallok hogy hiába minden a férfiak mind szemetek. Bár nem értek vele egyet, de most esküvőm előtt azért kicsit nyomaszt hogy ilyen más emberekkel olyan gyakran megtörténik és velem nem fog-e. Bár nekem tökéletes most a párkapcsolatom, de vajon ez így marad. Nagyon értékelem fagyöngy válaszát mert igencsak praktikus. Amugy 5,5 éve vagyunk sülve főve együtt a párommal, tudom hogy nem szabad tökéletességre számítani, de pl arra sohasem gondoltam hogy milyen következményekkel jár hogy valaki szexxel büntet. Mondjuk eszembe sem jutott soha hogy ezt tegyem, de ki tudja, mi jöhetett volna még. De fagyöngynek hála erre is vigyázni fogok, hogy ilyen soha ne történjen.
22. cel
2008. júl. 14. 16:18

Minden kapcsolatban más lehet az a dolog ami válásra viszi a házasságot. Amiért mi válnánk, azért mások a hangjukat nem emelnék fel, amit én elnézek a férjemnek, mások ezért már régen túl lennének a váláson.

De egy biztos, egymásnak házas társai vagyunk és nem tulajdonosai. Meg kell hagyni a másik félnek a saját egzisztenciális szabadságát, hogy ne érezze magát korlátok között. A házasság életközösséget jelent és nem börtönt.

21. 14775640c4 (válaszként erre: 15. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 14:38

mindent megtenni nem lehet. ez vagy jól működik vagy nem. de az alkalmazkodás,és a tolerancia, plusz bizalom fontos.

sőt ne állj ugy hozzá hogy mindent megteszek hogy full extrás házasságom legyen. mert ha erőlteted és végül nem sikerül,akkor csalódsz. csak lazán:))

20. 14775640c4 (válaszként erre: 2. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 14:37

nézd, nem akarok kekec lenni, de ha már erre gondolsz, akkor tuti jó uton jársz:)))

na jó:

1:hazugság

2:tolerancia hiány

3:féltékenység(beteges szintig)

4:szexualitásban előforduló problémák eltitkolása

stb...stb....

2008. júl. 14. 10:35
Jó kérdés supin... Ezért tettem fel ezt a kérdést. Antea 1-2 jó ötlete is érdekelne.
2008. júl. 14. 08:28
van 1-2 tuti otletem, amivel biztos sikerul :)
17. supin (válaszként erre: 15. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 08:19
Kérdés ,hogy mi lehet az a minden???
2008. júl. 13. 19:49
Ezért indítottam ezt a fórumot, mert így hiszem, hogy őszinte tapasztalatokat is hallok majd és mint okos ember más hibáiból tanulhatok. Azt tudom hogy vannak dolgok amik fontosak egy jó kapcsolathoz, de nem tudom hogy mi az amit egy olyan ember elront akinek fontos a kapcsolata mégsem tudja elkerülni a válást.
2008. júl. 13. 19:41
Nagyon örülök hogy sokan hozzászóltok. Köszönöm a tanácsokat folytassátok csak....Azért nem pozitiv előjellel teszem fel a kérdést mert hiszem hogy mindent megteszek azért hogy jól múködjön. Van egy ismerősöm. Elmondása szerint ő mindent megtett a házasságáért és mégis megromlott, utána mindent hogy megmentse, de nem sikerült. Azért ez megijjeszt!Bár lehet hogy nem ismeri be a hibáit, és hazudik saját magának is. Nem tudom. De megijjeszt.
14. supin (válaszként erre: 9. - Varbóc)
2008. júl. 13. 09:26
Sok mindennel! Amit felsoroltál tökéletes...
2008. júl. 13. 07:15
Sajnálom hogy a saját bőrödön kellet megtapasztalnod, de örülök hogy ujra boldog vagy.És igazad van nem mindig könyű:))
12. fagyongy67 (válaszként erre: 11. - 71d28849d7)
2008. júl. 13. 07:06
Köszi:-) Egy elrontott házasságból tanultam én is....A mostani jól működik. Tehét érdemes megfogadni a dolgokat. Azt nem mondom, hogy mindig könnyű:-)
2008. júl. 13. 07:00
odakell figyelni a másikra és látni kell őt,és nemcsak megszokásból élni a minden napjainkat.És amit fagyongy is és varbóc is irt mind okos és bölcs tanács.
2008. júl. 13. 06:54
FAGYÖNGY = igen bölcs és okos is. A jó házassághoz sok megértés és kölcsömös alkalmazkodás szükséges.Ezt a tanácsot illik megfogadni !
2008. júl. 13. 06:51
Ha minden áron rontani akarsz, akkor légy követelőző, házsártos, szertelen ésLÉPJ FÉLRE TÖBBSZÖR IS, lehetőleg úgy hogy megtudja. rövidesewn "sikerül" ELRONTANI MINDENT !
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook